Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 21 to 29 of 29

Thread: Dubai

  1. #21
    Ako ove javne plaže nemaju suncobrane vidimo da su ove hotelske u tom pogledu besprekorne.

    Name:  2016-05-06 09.10.10.jpg
Views: 425
Size:  35.3 KB

    Vidimo plaže hotela Le Meridian,Westin,One&Only....na delu obale između Marine i mosta za ulazak na Palmu.

    Sve uredno poređano po redovima i kolonama.

    Slikano sa 52 sprata hotela Mariot.

  2. #22
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    To, da su veci talasi, izgledalo bi kao Havaji. Pojma nisam imao da u Dubai moze i da se ode na more (samo da je malo jeftinije).
    Azija, moja dežela.

  3. #23
    Od prvog dana dolaska u Dubai vidim ove padobrance iznad solitera

    Name:  2016-skydivedubai-01.jpg
Views: 311
Size:  24.0 KB

    Nije to jedna od atrakcija(zabava) kakve viđamo na svim poznatijim plažama u svetu.
    Ovo je više profesionalno.

    Name:  2016-skydivedubai-02.jpg
Views: 302
Size:  42.0 KB

    I onda ,sa visine,sa vidikovca na vrhu hotela Mariot,vidim o čemu se radi.

    Name:  2016-skydivedubai-03.jpg
Views: 300
Size:  22.7 KB

    SkydiveDubai, padobranski klub kao na dlanu.

    Vidimo zelenu povrsinu sa pravougaonim centrom gde sleću padobranom.Pistu,sa koga poleće mali sportski avion i diže ih na 4000 m odakle skaču,rone slobodnim padom i zatim aktiviraju padobran.

    Name:  2016-skydivedubai-04.jpg
Views: 304
Size:  25.6 KB

    Operacija se ponavlja nekoliko puta .Uočavamo taj mali avion ( zaokruženo crveno) a vidimo i padobranca(žuto zaokruženo).
    Evo i sletanja slikano sa mora

    Name:  2016-skydivedubai-05.jpg
Views: 298
Size:  22.1 KB

    Skup sport za one kojima treba više adrenalina.
    Potrebno je imati licencu.Ima i škola za to ovde sa instruktorima.
    Na sajtu ima više kratkih filmova o tome.

  4. #24
    Ne da ima mora ,nego su plaže kao one na Ko Samuiu.
    Voda izrazito prozirna,plavo-zelene boje,čista kao da nema grada u pozadini, topla .Nema ono da te preseče kad ulaziš u vodu.Sad početkom maja možda 1-2 stepena niza nego na Ko Samuiu u junu.

    Name:  2016-05-06 12.31.38.jpg
Views: 301
Size:  25.6 KB

    Bude ,popodne, i talasa kada se vetar pojača.

    Name:  2016-05-06 12.36.03.jpg
Views: 306
Size:  27.1 KB

    Ali šta je problem?To kupanje u moru je moguće još do kraja maja.A onda -pakao.Temperature od 40-50 su uobičajene .I tako do oktobra.Mnogi tada napuštaju Dubai.Na povratku iz Thai u junu često sam sretao naše koji se vraćaju.Kaže mi,pre neku godinu, jedna naša da među poslednjima napušta Dubai.Muž joj ostaje jer mora da radi a ona sa decom odlazi.Tada građevinci hlade vodu za mešalice betona.
    Tada je nemoguće kupati se u moru.
    Samo bazeni koji uglavnom svi imaju regulisanu temperaturu pa se hlade.
    Evo sada sam na bazenu hotela a temperatura je 36 C.
    Wi-fi je besprekoran .

    Name:  2016-05-06 12.29.36.jpg
Views: 296
Size:  45.1 KB


    Ono po čemu je Dubai poznatiji je šopingovanje.
    Sinoć smo bili u jednom-radi do ponoći.To može cele godine.
    Iskupaš se ,večeraš, pa pravac u klimu (radi kao luda da se smzneš)šoping molova.
    A tamo gužva

    Name:  20160505_205049.jpg
Views: 297
Size:  37.6 KB

    Šopera koliko hoćeš i najveća koncentracija svetskih silikonskih sponzoruša koju sam ikad video.
    Naročito ovde

    Name:  20160505_211216.jpg
Views: 296
Size:  35.2 KB

    "Guess"original na popustu.Tašne 149, 249 i 419 AED.

    Kupuju "krpice",tašne...






    Name:  Guess-419-1.jpg
Views: 298
Size:  31.3 KB


    Kao nekad zlatna groznica.

  5. #25
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Vidis ti to. Qantas je svoju legendarnu "Kangaroo route", let QF1, do Londona, posle 70 godina preusmerio: ne ide vise preko Bangkoka nego preko Dubaija.
    Azija, moja dežela.

  6. #26
    Šoping molova ima da i nedelju dana ne bi bilo dovoljno da se sve temeljno pregleda.

    U jednom od većih ovde, Mall of the Emirates, se nalazi i skijalište Ski Dubai.

    Name:  2016-ski-01.jpg
Views: 304
Size:  51.2 KB

    Evo i cena uz razne ponude:ski pas,pingvini...
    Zimska oprema ,skije... uključeno je u cenu.Jedan ulaz (može ceo dan) 500 AED.

    Name:  2016-ski-02.jpg
Views: 288
Size:  50.8 KB

    2.2 hektara skijališta .Tempratura se održava na -1 C.

    Name:  2016-ski-03.jpg
Views: 290
Size:  38.2 KB

    Ima 5 staza za skijanje.Najduža 400 m.Tu je i žičara.Rashladni isparivači su okačeni o plafon.Noću se pravi sneg na -6 C.

    Name:  2016-ski-04.jpg
Views: 285
Size:  41.9 KB

    Atrakcija su pingvini ali se termin animacije, i slikanja sa njima, zakazuje.
    Pored skijališta je i prodavnica zimske opreme.

    Name:  2016-ski-05.jpg
Views: 288
Size:  53.6 KB

    Skijalište se može delom posmatrati i kroz stakleni zid dok se šopinguje .

    Name:  2016-ski-06.jpg
Views: 301
Size:  49.3 KB

    Skijalište se nalazi bočno uz šoping mol tj. tačno iza hotela Kempinski koji ima link sa ovim molom.

  7. #27
    Svaki dan je topliji od prethodnog.
    Nema više prohladnih večeri.
    Večeras u 22 h oko 30 C otprilike kao u Thai uveče.
    Šeta se rivom-parovi,turisti,majke izvele decu da se igraju oko fontane

    Name:  2016-ve?e-01.jpg
Views: 286
Size:  41.8 KB

    Šetajući ,gledamo u koji restoran da svratimo.Ima ih bezbroj.Svi nam nude meni.Ne gledamo to nego gde je najviše gostiju(lokalaca).Izbor pada na libanski restoran uz rivu.

    Name:  2016-ve?e-02.jpg
Views: 297
Size:  42.9 KB

    Naručujemo 2 porcije grill jagnjećih cube sa grill lukom i paradajzom i arapsku futuš salatu.Krompir je domaći a ne kao onaj iz McDon.Besplatni dodatak je ovaj "meze" u sredini,lepinje.Piva nema u ponudi.Uzimamo vodu.

    Name:  2016-ve?e-03.jpg
Views: 288
Size:  44.9 KB

    Porcije su velike (10 kom. mesa) (48 AED) ,a sve je izašlo

    Name:  2016-ve?e-04.jpg
Views: 282
Size:  21.7 KB

    Dakle 128 AED tj. 32 €.
    Sutra je povratak.

  8. #28
    Završi se ova jednonedeljna operacija zvana-Dubai.
    Mogla se nazvati komotno i -Dubai-usisivač novca.
    Za nedelju dana potrošeno je koliko bi se potrošilo za 20 dana na Tajlandu , uz napomenu da Thai poznajem dobro.
    Ipak ne žalimo nijednog potrošenog centa.Bilo je nešto novo.Miks obilaska atrakcija,šopinga,kupanja..
    A cene?

    Od jutros mi u Srbiji posebno lepo miriše hleb za 40-50 din .Jutros mi nešto i jagode sa pijace ukusne po 200-250 din,još se prodavačica pravda za cenu (bila kiša pa su ovo prve,te još cena nije pala..),a tamo su 25-30 AED.( tri,četiri puta skuplje).I vazduh ...prosto miriše ...nema prašine i peska.Ali mi je hladno jer sa 30-35 C došli smo na 15-20 C

    To je ono- koliko god tamo bilo lepo kad se vratiš i uporediš vidiš i šta je dobro ovde a što se brzo potisne i čini da je normalno samo od sebe.

    Neki utisci ili stereotipi o Dubaiu u poređenju sa Srbijom ili Thai o kojima ima malo ili nimalo na googlu ,onako kako sam ih video za ovo kratko vreme su sledeći:

  9. #29
    Prekinuo sam post da pojedem domaću supu.Tamo je 30 AED (900 din) !!! A ova domaća skoro džaba.
    Da nastavimo.Evo nekih stvari koje su mi izgledale neobično ili sam ih drugačije zamišljao :

    Pre odlaska u Dubai čitali smo o mnogim zabranama.

    Name:  images.jpg
Views: 283
Size:  9.4 KB

    Navodno zabranjeno je nositi provokativnu garderobu,kratke i pripijene suknje,šorceve,ramena moraju biti pokrivena...Nema ljubljenja,drzanja za ruku, glasne muzike,alkohola,svinjetine,droge,čak ni lekova za smirenje (bromazepan i sl.)....
    Postavilo se pitanje: "šta onda poneti od garderobe na onoj vrućini?"
    Na javnoj plaži stoji i ova tabla sa zabranama

    Name:  2016-05-08 08.25.42.jpg
Views: 292
Size:  32.0 KB

    A u stvarnosti malo je šta ostalo od ove liste bilo da je u pitanju ulica,šoping mol,plaža...
    Neke slike sam već stavio.Minića, pripijenih guza ,dubokih dekoltea, sevanja veša...koliko hoćeš.Pogotovo u šoping molovima.Neko će reći da su to uglavnom stranci turisti.
    Tačno je to ali i domaći ,mislim na residente, jer Dubai je kosmopolitski grad,koji treba da znaju ova pravila , masovno to krše.Parovi se uveče normalno šetaju držeći se za ruke.
    Pogledaj ovaj susedni sto dok večeramo (slikanje njihovih žena je takođe zabranjeno pa je slika lošija)

    Name:  2016-05-08 08.10.27.jpg
Views: 286
Size:  27.8 KB

    Njihov par.Dok on gleda polufinale LŠ Real-Mančester na velikom ekranu i dimi šišu(50 AED) ona ga mazi , ljubi.Sve javno u restoranu uz rivu gde se masovno šeta.

    Ili ova prodavačica koja kuca ovoj ženi u crnom račun na kasi a ramena su joj ogoljena

    Name:  2016-05-08 08.28.14.jpg
Views: 280
Size:  25.5 KB

    Alkohol.
    Piva nisam nigde video.Pitao sam u par restorana i bili su začuđeni pitanjem.Nema ga u prodaji ni u supermarketima šoping molovima .A ovde su tri lanca:Carefour,Waitrose (UK lanac),Spinneys(Midlle East lanac).Naprimer u Maleziji,Kuala Lumpuru,sam nalazio piva po visokoj ceni diskretno u ćošku supermarketa.A isto muslimanska zemlja.Navodno ga u Dubaiu ima u duty-free šopovima i klubovima nekih hotela.Kažu da mu je cena 10-15 €.Video sam u liftu hotela da je osoblje nosilo ili odnosilo pola flaše nekog žestokog alkoholnog pića.
    Svinjetina je takođe proterana ali sam u Waitrose supermarketu najvećeg Dubai Mall video ovo

    Name:  2016-05-08 08.12.56.jpg
Views: 286
Size:  36.3 KB

    Diskretno, kao zasebna prostorija , maltene sanatorijum prodaje se i to ali piše za nemuslimane.Sećam se u Kuala Lumpuru sam u supermarketu uzeo neku svinjsku salamu ćerci a prodavačica uzima rukavice da ne pipne to golim rukama.

    Iznaneđen sam brojem luksuznih vozila tamo u normalnom saobraćaju.

    Name:  2016-05-08 07.58.19.jpg
Views: 288
Size:  38.4 KB

    Naprimer na putu od plaže do hotela za 10 minuta šetnje uz i preko puta,čekanja na semaforu videće se bar 3-4 ferarija,lamborđinija, maseratija...

    Ovaj lamborđini je parkiran ispred šopig mola

    Name:  2016-05-08 08.19.25.jpg
Views: 292
Size:  45.4 KB

    A unutra u šoping molu imaju i robnu marku sa polo majicama i sl.

    Name:  2016-05-08 08.32.09.jpg
Views: 278
Size:  42.7 KB

    Piše da se ovde normalno drže divlje životinje kao kućni ljubimci npr. tigrovi..
    Za 7 dana nisam video da je bilo ko vodio nijednog kućnog ljubimca: psa ,mačku...a kamoli tigra.U Srbiji je to sada masovno i po unutrašnjosti.
    Takođe ovde nisam video ni jednu pticu.Takođe nema ni insekata:komaraca,buba,mravi...Video sam jednom možda,napolju, za ručkom jednu ili dve muve.Čak ni na plažama.Kao da je sterilna sredina.A kamoli videti psa lutalicu.Nemoguće.

    Na ulici ,u saobraćaju, nema motora,motocikala.Od toga i njihovog divljanja se sada ne može živeti u Srbiji.Tamo kad se i vide to su sa boksom iza-za dostavu hrane,pizza..A svaki restoran ima i delivery.

    Popusta od 90 % u šoping molovima ima ali se postavlja pitanje koja im je bila osnovna cena .
    Evo jedne takve akcije u radnji Pieree Cardin u Emirattes Mallu

    Name:  2016-05-08 08.23.31.jpg
Views: 276
Size:  45.5 KB

    Cena sa 600 na 60 ili sa 700 na 70

    Name:  2016-05-08 08.23.52.jpg
Views: 273
Size:  33.8 KB

    Cena za original od 60 AED je OK ali oprez pored njih stoje ove gde ne piše ništa.Uzmeš ,misliš isto je a na kasi to budu 120 AED.

    Već sam napisao u ranijm postovima da javne plaže ne maju ni suncobrana ni tuševa .Kabina za presvlačenje ima ali su bile zaključane.Nisam primetio ni WC ali možda ima.Nema nikakvih prodavnica niti prodavaca koji šetaju.Zabranjeno roštiljanje.To je mesto za kupanje a ne ručanje.A plaže su više nego čiste.Pesak i u vodi.

    Po prodavnicama,hotelima , restoranima radi puno stranaca .Ima puno kosookih najviše Filipinaca.Da ne pricamo o građevincima iz Indije,Pakistana...

    Stalna je kao neka izmaglica od pustinjskog peska i prašine.Prvi dan sam tu prašinu osećao a kasnije se naviko.

    Od oko 15 vožnji taksije nijedan taksista nije razgovarao sa nama.Samo se uključi taksimetar, eventualno upozori korisnik da veže pojas, pita za cilj i to je to.Vraća se kusur u dirham.Tačnije samo jedan je bio pričljiv ali on je Pakistanac.Vozi se po najkraćoj putanji.

    Tačno je da je slično Singapuru.Tamo sam bio dva puta i isto doživiš cenovni šok kad dođeš tamo iz Thai.
    Ali ima i razlika.
    Tamo se ne može kupati u moru.Okean je.Na Sentozi,sećam se,plaža čini mi se šljunkovita,ali bila je prljava voda jer to je luka, bez obzira što je Singapur baš čist do sterilnosti.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •