Page 15 of 27 FirstFirst ... 5131415161725 ... LastLast
Results 281 to 300 of 533

Thread: Foto dana iz lokala

  1. #281
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post

    Današnja ruta do Moricoro parka je crvena linija. Povratak do starog doma je zelena linija. Povratak do novog je plava linija. To je 20km tamo i nazad (prolazim namerno pored starog doma, da vidim da li ruše kuće, juče su bile na mestu. Još ako se uzme staza u Moricoro parku, +5km. Znači, danas je to 25km jedna tura.

    Pa to je kružna tura(delimično).

    Kada sam čitao reportaže sa tih bike tura pa onda pogledam na google street uvek sam virtualno išao trasom od Nagakuta Kosenho do Morikora pored Toyota muzeja.
    Onda čitam i gledam neki kanal sa ustavama i pticom,pa seljaci sa njivama i kućama...Sada tek shvatam da je to na onoj gore crvenoj trasi.Pa tamo je gore i onsen.

    Kako se orjentišeš ,vozeći bicikl, u tako velikom gradu i ulicama,bar u poćetku dok ne postane rutina?
    Google map na telefonu,navigacija,pamtiš..?

    Uvek sam na mapi nekako gledao tu desnu stranu Nagoye prema Toyota City i centar.
    Tek sad vidim koliki je to grad i koliko ga ima i na levu stranu od centra.
    Onda pomislim..ko tu sve živi?
    Najviše kadar (moje bivše) tehničke struke i sličnih koji opslužuju tu silnu industriju (Toyotu pre svega).Da li je ta industrija privukla japance iz ruralnih krajeva (kao kod Titove industralizacije) ili je Nagoya i pre toga bila velik grad.Čitam sada preko 2 miliona,više od BG.

    Dok nisam čitao forum šta sam znao o Nagoyi?

    Da je tu sedište Toyote i da Piksi trenira Grampuse.

  2. #282
    Da vidimo slike izletišta od danas.
    Koliko je ozelenila priroda dok smo bili u karantinu.

    Name:  20200421_201639.jpg
Views: 156
Size:  20.2 KB

    Maslačak peplavio travu

    Name:  20200421_201913.jpg
Views: 140
Size:  60.8 KB

    I na kraju šetnje - jezero

    Name:  20200421_201746.jpg
Views: 163
Size:  27.6 KB

    Onda U-turn pa kući.

    Policijski čas je pomeren sa 17 na 18 h.
    Takozvana "struka" tj. Vučkov (nadri)epidemiolog Kon kaže da se situacija popravila (na 7.000 obolelih a vanredno stanje uvedeno na 500 !!!)
    Mora se stići pre nego što čujemo zvona na lokalnoj crkvi.U početku sam mislio da se vreme zvonjave slučajno poklopilo sa početkom policijskog časa ali kad je postalo pravilo...eto zašto danima stoji ona Coraxova karikatura u listu Danas.

  3. #283
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Pa to je kružna tura(delimično).

    Kada sam čitao reportaže sa tih bike tura pa onda pogledam na google street uvek sam virtualno išao trasom od Nagakuta Kosenho do Morikora pored Toyota muzeja.
    Onda čitam i gledam neki kanal sa ustavama i pticom,pa seljaci sa njivama i kućama...Sada tek shvatam da je to na onoj gore crvenoj trasi.Pa tamo je gore i onsen.

    Kako se orjentišeš ,vozeći bicikl, u tako velikom gradu i ulicama,bar u poćetku dok ne postane rutina?
    Google map na telefonu,navigacija,pamtiš..?

    Uvek sam na mapi nekako gledao tu desnu stranu Nagoye prema Toyota City i centar.
    Tek sad vidim koliki je to grad i koliko ga ima i na levu stranu od centra.
    Onda pomislim..ko tu sve živi?
    Najviše kadar (moje bivše) tehničke struke i sličnih koji opslužuju tu silnu industriju (Toyotu pre svega).Da li je ta industrija privukla japance iz ruralnih krajeva (kao kod Titove industralizacije) ili je Nagoya i pre toga bila velik grad.Čitam sada preko 2 miliona,više od BG.

    Dok nisam čitao forum šta sam znao o Nagoyi?

    Da je tu sedište Toyote i da Piksi trenira Grampuse.
    Crvena trasa, vidi se gde ulazi u njive i ruralni kraj, tu je onsen, reka sa branom, njive. Tamo gde crvena trasa susreće plavu i zelenu, tu je IKEA. Radnim danom, za vreme ručka, 1 sat, išao sam od "old home" crvenom pa zelenom trasom, 10km, to je kao krug.

    Nagoya je laka za orijentaciju, kao centar avio i ratne industrije bila je sravnjena sa zemljom. Sve je izgrađeno nanovo, nema uskih sokaka.
    Pamtim, nemam navigaciju. Ako mi treba nešto u gradu gde pre nisam bio, unesem broj telefona u GPS i tako idem.

    Nagoya je oduvek bila centar industrije, robotike, elektronike, tehničkih nauka. Posle rata je to ponovo uspostavljeno. Sigurno je da je radna snaga morala od negde da dođe samo nije bilo kao "polutani" u Titovo vreme da posle smene idu na njivu ili uzimaju bolovanje kada su poljski radovi.
    Azija, moja dežela.

  4. #284
    Da je normalna situacija možda bi sada slali slike sa nekog putovanja.

    Ovako,po sunčanom prolećnom danu, 23 C, džaba mu i Corona ,odosmo,limitirani, na porodični piknik na Frušku Goru.

    Name:  20200424_192530.jpg
Views: 162
Size:  83.2 KB

    Lokacije gde ređe idemo.
    Potes - Široke Ledine sa pogledom dole na Srem.

    Name:  20200424_125809.jpg
Views: 161
Size:  38.9 KB


    Uzeli smo i mi pečeno pile tj. pileća krilca i batake,mlada salata i luk iz naše kućne bašte a natočismo i vodu sa izvora.

    Name:  20200424_130518.jpg
Views: 160
Size:  37.9 KB

    Na pešačkoj distanci od mesta za piknik ima ovaj view point.

    Name:  20200424_140622.jpg
Views: 157
Size:  25.1 KB

    Kućice su eko naselje "Ruža Vetrova".Iza njega,gore, je plantaža 90 ha jabuka i vinova loza sa centrom za proizvodnju i degustaciju vina.Žuta površina gore desno su polja uljane repice.

    Evo nas i u poljima uljane repice.

    Name:  20200424_123555.jpg
Views: 165
Size:  36.2 KB

    Posetismo i jedan manastir.
    Novoobnovljeni manastir Bešenovo.

    Name:  20200424_122856.jpg
Views: 161
Size:  41.3 KB

    Name:  20200424_122802.jpg
Views: 164
Size:  47.4 KB

    Pa šetnja kroz šumu koja je manje olistala(veća je nadmorska visina) od izletišta na kraju moje ulice.

    Name:  20200424_144106.jpg
Views: 169
Size:  62.6 KB

    Da bi imali neki cilj kroz šumske putokaze potražismo mesto koje je google označio kao Sofijini izvori.
    Nisu to vodeni već navodno "lekoviti sveti energetski izvori" gde se meditira i popravlja zdravlje.

    Name:  20200424_144518.jpg
Views: 166
Size:  57.4 KB

    Nebitno,verujući ili ne u to , imali smo neki cilj da se lepo išetamo i dođemo na to mesto gde se na malom prostoru nalazi 5 mesta sa ovim pobodenim krstom,ikonom i uputstvom

    Name:  20200424_150553.jpg
Views: 161
Size:  24.6 KB

    Na povratku nisam mogao da odolim da ne posetim "moje sveto mesto" - jezero Beli Kamen.
    Nekoliko ljudi se sunčalo i nema nikakve zabrane(za sada).

    Name:  20200424_155527.jpg
Views: 160
Size:  29.7 KB

    Porodično kompletan izlet, što je poslednjih godina bilo retko i eto i neke koristi od ove situacije sa virusom.

  5. #285
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Lepo druže, lepo. Nego, je li to crkvena ili neka sveta zemlja, ti pravoslavni natpisi i oznake?
    Azija, moja dežela.

  6. #286
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Piknik u Korankei klisuri, Toyota City.

    Nismo nešto probili poziv vlasti da se izolujemo. U istom smo stanu, došli smo istim kolima, gde smo bili nije bilo nikoga na 100m od nas.

    Kao i uvek, lepo mesto, sada ozelenjava.



    Reka Tomoe, menja tok i konfiguraciju korita i obale posle svake veće kiše



    Da odaberemo mesto sa pogledom



    Ovde ćemo da postavimo sto



    Pečeno pile iz brazilske radnje (samo kod njih to ima, Japancima nepoznato) i njihove zemičke



    Lep pogled



    I šum divlje vode

    Azija, moja dežela.

  7. #287
    I kod vas piknik uz pečeno pile,porodično, isti Covid problem a na različitim delovima planete samo je tu puno lepše.

    Tako,u prirodi se najbolje jača imunitet.Sve je tu:voda,vazduh(šumski),sunce(vidim na slici da zraci probijaju u vodu).

    Već sam više puta pisao za tu klisuru-prelepo je.

    Primećujem da je zelenije nego kod nas a da ne pričam o tom šumu divlje vode.

    Da smo živi i zdravi a valjda će i ovo proći i biti još putovanja.

    Za tzv. "Sofijine izvore" na Fruškoj Gori....nije to crkveno mesto iako je na google map tako obeleženo.
    Nema google simbol za takva mesta.

    Name:  20200425_134531.jpg
Views: 163
Size:  32.8 KB

    Do nedavno nisam znao da to i postoji.

    Navodno- to je mesto moći.Alternativci kažu-tačka gde izbija energetski stub iznad kojeg "obitavaju sveta bića" i gde se dešavaju čudesna izlečenja..Ljudi su onda tu (iz zahvalnosti) postavili krst,ikonu,na drveće kače slike svetaca. .Ne mogu da kažem da je to nešto komercijalizovano,nema tu ni turista koji inače posećuju Fruškogorske manastire,čak bih rekao da malo ljudi i zna za to.

    Svega par vesti može da se nađe o tome

    Name:  20200425_133912.jpg
Views: 170
Size:  31.0 KB
    Name:  20200425_133949.jpg
Views: 165
Size:  46.5 KB
    Name:  20200425_134030.jpg
Views: 163
Size:  48.3 KB

    Navodno mesto je otkrila Sofija Milanović,žena iz Subotice koja ima paranormalne sposobnosti ali,navodno, naziv je od "energetske veze" sa drugim svetim mestom "Aja Sofijom" iz Istanbula.

    Na forumu alternativaca nađoh samo ovo vezano za to mesto

    Name:  20200425_155113.jpg
Views: 165
Size:  42.3 KB

    Rizikujući da ovaj ozbiljan forum odvedem u out a od sebe ,intelektualca,napravim šarlatanom podeliću moja iskustva sa ovog mesta.

    Bio sam dva puta.

    Stekao sam utisak da je ovaj deo šume nekako neobičniji.Posebno je prozračno,kao da se lakše diše i lepše oseća.Sutradan,nakon posete,osetan je neki unutrašnji mir i razboritost.
    Ali to može biti placebo efekat.

    Kad smo već ovoliko otišli off , bilo mi je interesantno pročitati i gde se još na zemlji nalaze ta mesta moći.Najviše u Indiji i Tibetu a za Japan se navode ova 3 mesta (budistički hramovi):

    Name:  Screenshot_20200425-225707_Maps.jpg
Views: 161
Size:  20.1 KB

    Name:  Screenshot_20200425-225824_Maps.jpg
Views: 164
Size:  19.6 KB

    Name:  Screenshot_20200425-225935_Maps.jpg
Views: 160
Size:  21.2 KB

    Za Thai se navode 3 mesta:Hram zlatnog bude,lokalni aerodrom u Bangkoku(!)(ne znam na koji misle) i hram Prapathom Cedi.

    Odosmo predaleko.

    Ali zar se danas ne budimo u stvarnosti koju smo do juče mogli svrstati u teorije zavere i čitati(gledati) u "Trećem oku" ili "Twilight Zone"

  8. #288
    Lokalni centar.
    Na mestu gde su letnje bašte sada su cisterne sa sredstvom za dezinfekciju.
    Ulice se prskaju.

    Name:  20200424_170034.jpg
Views: 170
Size:  36.7 KB

    Na bilbordu umesto reklama- "ostani kod kuće"(očisti,pokrij,ne dodiruj,ne prilazi..)

    U vikend-karantinu ne gledam stream kanale pa kao retko kad uhvatih na Thai TG5 i Thai himnu koja je ovde u 13 h.

    Name:  20200425_130013.jpg
Views: 161
Size:  32.1 KB

    Name:  20200425_125928.jpg
Views: 173
Size:  32.3 KB

  9. #289
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Za Kyoto, Kiyomizu-dera, imaš ovde, bio sam nekoliko puta.

    Kiyomizu-dera

    Neke slike su bile izokrenute, ponovo sam ih okrenuo, očistio "system cache" možda ih provajder u svom "cache" još drži kao pre.
    Azija, moja dežela.

  10. #290
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    U vikend-karantinu ne gledam stream kanale pa kao retko kad uhvatih na Thai TG5 i Thai himnu koja je ovde u 13 h.

    Name:  20200425_130013.jpg
Views: 161
Size:  32.1 KB

    Name:  20200425_125928.jpg
Views: 173
Size:  32.3 KB
    Meni je ta himna sa ženine TV bila pre 30 minuta, svaki dan. Thai 8am, 6pm, nama 10am, 8pm.
    Azija, moja dežela.

  11. #291
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Za Kyoto, Kiyomizu-dera, imaš ovde, bio sam nekoliko puta.

    Kiyomizu-dera

    Neke slike su bile izokrenute, ponovo sam ih okrenuo, očistio "system cache" možda ih provajder u svom "cache" još drži kao pre.
    Sa zadovoljstvom sam opet pročitao tvoju reportažu sa ovog hrama.

    Profesionalno i smerno, kao da sam tamo.

    Sve slike su dobro postavljene.

    Ovog puta sam tražio ima li u toj reportaži nešto što bi aludiralo da je to mesto moći, kako pišu.

    I napisa ti da se smatra da je voda lekovita i da se umivaju sa njom.

  12. #292
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Tročasovna tura biciklom, 22km, sa zadržavanjima.

    Moricoro park, skoro prazan, dolaze ljudi ali ih je malo. Prolećna idila.



    Kuća, replika iz Ghibli Studios crtanog filma My Neighbor Totoro, uz njega so odrasli svi Japanci rođeni posle 1988.

    Ture su bile na svakih pola sata od 10am do 16:30.



    Sada, zatvorena zbog virusa, nema šanse da neko nastavi da skuplja po 50 ljudi u jednom mestu, kući. I muzeji su zatvoreni.



    Tu je trebao da bude otvoren Ghibli Studio za Olimpijadu 2020. Stopirano.

    Na povratku, azaleje preko puta Toyota Automobile Museum. Nisu 100% procvetal, možda za 2 dana, za vikend.

    Azija, moja dežela.

  13. #293
    Relaksacija.

    Pijace su proradile (skraćeno do 13 h)

    Name:  20200430_085258.jpg
Views: 153
Size:  49.9 KB

    Izletište zaraslo u travu i maslačak.Za prvomajske praznike,ranijih godina,to bi se uredilo ali - zabranjeno je okupljanje pa nema ni košenja.

    Name:  20200430_145339.jpg
Views: 157
Size:  62.4 KB

    Iznose se i stolovi za letnje bašte.Od sutra mogu da rade.

    Ovo je i prvi vikend bez policijskog časa(za ceo dan).

  14. #294
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Nigde ne idemo, slušamo vlast koja kaže de se ne pomeramo kolima u druge prefekture. Možemo da odemo bilo gde samo ne bi smo voleli da vidimo da nismo dobrodošli.

    Na svojoj 20km biciklističkoj turi, svaki dan isto, prolazeći kroz ruralne krajeve, zapravo gledam kako trava raste. Pirinač posejan. Ove kuće, to su kuće poljoprivrednika.




    Evo i bagrema uz put Kao dete, voleo sam da jedem njihove cvetove, baš ovako, početkom maja meseca




    Azaleje još više procvetale




    A mala šumica bambusa kod naše kuće, uvek ista, bambus je zimzeleno drvo


    Azija, moja dežela.

  15. #295
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post


    Evo i bagrema uz put Kao dete, voleo sam da jedem njihove cvetove, baš ovako, početkom maja meseca



    I kod nas je vreme cvetanja bagrema.
    Izletište u njegovom mirisu.

    Name:  20200506_155926.jpg
Views: 145
Size:  60.8 KB

    Sad je "u piku".

    Name:  20200506_163513.jpg
Views: 132
Size:  35.3 KB

    A za Đurđevdan,svake godine,sazru i prve jagode u mojoj bašti.

    Name:  20200506_171131.jpg
Views: 138
Size:  57.2 KB

    Baka, koja ih održava, prve ubere za unuku.

    Name:  20200506_170517.jpg
Views: 134
Size:  18.3 KB

    Nisu krupne, kao "industrijske", ali su slatke i hemijski ne tretirane.

  16. #296
    Cisterne sa dezinfekcionim sredstvom su na istom mestu ali,iza, proradile su letnje bašte.

    Name:  20200507_125334.jpg
Views: 134
Size:  37.6 KB

    I pune su.

  17. #297
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    To jeste napredak, prema onome što sam čitao, kako je bilo. Te male jagode su se i ovde pojavile u prodaji, slatke su, jagodama je u Japanu kraj do juna meseca.
    Azija, moja dežela.

  18. #298
    Thailand...70 miliona ljudi....3.000 zaraženih
    Srbija........6 miliona ljudi.....10.000 zaraženih

    Dakle- 40 puta gore nego u Thai.

    Od juče u Srbiji je ukinuto vanredno stanje.Sa virusa,naslovne teme su prešle na politiku i izbore 21.juna.

    Slika se kao čarobnim štapićem izmenila.

    Iz jednog ekstrema otišlo se u drugi.Sve izgleda kao i ranije.Iste one gužve na ulici,muke sa parkiranjem u centru...

    Name:  20200509_100707.jpg
Views: 215
Size:  38.7 KB
    Name:  20200510_103222.jpg
Views: 207
Size:  39.3 KB

    Pune letnje bašte,okupljanje u grupama,ful snabdeveni marketi... i ribe i voća koje hoćeš..

    Name:  20200510_104843.jpg
Views: 218
Size:  55.2 KB

    Pivo na akciji 53 din...

    Name:  20200510_104929.jpg
Views: 211
Size:  51.8 KB
    Name:  Screenshot_20200510-112830_Gallery.jpg
Views: 200
Size:  26.0 KB

    Rade i šoping centri,kladionice..
    U mom lokalu, da nema 10-20% ljudi sa maskama i učenika/studenata(koji su se vratili iz NS i BG) bez nastave, poneki red sa soc.distanciranjem ispred pekare ili apoteke, ne bi se primetilo da se bilo šta dešava ..
    Sutra otvaram sezonu kupanja na mom jezeru.Najavljene su temperature od 29 C ovaj vikend.

    Ćerka je dobila mejl da krajem maja počinje aprilski ispitni rok pa za nedelju dana-zbogom porodična idilo.

    Na računu firme "legla prva uplata" države( biće za 3 meseca ), minimalac 30.000 din po zaposlenom .Ionako sam imao ukalkulisane plate za te mrtve mesece ,pa ovo dođe kao neplanirani bonus.

    Sa druge strane gledam live camere u Thai.

    Na Chaweng Beach na Ko Samuiu-sablasno .Sve zatvoreno .Poneki motor ako prođe .Plaže -puste.Pataja-isto.Zabrana kupovine alkohola..Barovi-closed.Puket-odsečen od sveta.Sukumwit Road u BKK-nema čuvenih gužvi...

    Sad budi pametan.
    Može li se verovati ovim brojkama?

    Možda je življe u lokalnim manjim mestima Thai.

  19. #299
    Ovo mi je trebalo.
    Jezero.
    Slika od juče.

    Name:  20200509_161335.jpg
Views: 124
Size:  34.4 KB

    Ovi što plivaju su u ronilačkim odelima.Treniraju.

    Bilo je oko 50 ljudi.
    Retki su ulazili u vodu.Među njima i ja.
    Preplivao širinu.Kao rusi u Nevi.Hladno ali preporodilo me.

    Jeste bilo 26 C napolju ali samo gornji sloj vode ,nekih 20 cm je koliko toliko mlak.
    Biće to sve toplije.
    Danas i sutra ide temperatura do 30 C pa nastavljam.

  20. #300
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ovo je lepo, još lepše da je voda dovoljno topla.
    Azija, moja dežela.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •