Page 18 of 27 FirstFirst ... 81617181920 ... LastLast
Results 341 to 360 of 533

Thread: Foto dana iz lokala

  1. #341
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Ima naš narod izreku "Iz tvojih usta u božje uši".

    Radovi na uređenju kao da su počeli.

    Attachment 5118


    Mogu se standardno očekivati i ove pošasti kao pre neki dan.Jet ski da te iseče dok plivaš.

    Attachment 5127
    Izgleda (ako nije ranije planirano) da je neko uvideo da će lokalni turizam procvetati, neće ljudi da idu daleko ili u inostranstvo, da ih iznenadni porast infekcija tamo ne zarobi ili da ih maltretira sa karantinima.
    AirBnB je pred bankrotom, kao i oni koji su im stavili stanove na raspolaganje, otpustili su 25% zaposlenih. Tvrde da se potražnja koju su pravili internacionalni ili putnici iz daleka neće povratiti bar 2-3 godine.

    A taj jetski, to je verovatno najmanje neophodan od svih ljudskih pronalazaka. Njihovi izduvi i buka zagađjuju i najlepše plaže na svetu.

    U Sidneju su zabranjeni, jedino mesto gde mogu da se iživljavaju sa njima je Botany Bay, uz aerodrom, gde su iznad njih ionako avioni na 50m visine.
    Azija, moja dežela.

  2. #342
    Juče vidim kombajni su u polju.
    Žetva pšenice je počela.

    Name:  20200629_143351.jpg
Views: 140
Size:  35.5 KB

    A na prilasku jezeru- haos.
    Ponedeljak jeste radni dan ali pritisak kola na divljem parkingu sve veći ,da ne stavljam opet slike.Plus što gore sada ima kop pa na svakih 20 sekundi ide kamion koji diže prašinu a parkirani automobili im smetaju.

    Ulaz na kapiji (odavno razvaljenoj) jezera.

    Name:  20200629_212039.jpg
Views: 154
Size:  59.4 KB

    Ove stene su oduvek bile na ulazu (da se ne ulazi automobilima ) ali ono što je novo su ovi plakati na kapiji.

    Name:  20200629_145555.jpg
Views: 161
Size:  45.5 KB

    Oduvek je i bilo zabranjeno , ali to se tumačilo više kao obaveza Lafargea da oglasi i skine eventualnu odgovornost jer tu nema spasilaca,uređenosti (postoji opasnost da neka stena padne)...i sl.

    Bilo je puno ljudi a voda konačno topla kako i treba

    Name:  20200629_165552.jpg
Views: 146
Size:  40.0 KB

    Slika je kod onog žala gde se ulazi pa se diže krečnjak sa dna i muti (nije prljavo).

    Ovog puta smo bili na drugom kraju jezera.Tamo je manhe gužve a na sredini jezera, gde plivam, malo tu ima plivača ,možda 10% od onih koji dođu.

    Name:  20200629_150644.jpg
Views: 145
Size:  27.5 KB

    Krenem gore na kop da vidim šta se to radi i fotografišem ali avaj..zaustavi se neki Rang Rover BG registracije,neka "debela svinja" sa fensi naočarima otvori prozor sa drskim pitanjem:.."kuda gospodo...ovo je privatan posed i kop...gore se ne može"..

    I eto fotografisao sam taj kop sa druge strane jezera odakle se delimično vidi

    Name:  20200629_212426.jpg
Views: 176
Size:  49.2 KB

    Posle 24 godine obnovljen je kop tj. očigledno radi se neki plato

    Name:  20200629_212627.jpg
Views: 140
Size:  42.4 KB

    Bele kamene litice sveže kopano.

    Na ulasku momak koji prodaje piće u onim rif/raf nadstrešnicama kaže da je čuo da će do 2023 da se tu nešto izgradi- odmaralište ili nešto privatno.Navodno jezero je kupio neki bivši direktor cementare.

    Pitanje je da li će to i biti za javnu upotrebu.

    Još ove godine možda se provuče ovo kupanje na divlje.

    Kako se može privatizovati jezero u nacionalnom parku?

    Pa ni Nole nije kupio ono jezero gde je izgradio kuću.
    Navodno vodu ne mogu ali mogu parcelu oko vode pa ti stigni na jezero.Pravne začkoljice.

