Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 41 to 58 of 58

Thread: Koh Samui,ostrvo palmi

  1. #41
    Tek sad čitajući o planovima za Thai vidim koliko se to približilo kod vas.
    Gde planiraš da se smestiš na Ko Samuiu ?
    Mi , koji smo zadnjih poseta Thai bili tamo,u toj tzv. punoj sezoni nikad nismo bili,kada je ,kako kažu,gužva na Chawengu.Ali ti si u drugoj situaciji,sa kolima,pa možeš i u Noi Chaweng,Lamai ili negde dalje.
    Da si u Chawengu i bez kola ,preporučio bih ti "moj" hotel Chaweng Beach Garden , pogotovo što se pre 2 godine završavao nov deo .Domaća thai hrana a u pozadini u središtu svega ali tebi sa kolima to nije bitno a i bazen nije velik.
    Za obići kolima ostrvo i nema se gde.Za to je dovoljno dan.I možda petkom uveče na Fisherman Vilage, gde nisam išao.
    Samui je više za obilazak okolnih ostrva Ko Thao ili Antong ostrva ili za mlade na Ko Phangan a za to kola i nisu od pomoći.
    Mi smo na Samui uglavnom išli bez velikih aktivnosti tj. ono što prosečan balkanac zamišlja kao rajsko ostrvo-pesak,izležavanje,kupanje pre svega u moru ,ako se može,
    i uživanje u super thai hrani a opet da mi je u pozadini sva infrastruktura tu u pešačkoj zoni.
    Od celog Thai tu su nam se najviše poklopile kockice.

    Kebab tamo nisam jeo a i za ostale restorane problem je što nema ništa danju.Tek uveče se pripale roštilji.Danju je , za hranu, bolje držati se hotela.Slika sa kebabom je uveče sa Night Marketa o kome izgleda nisam ništa napisao.

    Za one stene između Noi i Chaweng...teško da se može a pogotovo bos.Nažalost nisam slikao te oštre stene,strč,staklo,smeće...
    Nađoh nešto na netu...mada mi je tamo izgledalo još gore.

    Name:  20191207_205652.jpg
Views: 422
Size:  58.8 KB

    Pa još ako i pređeš naiđeš na kanal koji se uliva iz onog jezera u more i gde idu čamci , moraš ga preći a u njemu otpad i oštar kamen.

    Name:  20191207_205500.jpg
Views: 471
Size:  55.0 KB

    Treba pregaziti i taj kanal nepoznate dubine.

    Name:  20191207_205637.jpg
Views: 479
Size:  53.4 KB

    Name:  20191207_205555.jpg
Views: 488
Size:  50.1 KB

    Moguće je možda preplivati taj rt u velikom luku da se ne zakači neka stena.Tamo nisam video nikoga.A i put, u pozadini , daleko obilazi taj rt.

    Name:  Screenshot_20191208-114529_Maps.jpg
Views: 792
Size:  20.3 KB

    Vidim na mapi da na plaži Noi Chaweng ima nešto kamenja kod hotela Sheraton ,što polovi tu istu plažu Noi,možda si to pomešao sa ovim rtom.To je nešto što se može preći i bos.Sa distance od Impiane do njega može da izgleda kao kraj Noi ali -nije.Rt je dalje.
    Pažljivo sam uporedio kamenje u pozadini tvoje prve slike posta #23 ,o kome pišeš,i to je,čini se, ovo kamenje kod Sheratona,na slici ispod.

    Name:  20191207_205721.jpg
Views: 415
Size:  25.4 KB

    Želim vam prijatan boravak tamo i baš me interesuje kakvi će biti utisci posle 16 godina i kako ćeš doživeti Samui da uporedim sa mojim doživljajem .

  2. #42
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Idem u isti onaj hotel, Impiana. Tek kada sam rezervisao video sam da je do njega Sheraton. U stvari, on je kupio hotel i bungalove koji su tu već bili a ja sam to zaboravio. Cena je slična, uzeo bih to ali je bilo kasno.
    Zbog avijacije nisam hteo da idem na Chaweng, ovo će verovatno biti tiše.
    Central shopping mall, to je ista firma koja drži te molove po celom Thai, radnje su skoro svuda iste. Sigurno su proračunali da bi klimatizacija uobičajenog prostora (9 spratova Bang Na Central na primer) pojela svu marginu trgovaca ili čak učinila sve neisplativim pa su ga napravili tako otvorenog.
    Kolima mi je dosta da napravim 3 jutarnja izleta. Ima neki vodopad, Big Buda, aerodrom, Lamai.

    Za ono kamenje si u pravu, ono deli Chaweng Noi na dva dela.

    Ne znam da li ima sada, 2003. su bili znaci na putevima "U Thai se vozi levom stranom puta". Mora da je bilo nesreća gde pijani bekpekeri na mopedima noću krenu po navici desnom stranom.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  3. #43
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Dala mi žena listu mesta koja treba da posetim na Koh Samui, i na Thai i na engleskom. Ima dovoljno za 3 jutra posle doručka a pre plaže. Moja je želja da odem na Koh Samui airport.
    Postovaću kako je to prošlo.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  4. #44
    Quote Originally Posted by Mekong View Post
    .....Moja je želja da odem na Koh Samui airport.
    Postovaću kako je to prošlo.
    Nažalost, do Koh Samui Airport se ne može ako nisi putnik.

    Tačnije, može se do ovog kontrolnog punkta sa rampom.

    Name:  20191213_230533.jpg
Views: 408
Size:  20.6 KB

    Ne sećam se , da se taksi zaustavljao kod ovih rampi,i da li dalje mogu samo taksi vozila, ali čak i da se to prođe, nekih 200 m od toga su dve aerodromske zgrade (domestic i international) gde je čekiranje i gde ne postoji čak ni prozor ka pisti, koliko se sećam.

    Name:  20191213_203855.jpg
Views: 429
Size:  29.1 KB

    A od njih je U-turn.

    Dakle,sve što se može videti do toga je neki manji deo piste, uz put,(i to ponegde jer ima neki zid) i u samoj zgradi aerodroma check-in šalteri .

    Otvoreni Samui Boutique Airport jeste jedna od atrakcija ostrva,i po mnogim anketama jedan od najčudnijih i najlepših aerodroma sveta,ali najlepši deo aerodroma se vidi tek uzimanjem bording passa .

    Najpre, Samui Airport Avenue Park , novizgrađeni deo, gde se sa kolicima i ručnim prtljagom,ulazi u nekih 200-300 m bulevara,pravim malim naseljem na otvorenom sa hotelom,parkom,shopping radnjama (Tompshon silk,Swatch sl.) ,brojnim restoranima(Blue Elephant,Food Park..)i svim onim brand lancima (Swensenss,Family Mart,7 Eleven...) možda i najmodernijim delom na Koh Samuiu.

    Name:  20191213_223455.jpg
Views: 433
Size:  26.2 KB

    Name:  20191213_223527.jpg
Views: 404
Size:  33.3 KB

    ..promenada..

    Name:  20191213_225138.jpg
Views: 410
Size:  42.7 KB

    Name:  20191213_223408.jpg
Views: 425
Size:  28.9 KB

    Onda,na kraju te avenije gde moraš makar ući na neki sladoled , skretanje ulevo na proveru ručnog prtljaga i ulazak u prelepu tropsku baštu sa departure loungima,spa..

    Name:  20191213_204010.jpg
Views: 441
Size:  34.9 KB

    Name:  20191213_223102.jpg
Views: 517
Size:  57.1 KB

    Iz te tropske bašte su i slike orhideja sa mog avatara

    Name:  20191213_215525.jpg
Views: 424
Size:  41.1 KB

    Name:  20191213_215546.jpg
Views: 435
Size:  32.0 KB

    Pa onda i otvoreni lounge sa kokosovim drvetom,drvenim art nameštajem i pogledom na pistu uz wi-fi sa malim bufetom za osveženje,štampa... i sve u bašti..a osećaj kao da si u tropskom raju a na samoj pisti.

    Name:  20191213_223232.jpg
Views: 402
Size:  43.2 KB

    ...toaleti sa akvarijumom..

    Name:  20191214_081115.jpg
Views: 451
Size:  24.7 KB

    Onda vozićem do aviona

    Name:  20191214_081134.jpg
Views: 448
Size:  41.1 KB

    Tu je i VIP lounge Blue Ribbon gde može pored pogleda na pistu i da se gleda TV,ruča(pad thai ,voće ,npr..),odrema a ima i spa..

    Name:  20191213_223838.jpg
Views: 410
Size:  35.1 KB

    Sve to je posle Imigration.

    Name:  20191213_223856.jpg
Views: 435
Size:  41.3 KB

    Inače, taj put oko aerodroma, tu su sve thai udžerice sa slepim ulicama koje je presekao aerodrom i gde su čuvari.

    Ono što sam primetio sa piste aerodroma je ovo brdo sa Watom na njemu.Nije to Big Buda.

    Name:  20191213_225952.jpg
Views: 497
Size:  77.9 KB

    To je ovaj Wat Khao Hua Jook, odmah put iza jezera i sa njega bi trebao da je najbolji pogled na aerodrom.Nisam ga posetio.

    Name:  20191213_225349.jpg
Views: 463
Size:  37.8 KB

    Na google view je ovakav pogled sa tog Wata ka aerodromu.

    Name:  20191213_225027.jpg
Views: 453
Size:  35.1 KB

    Ako već ideš ka aerodromu, tačno na mestu gde se odvaja put za aerodrom iz Druge ulice,nalazi se i onaj restoran Mit Samui sa koga su ona jela iz mojih postova i preporučujem ga kako zbog ukusa ,porcija, tako i pristupačnih cena(osim ribe koja je tu skupa).Bio sam u njemu bar 20 puta.

    Želim ti sretan put i prijatan boravak u Thai a pogotovo u "moj" Koh Samui.
    Ima do njega i dobrog puta,nekih 500 km od Hua Hina a ludo se vozi po tom autoputu, (bar od BKK do HH koje prođoh), pa trajekt..
    A šta ima na tih 500 km?
    Ako bude odmora i zaustavljanja ...možda i neka slika da vidimo i mi koji tu nikad nećemo proći.
    Za pijane bekpekere po ostrvu i njihovoj vožnji ne znam jer tamo nisam vozio ali se sećam da sam na Puketu u turist. busu imao zastoj baš zbog takvog udesa turiste.
    Treba se pripaziti i kod onih vodopada Namuang 1 i 2 gde su bila i neka klizanja i pogibije.a sad bi trebalo da bude i viśe vode nego u periodu kada sam bio tamo.

    Nadam se da će biti i toplog vremena za kupanje (vidim juče uveče je 27 C u BKK)

    Pažljivo ću pratiti i sa dozom sete čitati.

  5. #45
    Nadam se da se lepo stiglo u tropski raj Koh Samui

    Name:  20191217_072705.jpg
Views: 450
Size:  24.1 KB

    Pre nego što se počne uživati,setih se par stvari koje mogu biti od koristi.

    Pretpostavljam da će te uveče, neki put, do Chawenga i to na Beach Road koja je epicentar .Od 18 h ulica oživi.Brojni restorani ,kafići...Dve strateške tačke su ispred Central Festival tržnog centra,gde su svako veče tematske večeri , strana od Beach Road

    Name:  20170612_212616.jpg
Views: 421
Size:  48.9 KB

    ...na slici koncert sa gitarom..

    Restorane u samom Centar Festivalu izbegavati.Skupo,neukusno,prazno..I Tops Market i Food Hall u njemu takođe.
    Sa kolima,u prodavnicu, ako treba,bolje je na obodu Chawenga u Tesco Lotus ili sl.

    A druga tačka na toj Beach Road je "stari centar" kod McDonaldsa.

    Taj Beach Road je tesna ulica i uveče je gužva kad si kolima.Ulica je jednosmerna a smer je od Chaweng ka Lamai.Ali druga ,jezerska ulica,je dvosmerna a najbolje za parkirati je u prizemlju Central Festivala ,gde ima velika garaža za 600 vozila i u središtu si svega,a ulaz je sa jezerske strane,pa onda Beach Road obići peške.

    Imate i sreće jer je večeras (17.12) i sutra (18.12) baš tu sa zadnje ,jezerske strane Central Festivala Night Market od 18h do 24 h.To je jednom ili dva puta nedeljno.Samo..nema stolova za sedenje ali ima za poneti.

    Name:  20170610_220448.jpg
Views: 427
Size:  48.2 KB

    Nešto je jeftinije a i interesantno uveče,mada je za one obične turiste iz Beach Road to sakriveno ako ne prošetaju kroz 300 m dug hol Central Festivala ka jezeru.

    Name:  20191217_072933.jpg
Views: 404
Size:  35.4 KB

    A na Bech Road uveče ...rado bih probao rolovani thai sladoled od npr. šumskog voća(nova stvar u Thai)

    Name:  20170619_213405.jpg
Views: 429
Size:  34.5 KB

    Ili ulične palačinke sa bananom(stara stvar u Thai)

    Name:  20191217_072651.jpg
Views: 435
Size:  51.2 KB

    Ali za svako veče radi jedan drugi Chaweng Night Market ,malo neupadljivog ulaza iz Beach Road, kod hotela Chaba.

    Name:  20170610_221054.jpg
Views: 409
Size:  40.2 KB

    Mali tržni prostor uz samo jezero,gde je svako veče gužva jer tu je najjeftinije a ima svega .Ponekad seafood i nije svež ali je tu jeftinije i ima velik izbor baš svega.Stolovi za sedenje , i to je mesto gde se uveče jede na budžetu, ko neće u skuplje restorane na Beach Road,ali je niži kvalitet od onog iza Central Festivala.

    Name:  20170610_221803.jpg
Views: 414
Size:  54.9 KB

    Za one restorane ,uz more,uveče,jeste doživljaj ali su i cene 50-100% skuplje.

    Name:  20170609_191946.jpg
Views: 427
Size:  30.9 KB

    Samo jednom sam tu večerao .Evo cena kod mog hotela koja se nije menjala zadnjih 5 godina

    Name:  20191213_223259.jpg
Views: 370
Size:  32.5 KB

    Seabass riba je npr. 600 THB/kg a na "skupoj" Beach Road uveče 300-400 THB.

    Name:  20191213_223338.jpg
Views: 431
Size:  42.5 KB

  6. #46
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Hvala na savetima, poslusacu ih. Chaweng, negde se uparkiramo pre 18h pa onda da vidimo.

    Da se stigne iz Hua Hin do Koh Samui, od vrata do vrata, bilo je 12 sati. A tek dodaj vreme Bangkok - Hua Hin, najmanje jos 3 sata.
    Nije dzabe BKK Airways tu glavna stvar.

    Cena ferry za kola i dve osobe je bila 540THB (nesto kao 18 EUR).



    Ferry je bio skoro prazan



    Ta voznja traje 1 sat i 45 minuta.

    Dobro, kada i stignes u hotel, u daljini vidis Chaweng beach, centar svega.

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  7. #47
    Dug je to i naporan put.
    Očekivao sam da treba manje sati jer je autoput sa dve trake ali ima tu i trajekt ,pa vožnja po ostrvu...Sama udaljenost je slična (nešto preko 500 km) kao nama do Crne Gore ali bez autoputa i trajekta i treba nam oko 12 h.

    Bekpekeri idu busom ili vozom ili ona varijanta Air Asiom do Suratani aerodroma .Ali kada sam gledao na mapi vidim i da od tog aerodroma do trajekta ima 50-60 km.Treba vremena i trajektu ...i eto izgubi se ceo dan.
    Ima tu u Suratani dve ferry luke ,u blizini,Seatran Ferry i Raya Ferry.

    Eto zašto uvek idem sa Bangkok Airways .
    Kalkulacija...jeste skuplje 30-40 eura ali se dođe odmoran, sit i ne izgubi taj dan.

    Poslednji put, 2017 kada sam išao za Ko Samui, Turkish Airlinesom,od Beograda do ulaska u vodu u hotelu na Chawengu trebalo je 17 sati ili od vrata kuće do vrata hotela u Samuiu 19 sati (uz idealna presedanja u Istanbulu od 2 h i u BKK 2 h) i još se dođe sit(obroci u sva 3 aviona)pa odmah u vodu.
    To je let Turkisha iz BG u 20:20 pm a iz BKK za Samui ima na svaki sat let Bangkok Airwaysa sa Suvarnabhumi aerodroma.Pred sumrak,oko 18 h , stiže se u hotel pa još može u vodu.
    Eto dokle smo stigli ,a ispade od BKK do Samuia 15 sati kolima.

    Ti si u drugoj situaciji sa kolima kad su već tu.

    Važno je da se dobro stiglo pa kad se odmori...uživancija.

  8. #48
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Danas sam, i nezeleci (mislio sam da ne vidim kola dva dana) isao malo u turizam (iz turizma).
    Dan je poceo lepo



    Dorucak je Hilton - 1 ali opet dobar izbor jos i pogled na more





    U 11am je pocela kisa, pljusak, trajala je ceo dan a i sutra ce, kako vidim na prognozi.
    Da nemamo kola, bili bi redukovani na sobu. Ovako, malo razgledanja.



    Big Budda





    Onda view point. To mesto je manje od 1km od naseg hotela, to nisam upamtio, moze peske da se ode.



    U pravu si OnNut, nisam ja moga da predjem sa Chaweng Noi na Chaweng tek tako.



    Kako se avioni vide i cuju na Chaweng Noi je ovaj, SilkAir, za Phuket i Singapore. On ide na tu stranu. U sobi se ne cuje.



    Hteli smo da vidimo i aerodrom, otisli tamo ali je prilaz ogranicen. Dokle su ove dve strehe gde moze da se dodje a tamo samo taksisti i tur-operatori docekuju goste



    Ne moze dalje, samo putnici sa kartama. nema ni bar niti ista. Ima ovaj ekran koji pokazuje letove.



    Pa kada je vec dan tako kisan, da odemo na Chaweng u Central Festival. Iste radnje, ista firma kao mnogo njihovih ispostava po Thai





    Bozicne dekoracije i muzika





    Food Court, nije jeftin, mada ima izbora





    Ovo je bilo 500THB, pa, bilo je kao OK



    Onda udari pljusak, ostali smo 2 sata duze (gde bi i isli, u sobu)



    Night market ima da im slabo prodje ako kisa ne prestane



    Pokusavao sam da udjem na Chaweng plazu, sve zagradjeno, samo gosti mogu da prodju.

    Neki Pub, dvojica sede, pitam ih kako se ulazi na plazu. Rekose, kroz ovaj "Chaba Resort", pravi se da si gost. I tu sam snimio ove dve slike. Plaza nije veca nego Koh Samet





    Tu se desio jedan screeming jet, odmah je zaokrenuo ali se dobro cuo.




    U stvari, nemam nameru da se tamo vracam uvece. Tezak saobracaj a ulice u radovima, velike rupe





    Da je bio lepsi dan, bilo bi bolje.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  9. #49
    Šteta za loše vreme.
    Dešavalo se i nama tako ,dva puta,nekako uvek pri kraju odmora,kada se okiši i kad nemaš gde po ostrvu ,pa hajde u Central Festival a tamo i nema nešto.

    Nego, danas otvorim web live cameru ,oko 19 h po Thai vremenu.Ima baš u centru Samuia, u Chaweng Beach Roadu , u Irish Pub Tropical Murphy, preko puta Mc Donaldsa, i imam šta da vidim

    Name:  20191218_134333.jpg
Views: 440
Size:  46.6 KB
    https://www.geocam.ru/en/online/tropical-murphys/

    Nigde nikog.Redak prolaznik.
    Nije bilo kiše.
    Samo konobarica puba i preko promoter seafood restorana u koji niko nije ušao..
    Ne pamtim takav Chaweng.Tako nije u junu.

    A nešto iza ponoći već stolice podignute na sto i nešto barica od kiše.

    Name:  20191218_184804.jpg
Views: 470
Size:  41.7 KB

    Ima Chaweng 7 km. plaže ,po mom sećanju veći je od Ko Sameta, a dobar deo severnog dela savija i ne vidi se iz te tačke gde si slikao,Svu sam obišao peške.Na celoj toj plaži samo je jedna ulica koja izlazi na plažu(crvena čioda) ali ona je negde između centralno/južnog dela plaže , podaleko od tog dela od Central Festivala .Tu bude lokalaca ,ulaze sa prikolicama i tegljačima za one čamce i sl.Nešto slično kao ona ulica kod Hiltona u Hua Hinu što izbija na plažu.

    Name:  20191218_190048.jpg
Views: 487
Size:  20.9 KB

    Meni je,uveče ,na Bech Road zanimljivo da prošetam jer ožive svi oni restorani,pabovi,ulični stalci...uvek nešto probamo ,sladoled,voće,palačinke,..pa negde sednemo da večeramo a bogami bude i gužve u tim restoranima ali ovo što vidim,ovako praznjikavo, ne liči na atmosferu iz te tzv. "low sezone".

    Za rt i aerodrom ti napisah da se ne iznenadiš na licu mesta.

  10. #50
    I druga live web kamera koja gleda na plažu Crystal Bay koja je između Lamai Beach i tvoje Noi Chaweng Beach,oko 16 h,...opet praznjikavo.Malo šetača i par kupača.
    Ne mogu da verujem da je tako u špicu sezone oko Božića.

    Name:  20191219_102723.jpg
Views: 440
Size:  30.5 KB
    https://www.geocam.ru/en/online/crystal-bay-yacht-club/

  11. #51
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    I druga live web kamera koja gleda na plažu Crystal Bay koja je između Lamai Beach i tvoje Noi Chaweng Beach,oko 16 h,...opet praznjikavo.Malo šetača i par kupača.
    Ne mogu da verujem da je tako u špicu sezone oko Božića.

    Ja sam bio danas na Lamai bas u to vreme. Pogled na obe strane plaze.



    Moguce, da su pljuskovi koji su nailazili na sat vremena i talasi odbacili ljude sa plaza. U Central Festival, Chaweng, jedva sam nasao parking (po pljusku).



    Mesto je ono sto je Chaweng bio mozda 1995. Iako i na Chaweng ima budzetskog smestaja, na Lamai je on preovladjujuci.



    Osim MacDonaldsa, Express Big C, malog Lotus/Tesco, nema znacajnijih vecih firmi i hotela.



    Uobicajeni restorani uz plazu (koja nije losija od drugih)





    Sada za Crystal Bay. Svratili smo u fine dinining restoran "The Cliff Bar & Grill"



    On ima pogled na Crystal Bay. Jeste daleko ali bi se neka veca aktivnost prepoznala.





    A i vidi se da je svetska klasa. Vinske case i crno vino spremno za veceru.



    Ovaj "caramel cream" i jedna cola = 574THB.



    Neka, vredelo je. To je postala odlika Thai: da ima sve vise i vise "fine dining" mesta.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  12. #52
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Dug je to i naporan put.
    Ti si u drugoj situaciji sa kolima kad su već tu.


    ...


    Ma da, dug put. Kada sam bio 17 godina mladji, lakse mi je bilo. Sada, da nemam rezervaciju za Hilton Hua Hin, tacno bih ostavio kola na Koh Samui (ista rentacar firma), uzeo avion i opet kola na Souvarnabhumi.
    Sada, sta cu, ima da se vozam.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  13. #53
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Stene kod Sheratona.



    Nema jedne jedine oznake da je to Sheraton. Na mapi sam video gde je, njihove slike uporedio sa svojima i to je on.



    Mozda zato sto je 4* mada je na putu tabla normalna



    Izmedju Impiana i njega je ogradjeno, oni bungalovi sto su pre bili ne postoje, Sheraton je napravio sve svoje novo.

    Ovo su stene koje razdvajaju Chaweng Noi i Chaweng.





    Tu ima kao malo odmoriste i kapelica



    A izmedju je kanal (verovatno usce neke reke )



    i ribarske barke. Tehnicki, moguce je preci (ima most) samo ja to nisam radio ni onda ni sada. Zaraslo je, ko zna u sta bih se uvalio (privatne kuce, psi) i nisam ni probao da predjem.

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  14. #54
    Situacija oko virusa Covid-19 je već 2 meseca stavila ostrvo u off.

    Prateći live web kamere vidim danima da je sve zatvoreno...restorani, barovi...a na Chaweng Beach Road ,najživljoj arteriji ostrva jedva da prođe neki motocikl ili automobil.

    Zatvorene su i plaže.

    Ali od jutros vidim povećane aktivnosti na plażama.
    Kao da ljudi (rekao bih,stranci koji su tu ostali) probijaju blokade i dolaze na kupanje.

    Plaža Crystal Bay,Lamai,Koh Samui oko 16 -17 h po Thai vremenu.

    Name:  Screenshot_20200510-111946_YouTube.jpg
Views: 398
Size:  23.8 KB

    Izbrojah oko 30 kupača a jasno se vidi,iz natpisa, da je plaža zatvorena.

    Name:  20200510_120618.jpg
Views: 402
Size:  35.2 KB

    Gledam i lečim nostalgiju za Thai.

    Evo i linka na online web kameru na tu plažu:Crystal Bay na Ko Samuiu.Kamera nije stacionarna i prati radijus oko 180 stepeni.

    http://www.geocam.ru/en/online/crystal_bay/

  15. #55
    Mart 2021, a mi i dalje, rajske plaže Ko Samuia, praktično, možemo gledati samo ovako na live cameri.

    Name:  20210321_092413.jpg
Views: 342
Size:  25.0 KB

    Nedeljno popodne, ima srećnika koji uživaju na 29 C ,na belom pesku i toplom moru, umesto zaključavanja, hladnoće, kiše i snega u svojim zemljama.
    Ima i domaćih koji bez gužve i hordi faranga mogu na mesta koja su im bila za izbegavanje.

    Name:  20210321_092535.jpg
Views: 307
Size:  15.0 KB

    Kamera nekad i zumira tropski raj

    Name:  20210321_092432.jpg
Views: 376
Size:  36.6 KB

    Čitam neke informacije da će se Thai početi otvarati preko ostrva Ko Samui i Phuket koji imaju i internacionalne aerodrome .Ali to treba očekivati tek nakon masovnijih vakcinacija na tim ostrvima , ne pre IV kvartala 2021 (??!!).

    A toliko im se žuri da je broj vakcinisanih u Thai , do ovih dana, - 0 .

    Istina,predlog je,ovih dana,da smanje broj dana karantina ( u odabranim hotelima) za posetioce sa 15 dana na 7 dana plus pcr test u karantinu( za vakcinisane i sa pcr testom na dolasku), odnosno na 10 dana plus 2 pcr testa u karantinu( za one ušle samo sa pcr testom).Ali ostaje sva ona papirologija , plus covid osuguranje na 100.000 €.

    Eto Thai godinu dana skoro hermetički zatvoren.A o kakvim se paranoicima i hipohondarima radi pokazuju podaci da nedeljama imaju oko 100 novozaraženih dnevno na 68 miliona stanovnika.Srbija npr. na 10 puta manjoj populaciji ima oko 5.000 novozaraženih dnevno.

  16. #56
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Imaju mnogo više zaraženih dnevno, na desetine hiljada.
    Azija, moja dežela.

  17. #57
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Imaju mnogo više zaraženih dnevno, na desetine hiljada.
    Tajland se dobro držao do Aprila 2021 a od tada , a pogotovo od Juna, su te desetine hiljada zaraženih.

    Logično pitanje, da li su skoro hermetički zatvorene granice sprečile širenje virusa i šta se to drastično promenilo od Juna 2021 a granice su i sada zatvorene ?

  18. #58
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Tajland se dobro držao do Aprila 2021 a od tada , a pogotovo od Juna, su te desetine hiljada zaraženih.

    Logično pitanje, da li su skoro hermetički zatvorene granice sprečile širenje virusa i šta se to drastično promenilo od Juna 2021 a granice su i sada zatvorene ?
    Desila se delta, koja je mnogo zaraznija. Pa polako iz Burme... stigla.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •