Results 1 to 20 of 522

Thread: Foto dana iz lokala

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,540
    U SKC-u sam upoznao Koju (Sarlo Akrobata, Disciplina Kitchme) dok jos nigde nije svirao. I Milana Mladenovica (Ekatarina Velika, prvo Limunovo drvo).
    "Polet", da ga ima ovde, isao bih bar jednom nedeljno. Legendarni hleb, krompir salata i girice. Svi sudovi restoranski ogoreli, veliki promet, taj ukus nije mogao da se ponovi kod kuce. Niti u restoranima koji prodaju 10 porcija toga dnevno.
    Azija, moja dežela.

  2. #2
    Moglo bi iz Japana da nam se pošalje malo kiše ( nedeljama, ako ne i ceo mesec)nije bilo nikakvih padavina - jesenje/zimska suša.A još više onih 17 C, jer ovde je danima konstantno oko 0 C i ispod.

    Sinoć na gradskom trgu vidim ovo

    Name:  20161222_174908.jpg
Views: 476
Size:  51.0 KB

    Ulepšava se za doček NY.

    Pažnju su mi privukle ove "jurte"

    Name:  20161222_174927.jpg
Views: 491
Size:  20.6 KB

    Postavljaju unutra neke stolove i stolice.
    Nije valjda da će opet biti kafana/ kafić pored brojnih okolo!

    Što veća beda to glamurozniji dočeci !

    A neonski bilbordi sijaju kao da smo u Shinjuku , a ne provincijskom gradiću razorene privrede !

  3. #3
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,540
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Moglo bi iz Japana da nam se pošalje malo kiše ( nedeljama, ako ne i ceo mesec)nije bilo nikakvih padavina - jesenje/zimska suša.
    U Australiji, posle visegodisnje suse, jedan farmer izjavi:"Ja ne verujem u klimatske promene. Kisa nije pala vec 8 godina!".
    Azija, moja dežela.

  4. #4
    Danas vidim - šta je u onim šatorima.
    Nisu kafane.

    Božićna ulica.

    Name:  20161223_144343.jpg
Views: 311
Size:  37.2 KB

    Ukrasi za jelke, prskalice, petarde,razne džidža-midže, med...

    To nam ne treba jer je kuća već ukrašena

    Name:  20161218_145712.jpg
Views: 314
Size:  40.3 KB

    Name:  20161218_145742.jpg
Views: 291
Size:  24.7 KB

    A cvetne aranžmane zamenila je -jelka...ukrasi..

    Name:  20161223_191441-1.jpg
Views: 304
Size:  42.8 KB

    Ostala tradicija iako je "dete" poraslo.
    I danas se raspustilo . Kraj polugodišta.
    Zimski raspust do 15.01.

  5. #5
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,540
    Pa jeste, logicno da su satre za Novogodisnju (Bozicnu) ulicu.

    Ako prodaju pljeskavice u lepinji, ja sam savladao tehnologiju, sada su jos bolje. Tajna je da luk mora da bude rendan, ne seckan. Kafena kasicica sode bikarbone, rakijska casica sode. Da odstoji 2 sata.

    Sada znam da napravim meru za 4,8,16 osoba. Ima da se istaknem na sledecem kampovanju sa kolegama.

    Jos sam za Bozic dobio poklon - tezak tiganj sa rebrima, vide se na pljeskavici. Pece se bez ulja.



    Lepinja mi je "foccacia", to je najblize sto ima pravom somunu. Zapece se u toster rerni 3 minuta pa onda u nju pljeskavica. Ispod je neka talijanska verzija necega sto lici na ajvar.



    Lepo si se i okitio, mi to uradimo od 20. decembra pa stoji do 14. januara. Kod tebe masivnost kuce i namestaja, kako i dolikuje nekome ko tu zivi ceo zivot.
    Azija, moja dežela.

  6. #6
    Pljeskavica ti lepo izgleda.Pogotovo sa ovim rebrima kao da je sa žice i ćumura.

    Sigurno je i mesno kvalitetnija.

    Ove kod nas su ukusne , meke,mirišu na dim (kući se ne može tako napraviti, budu tvrđe) ali ima tu soje, prezli, aditiva..
    Jednom prilikom sam zamoljen od poslovnog partnera sa juga Srbije da mu u Novom Sadu pokupim neki paket.
    Bili su to 3 veće kese nekih aditiva za leskovački roštilj.Sećam se- jedan je bio za ukus dima.Nisam ni znao da to postoji.

    Dok sam bio u BG u ovo vreme se posećivao Novogodišnji Vašar na Sajmu.
    Peške sa Senjaka- dole .Da se kupi npr. -bunda.A kad se izađe iz hale/kupole napolju je sve mirisalo na dim od pljeskavica.Neprevaziđen ukus i zadovoljstvo da se pojede posle svih onih viršli.

    U ovoj tvojoj kućnoj radinosti -ova somun lepinja bi trebala biti meka ,spužvaste teksture...Na slici se čini da je zapečena, ili grešim, i možda tvrđe kore.
    Ali šta ćeš ako nema bolje.
    Kod nas je preseku(90%), rašire i unutrašnjost okrenu na žicu da malo zagreju pa onda tek stave pleskavicu i vrate.

    U fazi 2 usavršavanja, mogla bi se ,kućno, napraviti i ta somun/lepinja.Ima recepata na netu.Ali da li ima tamo kvasca da se digne testo?

    Za rendan luk nisam znao da je razlika.
    Ali to je obavezan prilog.

    Kod nas većina kao prilog još uzme -urnebes.To je beo sir u koji je umešana sitno sečena/pasirana pečena crvena paprika, malo ljute mlevene aleve paprike, možda i žumance..

    Evo te pečene crvene paprike u ulju, posute sa belim lukom( i pohovane šnicle-i danas bilo).Ta pečena crvena paprika je i osnova za pravljenje ajvara.

    Name:  20161202_094442.jpg
Views: 299
Size:  32.9 KB

    Mi kući ne pravimo pljeskavice ili ćevape jer ih ima svugde okolo ali pravimo -ćufte.Isto je ,ali toga nema okolo.Bar 1 kg mesa.I retko ostane za sutra.
    Ćufte u paradajz sosu-to volim.

  7. #7
    Gledajući ove slike pljeskavica iz Japana poželeh i ja danas da je pojedem.

    Kaže mi ćerka da one na akciji od 149 din za 200 g nisu tako dobre .
    Valjda zato i prave akciju.

    Odem na drugo mesto gde se više ide.

    Evo ga u 8 slika.
    Da se podsetimo kako se to radi kod nas.

    Name:  20161224_212407.jpg
Views: 298
Size:  22.1 KB

    Veći kiosk.
    Mali izlog i ima unutra 5-6 stolova ko hoće tu da jede.Inače obično se naruči telefonom ili svrati u prolazu ,naruči i gotovo je 10 min.

    Ovde je i malo skuplje 210 dinara za 150 g ali frekventnije.

    Name:  20161224_213034-1.jpg
Views: 294
Size:  48.1 KB

    Nije na ćumur.Gasna peć.Imaju i rebra.
    Somun ovde ne zagrevaju unutra već spolja.
    Uporedo sa pljeskavicom.

    Name:  20161224_213116-1.jpg
Views: 305
Size:  32.0 KB

    Prilozi: crni luk(ne liči mi da je rendan),iznad je onaj urnebes(roza),zelena salata, kupus, pavlaka...

    Name:  20161224_213430.jpg
Views: 307
Size:  32.0 KB

    Priprema

    Name:  20161224_213359.jpg
Views: 298
Size:  28.4 KB

    Biram urnebes i luk...

    Name:  20161224_213634.jpg
Views: 315
Size:  34.8 KB

    Evo je.Elastična je.

    Name:  20161224_214644.jpg
Views: 287
Size:  23.5 KB

    Spremna za konzumaciju.Vruća, meka ( ali ne kao hamburger)...

    Name:  20161224_214629.jpg
Views: 301
Size:  20.0 KB

  8. #8
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,540
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Pljeskavica ti lepo izgleda.Pogotovo sa ovim rebrima kao da je sa žice i ćumura.
    U ovoj tvojoj kućnoj radinosti -ova somun lepinja bi trebala biti meka ,spužvaste teksture...Na slici se čini da je zapečena, ili grešim, i možda tvrđe kore.
    To se prodaje kao foccacia jer Japanci ne bi znali sta je. Znaju samo za to i za indijski "naan". U stvari je lepinja, nije kao somun ali zapecena 3 minuta postane polu-hrskava.

    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Za rendan luk nisam znao da je razlika.
    Ali to je obavezan prilog.
    Taj luk ide u pljeskavicu, u tome je razlika od mesa za cevape - u njih luk ne ide.
    Azija, moja dežela.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •