Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 20 of 42

Thread: Tajland 2016

  1. #1
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527

    Tajland 2016

    Mesec dana u Thai.

    Kada se stigne kuci (vise ne zna koja je to), prvo pogled sa jedne terase. Popravio se, zavrsena je gradnja.



    Sa druge terase, drvece je jos poraslo



    Pa onda uradimo smesta, samo 2 sata nakon sletanja jednostavnu radnju. Odenemo se u kupaci kostim i pozovemo lift



    Bazen je tu, voda topla, mozda 31C:



    I zaronimo u nju



    Izgleda kao resort, kao hotelski. Samo dobri hoteli imaju bazene te velicine a ovo je nas dom



    I tako, svaki dan, bas se i pitam sta mi Hyatt Hua Hin treba ali rezervisano je.
    Azija, moja dežela.

  2. #2
    Ah....Tajland.
    Dobrostigao.
    Samo da i ubuduće bazen dobro održavaju.
    A...lepo je.

    Pratićemo....

  3. #3
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616

    Tajland 2016

    Mesec dana pocelo je prvim korakom. Chubu CentrAir airport, pre 3 godine je imao jedan let dnevno za Thai. Sada ima tri: dva su Thai (0:30am, 11am) i jedan JAL (10:30am). Nedeljno izmedju Thai i Japana ima 400 letova, kada se uzmu u obzir i ostali (kao United koji ima jedan let Los Angeles - Tokyo - Bangkok).



    Vidi se da Thai ide sa B-777 300, HS-TKB. Avion star 17 godina ali unutra perfektan, kao nov. Mora da su ga retro-fit sa novim sedistima, ekranima u USB u svakom, punjacem za baterije na svaka 3.



    JAL ide nekoliko meseci starim Boeing 787 (Dreamliner).



    Ide i Thai sa novim aparatima, ovaj se zadesio ali ne sa Dreamliner. Do 1. avgusta 2016. Njime se vracama, glanc novi TG Dreamliner. Mozda jos nije ni isporucen.

    Ima o aerodromu opsirno u Nagoya, ovaj "spit", setaliste od 400m, iz aviona koji odlazi moze maltene da se prepozna ko to mase sa njega.





    Jedan trik koji cesto koristim: kod bukiranja karte, ima da se zahteva poseban obrok: muslim, kosher, vegetarian, vegan, low cholesterol, fruit only, children, no-gluten...
    Ja uvek uzmem "fish meal". Prvo sto kada god mogu da biram uvek jedem ribu a drugo - dobijes pola sata pre ostalih putnika.



    Cerka je imala piletinu, bilo je jako zacinjeno, mislim da prosecan putnik ne jede tako.



    Ima i razlog: u kabini se odrzava pritisak kao na nadmorskoj visini 2,700m. Tu sve ima drugaciji ukus i normalno spremljena jela su bezukusna (ko se zalio na neukusnu hranu u avionu, to je zato).

    Sladoled pred kraj je bio standardni, kao iz supermarketa i imao je ukus kao obicno mleko i nista vise, ni trunke slatkosti ili vanile.

    Da prekratim vreme, da pogledam novi film "Betmen protiv Supermena". Majko mila, nisam znao da to smece traje dva i po sata. Nisam dobro cuo reci, samo se secam nasilja nevidjenog, kao da deca to nece gledati.



    Onda sam citao svoje novine i posmatrao napredovanje puta.



    Na dolasku, prosli smo kroz Thai Passport prolaz, brzo (cerka izmedju ostalih ima i Thai passport).
    Cesto moze da se procita da su dolazeci putnici cekali po sat, nekada i dva na pasoskoj kontroli. To se desava kada se dodje kada i ova dva aviona



    Njih dva, A-380 (Emirates i Qatar) i eto ti 1,100 ljudi da stanu u red ispred tebe.




    Prtljag je vec cekao na karuselu u sred kojega je sveze, zivo, cvece, orhideje. Ubrzo sam primetio moj kofer kako posrce na traci.



    Kola za mesec dana, 20,800 THB, neka Honda ne znam niti me zanima kako se zove.



    nastavice se...
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  4. #4
    Lepo.
    Dok čitam kao da ja putujem.

    Izbor hrane pri bukiranju-dobar trik.Ali sećam se samo vegeterian.Možda je bio i veći izbor ali nisam obratio paznju.Fish meal?To i ja uvek biram ali ne sećam se da sam video.Možda je to specifično za Thai Airways.
    Naprimer na letu Turkishom za BKK pojavi se kuvar sa onom belom kapom i dobiješ meni kao u restoranu.
    Ali to je više fora a svodi se na isto.

    To smeće od filmova ne gledam.Više pratim tehničke detalje leta, volim i da pratim kameru (na nosu i dole) ali ispod mene bude Indija .Čitam neki turist.magazin..

    Renta-kar i nije skup.18 eura dnevno .Valjda ima navigaciju.Kad se setim onih saobraćajnih petlji kod aerodroma!

    Pratimo sa paznjom i dalje.

  5. #5
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    To sa hranom imaju svi clanovi "Star Alliance" i "OneWorld" isto, isti izbor, mislim nekih 20-ak opcija.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  6. #6
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Evo ga auto. Honda City.



    To je 20,800THB (nekih 700$) za mesec dana.



    Novost kod iznajmljivanja kola je da su se svi iselili sa aerodroma u Bangkoku. Godine 2000. je bilo 10 miliona turista. 2015. 20 miliona. Sada ocekuju 30 miliona. Preuzimanje i vracanje rentacar vozila je pocelo da gusi aerodromske prilaza i sve su ih izmestili na nekih 5km. Sve agencije (bar 10-ak njih, ukljucujuci Hertz, Avis, Budget) imaju samo desk sa 2-3 sluzbenika, sve firme postrojene jedna drugoj uz rame. Sa deska pozovu kombi koji odveze rentere do tog ogromnog placa na kojem su sva vozila svih njih.

    Tako je po prometnijim aerodromima u Americi vec decenijama, nista specijalno Thai.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  7. #7
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Prekoputa zgrade ima ovaj mini trzni centar, da ne moraju da se pale kola. 7-11, 4-5 restorana, apoteka.



    Vazno je da zgrada nema radnje i restorane u prizemlju, tu se napravi haos, psi lutalice, dolazi i prolazi ko god hoce.





    Svi ovi bi se inace nasli ispred zgrade i stalno bi bila gungula





    Danas ne mrdam kola, samo po parku izmedju zgrada i bazen, danas isto, tematski, radimo samo stoj na rukama





    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  8. #8
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Dnevni



    i nocni pogled sa istog balkona



    Zaokruzen je avion u daljini, sletanje. Na svakih 20 sekundi, nekad ih vidim po 5-6 jedan za drugim na 3-4km rastojanja.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  9. #9
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Klaster lokalnih restorana, na 200m od mene.





    Ima 6 restorana u liniji i jos 6

    Od niza restorana, u vreme rucka, sednes u onaj gde ima mesta. Ovaj se specijalizuje ca przeni pirinac.



    Sve na stolu je kostalo 265THB, ukljucujuci i jednu Pepsi.


    Jednostavno-oduševljen sam sa ovim.
    Šts ćeš bolje -izađeš iz sobe i tu ispred ovi restorani .Baš po mom ukusu uključujući i cene.
    Sad mi je jasnije ona tvoja konstatacija da imaš restorana da ne moraš nigde ići.
    Kada sam pre 5 godina sišao u taj kraj vozeći se od On Nut 77 pa dole prema Seaconu tom tvojom glavnom ulicom -ta ulica mi je izgledala skromno, lokalno , sa starom thai gradnjom.Bilo je sa strane novijih zgrada, nekih blokova ali sam razmišljao -šta to vredi kad moraš napolje u ovu glavnu sumornu ulicu.
    Sve ovo što si do sada pokazao je praktično uvučeno po strani , uz naselje.Samodovoljno.
    I iznenađen sam .Uredno.Čisto.Od onog bara za cha-yen do ovih restorana.

    Jela sa pirinčom -"on rice" ja u šali zovem gomilom pirinča sa nečim na toj gomili.
    Obićno se i kreću od 50-60 THB.
    Ali ova su kvalitetna.
    Ne jedem ih puno.
    Probao sam samo ovo sa rakovima.
    Probaćemo ovo sa kobasicom.
    I ovo sa salmon ako negde naletim na to.

    Nisu ni male porcije.
    Tri jela +supa +pepsi.Mislim da sam najjeftinije plaćao tri jela tipa rakovi u oyster sosu +tom yam gong+1 soft drink +free voće oko 350 THB u Pataji.

    Interesantno da kod njih supa ima istu cenu kao i glavno jelo.
    Kod nas je supa/čorba recimo 150 din ako je glavno jelo npr. 700 din.

  10. #10
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Danas je dan za - ne raditi bas nista.



    Plutanje u toploj vodi

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  11. #11
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Ne moze bas da se navije sat po tome kada dolazi kisa. U julu, avgustu, septembru i oktobru je obicno izmedju 17h i 19h.



    Ovo se, ocigledno, nece pretvoriti u "fine beach day". Uhvatimo lift i demo kuci.



    Da sa balkona gledamo kisu

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  12. #12

    PT Servisne stanice, Jiffy

    Ko vozi Tajlandom, za rucak najbolje mu je da stane na PT stanicu sa znakom "Jiffy". To su restorani koji prave hranu koja nece putnicima da provali stomak od ljutine, "sissified Thai food". Lako.







    Sva tri jela (seta) su bila po 89THB (2.2 EUR svako). Nije nesto gde se izvodi devojka na veceru ali je cisto i kvalitetno.





    Thai ljudi i porodice na putu staju da tu jedu.
    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  13. #13
    Quote Originally Posted by Colonel_Kurtz View Post
    Ko vozi Tajlandom, za rucak najbolje mu je da stane na PT stanicu sa znakom "Jiffy". To su restorani koji prave hranu ...
    Kad smo išli za Hua Hin stali i mi.
    Tačnije,taksista.Negde između BKK i Hua Hina.
    Prepoznam taj brend "Jiffy".
    Bio je i ranije post o tome.
    Uđem .Kad ono samo prodavnica/samousluga -manja.
    Nigde restorana.
    E sad bila je to veća zgrada.Možda je ulaz u restoran negde pozadi.
    Nije se ni taksista zadržavao.

  14. #14
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Nema svaka stanica restoran, mozda jedna u 10 ili cak 20. Ima kao malo veci 7-11.
    U provinciji su PT stanice skoro na svaka 2km, prodaja dizela farmerima. Nema ni restorana ni prodavnice, negde se su samo pumpe i nista vise.
    Azija, moja dežela.

  15. #15
    Putujemo na odrediste za odmor gde drugi paze na nas. Hua Hin. Od gde smo juce bili, na slici ne izgleda daleko ali je u realnosti kao Beograd - Trst. 625km.



    Bangkok je imao 384 napustene zgrade, kroz ciji kostur je moglo da se gleda, avetinjski i ruzno su izgledale. Te, 1997. sa azijskom krizom, gradnja je stala.

    Zakon je da se, zgrada ako se ne zavrsi u roku od 5 godina, mora da se srusi. Onda su usledile amnestije i ove zgrade, sada se zavrsavaju.



    Radi se, kranovi su tu.

    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  16. #16
    Preko mosta, prodje se pored ikonske zgrade Thai Farmer Bank, sada zvane "Kashikorn Bank", po naski, staro ime za farmere, kao "Kmetska banka".



    Opticka varka, arhitektonska lepota, zgrada je potpuno cetvrtasta, iluzija je da je ivica skinuta

    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  17. #17
    Negde, sat vremena pre Hua Hin, ima veliko skretanje na levo, za Prachin Buri. Posle 3km ima ovaj "Food Center"



    Ima puno standova/restorana, moza 20, sve lokalna hrana i jeftina



    Ovaj smo odabrali, samo piletina



    Cena, prava sitnica, nesto vise od 1 EUR



    Kako to ona strucno izsatarise



    Ovo je moja, dupla porcija pileceg fileta



    Rece kolega Onnut da se taksista na njegovom putu nije zadrzavao u "Jiffy", da su ovde stali, verovatno bi se i on zalozio.

    Za 4 osobe jelo, supe, dve vode i dve cole, sve je bilo 285THB (nesto vise od 7EUR).
    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  18. #18
    Quote Originally Posted by Colonel_Kurtz View Post
    Putujemo na odrediste za odmor gde drugi paze na nas. Hua Hin. Od gde smo juce bili, na slici ne izgleda daleko ali je u realnosti kao Beograd - Trst. 625km.


    Ali putovao si po etapama.
    Prekid/odmor u Bangkoku.
    Pažljivo pratimo.

    Mi smo imali nešto kraći put Pataya-Hua Hin .
    Ali "u cugu" oko 5 sati vožnje.

  19. #19
    Quote Originally Posted by Colonel_Kurtz View Post
    Negde, sat vremena pre Hua Hin, ima veliko skretanje na levo, za Prachin Buri. Posle 3km ima ovaj "Food Center"
    Da smo ovo ranije znali u onom serijalu o Hua Hinu!
    Svratili bi i mi!
    Ovo je -"džaba" !
    Ma, i da su male porcije, pa i da se uzme dupla-opet nije skupo.

    A sad da zaboravimo piletinu.
    Stiže se u prestonicu Thai seafooda !

    Ribe, rakovi...

    Evo setih se nešto -ostriga!

    Skupe su! Mislim da je 50-60 THB po komadu.
    A nema ništa u poređenju sa npr. celom ribom od 1,5 kg. koja je ovde uveče na Night Marketu 150-200 THB.
    Ali , kada sam ih probao, na žaru...
    Predivno! Ukusno!

    Setim se onda onih filmova kada npr. francuzi uzmu uvek nešto malo ukusne hrane uz npr. malo parče sira .. i vino..
    Kvalitet iznad kvantiteta !

    A ja , siromašno poreklo, pa onda skromni studentski standard...i tako ...oči uvek gladne.Pa tražimo-količinu,kvantitet.
    Ribu od 1, 5 do 2 kg !

    A ostrige?
    Ne možeš se od njih najesti.Što reče moj tast "laži me guzo" !
    Ali ...baš ukusno ! Neobično !
    I jastozi !
    Ovde se jedu !

    Eto toga se setih misleći o Hua Hinu.

  20. #20
    U Hua Hin, hotel, lazy river. Bila je prognoza da ce biti 7 dana neprekidne kise od nedelje. Jos jedna kap nije pala. Tako je ostalo do zadnjeg dana.



    Hotel je pun do poslednje sobe, nema Kineza, ne znam kako



    Za dorucak, otvorili su "ball room" da povecaju kapacitet



    Lazy river ne tece, moras sam da se kreces



    Kao sto se ocekuje od ovog lanca, sobe su super










    Na obali mora



    Ko voli, moze tu i da vecera



    Napisacu posebno o hotelu, na kraju, u "Hua Hin Letovaliste".
    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •