Results 1 to 8 of 8

Thread: Tajland 6 meseci

  1. #1

    Tajland 6 meseci

    Razmatram mogucnost dolaska na Tajland na oko 6 meseci, negde od oktobra/novembra-marta/aprila, kad je tamo lepse vreme. Neki predlog koje mesto izabrati za bazu? Neko mesto gde su lepe plaze, s jedne strane, a ujedno da bude i malo mirnije, mesto gde nema previse turistickog i lokalnog sljama...Ako je uz to moguce i da ne bude preskupo, zbog duzeg ostajanja, te kako-tako saobracajno povezano sa nekim lepim ostrvima ili tako nesto, cisto da covek moze nekad nesto lepo i da vidi.Znam da je verovatno nemoguce uklopiti sve to, ali super bi bilo izvuci najvise moguce.
    Hvala unapred.

  2. #2
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Najbolja mesta su vec debelo komercijalizovana. Ove godine 20 miliona turista, 2000-te je bilo 10 miliona.
    Tih 20 miliona je popunilo ne samo lepa vec i manje lepa mesta.

    Generalna ideja je - idi tamo gde ima stranaca, gde za njih postoji infrastruktura kao shopping malls, restorani (ukljucujuci i Macdonalds), banke, bolnice, saobracaj.

    Na primer, to sve sto hoces postoji u Hua Hin, sama plaza nije nista ali ima ostrva do kojih se lako stize.

    Tamo gde idu Thai, tamo za strance nema skoro nista. Mozda ti i ne treba ali nece biti kao slike sa omota sapuna od kokosa. Imas Bang Saen, na "Tajland za male pare" topiku.

    Da ja tako idem, isao bih u Hua Hin. Vidi na Hua Hin topiku, ima i cenovnik soba na samoj plazi a smestaj ima i svoj bazen.

    Da bude jeftino, povezano i blizu plaza, Trat. Ima aerodrom, to mesto je getaway za Koh Chang.

    Bas pitam zenu (Thai, ona ima drugacije interese). Ona kaze - Chantaburi (isto ima izlaz na Koh Chang mada je dublje u kopnu). Grad ima sve sto strancu treba - osim turista.

    Ili, idi direktno na Koh Chang, tamo ce plaze biti odlicne, ne skupo ali turisticko mesto je i to postalo. Prednost mu je da je na drugoj strani Thai, koliko god da ima bekpekera i onih koji se vrzmaju oko njih, opet je to 10-15% od onoga oko Phuketa.

    Posle tsunamija koji je razorio Phuket 26. decembra 2004. sve investicije u turizam su se srucile na mesta koja su bila beznacajna pre toga a za koja se zna (geografski) da nisu podlozna takvim katastrofama.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  3. #3
    Hvala na odgovoru.Hua Hin mi se iz topica ne cini kao idealna lokacija za mene zbog losih plaza i meduza.Ja obozavam plivanje i izlezavanje na plazi,a jos i te muve...Koh Chang mi zanimljivo deluje,mada nisam procitao nista o njemu,ne znam ima li sta na sajtu.Koh Samet mi deluje najbolje,ali nije mozda bas za dug odmor.Koh Samui deluje isto ok,ako je to nesto izmedju Pukheta i Koh Sameta,onda deluje obecavajuce.Sta ti se cini bolje Koh Samui ili Koh Chang?

  4. #4
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by aleksandar82 View Post
    Koh Chang mi zanimljivo deluje,mada nisam procitao nista o njemu,ne znam ima li sta na sajtu.
    Ima, ovde.

    Tako ce otprilike da izgleda sve sto nije skupo, nema veze gde je i na kom ostrvu.
    Azija, moja dežela.

  5. #5
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ima jedna miskoncepcija, opsterasirena, da je Thai jeftina zemlja. Medju svima, Amerima, EU. I to polako bledi. U zadnjih 7-8 godina, od 2008. iz Thai se iselilo na desetine hiljada stranaca jer nisu mogli da prezive ili im je postalo losije nego tamo odakle su dosli. Vecina vise nije mogla ni da dobije vizu: treba potvrda o 1,000EUR mesecnog prihoda koji vise nisu imali zbog pada EUR/USD/GBP u odnosu na Thai Baht.

    Situacija "na terenu" pociva na ovome: potpuna, totalna, zaposlenost stanovnistva, garantovani minimalac 250EUR cija je kupovna moc 800EUR. Vise od 80% stanovnistva je na vise od minimalca, reklo bi se da je prosek (kupovne moci) nekih 1,200 - 1,500EUR.

    Kako bi Srbija izgledala da su svi do poslednjeg zaposleni i da svako ima 1,500EUR mesecno?

    Da pogledamo sa suprotne strane, sta rade sami Thai: putuju u Japan na odmor, ove godine ih je bilo verovatno milion. Podaci od 2014:



    Bilo ih je skoro kao Amera, i vise nego duplo nego Australijanaca, a obe bogate zemlje. Posebno za Thai, kod njih ne postoji naklonost omladinskom turizmu, nikad ne spavaju po hostelima i ne jedu pastete iz radnje, ne pokusavaju da sami kuvaju (nemaju ni sastojke).

    Cak i da odes na najjeftinije, omladinske varijante, trebace ti 500EU mesecno. Ako neces, racunaj na 800 - 1,000EUR mesecno. I to ti verovatno ne bi bilo na moru nego kompleks sa bazenom.
    Azija, moja dežela.

  6. #6
    Hvala...Ako za 500-800EUR mesecno moze da se dobije jednokrevetna soba sa kupatilom i wifi-em,3 obroka i da ostane malo za dzeparac,onda je to ok.I u Crnoj Gori ili Grckoj bih potrosio vise.Kad se u cenu ukalkulisu cena puta,vize,transferi po Tajlandu i barem jedan izlazak iz zemlje,to ce izaci na oko 1000EUR mesecno.U Crnoj Gori ili Grckoj ljudi prosecno potrose 500EUR za 10tak dana bez luksuza,tako da je to i dalje ok,ako dobijes neki normalan zivot za te pare.

  7. #7
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Moze, kako da ne moze. Ne mora Hua Hin ali kao ideja o cenama, ovo moze da ti bude orijentir.


    Ko hoce na duze i na bolje , na samoj plazi, u ovakvim kucama ima soba na izdavanje do mile volje, samoj plazi:








    Najskuplja je 150EUR mesecno, sve ukljuceno, cak i da ne dobijes popust. Ovaj mali, kao hotelcic, ima i mali bazen, nije lap-pool, vise za osvezenje.
    Ako si na duze, ove mesecne cene verovatno mogu da se dogovore, da ti skinu najskuplju sa 6,000THB na 5,000THB, moguce. U to vreme kada mislis da ides, top hoteli su 12,000THB dnevno. Bas ovaj pansion je zgodan, walking distance do supermarketa sa jeftinim food-hall.

    U Thai su cene po sobi, ne po osobi, tako da 1-krevetna soba nije pitanje. Mislim da ih cak i nema.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  8. #8
    Super.Hvala ti.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •