Quote Originally Posted by yoyogi View Post

Današnja ruta do Moricoro parka je crvena linija. Povratak do starog doma je zelena linija. Povratak do novog je plava linija. To je 20km tamo i nazad (prolazim namerno pored starog doma, da vidim da li ruše kuće, juče su bile na mestu. Još ako se uzme staza u Moricoro parku, +5km. Znači, danas je to 25km jedna tura.

Pa to je kružna tura(delimično).

Kada sam čitao reportaže sa tih bike tura pa onda pogledam na google street uvek sam virtualno išao trasom od Nagakuta Kosenho do Morikora pored Toyota muzeja.
Onda čitam i gledam neki kanal sa ustavama i pticom,pa seljaci sa njivama i kućama...Sada tek shvatam da je to na onoj gore crvenoj trasi.Pa tamo je gore i onsen.

Kako se orjentišeš ,vozeći bicikl, u tako velikom gradu i ulicama,bar u poćetku dok ne postane rutina?
Google map na telefonu,navigacija,pamtiš..?

Uvek sam na mapi nekako gledao tu desnu stranu Nagoye prema Toyota City i centar.
Tek sad vidim koliki je to grad i koliko ga ima i na levu stranu od centra.
Onda pomislim..ko tu sve živi?
Najviše kadar (moje bivše) tehničke struke i sličnih koji opslužuju tu silnu industriju (Toyotu pre svega).Da li je ta industrija privukla japance iz ruralnih krajeva (kao kod Titove industralizacije) ili je Nagoya i pre toga bila velik grad.Čitam sada preko 2 miliona,više od BG.

Dok nisam čitao forum šta sam znao o Nagoyi?

Da je tu sedište Toyote i da Piksi trenira Grampuse.