Results 1 to 20 of 525

Thread: Foto dana iz lokala

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,544
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    ...

    Tim putem,nedaleko uz jezero, sam stotine puta prolazio i uvek imam problem da moram zatvoriti prozor i isključiti spoljnu ventilaciju.

    Razlog - otvoreno smetlište na povrsini možda 1 ha gde 24 casa se spaljuje smeće, plastika, flaše...

    Name:  2018-04-22 18.05.38.jpg
Views: 430
Size:  30.3 KB

    Zaokruženo se vidi u pozadini jezero i kuća.Možda 500 m udaljeno pa kad dune sa severa pravac tamo

    Name:  2018-04-22 18.02.42.jpg
Views: 403
Size:  26.4 KB
    Čitao sam u novina juče, kažu da će zatvoriti neku divlju deponiju. To je ta ili neka druga?
    Azija, moja dežela.

  2. #2
    Nije to divlja deponija.

    Ograđena je žicom (nemam trenutno sliku ulaza, uz put) gde kamioni gradske čistoće uredno donose smeće i odlažu a onda to romi prevrću, ako ima šta da se iskoristi.
    To smeće se onda po ceo dan tu spaljuje.
    Za mesto od 35.000 stanovnika postoje 2 takva odlagališta koja su dovoljno daleko od naselja da ne guši.A za jezero i njive u blizini - nije važno.Negde mora da se odlaže kad već nema postrojenja za spaljivanje (planira se i to u budućnosti).

    Za tu vest da se zatvara neka divlja deponija (ima i takvih) - nisam upoznat.

    Tu u blizini jezera,takoreći komšija, možda 5-10 km. ,na ulazu u Vrdnik, je i kuća sa 18 ha zemlje Damira Dokića.Na brdu.Sreo sam ga jednom na NS Sajmu, izlagao je svoju rakiju,brend, koju je na tom imanju proizvodio.Sada je prodao destileriju.Bio mi je i mušterija a i ćerku sam pre nekoliko godina sreo na džogingu na Fruškoj Gori (vidno ugojena) valjda je tu bila u poseti.

    Name:  08-dokiceva-kuca-novo_660x388.jpg
Views: 384
Size:  40.8 KB

    Slika iz medija i oglasa gde kaže da je imanje za prodaju a traži 1,3 miliona € (spustio je cenu sa prvobitnih 1,8 ).

    Akumulaciona jezera su pravljena sa ciljem navodnjavnja okolnih njiva/plantaža i sprečavanje plavljenja naselja u podnožju Fruške Gore.
    Zbog plavljenja od nabujalih potoka, koji idu sa Fruške Gore, brane jezera su se pravile nekoliko kilometara iznad naseljenih mesta .Zato se na slikama ne vide kuće i naselja koja su niže.
    Neke pametne glave su, ranije, to dobro osmislile i izgradile da i danas, 50 godina kasnije, sve dobro funkcioniše.

    Inače, Srem se,u šali, deli na vinski(severni ispod Fruske Gore) i svinjski (južni uz Savu).
    Ovo ovde je - vinski.

  3. #3
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,544
    To sa divljom deponijom je bilo iz ovog članka, to je negde blizu Novog Sada.
    Azija, moja dežela.

  4. #4
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    To sa divljom deponijom je bilo iz ovog članka, to je negde blizu Novog Sada.
    Ta deponija je na periferiji Novog Sada kod "najlon pijace".
    Biće lepo da se to sredi jer se tu uvek moglo videti puno smeća i roma koji su to čeprkali .

  5. #5
    Prošli mesec otvoren je prvi hotel Sheraton u Srbiji.

    Name:  2018-04-23 21.01.48.jpg
Views: 395
Size:  40.1 KB

    Slikao sam iz kola.

    Na uglu novog Bulevara Evrope i Futoškog puta, svojim neobičnim oblikom, dobar je orijentir vozačima.

    Name:  20170516_143640.jpg
Views: 374
Size:  27.8 KB

    Eto, Novi Sad, koji ima neverovatnu ekspanziju poslednjih godina, dobio ga je pre Beograda.

    Name:  20170516_102339-1.jpg
Views: 383
Size:  35.7 KB

    Investitor MK Group (kupio ga od propale Aleksandar Gradnje) je u njega uložio 12 miliona eura.

    Sa 150 soba i predsedničkim apartmanom na vrhu , hotel će raditi kao franšiza lanca Mariott International.

    A MK Group se, pored nastojanja da ostvare monopol u poljoprivredi Vojvodine, šire i na turizam.

  6. #6
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,544
    Dok je Marriott bio sam, imao je 1,200 hotela i od svih njih, samo 12 su bile vlasništvo, ostalo su bile frančize. Sada su se upleli, kupovali jedni druge, pa ih ima još više.

    Kada je Bg "Intercontinental" trebao da produži frančizu, cena je bila toliko visoka da su odustali i sada je "Internacional".

    Neke su se stvari promenile od tada (15 godina unazad). Firme koje šalju svoje zaposlene na službeni put, imaju, preko American Express (AMEX), pristup nižim cenama.
    Firme u stvari ništa ne plaćaju za tu povlasticu. AMEX izda svim zaposlenima kartice kojima plaćaju hotele, avio karte i šta god mogu a koristi svoju ogromnu kupovnu moć (kumulativno, njihove kartice koristi možda milijardu zaposlenih po desetinama miliona firmi čija putovanja oni opslužuju).

    Ako je moja firma imala 40 hiljada zaposlenih 2008. i potrošila 320 miliona dolara na službena putovanja (na 25 milijardi dolara prodaje) onda je danas AMEX-u to još slađe: moja firma danas ima 140,000 zaposlenih i 65 milijardi dolara prometa, pa je trošak za putovanja možda i milijardu dolara. Njihova je provizija 3%, pa samo od moje firme a plaćaju snabdevači (hoteli, avio kompanije, restorani) bar po tome 30 miliona dolara godišnje u njihovu kasu. Koliko još oni firmi imaju vezanih na ovaj način, verovatno milione pravnih lica. Čak i da zanemarimo individualne, lične, AMEX kartice.

    Kako će ovaj Sheraton u Novom Sadu (čestitke za otvaranje, pre Beograda) biti uspešan. Pa tako, što službeni putnici kada unose svoj put na računaru ili na iPhone, izađe im da treba (mora) tu da odsednu. Ovaj će Sheraton biti na toj listi.


    P.S.
    Završio sam post na Nagano Prefecture, pogledajte

    Nagano Prefecture - Jug
    Azija, moja dežela.

  7. #7
    Tvrđava u Novom Sadu od juče.

    Name:  2018-04-29 17.12.49.jpg
Views: 366
Size:  36.4 KB

    Praznični vikend , gužva i majice kratkih rukava na tropskih 30 C , koliko je ovih dana.

    Name:  2018-04-29 17.13.11.jpg
Views: 367
Size:  27.2 KB

    Lep pogled na Dunav i panoramu grada

    Name:  2018-04-29 17.13.26.jpg
Views: 360
Size:  25.8 KB

    Razlog - imali smo gosta - italijana, verenika ženine sestre, koji su trenutno ovde, na pauzi sa kruzera.

    Name:  2018-04-29 17.13.42.jpg
Views: 366
Size:  29.3 KB

    Eto,da on ,oficir (kapetan) na kruzeru, kao porodično treća generacija italijanskih moreplovaca,posle 20 godina po svetskim okeanima, vidi i ove naše rečne kruzere.

    Name:  20180428_183653-1.jpg
Views: 375
Size:  34.1 KB

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •