Results 1 to 20 of 43

Thread: Tajland: kupovina nekretnine

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,548
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    To su stvari o kojima se ne razmislja pri kupovini.To "zgodno"bi trebalo da znaci da je u blizini BTS i da se brzo stiže do svake tačke.Izbegava se ona paklena gužva i zastoji u Sukhumvitu.
    Ali ,sto kažeš ,kako ćemo u nabavku ?I Emporijum i Gourmet u Paragonu su skupi.Ali čak da neko i priušti sebi da se tu snabdeva neće valjda to nositi u BTS.Nisam primetio da to bilo ko nosi u BTS.Ali šta kada kolima kreneš u nabavku u Big C ,Carefour ili Tesko-Lotus i upadneš u onu gužvu?
    Ti u ovom Sukhumvit Plus možda nisi imao taj problem jer je relativno blizu i Carefour iTesco na On Nutu ali šta da je to dalje.
    Resenje je stan u blizini tih jeftinih trznih centara.
    To sto su Tesco i Carefour bili sledeca stanica vozom mi je bilo upravo najbesmislenije: opet sam morao da idem kolima. Jedan jedini put nisam otisao samo vozom.
    U Rama IV, bio je isto Lotus, opet kolima. I onda, uhvatim sebe, bez obzira koliko "zgodno" i skupo stanovao, ja moram uvek da idem kolima kao neko ko zivi 50km od grada.
    Takodje, shvatim da nikada u zivotu ne moram da dodjem u grad Bangkok, tamo nema nista sto nema u bilo kom shopping mall daleko od grada.

    Bangkok nije grad za setnju niti neko ko moze tehnicki da dodje od stana do mesta gde hoce da ide to moze da uradi peske tek tako: vrucina, pljuskovi, raspadnuti trotoari, ulicni prodavci zakrce trotoare, psi lutalice.
    To te svede na sedenje u kolima iako si na zgodnom mestu pa se zapitas sto ja sedim po saobracajnim guzvama kada placam ovako skupo stan da budem na zgodnom mestu?
    Tako sam odlucio da odem iz samog grada, sada je kao da sam iz Starog Beograda otisao u Zemun. Nikada ne moram da odem u Stari.
    Tacno da ne idem da se vidim sa kolegama iz firme jednom godisnje na rucku, ne bi mi palo na pamet da nogom krocim u grad.

    Tako, moj stan je bio 1,000$ po kvm, to je ono iz prvog posta. Koliko mi je bio daleko On Nut Carefour i Lotus, toliko su mi sada Central Bangna, Mega Bang Na, Seacon Square (kada je otvoren 1986. bio je najveci shoping mall na planeti). U bilo kom od njih, moglo bi da se zivi i ne izlazi nigde. Jos aqua park na krovu. Multiplex bioskopi, strane knjizare, sve , ama bas sve sto ima i u Paragonu. Plus, po 20 japanskih, koreanskih, kineskih, vjetnamskih restorana.
    Ima ih jos 10 molova u okolini.
    Azija, moja dežela.

  2. #2
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Gledao sam sa balkona kako se grade ove kuce, prakticno, kao iz mocvare. Slika je iz 2013. sada su vec dobrano prodate i useljene.



    Bile su 6 miliona THB, to je 150,000 EUR.



    Bio je neki stos, firma izvodjac radova, je vlasnik zemlje a kupac kupuje konstrukciju na njoj. Tako, tehnicki, stranac moze da kupi kucu a ako se ozeni Tajlandjankom pa se razvede, nema zemlje na njeno ime pa da mu zahteva da sa nje ukloni gradjevinu ili da proda zemlju nekom kriminalcu koji sa naoruzanom ekipom dodje da strancu "objasni neke stvari".



    Ne vidim gde im je parking za svaku kucu. Verovatno kada ih ponovo vidim ove godine bice jasnije.

    Najveca zabluda koju stranci gaje je, ako su na "zgodnom" mestu, mogu zgodno da stignu tamo gde je akcija. Nema nista od toga. Bangkok nema nesto kao Manhattan ili Greenwich Village gde su kultura, umetnost, kreativnost, sloboda, boemstvo.

    Ta zabluda dolazi od prvog dodira sa ogromnim gradom, tu su hoteli, elitni shopping malls, nocni zivot (Patpong, Nana Plaza, Soi Cowboy), SkyTrain i ljudi pomisle da tu treba biti.
    Da pitas Tajlandjanina sta misli o "farang ghetto", to je "donji Sukhumvit", od Soi 4 (Nana) do Soi 24 (Emporium) verovatno bi rekao da bi to trebalo zatvoriti i dati Thai Royal Airforce kao vezbovnu metu da to dobro izroka i preore bombama.

    Sa preko dva puta brojnijim stanovnistvom od Srbije, grad nema svoj ekvivalent Knez Mihailove, kafana kao Kolarac ili Sumatovac, bioskop kao Muzej Kinoteke. Ne postoji nesto kao stanovanje "u krugu dvojke" pa sve moze peske.

    Thai elita (koji su u stvari reakcionari na nasledjenim privilegijama) ima svoja mesta ali to stranci ne znaju niti bi bili tamo dobrodosli. Ljudi koje znam da zive u Bangkoku po 20 godina, odlicno znaju jezik, otvoreno kazu da niti imaju niti su ikada imali jednog jedinog Thai prijatelja.
    Thai krem, da dodje do svojih mesta (na koja stranci nemaju pristup) ide Mercedesima sa vozacem.
    Za Thai trziste, koje je za Mercedes najvece posle Nemacke, kola se prave sa komandama za klimu, CD, DVD, pozadi: ko ima za Mercedesa, taj ima i za vozaca, nece valjda vozac da mu odredjuje temperaturu i bira muziku?.

    E, takav neko bi kupio svom detetu kucu na ovakvom mestu, ne na Sukhumvit.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  3. #3
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Dok sam bio Moderator na najvecem Thai-oriented sajtu, neko je na nekretninama postovao ove slike, to je bilo 2006.

    Planske Thai kuce za 160,000 THB (4,000 EUR).



    Ovde ih kao ima i u realnosti, ceo sokak. Ne secam se gde je to bilo, slike nisu moje ali se secam cena

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  4. #4
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Kuce koje jos nisu bile useljene, gledane sa balkona (slika iz avgusta 2013.)



    Sada jesu. Nikla je jos jedna zgrada (bolnica) koja zaklanja onu fabriku. Buka nije bila jaka, prozori su ionako uvek zatvoreni, uvek je aircon ali sada nema ni toga



    Ima ofis za prodaju, mozda pola jos nije prodato

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  5. #5
    Ove kuće imaju jezero ali gde im je bazen?
    Imaju li ga uopšte?
    Na njihovom sajtu prukazuju neki bazen ,koji mi i ne izgleda velik,uz jednu kuću.
    Čini mi se da ima neki bazen na slici između one nove poslovne zgrade i bolnice,ako to i pripada tom naselju.

    Možda je samo jedan komunalni za sve ove kuće.

    Te kuće se vidim prodaju za oko 210.000 €( 8.420.000 THB).
    Imaju 186-230 sq.m .Uglavnom trosobne+tri kupatila i parking za 2-3 kola.Spratno.
    Daju i na kredit na 30 godine sa 6% kamate.Mesećna rata oko 1200 €.

  6. #6
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    To je taj bazen, negde na nivou 6-te kuce sa leva. To jezero nije za kupanje, nije ni da mu se prilazi, ima fontane da prskaju vodu iz njega da se ne pretvori u barustinu.

    Ceo kompleks odrzava (placa) 100 kuca. Za moj bazen i park - 1,300 stanova, vise nego 10 puta vise. Meni je odrzavanje 1$ dnevno. Njima je verovatno vise, nije bazen ni mogao da bude veci. Mada oni koji su tu kupovali ne prave neku razliku.

    Mislio sam da su 5.5-6. miliona THB, mozda su neke i bile pa ostale neprodate te skuplje koje su izgradjene posle mog interesovanja 2008.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •