Ove zgrade preko puta, tu sam i dosao prvo da pogledam neki stan, trazili su 1.6m THB (40,000EUR) i primetim da je kompleks odrzavan ali previse umoran.
Tada sam i video da se grade ove zgrade gde sam sada, nisam ni znao. I rekoh, zaboravi polovno, dodaj malo vise i kupi novo.
Zvala me posle agencija i snizila na 1.2mil THB ali vise nisam hteo da cujem, ni za dzabe. Posle me zvao i vlasnik, Indus, iz Indije, 1.2mil nije poslednja rec, mozemo jos da pregovaramo. Tada sam video da treba da prekinem svaku pomisao na te stanove.

Evo su sada te zgrade, danas:



Izbliza, danas prodjem, nema znakova zivota ni u jednom stanu



Sta se desilo: svi oni nastavnici iz okolnih skola i fakulteta koji su tu stanovali su presli u moju zgradu. Kada je izdavanje krenulo drugi krug (prvi se stanari iselili), Thai to vise nisu hteli da pogledaju a strancima to nije bitno, sa cenama skoro novog uporedivim sa starom zgradom u kojoj su i daleko bolja okolina, ko god je imao racuna (da ostaje jos dovoljno dugo u Thai), preselio se.

Pogotovo oni koji imaju Thai zene: svakodnevni nezvanicni skup mama sa decom i "community" njima mnogo znaci.