Iz Beograda do Dubaia direktno leti samo Flydubai( lowcost kompanija od Fly Emirattesa).Tri puta nedeljno(utorak,četvrtak i subota).Tokom letnje sezone se uvodi i četvrti let - ponedeljkom.
Prosečna cena povratne karte je 330 €.Može da bude i 280 € a može i 400 €.Izuzetno promotivno i 210€.
To jutro ,kada sam kupio kartu, cenu su podigli sa 330 € na 400 €.Verovatno zbog majskih praznika.Kontaktirao sam direktno Flydubai predstavništvo u Knez Mihajlovoj i odustao od kupovine.Kažem im da za iste datume imam Turkish za 230 €.Istina to je bio let sa presedanjem u Istanbulu,menjanjem aerodroma , trajanje 14 h.Nisu verovali da je ta cena,kažu da sačekam,kao,možda se oslobodi neka rezervacija po staroj ceni od 330 €.
I..nije prošlo ni 5 min. zovu i pronašli karte po staroj ceni!!
Dakle,konkurencija čini svoje a mi ne treba da idemo "na prvu loptu".
Let je oko 5 h , Boing 737-800 , povijenih vrhova krila, a od 189 sedišta,popunjenost je bila 90%.

Name:  20160430_131158.jpg
Views: 11603
Size:  22.9 KB

U low cost obično u ceni karte nije uključen obrok.Na letovima npr. Air Asie nećete dobiti ni vodu.
Ovde ima obrok.Na prvom letu dobar (bolji od Qatar Airways na letu ka Thai) a na povratnom letu loš.Nema izbora jela.Ali oprez.Pre serviranja jela idu sa kolicima i pokretnom kasom i prodaju.Neko pomisli nema obroka i kupi.I još nešto -sa obrokom se dobije nešto minimalno vode.Posle ako hoćeš npr. 0,5 l ili sok moraš da platiš.Filmovi na ekranu ispred takođe nisu besplatni.
Na povratku popunjenost aviona je bila možda 70 %.

Postoji još jedna mogućnost,takoreći,direktnog leta , a da nije lowcost , sa Etihadom za Abu Dabi a onda busom( oko 150 km i vremenom od 1, 5 h ) do Dubaia.Za te datume, kada sam leteo ,cena nije bila konkurentna.

Treća mogućnost je brojnim drugim kompanijama koje lete u toj zoni (Qatar Airways, Turkish...) sa presedanjima, dužim letom itd.To su često i jeftinije opcije ali moraš sam vaditi vizu.
Ko leti sa Flydubaiom-oni sređuju vizu.Cena 95 € i čeka se obično 5-7 dana.Mi smo izuzetno,zbog zastoja u sistemu,čekali 17 dana.Dakle za vizu treba sponzor(garant) i ovom slućaju je to Flydubai.U suprotnom to mora biti neko drugi npr. hotel,ali onda može biti uslov broj dana ili nešto drugo.

Na Imigration u Dubaiu se nije čekalo puno.Praktično kao u Thai.Nije bilo skeniranja zenice-kako su nam govorili.

EDIT: Od maja 2019 nije potrebna viza za UAE tj. Dubai.Treba samo voditi računa da je rok važenja pasoša bar još 6 meseci od datuma povratka.