    Istraživali su to novinari 021 NS Story još pre 4 godine,kada se stidljivi pojavila informacija da se jezero privatizovalo.
    Evo dela tog teksta:

    Name:  20200629_220139.jpg
Views: 185
Size:  28.2 KB
    Name:  20200629_220121.jpg
Views: 156
Size:  34.6 KB
    Name:  20200629_220020.jpg
Views: 149
Size:  33.8 KB

  3. #343
    Nikad nisam video ovoliko košnica duž celog puta Fruške Gore gde je lipa.

    Name:  20200629_172042.jpg
Views: 134
Size:  43.0 KB

    Nisam ni znao koliko je cenjen lipov med sa ove ispaše da ima čak i zaštićeno geografsko poreklo.Da bi npr. med bio lipov mora imati bar 60% nektara lipe a ovde bude preko 90%.

    Name:  20200629_172313.jpg
Views: 131
Size:  45.7 KB

    Došli medari iz svih krajeva.
    A u šumi muzika od zujanja pčela.

    Name:  20200627_085335.jpg
Views: 144
Size:  44.4 KB

  4. #344
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Pa to znači, te sve košnice su prenosne. One kojih se ja sećam su bile na stubovima ili na 4 noge.
    Azija, moja dežela.

  5. #345
    Svaki dan , kada se može, ide se na kupanje na jezero.Da se iskoristi dok se može, jer brzo će i ovome kraj.

    Što zbog sve gore covid-19 situacije u zemlji, što zbog radova i privatizacije jezera...i još puno drugih razloga.

    Napisah da je sve veća gužva i haos tamo i radnim danima (ionako nema škole) a ne samo vikendom.

    I juče se desila tragedija koja može rezultirati sa tim da već sutra jezero i fizički zatvore.

    Name:  20200702_115052.jpg
Views: 205
Size:  26.5 KB
    Name:  20200702_115110.jpg
Views: 223
Size:  28.2 KB

    Kada se to desilo žena i ja smo plivali na drugom kraju jezera na sredini gde je malo plivača (i manji rizik od virusa).


    Name:  20200702_123300.jpg
Views: 225
Size:  35.2 KB

    Videli smo da se tu ljudi okupljaju .Nije tu visoko da bi neko skakao.

    Čujemo, momci su se tu gurali, možda su bili i alkoholisani, kažu okliznuo se i udario glavu.
    Na tom mestu je dubina oko 20 m.

    Ono što je nas dodatno šokiralo je potpuna odsutnost osećaja kod ljudi, uglavnom omladine.

    Nekih 40 min kasnije, kad smo izašli iz vode pa stazama stigli do te tačke, da tu nije stajao policajac (i čekali se ronioci) mislili bi da se ništa nije desilo.Neke devojke( a i druga omladina) tu su se kupale (i njihova pudlica) a da je telo nesretnika bilo negde ispod njih.

    Šta se to dešava sa ljudima?

    I ne samo u ovoj situaciji.

    Od karantina, čini mi se u saobraćaju kao da svaki drugi vozač vozi haotično/rizično da mi se više i ne seda u kola.

    A kako i da "ne odlepe" kad su oni koji treba da vode zemlju još gori.

    Danas čitam na jesen škola - jedna nedelja u školu a druga online...ili ćerka ima ispit a vreme ispita prepolovljeno,zbog situacije a za Egzit na tvrđavi se prodaju karte, idu i utakmice sa 20.000 ljudi,izborni mitinzi...itd.

    Gde je tu logika?

    Kao da se namerno civilizacija tera u 3,14.

  6. #346
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ovo gore si napisao kada sam mislio da sam sve novo pogledao, jutros vidim u novinama, taman sam mislio da to dodam. Tekst koji sam pročitao kaže da je taj momak potonuo kao cigla, da nije pokušavao da se spase. Kažu da je samo pao sa mesta gde je sedeo. Ko zna šta je bilo. Ako su bili pijani, to je moglo da se utvrdi odmah kada je policija došla.

    Novinar kaže da je jezero poznato po ledeno hladnoj vodi, to pre nisam čuo a možda ni on.
    Azija, moja dežela.

  7. #347
    Novine sada pišu svašta.

    Evo pročitah u jednim i izjavu oca nesretnika koji kaže da stižu kontradiktorne priče i koji potvrđuje da mu je sin bio neplivač.Nije mi jasno kako neko ko je neplivač i može da dolazi na jezero sa takvom dubinom gde uopšte nema postepenog ulaska u vodu.

    Name:  20200703_093156.jpg
Views: 193
Size:  34.3 KB
    Name:  20200703_093228.jpg
Views: 205
Size:  20.9 KB

    I otac, kao najverovatnije, potvrđuje to što sam čuo tamo.Očigledno je u nesvesnom stanju potonuo.E sad ako su se igrali/gurali , pa se on okliznuo, da li bi oni to i priznali.Moglo bi se tretirati kao ubistvo iz nehata.
    Za alkoholisanost je moja pretpostavka jer smo na samo 2 sata pre toga prošli i u toj zoni je svaki dan isto-puno alkohola i limenki piva.Zato se tu nikad ne stacioniram već idem dalje,kozjim stazama, do mirnijeg mesta.

    To za jezivo hladnu vodu je glupost.

    Temperatura vode je ovih dana (posle 5-6 sunčanih dana sa 30+ C ) skoro kao na Ko Samuiu.Juče 2 sata u kontinuitetu nisam izlazio iz vode.Tako je bilo i taj dan.
    To se odnosi na nekih 2 m sloja vode, gore , gde se i kupa.
    A ispod toga do tih velikih dubina jeste jezivo hladno.

    Znali smo da kupimo lubenicu, stavimo je u pleteni džak zajedno sa kamenom da potone,vežemo kanap i spustimo je na nekih 20 m .Gore nam prazna plastična flaša bude plovak/pozicioner.Posle sat/dva,kada je izvučemo, imamo hladnu lubenicu kao iz frižidera.

    Inače juče,nakon tragedije, jezero nije zatvoreno ali bilo je upola manje ljudi a i radovi gore na kopu su prestali a još topla voda pa je bilo idealno za kupanje.
    E sad videćemo kako će biti dalje.
    Ako ne bude kiše idem i danas tamo.

    Ima na You Tube i izveštaj Sremske Televizije pod naslovom " Mladić se utopio na Bešenovačkom jezeru" gde intrevjuisani kažu da ni njima nije jasno kako se to desilo (nisam mogao staviti link).

  8. #348
    Dok se ja kupam, žena otišla u NS da primi stolicu.

    Stigla je brže nego što su najavili ,ovako upakovana u kutiju.

    Name:  IMG-57f560cf1432e03afb589fc2a49f0115-V.jpg
Views: 233
Size:  12.3 KB

    Poslala mi slike ali sam ih otvorio tek na povratku sa jezera.

    Name:  IMG-22abb45b7df047c287d67929861dc28e-V.jpg
Views: 232
Size:  15.4 KB

    Ali stigla falična.

    Name:  20200703_082441.jpg
Views: 202
Size:  29.6 KB

    Na mrežnom naslonu mini pukotina koja bi se vremenom mogla rascvetati.

    Name:  20200703_082344.jpg
Views: 202
Size:  37.0 KB

    Velik problem ili ne ali žena im reklamirala i vratila.

    Kaže imaju u BG pa će stići brzo druga.

  9. #349
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    ...

    I otac, kao najverovatnije, potvrđuje to što sam čuo tamo.Očigledno je u nesvesnom stanju potonuo.E sad ako su se igrali/gurali , pa se on okliznuo, da li bi oni to i priznali.Moglo bi se tretirati kao ubistvo iz nehata.

    To sam i ja prvo pomislio - da on nije samo skočio da potone kao kamen. Neće njih policija tek tako da pusti. Odvojena saslušanja, satima, pa će da ukrste svedočanstva. Čak i ako ih puste, ko zna možda se jednog dana pajtaši posvađaju pa neko kaže šta je bilo ako se sada i izvuku.

    Za ledeno hladnu vodu sam odmah pomislio da je glupost.
    Azija, moja dežela.

  10. #350
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Ali stigla falična.

    Na mrežnom naslonu mini pukotina koja bi se vremenom mogla rascvetati.

    Name:  20200703_082344.jpg
Views: 202
Size:  37.0 KB

    Velik problem ili ne ali žena im reklamirala i vratila.

    Kaže imaju u BG pa će stići brzo druga.
    Ma sigurno, za te pare ne sme ništa da fali. Pa tačno da je kineska od 6-7,000 dinara pa da je ne primiš.
    Moguće da radnja zna za to pa pokušava da je uvali. Čini mi se da je ta kutija u kojoj je stigla nešto namučena, kao da se vozala više nego što treba.

    Na moju kutiju sam mogao da sednem pre otvaranja, izdržala bi me.



    Da je kineska od 8,000 dinara pa da je zbog te falinke rasprodaju za 5,000 dinara, neko bi je možda i uzeo, ionako nije mislio da će trajati više od 2-3 godine.
    Kada dođe do ovog nivoa cene, to kupuje ko hoće perfekciju, tačno da je daju za 20,000 dinara ne verujem da bi je neko ko je na tom nivou cene uzeo nešto i sa najmanjom greškom. Možda je zato i brže stigla, moguće da su znali za to (možda i nije prvi put vraćena).
    Neka ste je vratili.

    Sećam se jedne koleginice iz Beograda, kupovala je Z-101, novu, rekoše joj dva meseca do isporuke. Osim...ako kupi jednu isporuka odmah, samo joj ne radi pokazivač nivoa goriva. Uze ona i kajala se sve vreme dok se kola nije otarasila. Vozio je i muž, nikada nisu znali koliko je benzina u rezervoaru osim kada ga napune. Ostajala bez benzina na auto putu.
    Eto, za Z-101 to je bilo nekako prihvatljivo ali neka skuplja kola sa tom greškom niko ne bi uzeo.
    Azija, moja dežela.

  11. #351
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Ma sigurno, za te pare ne sme ništa da fali. Pa tačno da je kineska od 6-7,000 dinara pa da je ne primiš.
    Moguće da radnja zna za to pa pokušava da je uvali. Čini mi se da je ta kutija u kojoj je stigla nešto namučena, kao da se vozala više nego što treba.

    Na moju kutiju sam mogao da sednem pre otvaranja, izdržala bi me.



    Da je kineska od 8,000 dinara pa da je zbog te falinke rasprodaju za 5,000 dinara, neko bi je možda i uzeo, ionako nije mislio da će trajati više od 2-3 godine.
    Stolica je stigla u raspakovanoj kutiji i još kutija blago zgužvana.Nije bila u najlonu.
    Na pitanje zašto je otvorena kažu majstori da su je otvorili da je vide (!?)
    Osetila se doza neprijatnosti i crvenilo u licu kod njih ali su odmah po vađenju seli na nju da (kao) sve isprobaju.Tek kad su otišli ,nakon nekih 10 min, (nisu se oni ni vratili u prodavnicu) videla je žena tu falinku i reklamirala.
    Nisu se iznenadili i odmah su pristali da isporuče novu.

    Naša posla.

    Juče smo zvali njihov ofis u BG i skrenuli im pažnju da imamo prijatelja koji je kupio takvu stolicu te da imamo fotografiju kako izgleda originalno čvrsto upkovano u kutiji , sve sa gurtnama preko.
    Kažu stiže im iz Engleske i pošalju nam sliku iz magacina kako njima stiže upakovano.

    Name:  IMG-53f998034184a5f6b91f76af6190440c-V.jpg
Views: 229
Size:  22.6 KB

    Ovako nam nije stiglo prvi put.

    Kutija nije identična onoj tvojoj ali ,moguće ,ono je za Japan a ovo iz Engleske.

    Danas stiglo.

    Ćerka primila i poslala slike hronološki.

    Name:  IMG-42f2b721273e997fb26b7f17a879ff89-V.jpg
Views: 229
Size:  23.1 KB

    Sad je u najlonu (prošli put nije bilo)

    Name:  IMG-89e41af3b08f1bccd5e7d87320f92260-V.jpg
Views: 197
Size:  24.6 KB

    Nema stiropora kao kod uređaja ali možda i ne treba

    Name:  IMG-560e807fa638963d3f48463bfc2c0dd4-V.jpg
Views: 192
Size:  27.3 KB

    Ćerka pregledala,pogotovo "mrežicu" naslona i sedišta i - nema primedbi.

    Hvala još jednom na pomoći.

  12. #352
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Prevaziđe ti "srpska posla" i dobi ono što za te pare sleduje. Uživajte u stolici, odlična je, sa iste takve vam ovo i pišem.
    Azija, moja dežela.

