Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 21 to 40 of 58

Thread: Koh Samui,ostrvo palmi

  1. #21
    Da krenemo u obilazak okolnih ostrva Ko Samuia.

    Najatraktivniji izlet je ostrvo Koh Tao.
    U prevodu bi bilo -ostrvo kornjača.Ali ne ide se tamo zbog kornjača-nisam ih čak ni video.
    Ovo ostrvo nije baš blizu.Brzim speed boat kompanije Lomprayah (oko 20 mesta) treba oko 2, 5h od Samuia.
    Ostrvo (severozapadna strana) slikano sa vidikovca...

    Name:  2016samui3001-01.jpg
Views: 1200
Size:  42.3 KB

    Ostrvo,malo,veličine 7×3 km ,sa oko 1500 stanovnika i 3000 radnika iz Burme, jedva da ima puteva i uglavnom saobraćaj motociklima.
    Ostrvo , nenaseljeno ,do 1947 je bilo Tajlandski Goli Otok.
    Tek 80-tih počinju posete.

    Name:  2016samui3001-02.jpg
Views: 1098
Size:  43.6 KB

    Najpoznatiji zalivi su Sairee Bay i Chalok Bay.Evo i satelitskog snimka ostrva...

    Name:  2016samui3001-03.jpg
Views: 1099
Size:  29.3 KB

    Ostrvo je danas svetski poznata destinacija za ronjenje.Njegov zaštitni znak su ona tri mala ostrva zaokružena crvenim po imenu-Nangyuan...

    Name:  2016samui3001-04.jpg
Views: 1123
Size:  43.3 KB

    Ako Phuket ima zaštitni znak James Bond ostrvo i Maya Bay onda Ko Samui tj. Koh Tao ima ovo...

    Name:  2016samui3001-05.jpg
Views: 1072
Size:  31.6 KB

    Slikao sam ovo sa vidikovca (2013) iz tačke "V" označene na mapi tj.sa vrha jednog od ova tri mala ostrva.Ta tri ostrva su meďusobno povezana ovom peščanom plažom.Da se spustimo dole na plažu ovim strmim putem

    Name:  2016samui3001-06.jpg
Views: 1075
Size:  71.9 KB

    Ima i ovih daščanih staza i ovakvih formacija stena...

    Name:  2016samui3001-07.jpg
Views: 1043
Size:  49.6 KB

    I evo nas na toj neobičnoj peščanoj plaži...

    Name:  2016samui3001-08.jpg
Views: 1073
Size:  34.0 KB

    Zavisno od oseke plaža može biti tanka ,skoro da je nema, ili široka,velika...

    Name:  2016samui3001-09.jpg
Views: 1063
Size:  35.3 KB

    Uvek je lepa ,čista i mirna -bez automobila,motora,vreve.Može se tiho posmatrati zalazak sunca...

    Name:  2016samui3001-10.jpg
Views: 1024
Size:  29.3 KB

    Plaža je privatno vlasništvo.Ulaz je 100 THB i zabranjena je plastika-samo staklo može.Za turiste otvorena od 9:30 do 16:30.Ko hoće ,može i da ostane -ima resort.
    Mesto je ,pre svega čuveno za ronjenje.Mirna i prozirna voda,tirkizne boje ,savršena za plivanje i ronjenje(površinsko-"snorkeling" i dubinsko-"scuba diving").Vidljivost u vodi je oko 20 m .Na sve strane su škole za ronjenje.Ovde se dolazi i zbog jeftinih sertifikata za ronjenje.Celo ostrvo je praktićno posvećeno tome.
    Evo i nas (ćerka i ja) pod punom "ratnom"opremom:maska,pojas za spasavanje,peraja..

    Name:  2016samui3001-11.jpg
Views: 1009
Size:  33.0 KB

    Mol za pristajanje turistićkih brodića...

    Name:  2016samui3001-12.jpg
Views: 1004
Size:  27.3 KB

    Postoji samo jedan restoran..

    Name:  2016samui3001-13.jpg
Views: 1005
Size:  29.0 KB

    Ovo mesto svakom mora ostati u sećanju.Zaroniti u drugi svet koralnih grebena sa koloritnim ribama a ima tu i barakuda i bezopasnih koralnih malih ajkula.

    Ono što se nama desilo na ovom izletu,2013 g., će ostati
    nažalost ili nasreću mnogo više od ove lepote.
    Na brojnim putovanjima po ovoj i okolnim zemljama bilo je raznih neprijatnih momenata:turbulencija iznad Indijskog okeana,sletanje usred monsuna,zemljotres u Indoneziji a 2004 , u godini cunamija ,smo bili tamo na Puketi(Patong beach) u hotelu na samoj obali u prizemlju sa malim detetom ,srećom u Maju,a voda je bila tu do 3 sprata.Ipak ovo što smo doživeli na ovom izletu za Ko Tao prevazilazi sve to.
    Dan pre izleta bilo je najavljeno nešto kiše .Agencija kod koje smo uplatili je tvrdila da neće biti izleta.Ujutru su uredno dosli po nas i mislili smo da to znači da će biti sve OK sa vremenom.Ono što sad znam je da Thai interesuje samo profit.Izlet je prošao u redu ali na povratku već posle pola sata upali smo u tropsku oluju nasred Tajlandskog zaliva.Dan se u trenu pretvorio u noć.Talasi ogromni.Bilo nas je oko 20 a 70% posto su bili mladi japanski parovi (uzgred japance srednjih godina nikad nisam ni video na odmoru u Thai).Naš speed boat je imao gore neku tendu kao zaštitu od kiše ali uzalud.Uzburkano more i ogromni talasi su se poigravali sa nama.Voda je zapluskivala sve i bukvalno nije bilo kvadratnog cm tela ili čamca da nije zapljuskivano vodom.Samo po ukusu(slanom ili ne) znao sam da li je more ili kiša.Talasi su dizali čamac i još kad odskoči ,kao skijaš-skakač, pa udari dole činilo se da će ga razbiti.Za to vreme Thai momci su se šalili i animirali turiste.Japanci su se smejali kao da je to deo turističkog programa.Činilo se da ništa ne shvataju.Familija i ja smo obukli one spasilačke prsluke, maske.Isto su uradili i još par zapadnjaka.Ćerki sam dao instrukcije kuda da iskače (zbog tendi) u slučaju prevrtanja.Upzorio sam Thai momke da je situacija ozbiljna .Znali su i oni to.Tada su japancima saopštili to i rekli im da stave spasilačke prsluke.Tada sam video transformaciju ,kod njih, koji ću ceo život upamtiti.U momentu je prestao smeh,svi su izvadili one kišne najlon kabanice,formirali grupu,svako je podigao peškir i tako su formirali kao neku prekrivku da ih ne zapljuskuju kiša i talasi.Thai su ugasili motore jer se nije moglo dalje i tako smo kao ljuska bili prepušteni ćudi mora.Situacija je ličila na scene iz Titanika. Pet sati (umesto 2 )smo tako plutali uz postepeno blago uključivanje motora.Kad smo ugledali u daljini Ko Phangan bila je to sreća.Nismo tu izašli nastavili smo do Samuia i kad smo videli onaj Conrad hotel sa stubovima na rtu znali smo da smo blizu cilja.Kad smo stigli pali smo onako mokri na pesak kao brodolomnici i ljubili ga
    Attached Images Attached Images  

  2. #22
    Sada,posle toliko vremena, kada pažljivo pogledam slike neba na ovim fotografijama, vidi se formiranje oblaka
    pred oluju.

  3. #23
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Za Chaweng Noi (Mali Chaweng) kažu da je najlepša plaža na Samuiu.
    To ne znam, meni je bila ista kao Chaweng samo mirnija. Onu stenu pozadi, koja deli Chaweng Noi i Chaweng, mislim da sam nekako presao, da li je bila oseka, ili sam nekako obisao, ne secam se,



    Taj hotel (vidi se pozadi) je bio Impiana Resort, tada nije bilo velikih svetskih imena na ostrvu. Oni su poceli da dolaze tek posle tsunamija. A tako su i dosli, kao tsunami, svi odjednom.



    Sada vidim da je bungalove oko njega kupio i preimenovao Sheraton.



    Hotelski dorucak



    A vecera u jednom od desetina restorana uz plazu koji iznesu stolove na samu vodenu liniju

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  4. #24
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Ono što se nama desilo na ovom izletu,2013 g., će ostati
    nažalost ili nasreću mnogo više od ove lepote.
    Na brojnim putovanjima po ovoj i okolnim zemljama bilo je raznih neprijatnih momenata:turbulencija iznad Indijskog okeana,sletanje usred monsuna,zemljotres u Indoneziji a 2004 , u godini cunamija ,smo bili tamo na Puketi(Patong beach) u hotelu na samoj obali u prizemlju sa malim detetom ,srećom u Maju,a voda je bila tu do 3 sprata.Ipak ovo što smo doživeli na ovom izletu za Ko Tao prevazilazi sve to.
    Dan pre izleta bilo je najavljeno nešto kiše .Agencija kod koje smo uplatili je tvrdila da neće biti izleta.Ujutru su uredno dosli po nas i mislili smo da to znači da će biti sve OK sa vremenom.Ono što sad znam je da Thai interesuje samo profit.Izlet je prošao u redu ali na povratku već posle pola sata upali smo u tropsku oluju nasred Tajlandskog zaliva.
    Ako jos to negde ima, u mom detinjstvu je bilo, "rabadzija", covek koji ima konja i kola i njima ljudima prevozi namestaj, burad sa naftom, sta god treba. E, taj rabadzija je intelektualna, moralna i ljudska gromada poredjen sa tom bagrom koja radi sa gliserima oko turista.

    Taj sljam su "beach boys", bes skole, interesa, ljudskog integriteta. Tipcine koje se izdrkavaju sa jet-ski (tudjim, otkud njima pare za to) i koje neko uposli da se dzekiraju sa gliserima. To su oni vas uvalili u opasnost. Svake godine se desi da se neki gliser prevrne, turisti (bas za Koh Phangan) podave (nocu) i sta? Da nece oni nekome da plate odstetu?

    Hotel/agencija je lepo rekla da ture nema.
    Decki dosli po svoju zaradu i ture ima.

    Da se nesto desilo, ko bi odgovarao? Hotel, ne. Rekli su da ture nema.

    Bilo je zahteva da se zabrani bilo kakav saobracaj osim drzavnog ferija za Koh Phangan. Ludilo i divljastvo su mislim 2005. rezultirali sa nekliko nesreca sa poginulima/udavljenima.

    Vidi drzavne brodove: rasklimatani jesu ali posada ima uniforme, cinove, kravate i sapke. Danonocno voze Chao Praya rekom i nikada nijedne nesrece.
    Sta ta bagra oko glisera ima? Nema ni licnu kartu, fcuk knows who they are.

    Isao sam gliserom za Koh Samet. Pre polaska, dogovoreno je bilo da se ne ide brze od 40kmh.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  5. #25
    Da-dobro si to rekao."Kirijaši ", tako smo ih mi ovde zvali, su bili poštenjačine za ove.

    Dan ranije smo kupili taj aranžman negde u Beach Road u nekoj turist. agenciji.Nebitno gde se kupi, uvek te izlete organizuju 2 ili 3 kompanije.Pitao sam devojku koja je to prodavala da li će uopšte biti ture jer je najavljeno loše vreme.Nazvala je, pretpostavljam,nekog iz te kompanije koja organizuje ture i odgovorila mi da će VEROVATNO biti otkazano za sutra, da oni prate meteorološku prognozu,ali da uplatimo kako bi angažovali dovoljno glisera , obroka itd.
    Malo sam nespretno napisao ("da je tvrdila da neće biti") jer da je bila sigurna ne bi ni uplaćivali izlet."Dalje", nastavila je, "ako se otkaže -bićete obavešteni u hotelu".
    Gliser su bili novi , veliki, za 20-30 ljudi.Da li bi ova bagra , od tih momaka,na svoju ruku , mimo kompanije , organizovala -ne znam.Ali sve što si o njima napisao stoji , po meni, i gore od toga.Mada, iz iskustva, a bio sam na mnogo takvih ekskurzija, znam da se skoro nikad ne otkazuje.
    Na Phuketu,npr., ranijih godina , kada sam drugi put išao do Pi Pi ostrva i okolo, znam da je bilo loše vreme da nismo mogli ni uploviti u Maya Bay ali se nije otkazivalo.Profit je tu iznad svega.Ne znam koliko se tu metereoloski i moglo predvideti jer prvi deo dana nije bio vremenski loš tj oblačno ali nista nije ukazivalo na ono što će se desiti.

    Ovi momci su se od starta mangupisali.Kakvih 40 km/h.Kao , oni animiraju turiste, malo presecanja vode,da se isprska i malo digne adrenalin.A vožnja ludačka.Stigao sam vec tamo sa mučninom.
    Mangupiraju se oni i tamo na Chawengu.Na svakih 200-300 m su grupe glisera za prevoz turista i ostalo.Svako malo oni pale glisere , a da nikog ne voze, i prebacuju se sa jednog punkta u drugi.I uvek rizik da te ne vide i preseku negde u vodi dok plivaš ili zaroniš .
    Jednom prilikom uplatimo izlet iz BKK do Erawan National Park .Ujutru dolazi momak i kaze da je on i vodič i vozač a mi jedini u kombiju.Ne znam da li je imao mentalnih problema ili je bio na nekim drogama ali nam je potpuno pokvario doživljaj.Muziku je u kombiju odvrnuo do daske , pevao , pricao mobilnim...Zamolim ga da utiša muziku jer ćerka još spava( bilo je rano ujutru).To je uradio sa negodovanjem.Dok smo se vozili a ja sa ženom komentarisao ono što vidimo uz put, tip se okrene i kaže nam da ,,začepimo,, jer ako on ne može da sluša svog funa i mi moramo da cutimo.Razmisljao sam da prekinem put , izađem i prijavim ga turist. policiji.Zaustavljo se gde je hteo, obavljao privatne poslove , jurcao po putu...užas.Čudim se da sam zadžao pribranost ali pokvario nam je izlet.E sad ono najbolje -taj aranžman je kupljen na Kao Sanu ,od neke agencije.Sećam se da si negde napisao da je to baš dno tog šljama i u mom slučaju se pokazalo da je baš tako bilo.

    Ipak sve ovo što pišemo je pravi profesionalizam u odnosu na izlete u Egiptu.Tamo sam doživeo da npr. ideš na izlet na Crveno more na "snorkeling" korale i ribe a oni te izbace na sred mora ,pokažu ti da je to tamo 100 m dalje a onda upale brod i odu nekih 500 m tamo na kraj tih koralnih polja i kažu doplivajte tamo.E sad ko nema kondicije ...Jedan BG stariji advokat sa ženom umalo nije dobio napad.Već u startu , tek je brodić kretao,viče da ne može, oni se ne zaustavljaju,samo bace neko uže i tako ga vuku 500 m.Čovek poludeo, kaže tužiće ih..A tek ekskurzije do Gize kad kreću autobusi i jurcaju 120 km/h a razmak između 5 m.A vožnja u Kairu, uveče,kada zaustavljam taxi , staje mi Zastava 128 , vozi se bez upaljenog svetla,žmigavci se ne koriste već se pokazuje rukom kroz otvorene prozore kola..

  6. #26
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ti gliseri kostaju u Thai verovatno 3-4 puta vise nego na Zapadu. To je luksuz i na njega se placa debeli porez. Na primer, Toyota LandCruiser, u Japanu kosta 70,000 dolara a u Thai kosta neverovatnih 280,000$. Taj gliser je verovatno u milionima $. Posto 80% stanovnistva ne placa nikome nikakav porez ni doprinos, tu drzava ubira sredstva za funkcionisanje, od nekretnina, biznisa.

    Tako, ti momci su nekome zakupcu podzakupci ili ko zna koja sema. Da se nesto desilo, oni bi se rasprsili (nikoga licno nisu ubili niti bi ih ko jurio) a kada bi se doslo do vlasnika, ispostavilo bi se da je on potpuno neupoznat sta se njegovim plovilom (ili desetinama njih) koje je nekome iznajmio radilo. Da firma koja organizuje izlete prati sve pomorske vremenske izvestaje kao i ostali pomorci i rekla bi da tog dana nije bilo voznje u doba oluje.

    To sa taksistima - posle prvih nekoliko dana u Thai, 2000-te, sam poceo da iznajmljujem kola i nikada vise nisam seo u taxi.
    Pri punoj zaposlenosti, ko ide da vozi taxi na kojem moze da zaradi manje nego u fabrici? Taksiji pripadaju 2-3 firme i vozaci, ko god se pojavi na kapiji kada je smena, placaju 800THB da uzmu vozilo na 12 sati. Sa cenama koje se nisu menjale od 1997. treba da ima puno srece da prebaci 100-200 THB preko onoga sto je sam morao da plati. Minimalna nadnica za bilo koji posao je 300THB za 8 sati. On to tesko moze da izvuce za 12 sati.

    Pa ko onda ide na taxi? Onaj koji je takav gad da u fabrici ili bilo kojem poslu ne bi trajao 1 dan. Alkoholicar koji je pijan i ne moze da ustane 3-4 dana nedeljno i niko ga ne bi drzao na poslu.
    Na zalost, takvi su frontalna linija Thai koju turisti vide, njih se sami Thai stide ali od 20 miliona turista godisnje bar 10 miliona ih ima lose, neprijatne ili cak "nikad vise" utiske. 100-milionska propagandna kampanja bi samo dovukla jos vise turista da ih taj sljam "obradi".
    Azija, moja dežela.

  7. #27
    Drugi atraktivni izlet na ostrva u okolini Ko Samuia je obilazak Ang Thong National Marine Park.

    To je arhipelag ,zapadno o Samuia,prema kopnu .
    Obuhvata oko 40 ostrva ,uglavnom nenaseljenih, prekrivena tropskom šumom.Topografija ostrva,različitih veličina, pomalo podseća na onu u okolini Puketa.Iz mora se dižu strme kamene litice čudnih formacija...



    Ovo je pogled sa vidikovca do koga treba priličan napor da se stigne.Ima tri stepena (vidikovca) a poslednji je na visini od 430 m odakle se pruža panoramski pogled na ovaj Nacionalni Park.






    Na izlet se kreće sporijim brodićem-trajektom jer nije daleko .Brodić prima oko 40-50 ljudi i obezbeđen je ručak na njemu





    U programu je i povrsinsko ronjenje i razgledanje koralnih grebena sa morskom florom.Ima i lepih belih peščanih plaža sa kristalnim morem gde se može uživati




    Još jedna aktivnost je i vožnja kajakom kako bi se istražila okolina...





    Između strmih litica ima i tunela gde u sredini jednog ostrva nailazimo na ovo mirno morsko smaragdno jezero





    Ulaz u ovaj Nacionalni Park je 300 THB .Na ostrvu ima 5 bungalova (cena 500 THB osnovno,bez tople vode i sl.)a struja iz generatora se gasi oko 23 h kada sve pada u mrak.



  8. #28
    Jutro u Chawengu (Ko Samui)
    Još od studentskih dana spavam samo 5 sati.Ne menja to ni odmor na Samuiu.
    Dok familija još spava ,krećem u jutarnju šetnju plažom prema jugu pa onda do pijace.

    Jutarnji mirisi tropske bašte hotela...

    Name:  2016samui0802-01.jpg
Views: 908
Size:  51.0 KB

    Na plaži oseka.
    Pomešani tragovi šapa i ranoranilaca u pesku...

    Name:  2016samui0802-02.jpg
Views: 868
Size:  24.2 KB

    Neko rano džogira.Nada se da će živeti kao Rockfeler bar 100 godina.Prija i bez majice..

    Name:  2016samui0802-03.jpg
Views: 871
Size:  31.2 KB

    A neko ujutru sakuplja školjke...

    Name:  2016samui0802-04.jpg
Views: 923
Size:  15.7 KB

    Dok na horizontu zora rudi neko vadi mrežu.Šta li je u njoj?

    Name:  2016ssmui0802-05.jpg
Views: 858
Size:  16.5 KB

    Pre dolaska prvih turista na plažu osoblje hotela na Chawengu je vredno.
    Ovaj se popeo na palmu.Valja poseći opasne grane i kokose.Lokalne hronike su pune vesti o povredama ispod palmi...

    Name:  2016ssmui0802-06.jpg
Views: 947
Size:  30.9 KB

    Uređuju se i bazeni.
    Ovo je bazen najskupljeg hotela na plaži "Library"(250 € +soba).Alo kome?Tokom dana sam tu izbrojao goste na prste ruke.Kažu hotel ima dobru biblioteku ...ali bazen im nije nešto spektakularan..

    Name:  2016samui0802-07.jpg
Views: 872
Size:  44.7 KB

    A šta ovaj radi tako rano sa dve Tajke?
    Aha...flaša je prazna...

    Name:  2016samui0802-08.jpg
Views: 904
Size:  28.3 KB

    Idemo dalje.Presecamo kroz jedan hotel pa pored box stadiona stižemo na pijacu...

    Name:  2016samui0802-09.jpg
Views: 888
Size:  47.7 KB

    Šetnja je prijala a bilo je i korisno da se kupi jeftinog ananasa,manga i malih banana.
    A onda istim putem nazad.

    Ovim završavam ovaj serijal o Ko Samuiu.
    Nadam se da će ove moje slike,opisi i razmišljanja nekom biti od koristi iako smo svi različitih želja i očekivanja.
    Biću zadovoljan ako to bude od pomoći i delić od onoga koliko je nama koristilo čitanje na ovom forumu(i još nekim) a koje nam je kolega Yoyogi omogućio i koje nam je puno značilo na putovanju kroz ovu prelepu zemlju.
    Ovo je moj mali doprinos ovom forumu u znak zahvalnosti za to dok ne bude svežijih slika Yoyogija iz Thai.
    A svima ostalima preporuka za ovo ostrvo.

    Name:  2016samui0802-10.jpg
Views: 886
Size:  31.0 KB

  9. #29
    Ko Samui update 2017.

    Scene sa plaže.

    "Stalci" sa roštiljem,voćem...

    Name:  20170610_155309.jpg
Views: 683
Size:  36.9 KB

    Žene koje to prodaju zamotane sa šeširima ...

    Name:  20170610_155243.jpg
Views: 687
Size:  41.5 KB

    Najlakši put da se ne ide sa plaže a jede po pristupačnoj ceni:thai supa,som tum,pileći bataci na roštilju,voće-ananas,lubenice

    Name:  20170614_132317.jpg
Views: 664
Size:  45.9 KB

    Maserka iz obližnjeg hotela sama okreće meso na roštilju

    Name:  20170610_155303.jpg
Views: 726
Size:  40.3 KB

    Ima i smarača koji prodaju sve i svašta a i ovih za slikanje sa majmunom

    Name:  20170610_155205.jpg
Views: 667
Size:  48.3 KB

  10. #30
    Da u ove kišne jesenje dane pogledamo ovogodišnji junski 2017 Thai "materijal".

    Ko Samui,' svetski čuvena destinacija za party stil života mladih.

    Tu se pre svega misli na Ko Phangan,susedno ostrvo, i čuveni "Fool Moon Party" , ali to je jednom mesečno.

    Takođe po tome je poznat i Lamai Beach ,druga plaža po veličini na samom Ko Samuiu.

    Ali na glavnoj plaži ,Chaweng Beach, za takav svakodnevni stil života mesto broj 1 je - Ark Bar Beach Resort.

    Posle nekoliko poslednjih godina letovanja tamo , na Chaweng Beachu, slobodno mogu reći da je taj resort (sa svojim barom na plaži i bazenom) - postao institucija.

    Za mlade ,bekpekere, one koji vole tehno house muziku, ...i sve ono što ide uz to - ovo je TOP 1 mesto i to u svakom pogledu.

    Ove godine sam prošetao kroz njega, nekoliko puta, u različitim delovima dana.

    Jutarnja slika-nigde nikog.

    Name:  20170610_065930.jpg
Views: 669
Size:  53.5 KB

    Ili neko kome još igraju mehurići od sinoćnjeg cirkanja,seksanja...

    Name:  20170610_070054.jpg
Views: 652
Size:  61.3 KB

    Ogroman šank i restoran na samoj plaži sa fantastičnim pogledom na more- opet samo osoblje.

    Name:  20170610_070905.jpg
Views: 780
Size:  38.8 KB

    I glavni bazen pre podne- prazan.

    Name:  20170610_070830.jpg
Views: 723
Size:  52.7 KB

    Ima tu još 2 manja bazena jer to je resort a ne neki hostel iz Khao Sana u BKK iako su gosti isti ti a i cena smeštaja je niska (iznenađujuće).

    Name:  20170610_070741.jpg
Views: 721
Size:  47.9 KB

    To je ono što mnoge bekpekere iznenadi.

    Na samoj je plaži.Napolju u centru noćnog života Chawenga i još relativno nov resort, 5-6 godina star objekat u mondenskom Ko Samuiu a cena dvokrevetnih soba(u junu kada je low sezona) je 30-40 € za sobu( ne po osobi).
    Džaba.

    Prošetao sam kroz te smeštajne paviljone.

    Name:  20170610_070234.jpg
Views: 743
Size:  49.5 KB

    Oko 300 soba u tri nivoa kvaliteta/cena.

    Jedan ili dva sprata - jer na Ko Samuiu objekti ne smeju biti viši od visine palme.Na spratu su najjeftinije Superior sobe (oko 30 €),svaka sa balkonom,klimom,kupatilom,flat scren TV,mini frižiderom..
    I sada su,vidim, iste cene.

    Name:  20170610_070546.jpg
Views: 767
Size:  53.5 KB

    Ovo su motori za rentanje.

    Dole su skuplje Delux sobe (oko 40 €).
    Najskuplje su Delux sa seaview.

    Name:  20170610_070449.jpg
Views: 748
Size:  42.0 KB

    Malo sam,kroz prozor , zavirio unutra.
    Bazno, ali sve izgleda. odlično,uredno...rekao bih čak i bolje i novije od soba u mom obližnjem resortu koji sam plaćao oko 80€( istina za trokrevetnu sobu i bogovski doručak).

    Name:  20170610_070401.jpg
Views: 750
Size:  19.9 KB

    Tu je i mali turist office sa onim što goste ovog mesta najviše interesuje

    Name:  20170610_070527.jpg
Views: 757
Size:  29.1 KB

    Cenovnik pića u baru na plaži sa onim čuvenim bucketsima,koktelima..

    Name:  20170610_065939-1.jpg
Views: 753
Size:  79.2 KB

    Pogledao sam i cenovnik jela u onom restoranu na plaži

    Name:  20170610_071029.jpg
Views: 790
Size:  51.1 KB

    Name:  20170610_071001.jpg
Views: 774
Size:  32.7 KB

    Thai jela sa cenama od 180-250 THB ili zapadna jela npr. omlet za 220 THB takođe pića u baru - rekao bih, nešto jača cena u poređenju sa jeftinim i dobrim smeštajem tu.
    Ali ima rešenje jer se odmah napolju,na ulici možda na nekih 100m , od Ark Bara,nalazi dobar i relativno jeftin restoran po imenu "Khao San" (kasnije ću o njemu) gde sam i ja često jeo najbolji i velik pad tai za oko 90-100 THB autentičnog ukusa kao sa istoimenog BKK mesta.

    Svaki dan od 2 pm na bazenu počinje party sa muzikom i internacionalnim DJ-s.

    Name:  20170613_141912.jpg
Views: 767
Size:  57.3 KB

    Tada i one ležaljke uz plažu - ožive

    Name:  20170610_154933.jpg
Views: 756
Size:  52.4 KB

    Name:  20170613_141957.jpg
Views: 758
Size:  41.5 KB

    A uveče , uz glasnu muziku,već je i gužva a pivo se pije iz ovih džambo flaša

    Name:  20170621_231427.jpg
Views: 759
Size:  40.8 KB

    I ne samo alkohol...prodavci svega i svačeg uveče kruže po plaži i nude ono zbog čega su i postavljeni ovi vidni natpisi

    Name:  20170621_225651.jpg
Views: 787
Size:  35.2 KB

    Dva puta nedeljno,sredom i petkom, uveče je beach party.
    Velika gužva.

    Name:  20170621_230824.jpg
Views: 744
Size:  39.9 KB

    Nekoliko stage sa igračicama

    Name:  20170621_230920.jpg
Views: 734
Size:  37.3 KB

    Fire egzibicije beach-boysa na pesku a u to se uključi i nekoliko okolnih barova/resorta ali je epicentar - Ark Bar.

    Name:  20170621_215927.jpg
Views: 730
Size:  35.4 KB

    I vatromet na vodi

    Name:  20170621_230639.jpg
Views: 749
Size:  24.2 KB

    I ove 2017 je Ark Bar bio najposećenije mesto na Chaweng Beach.

    I ne čudi.

    Kad se sve uzme u obzir- cena i kvalitet smeštaja, strateška pozicija u centru mesta na plaži,još napolju u centru noćnog života ...potisnuli su godinama čuveni obližnji Green Mango Tree Club.
    I aerodrom tu na 10 min ako neko i dolazi avionom.

    Za mlade i one koji vole taj stil života - preporuka za ovo mesto.

  11. #31
    Ako je provod napijanje i drogiranje uz preglasnu muziku, onda se slazem. Ako je provod druzenje i upoznavanje lokalne kulture i devojaka, onda bih preskocio Koh Samui. Ogranicen izbor mesta za izlazak, sa idejom lokalnih devojaka odrati strance sto brze za sto krace vreme. Dok pisem ovaj post iz Pataje, mogu da primetim da izuzimajuci plaze, sve ostalo je bolje i jeftinije u Pataji.

  12. #32
    Quote Originally Posted by Deks View Post
    Ako je provod napijanje i drogiranje uz preglasnu muziku, onda se slazem. Ako je provod druzenje i upoznavanje lokalne kulture i devojaka, onda bih preskocio Koh Samui. Ogranicen izbor mesta za izlazak, sa idejom lokalnih devojaka odrati strance sto brze za sto krace vreme. Dok pisem ovaj post iz Pataje, mogu da primetim da izuzimajuci plaze, sve ostalo je bolje i jeftinije u Pataji.
    Za tebe , mene i mnoge druge Ark Bar sigurno nije provod niti mesto za boravak.

    I ja sam ga izbegao, iako bi resort po nekim mojim kriterijumima bio dobar izbor (noviji objekt, jeftin smeštaj...).Iskreno - ni lud tu ne bih boravio.
    Na tredu "Tajland 2017" sam postovao koliko mi je smetao boravak nekih bekpekera od samo 2-3 dana u komšiluku u mom resortu i glasna muzika koju su puštali.

    Ali sudeći po poseti tamo,svake godine, mnogi, mlađi ,vole takav stil života.Ark Bar je po poseti i gužvi tamo apsolutno no.1 mesto u poslednjih nekoliko godina.

    Post sam napisao jer ima možda i takvih koji čitaju ovaj forum i da se zna šta je onda tamo trenutno IN.

    Razlog zašto sam poslednjih godina išao na Ko Samui je -PLAŽE I MORE.
    Za te stvari - tu je najbolje u Thai.
    Može i Ko Samet ali tamo u pozadini nema infrastrukture mada se po Yojogijevim poslednjim postovima sa tog mesta stvari menjaju.
    Na Puketu i Krabiju jesu fascinantni prizori ali tamo je okean ,uvek talasi,izlokana peščana obala plus veća verovatnoća lošeg vremena u periodu kada idem (jun,jul).

    Tačno je što kažeš da je na Samuiu ograničen broj mesta za izlazak i slabiji noćni život u poređenju sa Patajom,Puketom(Patong),BKK .

    Za lokalne devojke i njihovo "deranje" stranaca ne bih rekao da ima puno razlike između turističkih mesta u Thai ali možda nisam kompetentan za ocenu jer idem tamo porodično.

    Ovo za Pataju se sto-posto slažem sa tobom.
    Godinama sam išao tamo.
    Ogromna konkurencija je učinila da je tamo najjeftinije u Thai : smeštaj,hrana ,prevoz (10 THB),sex..grad za hedoniste.

    Ako si tamo - daj neki post ,sliku..

    Za hranu ti preporučujem , u centralnoj Pataji, jedan restoran gde sam jeo bar 50 puta.
    "KISS" se zove , u drugoj ulici odmah iza Mike shoping mola(izlaz na Second Road),gde je ona pijaca sa voćem i veliki parking za autobuse.Samo pređi ulicu.Radi 24 h i tu se hrane i residenti/stranci koji znaju gde se jede.Thai jela od 80-100 THB ,ima i zapadnih jela.Ograničen meni ali ukusno i na kraju voće-gratis.
    Bolje i od čuvenog Beer Gardena (na samom ulasku u Walking Street)iako je i on za preporuku.

    Još jedan "KISS" restoran je otvoren i na Jomtienu ako si tamo smešten.

    Prijatno ti bilo u Pataji.

  13. #33
    Rekoh da je jedna od zamerki ovog Ark Bara relativno skupa hrana i piće u restoranu na plaži a izgleda da i nije ono Thai autentično,ukusno.

    Ali rešenje je u blizini.
    Na ulasku u resort , sa prve ulice nalazi se odličan i jeftin restoran "Khaosan".
    Evo ga tik uz Ark Bar

    Name:  Khaosan restaurant street view.jpg
Views: 774
Size:  70.2 KB

    Name:  Khaosan restaurant ulaz.jpg
Views: 733
Size:  159.5 KB

    Velik meni thai i zapadnih jela

    Name:  Khao san restaurant meni.jpg
Views: 731
Size:  97.2 KB

    Tu sam jeo najbolji pad -thai ikad.Bez toga da mi ga zašećere kao na mnogim drugim mestima.

    I to velike porcije a cene je 90-120 THB zavisno da li je sa piletinom ili shrimps i da li je happy hour ili ne.

    Name:  20170612_154426.jpg
Views: 729
Size:  39.3 KB

    I ovo drugo dole desno seafod sa cushew nuts je bilo ukusno ali nešto skuplje od pad thai.

    I ova supa sa kokosovim mlekom.
    A kola iz staklenke.

    Nekoliko puta sam nosio i u hotel

    Name:  20170623_134201.jpg
Views: 738
Size:  28.1 KB

    Preporuka za ovo mesto.

  14. #34
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by Deks View Post
    Ako je provod napijanje i drogiranje uz preglasnu muziku, onda se slazem. Ako je provod druzenje i upoznavanje lokalne kulture i devojaka, onda bih preskocio Koh Samui. Ogranicen izbor mesta za izlazak, sa idejom lokalnih devojaka odrati strance sto brze za sto krace vreme. Dok pisem ovaj post iz Pataje, mogu da primetim da izuzimajuci plaze, sve ostalo je bolje i jeftinije u Pataji.
    Upravo to - Koh Samui, lepa plaža sa nagnutim palmama, opijanje, celu noć party, ko se drogira, ima i to. Lokalne devojke (za pare, druge od njih beže kao đavo od krsta) ih ne zanimaju, imaju oni svoje bekpekerke voljne i za džabe.
    Za takve turiste, Pataja nema šanse. Pataja je pre svega grad (veći od Ženeve) u kome može da se provede život, ima od jaslica do univerziteta. Ima i posla, Ford i GM iza onih brda u zaleđu prave 1.2 miliona automobila godišnje za izvoz u Kinu i Aziju. Ima čak i aerodrom.

    Kome nije do plaže, Angeles City na Filipinima je duplo jeftiniji od Pataje, tvrde hiljade stranaca koji su Pataju napustili i otišli na Filipine da tamo "upoznaju lokalnu kulturu i devojke".

    Što se mene tiče, u Pataji sam bio bar 20 nedelja od 2002. do 2010. Dobar 5* hotel ili kompleks iz koga ne izlazim, shopping mall, svoj auto, atrakcije u blizini, meni je isto i po ceni i svemu kao Hua Hin.
    Tih 20 nedelja je bilo kao po nedelju dana odmora. Na 1 dan sam bio bar još 50 puta. Zadnja dva puta (ove i prošle godine) primetim da se čekaonica za susret sa Svetim Petrom nešto ispraznila: ili su već otišli tamo ili su se preselili na Filipine ili u Kambodžu.

    Koh Samet je "poor man" verzija Koh Samui. Nikada se neće približiti u smislu konkurencije. Nema bekpekera koji će otići na Koh Samet a ne otići na Koh Samui. Idu na oba a ako moraju da odluče, onda je Koh Samui.
    Azija, moja dežela.

  15. #35
    Mit Samui Restaurant (ranije Mitra) je i ove 2017 restoran No.1 na Chawengu .

    Ukus,cena,veličina porcija...
    Uglavnom specijalizovan za seafood.

    Name:  Mit Samui restoran uve?e.jpg
Views: 714
Size:  169.5 KB

    Bio sam bar 10 puta ove godine.

    Malo skriven očima turista jer nije u glavnoj Beach Road.

    Svega nekih 300 m od aerodroma Samui i to tačno u liniji piste.
    Dok večeraš da ti na nekih par desetina metara iznad stola zagrmi A 320-200.

    Name:  Screenshot_2017-11-18-19-29-50-1.jpg
Views: 698
Size:  21.7 KB

    Do restorana ima i prečica iz Beach Road, kroz Chaweg Shopping Plazu, preko puta Cairo restorana, a pisao sam o tome u postu #10 ovog treda.

    Uveče uvek pun gostiju.

    Name:  2017-11-18 20.21.51.jpg
Views: 696
Size:  34.2 KB

    Na stolovima kakrakteristične žute mušeme, znaka Singe - obilne i ukusne porcije.

    Name:  2017-11-18 20.22.28.jpg
Views: 689
Size:  38.0 KB

    Ova klasična thai jela su oko 120-150 THB.Vecera za nas troje ,ako nisu rakovi i riba,bude oko 600 THB. Rakovi,riba..to je već skuplje.

    Name:  2017-11-18 20.23.11.jpg
Views: 697
Size:  42.8 KB

    Tu sam uveče viđao i one residente iz mog hotela a oni bar znaju gde se dobro i jeftino jede.

    Sveže ...iz ovih bazenčića pa na vagu.

    Name:  2017-11-18 20.23.56.jpg
Views: 700
Size:  42.0 KB

    Najviše je kineskih turista.

    Name:  2017-11-18 20.24.20.jpg
Views: 684
Size:  42.8 KB

    Jedno veče grupa kineza bučno,uz aplauze ostatka grupe, napravila je takmičenje u eks ispijanju piva.

    Name:  2017-11-18 20.24.49.jpg
Views: 677
Size:  23.8 KB

    Ženski deo je prednjačio a konobari sa bocama okolo u pripravnom stanju.
    Srećom nije to često.

    Name:  2017-11-18 20.24.34.jpg
Views: 687
Size:  26.0 KB

    Restoran jeste za preporuku ali ima i kvaka.

    Apsurdno za seafood restoran ali tu ne preporučujem da se jede riba.
    Jeste sveža ali je skupa.
    Traže 500 THB i jedva hoće da spuste do 400 THB.

    Name:  2017-11-18 20.23.34.jpg
Views: 695
Size:  44.3 KB

    A tamo u glavnoj Beach Road ,u onim skupljim restoranima , svi drže istu nižu cenu - 300 THB.

    Jednog od brojnih konobara u Mit restoranu, koji je ličio na glavnijeg,pitam zašto su sa ribom skuplji.
    Kaže - ovde je sveža.

    Ali to nije tačno jer u onim restoranima u Beach Roadu 300 THB je i živa riba koju mi vadi iz bazenčića a može i sa leda.
    Nije bilo razlike u ukusima.

  16. #36
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Svega nekih 300 m od aerodroma Samui i to tačno u liniji piste.
    Dok večeraš da ti na nekih par desetina metara iznad stola zagrmi A 320-200.

    Name:  Screenshot_2017-11-18-19-29-50-1.jpg
Views: 698
Size:  21.7 KB
    To sam mislio da te pitam odavno. Ja sam na Koh Samui bio 2003. kolima, kada je ostrvo bilo 20% turizma što ima danas. Tada je bilo kao Phuket iz 1960. Drama je usledila posle 2004. i tsunamija koji je razorio Phuket.
    Tada je usledio investicioni tsunami i neverovatan rast turizma. Oni koji tamo žive (stranci) imaju primedbe da infrastruktura (vodovod, kanalizacija, struja) ne mogu to da izdrže.

    Bio sam na Chaweng Noi, ne sećam se aviona uopšte. Možda su imali 4-5 letova dnevno, ATR propelerci i sletali i poletali na drugu stranu.

    Čak sam i mislio da je aerodrom negde u sred ostrva, udaljen, da nisam znao da postoji mislio bih da ga i nema.

    Ako je taj restoran samo 300m (čak i da je na 1km) tu su avioni dosta nisko i bilo bi neprijatno.

    Čudi me, što ne dolaze i odlaze na drugu stranu. Avionu je svejedno ako je brzina vetra manja od 10m/sek na koju stranu sleće ili poleće. Ovako, izgleda, treba i zaokret da napravi da dođe sa strane Chaweng plaže. Možda je njima gore vetar i snažniji od 10m/s.
    Jedino ako izbegavaju da lete preko Big Buddha ili neki moodonja ima vilu sa te strane pa sredio da ga avio saobraćaj ne uznemirava.
    Azija, moja dežela.

  17. #37
    Evo i razmere.

    Name:  2017-11-19 20.37.31-1.jpg
Views: 690
Size:  22.7 KB

    Precizno.
    Od pomenutog Mit restorana (žuta tačka) do piste je 450 m.
    Ti znaš,onda,koliko je to mala visina.

    Tamo dole od Ark Bara na Chaweng plaži ,gde mi je u blizini bio hotel je duplo tj. 900m.

    Tu sa plaže ,na 900 m od piste, je ovako, pri sletanju,slikano iz mog hotela.malo iznad palmi.

    Name:  20170623_164455-1.jpg
Views: 679
Size:  51.9 KB

    Pomenuti A 320-200 spuštenih točkova.

    Ili ovi propelerci ATR 72

    Name:  20170613_163949-1.jpg
Views: 696
Size:  45.9 KB

    Nije da sa ove Chaweng strane samo sleću.
    Evo ih i poleću.

    Name:  20170618_174404.jpg
Views: 694
Size:  10.4 KB

    Nema pravila.

    Pista je duga 2000m i praktično se prostire ,gore, od Bangrak Pier i Big Bude,pa dole do Chawenga.

    Name:  Screenshot_2017-11-19-20-47-06.jpg
Views: 671
Size:  20.1 KB

    Tačna je ona tvoja informacija da Bangkok Airways ima dnevno oko 50 letova BKK-Samui ali se tu misli i na povratne letove.
    Inače Samui aerodrom ukupno ima oko 63 dolaska/odlaska dnevno uključujući i letove za Singapur,Hong Kong..

    Od 8 am do 10 pm to je u proseku let na 12 minuta

    Sleću i uzleću sa obe strane.Ne vidim tu neko pravilo.Istina,primetio sam poslednjih dana kada je bilo kiše i vetra da su bili frekventniji sa ove Chaweng strane.

    Ali ako je to 5 letova na sat , rekao bih da sa ove strane Chawenga je možda jedan let na sat što bi značilo da se sa one strane Bangrak Pier ipak obavi 80% operacija.

    I moj avion je ove godine došao (i odleteo) sa te frekventnije strane od Bangrak Pier.

    Ranijih godina je bilo i sa strane Chawenga.

    Name:  20170609_175612.jpg
Views: 694
Size:  14.0 KB

    Ovo je slika dolaska ove godine.
    Najpre se pojavi Ko Phangan a onda se vidi Big Buda i Bangrak Pier.

    Vide se gliseri i drveni dokovi u moru.

    Manevar je bio takav da je avion na doletu išao skroz do kraja piste ka Chawengu a onda se okrenuo i ponovo pistom nazad ( nema pomoćna pista sa strane) pa do kraja ka Bangrak Pier gde se tek nalazi proširenje za parking.

    Name:  20170609_175655.jpg
Views: 695
Size:  17.6 KB

    Evo vratili smo se brzo nazad, pistom , pa zaokret na parking.
    Imamo samo 12 min na raspolaganju za sve to.

    Name:  20170609_175708.jpg
Views: 677
Size:  21.1 KB

    Dakle, u proseku jedan let na sat ,za turiste na Chawengu,nije nešto što remeti mir.I još ovi propelerci i nisu toliko bučni a turisti na južnom i severnom delu Chaweng plaže su već udaljeniji .Posle dan se navikneš čak je i zanimljivo za selfi kad ti avion pristiže sa pučine a ti čekaš u vodi kad će se pojaviti zvuk.

    Evo i kako je obezbeđena pista na kraju prema Bangrak Pier.
    A tu su još i one Thai udžerice.
    Ubilo se za teroriste.

    Name:  Screenshot_2017-11-19-20-33-28-1.jpg
Views: 684
Size:  20.4 KB

    A onakva cena karata !

  18. #38
    Može li se na Samuiu,glavnu Chaweng plažu i to još u centralni deo plaže , na samoj obali, smestiti u budžet varijanti?

    Može !

    I to tako da si odmah kad izađeš na Beach Road u centru svega.Tu je McDon. , novi šoping mol, noćni život...

    A nisi na severnom delu plaže gde se u moru od trave i kamena ne može kupati kad je oseka, a nisi ni u onom party ludilu oko Ark Bara, a nisi ni na južnom delu koji je udaljen od centra pa da te deru taksisti.

    Budeš uz ove koji plaćaju smeštaj od 300 €, u The Library a koji liči na rezervat a gosti se broje na prste ruke.

    Name:  20170618_171544.jpg
Views: 693
Size:  39.7 KB

    Long Beach Lodge bungalovi se zove to mesto.

    Ovako je na plaži koja je ista kao i za ove gore i baš pored njih.


    Name:  20170618_170605.jpg
Views: 695
Size:  33.2 KB

    Ima i masaža

    Name:  20170618_170716.jpg
Views: 686
Size:  50.7 KB

    Ulaz u objekat

    Name:  20170618_171020.jpg
Views: 670
Size:  53.3 KB

    Nije loša ni bašta

    Name:  20170618_171054.jpg
Views: 690
Size:  47.8 KB

    Name:  20170618_170804.jpg
Views: 676
Size:  50.5 KB

    Tu su smešteni različiti tipovi bungalova,uglavnom dvokrevetni

    Name:  20170618_171251.jpg
Views: 678
Size:  70.8 KB

    Name:  20170618_171333.jpg
Views: 676
Size:  61.1 KB

    Name:  20170618_170821.jpg
Views: 684
Size:  67.2 KB

    Unutra ono osnovno,bazno...

    Name:  long-beach-lodge.jpg
Views: 661
Size:  20.8 KB

    Nema bazena.
    Wi-fi ima ali moguće da ne pokriva sve delove.

    I ono najvažnije - cena.

    Na recepciji mi daje cenovnik.

    Name:  20170618_171210-1.jpg
Views: 685
Size:  21.1 KB

    Dvokrevetni za 1500 THB (40 €), pa dalje 1800 THB,pa 2500 THB...oni najskuplji 3500 THB , zavisno od tipa i položaja.

    To je cenovnik za nisku sezonu od aprila.

    Čim sam se okrenuo zaustavlja me i daje mi drugi.

    Name:  20170618_171133.jpg
Views: 675
Size:  24.6 KB

    Sad je već uključen i doručak a neki tipovi imaju i niže cene.

    Dakle - može se cenjkati .
    Cene su tu ,na licu mesta, niže nego na internetu.

    Ono što je najveći plus- na samom pesku si i u srcu svega za 20 € po osobi i još uključen doručak.

  19. #39
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Tu sa plaže ,na 900 m od piste, je ovako, pri sletanju,slikano iz mog hotela.malo iznad palmi.

    Name:  20170623_164455-1.jpg
Views: 679
Size:  51.9 KB

    Pomenuti A 320-200 spuštenih točkova.
    Pa ne znam, ovo je toliko nisko da bi mrtvog u grobu okrenulo a kamoli gosta koji je dremnuo u sobi posle ručka. Interesantno, ima pomena buke na netu ali zapanjujuće malo. Negde post iz 2005. neki priča kako je B-717 (MD-80, DC-9) tiši od proplerca. Neverovatno, pa DC-9 je tehnologija iz 1965. zbog buke su i izbačeni iz upotrebe.

    Što sam ovlaš pogledao, postovi o buci kao da zamiru 2010. Taman nekako sa dolaskom velikih lanaca na ostrvo buka kao da prestaje.
    Prednjači moj omrznuti sajt, on kao da to gura pod tepih.

    Ili to stvarno nije tako strašno, preživi se nekoliko dana.
    Azija, moja dežela.

  20. #40
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Ponovo sam pročitao ceo tred. Ja ću, posle doručka, kolima u obilazak ostrva do ručka. Onda štrapaciranje plažom. Još uvek mislim, mada je prošlo 16 godina da sam mogao da peške i bos da pređem preko onih stena između Vhaveng Noi i glavne Chaveng plaže. Baš da vidim sada. I povratak zaleđem (iza front line) gde su svi ti restorani. Tri dana je dosta, mislim.
    Onaj doner kebab ima da jedem svaki dan.

    Za večeru, imaju restorani postavljene stolove uz vodenu liniju, pravo iz hotela koji je na plaži. Mogu da popijem pivo, ne treba vožnja. Ne sećam se da je bilo komaraca.

    Bokte, ogladneh gledajući tvoje slike iz restorana.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •