Da ovo izdvojimo, o crvenom mesu ima svugde a ribu (osim onih sto zive uz reke) smo vidjali samo zamrznutu, konzerviranu ili jeli retko, na Veliki petak, pecenog sarana iz ribarnice.

Donji post je poceo kao odgovor na Fugu Fish -riba koja je otrovna ako nije propisno spremljena ali sam ga izdvojio iz tog posta i zapoceo ovaj novi.

Tu naduvanu ribu smo čak često viđali na plažama npr. na Jomtienu izbaci ih more.
Riba mi je omiljena hrana ali posle ovog čitanja-hvala .Ovu nećemo probati.
Imao sam i ja loše iskustvo pre desetak godina u Crnoj Gori.Malo sam ekspeimentiso pa da se proba neka nova riba i kupimo svežu-grdobu.To je ona izgledom ružna sa glavom da se uplašiš.Posle pečenja na roštilju kožu smo morali da deremo-tvrda.Toliko mi se zgadilo da mesecima posle toga nisam jeo ribu.
Ova na slikama ne deluje loše ali ne ćemo proveravati.
Da je Yoyogi zvao na ribu ubeđen sam da bi se jelo nešto drugo npr. ovako nešto:


Name:  Point Blur_Jan162016_134658.jpg
Views: 717
Size:  33.9 KB
Red snaper ( mislim da je to onaj zubatac najskuplja riba u nekadašnjem "Poletu-Dalmatincu")".Lokacija Hua Hin night market.Koštala je 150 B.Regularna cena navodno 200 B a za verne mušterije popust 50 B.


Šteta za loš utisak zbog toga na partiju.
Kako to da se sedi na podu i oni bunkeri za noge.Znam za Tursku.U Egiptu sam i ja tako sedeo ali Japan-koliko je to često u restoranima ili je ovo nešto specifično?U Thai sam video i one robotizovane restorane ("Central Festival-Pataya) ali ove bunkere za noge -ne sećam se ili nisam obraćao pažnju.Da li je taj bunker za japanske standarde dužine nogu ili i za nas 180+ cm?