  13. #353
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Stolica je stigla u raspakovanoj kutiji i još kutija blago zgužvana.Nije bila u najlonu.
    Na pitanje zašto je otvorena kažu majstori da su je otvorili da je vide (!?)
    Osetila se doza neprijatnosti i crvenilo u licu kod njih ali su odmah po vađenju seli na nju da (kao) sve isprobaju.Tek kad su otišli ,nakon nekih 10 min, (nisu se oni ni vratili u prodavnicu) videla je žena tu falinku i reklamirala.
    Nisu se iznenadili i odmah su pristali da isporuče novu.
    Tebi je stvar završena, ako neko drugi čita, tu nema nikakvih "majstora". Meni je stolicu isporučila nezavisna dostavljačka firma, čak ne ni robna kuća gde sam je kupio. Isporučili su je ljudi koji dostavljaju pakete, ne interesuje ih šta je u njima. Isporučili kutiju, ja potpisao isporuku, oni kutiju stavili tamo gde sam im pokazao da je ostave i smesta otišli.
    Kada otpakujem, ako nešto fali ne žalim se njima nego prodavnici. Nije bilo stiropora u kutiji, samo najlon.

    Pre mene, poslednji koji je stolicu video bio je radnik u američkoj fabrici koji ju je stavio na traku za pakovanje u kutiju.
    Azija, moja dežela.

  14. #354
    Stigle prve lubenice

    Name:  20200710_172007.jpg
Views: 211
Size:  49.3 KB

    Cena im je 50 din/kg.Ali biće to brzo upola.

    Name:  20200710_171957.jpg
Views: 187
Size:  54.0 KB

    Malo se sa njima nahranile i ribice

    Name:  20200710_173850.jpg
Views: 197
Size:  13.9 KB

    Današnji dan na jezeru podseti me na scene iz kultnog filma "Varljivo leto '68".
    Grupe studenata iz NS, naoštreni, čujem večeras kreću na proteste u BG.Odoše oni oko 17 h sa jezera.

    Evo dok pišem vidim na TV da je blokiran put NS-BG.
    Večeras četvrti dan protesta.

    Biće ovo varljivo leto 2020 ...protesti..korona...neka nam je bog u pomoći..a u svemu ovome imamo i mi studenta i ličnu dramu.

  15. #355
    U međuvremenu,žetva se završila.

    Name:  20200706_194250.jpg
Views: 179
Size:  22.8 KB

    Sigurnost da nacija neće ostati gladna.A politika-kako bude.

    Name:  20200706_144257.jpg
Views: 186
Size:  40.0 KB

    Ove preostale bale slame na jednoj od poslednjih parcela pre početka zone šume.

  16. #356
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Stigle prve lubenice

    Name:  20200710_172007.jpg
Views: 211
Size:  49.3 KB

    Cena im je 50 din/kg.Ali biće to brzo upola.
    Kod mene su mnogo skuplje, ovo je još jeftino kako je bilo pre mesec dana, bile su 2,500 dinara komad, možda max 5kg.
    Od ovoga, 1,280 dinara, ne idu mnogo jeftinije, prestala bi isplativost uzgajanja.



    Ovako se najviše kupuju, isečene. Nemaju gde da ih drže a i nisu toliko omiljene kao u Srbiji pa da ih smažu za pola sata.
    Osmina za 498 dinara, da je sklope celu ispala bi 4,000 dinara. Tako je svima bolje.




    Ovi brojevi znače koliko je slatka i koliko je sazrela. Nema vađenja čepova.




    A pazi ovu damu: Densuke, markirana, serijski broj. To rastu po jedna u prečniku od 5m, zato su tako skupe


    Azija, moja dežela.

  17. #357
    Test slike , da vidimo da li će proći

    Name:  20200703_185017.jpg
Views: 167
Size:  35.4 KB

    Izgleda da je prošlo ovo "zaječarsko" pivo,koje popismo drugar i ja ,dok nam gazdarica "kafića" pokazuje male pačiće u vodi.

    Name:  20200703_185639.jpg
Views: 171
Size:  29.8 KB

    Nisam ih primetio dok sam plivao.
    Izgleda da izađu kada kupači napuste jezero, a ovo je bilo oko 19- 20 h.

    Name:  20200707_012808.jpg
Views: 167
Size:  54.6 KB

    Inače, kad smo kod piva,velika je marketing ofanziva te zaječarske pivare. I ovde je prisutno, na jezeru, pored bližih- "Jelen"(Apatinska pivara) i "Lav"(Čelarevo).A od starog BIPa - ni traga.

    Slike su od prošle nedelje.
    Od petka nisam išao- i malo je hladnije(22-27 C) a najvažnije- trenutno je u okolini prava epidemija virusa.Bolnice prepune, zaraženih i u selima...bolje je mirovati.

    Malopre ide vest-zabranjeni su bazeni , pooštravaju se mere..
    "Uknjižio" sam nekih 15 dana kupanja, pocrneo,kao da sam bio na moru, a za dalje- videćemo.

  18. #358
    Slika od prekjuče.

    Beograd- Voždovac/Kumodraž.
    Red ispred Instituta Torlak, za pcr test.

    Name:  20200806_082213.jpg
Views: 177
Size:  40.1 KB

    Bilo je bar 300 ljudi.Među njima i ćerka.
    Uglavnom mlađi zbog letovanja..Sa tim testom (i negativnim rezultatom na virus) , ne starijim od 48 h, može se ući u Hrvatsku.

    Name:  20200806_090151.jpg
Views: 153
Size:  49.1 KB

    Na Torlaku to ide brzo i rezultati su taj ili sledeći dan.

    Za to vreme prošetah tim delom BG u kome nikad nisam bio.

    Name:  20200806_071915.jpg
Views: 170
Size:  33.4 KB

    Naselje Stepa Stepanović gde je vlast obećavala stanove od 800 € a ono ispade 1200-1600 €.

    Test stigao.Rezultat je negativan.

    Sada gledam ovu live kameru - Rovinj.Na putu je za tamo.

    Name:  20200808_103708.jpg
Views: 163
Size:  32.1 KB

    To je ćerkina destinacija narednih 7-10 dana.

    A zaslužila je odmor , pogotovo što je uhvatila uslov za treću godinu još pre leta.

    A u Crnoj Gori (Krašići) stan (i celo naselje) zvrji prazno jer tamo ne može ni sa testom već mora karantin.Mislim da je isto i za Grčku.

  19. #359
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Slika od prekjuče.

    Beograd- Voždovac/Kumodraž.
    Red ispred Instituta Torlak, za pcr test.

    Name:  20200806_082213.jpg
Views: 177
Size:  40.1 KB

    Bilo je bar 300 ljudi.Među njima i ćerka.
    Uglavnom mlađi zbog letovanja..Sa tim testom (i negativnim rezultatom na virus) , ne starijim od 48 h, može se ući u Hrvatsku.

    Name:  20200806_090151.jpg
Views: 153
Size:  49.1 KB

    Na Torlaku to ide brzo i rezultati su taj ili sledeći dan.

    Za to vreme prošetah tim delom BG u kome nikad nisam bio.

    Name:  20200806_071915.jpg
Views: 170
Size:  33.4 KB

    Naselje Stepa Stepanović gde je vlast obećavala stanove od 800 € a ono ispade 1200-1600 €.

    Test stigao.Rezultat je negativan.

    Sada gledam ovu live kameru - Rovinj.Na putu je za tamo.

    Name:  20200808_103708.jpg
Views: 163
Size:  32.1 KB

    To je ćerkina destinacija narednih 7-10 dana.

    A zaslužila je odmor , pogotovo što je uhvatila uslov za treću godinu još pre leta.

    A u Crnoj Gori (Krašići) stan (i celo naselje) zvrji prazno jer tamo ne može ni sa testom već mora karantin.Mislim da je isto i za Grčku.
    Ne znam, kod nas to nema. Možda će i biti, za sada nema.
    Azija, moja dežela.

  20. #360
    Spomenuh Dunav.

    Name:  20200629_193723.jpg
Views: 149
Size:  33.1 KB

    Ovog leta, kad se otežano ili nikako putuje van Srbije, kažu da su neke brvnare uz reku izdavali za 60€ dnevno.

    Ima i peščanih plaža

    Name:  20200629_173946.jpg
Views: 145
Size:  41.6 KB

    Poneko se i kupa ali voda Dunava liči na kanalizaciju u poređenju sa jezerom,gde se kupam, u vodi koja je čak i ovog leta, iako pod opsadom kupača, i dalje pitka.

    Razlog zašto se ponekad spustim na Dunav je ova čarda.

    Name:  20200816_185020.jpg
Views: 142
Size:  34.2 KB

    Čarda kod Braše,u Begeču, sa ribljim specijalitetima.

    Name:  20200816_184143.jpg
Views: 148
Size:  38.7 KB

    Riblja čorba i paprikaš , zbog toga se iz NS dolazi ovde

    Name:  20200817_132547.jpg
Views: 150
Size:  27.9 KB

    Dimljeni šaran,kečige..

    Ima i lep travnjak uz reku

    Name:  20200816_184250.jpg
Views: 140
Size:  32.9 KB

    Nije loše da se razbije monotonija stalnog kupanja u jezeru.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •