Results 1 to 20 of 58

Thread: Koh Samui,ostrvo palmi

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #9
    nastavljamo.....
    Ono sto je 70-ih bilo provincijsko ostrvo bez puteva sa nešto bekpekera koji su dolazili,izgradnjom aerodroma 80-ih , buknula je 90-ih izgradnja infrastrukture.Ipak,za razliku od Puketa i Pataje,ovde lokalni propisi ne dozvoljavaju gradnju objekata većih od palminog drveta(isto je i na Baliju-Indonezija).
    Tako danas na ostrvu vrličine 25 km x 21 km i populacijom od 60.000 ima ,kažu,oko 20.000 soba.Tu je mix svega:bungalova, hotela, resorta, privatnih luksuznih vila...Danas je to mesto gde dolaze mnogi iz sveta showbiznisa i sporta kao:Bred Pitt i Angelina Jollie,Britney Spears,Lewis Hamilton,Nico Rosberg,Samanta Fox,Schumaher a neki imaju i vile u svom vlasništvu ovde( Beckham,Ericson,Hingis.Čuvena je ovde i priča o Mick Jaggeru koji je nakon otkazivanja koncerta u Bangkoku(zbog SARSa)pobego ovamo u Ban Talign Nam Resort(danasnji Intercontinental) a onda otišo u Fisherman Village da se zayebava sa lokalnim ribarima...
    Tu su renomirani hoteli-resorti kao Anantara,Banyan Tree,Six Senses,Sala Samui, pomenuti Conrad,Four Seasons,Le Meridien...i svi oni su uglavnom smeštene ,osamljeni van ovih glavnih plaža Chaweng i Lamai.

    Izbor smeštaja je i pored velike ponude -misaona imenica.Kada dođe do toga googlatori uđu u najveće sajtove za to(npr. Trip Advisor) i misle da sve znaju.A tamo neke rang liste hotela,restorana ..koje veze nemaju sa stvarnošću.Konkurencija pljuje jedna po drugoj,provizije pljušte a Trip Advisor trlja ruke -rekao bi naš seljak "ne vidi se žito od kukolja".Npr. bio sam u jednom restoranu u Chawengu ,u samom vrhu liste,gde osim one nalepnice sove na izlogu nije bilo žive duše,u drugom ,takođe visokorangiranom, samo nešto google populacije koja lepi po zidovima utiske a hrana presna,nikakva itd.
    Prvi put sam tako i ja ,priznajem, ubo jedan hotel na Chawengu , hvaljen,(Baan Chaweng Resort) i pogrešio jer sem pozicije ništa nije valjalo.
    Umesto googla počeo sam razmišljati u duhu stare narodne pameti-ako ne znaš u koju ćeš kafanu gledaj gde je najviše parkiranih kamiona.U ovom slučaju bi to značilo-gledaj gde je najviše gostiju na plaži.
    I tako iako su skoro svi hoteli uz Chaweng plažu uglavnom stari, neki su i ruine,neki se renoviraju rezultati tog mog rezonovanja i izvršene inspekcije bi bili sledeći:
    U junu , najveći broj gostiju bio je ispred ( i u) Ark Baru,u severnom delu Chaweng plaže..

    Name:  20150616_162343.jpg
Views: 1447
Size:  30.3 KB

    Nov objekat ,odlična lokacija , izlazi na plažu,ima bazen a na ulazu iz Beach Roada je uz noćni život .Cena sobe oko 40 €.Vidi se dobar izbor i nije ni čudo što je pun ali....
    To je party mesto ( od 2 pm do 2 am) samo party, i u bazenu, bučna muzika ,live DJ, uveče fire animacije..
    Name:  20150616_162330.jpg
Views: 1457
Size:  46.3 KB

    Iako je ispred ovog Ark Bara onaj greben i ne može se tu kupati već bi se trebalo spustiti nekih 100 m juznije i ući u more čini se da to nikog ovde ne interesuje.Tu se samo partija, cirka,sluša muzika..Za one koji vole taj stil ovo je za preporuku ....a za mene porodično-ne.
    Dakle idemo dalje i sad dolazimo do drugog po redu tj. po poseti mesta a to je samo 50 m južnije ,dakle i dalje odlićna lokacija-hotel Chaweng Garden Beach Resort hotel u kojem sam evo već 3 poslednje godine i neću ga menjati....

    Name:  image-fdc538cb4f979b8375d0e03ea756c4e30c5a7449529080149a98c46e95832c5c-V.jpg
Views: 1483
Size:  55.4 KB

    tropska bašta sa sobama,bungalovima..

    Name:  Point Blur_Jan222016_141115.jpg
Views: 1355
Size:  33.9 KB

    odličnim bazenom....

    Name:  20150616_141928.jpg
Views: 1393
Size:  65.6 KB

    direktan izlaz na plažu tačno na onom mestu gde počinje onaj greben pa se može lepo kupati....

    Name:  20150616_141000.jpg
Views: 1446
Size:  48.5 KB

    Resort je privatno vlasništvo(sopstvena zemlja) i vlasnik čak ima kuću i tu i živi u ovoj tropskoj bašti.Iako ima samo 3,5 * resort je puno više od toga i nekih izvikanih hotela u okolini.Na onoj listi je tek negde 35 -kakva glupost.Cena sobe (trokrevetne ) je oko 80 € sa bufet doručkom i to jednim od najboljih u Thai ,po meni boljim od Hiltona.Šta će mi u Hiltonu 50 opcija kad ću jesti jedno ili dva jela a ovde je upravo to.Opcija od 4 Thai jela i to kakva - 5+ i to sve bogato sa mesom ,shrimps ...( a to u Thai i daje cenu jelu).Ne samo da je hotel solidno popunjen,za razliku od drugih u okolini,već prepoznajem iste ljude od ranije što znači da se i njima dopada.
    Evo još nešto slika....

    Name:  image-2914317db42c3d31da99ef58715c7151f1faaa07f011b41bfb539dab9ab37187-V.jpg
Views: 1435
Size:  46.8 KB

    ovo je terasa za doručak sa pogledom na more i levo na bazen..



    za jelo..beef in oyster sause, shrimps in cary powder...

    Name:  20150618_092746.jpg
Views: 1401
Size:  46.7 KB

    toliko dobro da moram miksati dva jela...

    Name:  20150618_093518.jpg
Views: 1351
Size:  47.0 KB

    i još nešto slika iz ovog hotela..

    Name:  image-b42ccb0da7de2000bb1f7485db792a471a07ee88c418daf57d88aae8763c34c0-V.jpg
Views: 1361
Size:  54.9 KB

    ove maserke uz bazen rade punim kapacitetom...

    Name:  20150616_162129.jpg
Views: 1379
Size:  39.2 KB

    Lokacija resorta je strateška -u sredini svega:napolju na Beach Road su odmah restorani,noćni život,5 min do novog shopping mall....



    svež sok od manga na plaži....




    Ako se nešto može zameriti to su stare "standard"sobe sa zastarelim nameštajem i njih treba renovirati, ponekad buka od obližnjeg Ark Bara i možda komarci ali to je razumljivo zbog ove tropske bašte i to je rešivo sprejom ili lampom...
    nastaviću....
    Attached Images Attached Images      

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •