U oktobru 2015. u cerkinoj skoli je bila prezentacija Okayama University, organizovana za roditelje koji hoce da posalju (ili: ostave) decu na studije u Japanu.

Posto meni to pitanje dolazi na red za 6-7 godina, negde sam zaturio propagandne materijale ali nekih stvari se secam a mnoge su i na sajtu.

Taj Univerzitet je osnovan 1870. sa jednim jedinim ciljem: Medicina. Sada je, prema njihovim slajdovima, od svih Univerziteta u Japanu, 3. po rangu kada dodje do medicine. Sada ima mnoge druge fakultete ali je najpoznatiji bas po medicini i farmaciji.

Ono sto je meni bilo novo, imaju "International Program", poceli su 2012. i jos niko nije diplomirao. Takodje, novo mi je bilo da nije potrebna ni rec japanskog - profesori su stranci. Skolarina je 560,000Y godisnje.

Ja sam se interesovao za farmaciju, ima, 6 stranih studenata godisnje mislim da je tako bilo na slajdu koji je njihova profesorka pokazala.

Posle, u razgovoru sa osobljem skole gde mi cerka ide, rekose mi da svi oni (japanski drzavni univerziteti) to rade, Nagoja od 1950. i da nema potrebe da idem u Okayamu.

U Ambasadi Srbije u Tokiju, 30. juna prosle godine, atase za kulturu mi rece da ide te nedelje bas u Okayamu. Da bude pratnja dekanu Univerziteta u Beogradu, on je dolazio u posetu, oni (Univerziteti) su kao zbratimljeni.

Ovo je deo sajta na linku sa pocetka, pominje MEXT stipendije: Financial Aid.