Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 21 to 40 of 43

Thread: Tajland: kupovina nekretnine

  1. #21
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Ove zgrade preko puta, tu sam i dosao prvo da pogledam neki stan, trazili su 1.6m THB (40,000EUR) i primetim da je kompleks odrzavan ali previse umoran.
    Tada sam i video da se grade ove zgrade gde sam sada, nisam ni znao. I rekoh, zaboravi polovno, dodaj malo vise i kupi novo.
    Zvala me posle agencija i snizila na 1.2mil THB ali vise nisam hteo da cujem, ni za dzabe. Posle me zvao i vlasnik, Indus, iz Indije, 1.2mil nije poslednja rec, mozemo jos da pregovaramo. Tada sam video da treba da prekinem svaku pomisao na te stanove.

    Evo su sada te zgrade, danas:



    Izbliza, danas prodjem, nema znakova zivota ni u jednom stanu



    Sta se desilo: svi oni nastavnici iz okolnih skola i fakulteta koji su tu stanovali su presli u moju zgradu. Kada je izdavanje krenulo drugi krug (prvi se stanari iselili), Thai to vise nisu hteli da pogledaju a strancima to nije bitno, sa cenama skoro novog uporedivim sa starom zgradom u kojoj su i daleko bolja okolina, ko god je imao racuna (da ostaje jos dovoljno dugo u Thai), preselio se.

    Pogotovo oni koji imaju Thai zene: svakodnevni nezvanicni skup mama sa decom i "community" njima mnogo znaci.

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  2. #22
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Sad tek vidim gde su parkinzi za ove kuce. Ne mogu samo da odem da se prosetam, ima kapija koja propusta samo stanare i sluzbenike poste i kurire.

    BMW, nego sta. Taj auto je bar 6 mill THB (150,000 EUR), lepo je oporezovan, zavisi od velicine masine. Moj Toyota LandCruiser LX200 koji je u Japanu 70,000 EUR, u Thai je zapanjujucih 280,000 EUR. Sve porez na velicinu i luksuz. Zato obican svet ispod 12,000THB mesecno ne placa nikome nikakav porez. Kasa se puni iz poreza na imovinu, automobile, luksuz, kompanijske profite.



    Znak "IKEA" je gde je "Mega", u istom su objektu.



    Vazdusnom linijom mozda 2-2.5km.

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  3. #23
    Kolega Mekong jedno praktično pitanje:da li sve ove slike sa visine fotografišete baš iz vašeg stana?

    Ja imam tu tehičku devijaciju da stalno prostorno postavljam i lociram objekte i tako ih pamtim.

    Onda pogledam ove slike , sve objekte lociram prema upamćenoj slici rasporeda zgrada .
    Ali onda mi nešto iskoči nelogično.

    Uzmimo npr.ove tri slike:

    Ovo je pogled na istok ,kažete sa vašeg balkona

    Name:  2016thai01.jpg
Views: 409
Size:  50.4 KB

    Ovo bi bio na jug tj bazen unutra

    Name:  2016thai02.jpg
Views: 402
Size:  33.0 KB

    I ovo na sever ka restoranima i ulazu u kompleks

    Name:  2016shoppingmall01.jpg
Views: 408
Size:  83.3 KB

    Nešto gledam pa to je radijus od oko 300 stepeni.

    Onda vidim da stanovi ne izlaze balkonima/prozorima na suprotne zidove .Ima samo stanova na uglu.Ali opet nije toliki radijus.A nije po slikama visina za 16 sprat i penthaus.

    Onda odlučim da nađem gde je presek tj gde je stan iz koga se mogu videti/fotografisati sve tri slike.

    Da se razumemo nema tu nikakve privatne radoznalosti već jednostavno-slika mi se ne uklapa.

    I zaključak-nema tog zajednićkog preseka.

    Ako uzmemo da je reper prva slika ka Ikea i Mega onda bi mogli po pravcu i visini skoro ubosti balkon sa koga je slikano.
    Ali odatle se ne može videti ono sa druge slike tj. bazen sem ako nije slikano kao u ogledalu.
    Moj zaključak je da je ta druga slika sa nekog prozora/balkona iz hodnika te zgrade.

    Onda treća slika gde bi se videla delom ona stara zgrada ali ne i oni restorani pogotovo u tom radijusu.
    Opet zaključujem da je to slikano iz hodnika sa nekog prozora ili čak sa vrha te zgrade.

    E sad i zgrade su malo uvrnute.Ima izbočina.

    Ne znam gde grešim?
    I da li grešim?

  4. #24
    Quote Originally Posted by Mekong View Post
    Sad tek vidim gde su parkinzi za ove kuce. Ne mogu samo da odem da se prosetam, ima kapija koja propusta samo stanare i sluzbenike poste i kurire.

    BMW, nego sta. Taj auto je bar 6 mill THB (150,000 EUR), lepo je oporezovan, zavisi od velicine masine.
    Ne stižem ni komentarisati sve postove. Toliko ih stiže.
    Pametno što je ovo izdvojeno u kupovinu nekretnina.

    Da se vratimo na ovog vlasnika BMW.
    Koji bi to profil mogao biti?
    Samo ovo što si slikao je 300.000 €.(kuća+BMW).
    Keš?Teško!
    Biće da je to onaj kredit na 30 godina i lizing za auto.

  5. #25
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Onda pogledam ove slike , sve objekte lociram prema upamćenoj slici rasporeda zgrada .
    Ali onda mi nešto iskoči nelogično.
    Nije to ni bitno, slike su moje. Sa istog su sprata. Prelet iznad zgrade 2012. samo 9 kuca ispred je imalo krov, MEGA jos nije otvorena.
    To su pravci koje slikam. Dva su iz stana, jedan je od lifta na mom spratu, prema restoranima.

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  6. #26
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Da se vratimo na ovog vlasnika BMW.
    Koji bi to profil mogao biti?
    Moj kolega iz firme u Bangkoku, sa 28 godina (sada ima 40) je kupio kucu, kola ima od firme. On je verovatno na najmanje 4,500EUR neto mesecno, to je ~30% vise nego lokalne firme za isti posao. Nije njegova kuca 8 miliona i kola su Honda ali kada bi hteo, to dole bi dobio jednim pucketanjem prstiju.

    Menadzeri (ne direktori) na poslovima sa fakultetom imaju 2,000-3,500 EUR mesecno. Neko takav bi to mogao da uzme. Posto nezaposlenost prakticno ne postoji (bliska je nuli), svi koji zvrse bilo sta, pocev od obaveznih 9 razreda do 5-godisnjih studija, imaju garantovan posao.
    Od ove godine pripravnici sa fakultetom pocinju sa 15,000THB, to je skoro 400 EUR. Nije spektakularno ali kada to minimum koji imaju svi, ama bas svi koji su juce diplomirali, da vidis kako se prave saobracajne guzve od novih kola na kredit.

    Na kredit, sto da ne. U Australiji da nema kredita desila bi se izbeglicka kriza pa bi odande Australijanci splavovima bezali u Indoneziju i Maleziju.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  7. #27
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Pogled nocu sa mog drugog balkona na susedne zgrade. Opet izgleda da je useljenost negde na 30%. Po danu pogledam ovu vertikalu, od 32 stana, cini mi se da 11 ima neke znake zivota (neku stolicu napolju, krpu da se susi, makar to).



    A ovaj kompleks niz ulicu, kao da je iskljucena struja. Malopre prodjem (opet setnja do mesta za rucak), sa druge strane vidim da ima kola parkiranih, nije pusto ali opet, prazno.

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  8. #28
    Ovo sa pravcima i mestom fotografisanja je razjašnjeno.Sad se sve uklapa.I ovaj pravac ka restoranima.
    Ali, što kažeš, nije to ni bitno.Moja devijacija.

    Nadalje,ne znam koliki je bio stepen slobode izbora stana/zgrade pri kupovini?
    Kada sam ja obilazio kondoe u BKK , od onog što mi se nudilo, najviše sam obraćao pažnju naravno pored kvadrature na pogled i stranu sveta zbog sunca.
    Vidim da je ovaj položaj dobro izabran,možda i najbolje u kompleksu.Izbegnut je unutrašnji položaj i pogled samo na bazen a takođe je izbegnut zapadno-južni položaj zbog sunca.A eto zavese i pored toga stradale.

    Nadalje, šta je sa ovim kompleksom zgrada blizu tebe zaokruzeno žutim

    Name:  2016-07-27 09.27.05.jpg
Views: 394
Size:  39.6 KB

    Vidim isti developer.Impozantan bazen.Da li je to noviji kompleks?Kolika je tu useljenost?

  9. #29
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by onnut View Post

    Nadalje, šta je sa ovim kompleksom zgrada blizu tebe zaokruzeno žutim



    Vidim isti developer.Impozantan bazen.Da li je to noviji kompleks?Kolika je tu useljenost?
    Ova slika je ponovljena iz posta #20. Useljen je kompleks pre 5-6 godina, mislim da je veci % stanova nocu osvetljen nego kod mene. Isti developer. U postu #20, odgovarajuci na pitanje u kakvom je stanju zgrada posle 8 godina to sam i naveo u objasnjenju: isti developer ne sme da zapusti jedan kompleks (i te kuce ispod su njihove) jer bi to bio pokazatelj sta ce ostalima da se desi za neku godinu. Zato je zgrada u nepromenjenom, okolina cak unapredjenom stanju u odnosu na dan 1.

    To ce tek da se vidi 2018. kada istekne 10-godisnja garancija na zgradu. Onda, moze odjednom da se desi - dragi nasi, to sto smo do sada mi placali, ajde sada svaki po 5,000$ godisnje da postavimo skele i ofarbamo zgradu od spolja i iznutra. To se desava svugde po svetu.

    Ona praznina uz jezero, ako nesto hoce da prave, bolje da naprave sada i rasprodaju pre nego sto se vidi sta se desava posle 10 godina sa prvim zgradama.

    Ja imam direktno sunce samo pre podne do negde 11 sati, dok jos nije vrucina. Ako je polozaj dobar, onda je to bilo slucajno, nisam ni znao na koju stranu sveta gleda stan (useljiv 2 meseca nakon kupovine). Jedan sto ima pogled na bazen, kaze da ga ubi sunce od 2 popodne do zalaska, direktna svetlost na vec topao vazduh.

    Ne bi zavese meni izgorele da neko zivi pa otvara/zatvara. Izgoreo je prednji sloj zavesa, poseban, kao aluminijumske, nepomerane 3 godine.

    Taj je komples imao stanove manje, jednosobni su bili kao 34kvm, sve je nesto bilo manje ali je bilo skuplje. Ne znam zasto, mozda je kvalitet bolji.
    Azija, moja dežela.

  10. #30
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Sa leve strane ovih kuca je bolnica, cuvena za istocni Bangkok.



    Umesto da za onaj prvi klaster restorana sto se skrene levo, skrene se desno od zgrada zelenih krovova i - Starbucks:



    Meni je do tog lanca (nikada ne pijem kafu) stalo kao do lanjskog snega ali ipak je tu



    Uz njega, "Tops", lanac mini-supermarketa, kao Tesco - Express



    Uz njega jos jedan klaster restorana i pekara



    Skuplji su od onoga gde ofisi idu na rucak, ne verujem da su bolji





    Sve to sad propituje potrebu da imam kola. Ili da uzmem najjeftinija moguca.
    Treci dan ih ne pomeram, veceras idemo u Mega zato sto mozemo, ne sto nam nesto posebno treba da sada nije na walking distance.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  11. #31
    Mega?
    Uh...tamo sam čuo da ima ,sada, onaj Cream & Fudge,sladoled od manga (i kokosa).

    Isto kao u Paragonu.

  12. #32
    Taj je komples imao stanove manje, jednosobni su bili kao 34kvm, sve je nesto bilo manje ali je bilo skuplje. Ne znam zasto, mozda je kvalitet bolji.[/QUOTE]

    Ako se ne varam to je ovaj kompleks označen crvenom strelicom , slikano spreda.

    Name:  2016-07-28 11.41.38.jpg
Views: 383
Size:  24.9 KB

    Jako lepo je predstavljena taj kraj okolo.

    Da ne budem previše dosadan sa upitima !Ali još par stvari me interesuje.

    Ovi drugi restorani kod bolnice su vidim skuplji.Nisam ni ja ljubitelj tih lanaca(Starbucks ,McDon...)niti pijem kafu.Dakle onaj prvi klaster bih preferiro.

    Ali,..ima li onaj kompleks ,označen strelicom,svoju grupu restorana?

    Ili možda i oni idu u ove.Vidim i da put do njih ide preko skvera pored tebe.

    Name:  2016-07-28 11.43.48.jpg
Views: 385
Size:  56.1 KB

    Dakle restorani su tu i što je jako važno i bolnica.

    Dalje vidim i veliki tržni centar južno od tebe.
    Koliki je njihov BIG C u poređenju sa npr. onim velikim na Siam Square preko puta?

  13. #33
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Nijedan kompleks nema svoj klaster. To se oni sami naprave blizu njih.

    Za Big C, ne znam kako je u odnosu na one na Siam Square, mislim da su van centra jos i veci, zemljiste jeftinije.

    Imaju ti hipermarketi rat izmedju sebe, Carefour kaze "Kod nas kupci dolaze kolima, u Big C mopedima".
    Oni to znaju, razliku u potrebama i kupovnoj moci potrosaca.

    Lotus/Tesco je izmedju ta dva.

    Zaokruzen skver nema klaster restorana i radnji uz njega. Da ima, to bi mi bilo najblize. Delimo iste.
    Azija, moja dežela.

  14. #34
    Kako izgleda živeti u luksuznom kondominijumu u Bangkoku ?

    ROYCE Private Residences.

    2013 proglašen za najluksuzniji kondo u BKK.

    Pogled iz Sukumvit Soi 23.

    Name:  Royce Residence street view.jpg
Views: 371
Size:  68.2 KB

    Dve zgrade visine 39 i 25 spratova.

    Možda 500-600 m vazdušne linije ,severoistočno od Asoka(poznatog po Soi Cowboy).

    Biznis distrikt.

    Adresa mu je Sukumvit Soi 31 ali je praktično prilaz iz Soi 23.
    Peške ,možda 15 min kroz otmeni deo grada do Asoka gde se ukrštaju linije metroa i nebeske železnice BTS.

    Već lobi prodajnog ofisa odiše luksuzom.

    Name:  shasha 615.jpg
Views: 373
Size:  46.4 KB

    Tu su i makete zgrada.

    Name:  shasha 612.jpg
Views: 377
Size:  50.7 KB

    Posetili smo ga 2012 , kada je i završen.

    Thai prodajni agent čuči (kao da je u Japanu) dok nam daje informacije.
    Misli ona,za nas,da smo neki bogati rusi .

    Name:  Point Blur_Feb022017_002301.jpg
Views: 379
Size:  51.4 KB

    Krenusmo u obilazak.Kaže- može se slikati.

    Name:  shasha 621-1.jpg
Views: 358
Size:  46.6 KB

    Kondo građen u modernom Viktorijanskom stilu.
    Engleska bašta sa travnjakom

    Name:  shasha 620.jpg
Views: 369
Size:  37.9 KB

    Fontana u bašti

    Name:  shasha 622-1.jpg
Views: 392
Size:  40.2 KB

    Bazen dužine 50 m

    Name:  shasha 624.jpg
Views: 394
Size:  58.7 KB

    Name:  shasha 625.jpg
Views: 373
Size:  62.5 KB

    Vodopad na kraju

    Name:  shasha 664.jpg
Views: 385
Size:  58.1 KB

    Tu su i dva đakuzi paviljona

    Name:  Point Blur_Feb022017_002631.jpg
Views: 366
Size:  34.7 KB

    Privatnim lift lobijem smo otisli na 19 sprat da obiđemo neke stanove .

    Name:  shasha 648.jpg
Views: 366
Size:  34.0 KB

    Stanovi se prodaju ovako namešteni .

    Čaj u krevetu

    Name:  shasha 644.jpg
Views: 364
Size:  33.8 KB

    Svi stanovi su veliki.
    Najmanji dvosobni (3 kupatila) je 112 m.kv. a traži se za njega 500.000 eura.Tu je mesečna renta 2.400 eura.

    Name:  shasha 636.jpg
Views: 367
Size:  37.8 KB

    Trosobni (3 kupatila) su od 143 i 178 m.kv.sa prodajnom cenom od 700.000 eura a izdaju se mesečno za 3.500 eura.

    Name:  shasha 653.jpg
Views: 364
Size:  40.9 KB

    Sobe ,visine 3 m, bogato su dekorisane: persijski tepisi,kristalni lusteri,Höselovi okovi, Jim Thompson garnitura stolica, kožne L sofe...

    Name:  shasha 635-1-1.jpg
Views: 355
Size:  37.7 KB

    Evropska kuhinja od nerđajućeg čelika

    Name:  shasha 637.jpg
Views: 363
Size:  29.6 KB

    Name:  shasha 656.jpg
Views: 362
Size:  24.5 KB

    Prozračne sobe, LED kroz apartman,Sonos audio sistem...sve sa pogledom na grad

    Name:  shasha 657-1-1.jpg
Views: 384
Size:  24.9 KB

    Pogled sa balkona sa zapadne strane u pravcu severo-zapada prema Petchaburi/Makassan.

    Name:  shasha 661.jpg
Views: 353
Size:  41.1 KB

    Luksuzna kupatila.
    Iz kade se gleda na grad.

    Name:  shasha 647.jpg
Views: 353
Size:  30.8 KB

    Dornbracht slavine i Kohler fitinzi

    Name:  shasha 646.jpg
Views: 359
Size:  30.8 KB

    Kućna posluga ima svoje kupatilo i poseban ulaz

    Name:  shasha 645.jpg
Views: 352
Size:  23.8 KB

    Četvorosoban stan od 252 m.kv. dolazi ovako opremljen sa klavirom.
    Cena takvog stana je nešto preko 1 milion eura.Izdaje se mesečno za 5.000 eura.

    Name:  Royce residence 4bd+5bt.jpg
Views: 351
Size:  26.8 KB

    A 38 i 39-ti sprat su penthousi od 462 kv.m.sa svojim privatnim bazenom

    Name:  Royce Residence penthouse.jpg
Views: 348
Size:  16.0 KB

    Cena ovog penthouse je 2,2 miliona eura.


    Nismo pazarili.

  15. #35
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ako Bangkok ima svoj Beverli Hills, to je Thong Lor, Soi 55 i okolina.

    Kod mene u Nagoji 100 puta kvalitetniji stanovi (bez bazena) su nikada vise od trecine te cene. A Nagoja pravi 3 puta vise para nego ceo Thai nacionalni dohodak.

    Ko tu zivi? Stanovi su ocigledno za non-Thai. Pogledaj samo kuhinju: Thai retko kuvaju kod kuce a ne postoji jedno jedino jelo koje zahteva rernu.

    Do pre 15 godina, to se rentiralo parazitima koje su firme i organizacije slale da kao fol nesto rade. Pa da stanuju tu blizu shopping centara da njihove gospoodže ubijaju dosadu i osecaj nepotrebnosti.

    Ko god kupi tu stan, imace i kola. A ulice se nisu promenile 100 godina, od kada automobila nije ni bilo. Tako, jedno 2-3 sata u saobracajnoj guzvi, nekad mu se isplati da ostavi kola na ulici gde se zatekao, ruca u restoranu i vrati se u kola sto stoje u nepomicnoj saobracajnoj guzvi.
    Koliko god da stanovi izgledaju luksuzno, kako se zakoraci na trotoar tu su psi lutalice, dim sa pokretnih tezgi za kuvanje i sve isto. Kao da se svemirski brod spustio na deponiju u Batajnici i Marsovci izasli da njome prosetaju.

    Koji je taj koji bi platio menhetenske pare za stan u zemlji treceg sveta?

    Bogati lokalci, da to imaju u imovinskoj karti, bez obzira sto stan ne moze da se proda (ima na milione praznih po gradu, bas na milione).

    Do 2005. je bila "investment viza" pa ko kupi stan za preko 200 hiljada dolara, ima je na godinu dana i pravo da produzuje. To su ukunuli kada su videli da ruska mafija salje svoje delegate da tako kupuju i sakrivaju se od ko zna cega.

    Sada verovatno kupuju Kinezi a te pare su nista prema onome sto treba platiti u Hong Kongu, Shangaju ili Singapuru.

    Jednom sam odveo cerku da se igra u Benjasiri parku, to je pored Emporiuma. Bila je jedna 30-godisnja Thai koja je cuvala plavokoso dete. Ona je bila dadilja i stanovala u jednom takvom stanu, svoja soba i svoj ulaz. I onda mi se smrklo pred ocima: njen poslodavac je bio tu preko UNICEF-a, poslat na 2 godine. Nikada prebijenu paru vise nisam dao za tu gamad.

    Ili ovo, reklama za jos jedan takav kompleks:



    Za cenu jednog kvadratnog metra onaj Holandjanin i familija su napravili 2 trosobne kuce od tvrdog materijala, zive dve porodice u njima, u njima ce i unuke da gaje.
    Azija, moja dežela.

  16. #36
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post

    Jednom sam odveo cerku da se igra u Benjasiri parku, to je pored Emporiuma. Bila je jedna 30-godisnja Thai koja je cuvala plavokoso dete. Ona je bila dadilja i stanovala u jednom takvom stanu, svoja soba i svoj ulaz. I onda mi se smrklo pred ocima: njen poslodavac je bio tu preko UNICEF-a, poslat na 2 godine. Nikada prebijenu paru vise nisam dao za tu gamad.
    Interesantno - i ja sam imao slično iskustvo.

    Na jednom od putovanja za Thai, u avionu upoznamo jednu našu .Kaže ide u Bangkok kod prijateljice da joj pravi društvo.A muž te njene prijateljice radi u -humanitarnoj organizaciji.
    Kad mi je rekla adresu gde ide , što ti reče, smrklo mi se.
    Bio je to jedan od najskupljih kondominijuma u zoni iznad Lumpini Parka gde je najskuplja renta na zemju u BKK i gde je kondo na leasehold od 25 godina.

  17. #37
    Junior Member Milan's Avatar
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Italija
    Posts
    4
    Citajuci ovu temu coveka navede na razmisljanje o kupovini nekretninama u takvim lepim predelima, Steta sto sam se opredelio i kupio stan u Italiji nisam video ranije ovu temu recimi koji su uslovi kupiti stan tamo kao stranac, moras ziveti tamo imati boravak ili dodjes kao stranac i kupis.
    "The quieter you become, the more you are able to hear"

  18. #38
    Odgovor imaš u postu #1 na ovom tredu "kupovina nekretnina".

    Ukratko:

    Po zakonu u Tajlandu stranac ne može biti vlasnik zemlje.
    Ali kada se napravi kondominijum 49 posto stanova se može prodati strancima i time se ne krši prethodno jer je na taj način i dalje 51 posto zemlje u vlasništvu tajlanđana.

    Dakle - stranac može kupiti stan i ne mora imati stalan boravak niti živeti tamo.

    Kolega Yojogi(Mekong) je najbolji primer za to.

    i on je stranac za Tajland ( makar i formalno) , ima stan u Bangkoku , a ne boravi niti živi u Tajlandu.

    Većina ovog treda je baš rasprava o tom njegovom stanu.

  19. #39
    Junior Member Milan's Avatar
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Italija
    Posts
    4
    Ok hvala na odgovoru. Znaci kao stranac dodjes u agenciji za nekretnine odaberes stan potpises ugovor i uplatis im novac i to je to?
    "The quieter you become, the more you are able to hear"

  20. #40
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Novac mora da dodje u konvertibilnoj valuti sa računa iz strane banke van Tajlanda. Kompletna suma, 100%.
    Ako je bio neki depozit, vrati se, ne učestvuje u iznosu.

    Do koje mere je to striktno, čitao sam savete pravnika na netu: muž kupio stan na ženino ime pre 20 godina, dok mu je jos bila devojka.
    Da se on naknadno uvede u vlasnicki list, ona (zakonita supruga) mora da mu ga proda kao nevezanom stranom licu a pravilo da novac u potpunosti mora da dodje iz strane banke opet važi.
    Katastar zna koliko stan može da vredi i nema prodaje za 1 dolar.

    Ako je stan na dva imena, Thai i strano, opet sav novac mora da dodje odjednom sa stranog računa iz strane banke.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •