Page 11 of 11 FirstFirst ... 91011
Results 201 to 219 of 219

Thread: Foto za danas (2017)

  1. #201
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Inuyama Castle, jedan od 6 (od 1,200) koji je u originalnom stanju, 6 vekova.



    Gledano sa zamka, "niz nos"



    U daljini je Narita-jingu, šinto hram



    Nedaleko, 10 minuta peške od njega je Inuyama, Uraku-en, divne jesenje boje.



    Ovakva, odavde, ide u paketima screen savera







    Kamelije, "zimske ruže", tek počinju da se rascvetavaju. Sve će ovo biti crveno od njih krajem januara

    Azija, moja dežela.

  2. #202
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Nagoya, doner kebab. Poznajem ovog Turčina, imaju kiosk u Laguna Gamagori aquaparku preko leta.

    Azija, moja dežela.

  3. #203
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Večeras, zimski koncert u ćerkinoj školi. Ona je gore, za klavirom. Razredi 7,8,9 su imali po dve postave (po 18 učenika urazredu), 6 pesama sveukupno.



    Moja ćerka je dala uvodne taktove pesme "While My Guitar Gently Wheeps", The Beatles, to na koncertima svira Paul McCartney. Aplauz posle prvih nekoliko nota sa klavira, svi su prepoznali pesmu.



    Oprema je profesionalna, škola je ima. Sve je kao ono što profesionalni rock muzičari imaju.



    Izvedoše deca pesmu, čak i neka mala inkozistencija se oprašta kada vidiš decu kako pesmu izvode kao orkestar.



    Milina gledati i slušati ih.
    Azija, moja dežela.

  4. #204
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Na B92 upravo pričitah vest da su stanovnici prodali selo. Fotografija je iz Ainokura sela, Tateyama, Japan.
    To se dešavalo i pre. Selo spadne na mali broj stanovnika (15-ak domaćinstava), država ne može da izdržava poštu, radnje i benzinske stanice se povuku i ostane ništa. Nema ni bolnica za starce (osim njih, nikoga drugoga ni nema, nema dece, nema škola).

    Onda se oni dogovore i prodaju celo selo gradu, da tu napravi, na primer, deponiju smeća.

    Kako oni to mogu da urade? Mogu, ostali seljani su pomrli, naslednika zemlje nema ili su se odrekli (već pripada državi), tako da preostala domaćinstva drže sve na šta neko privatan ima imovinsko pravo.

    Kada to prodaju državi, može da radi šta hoće.
    Evo screenshot za tu vest. Kuće japanske, selo prosperitetno zbog turizma, veze nema sa člankom.

    A dešava se u nemačkoj.

    Azija, moja dežela.

  5. #205
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Godinama dobijam neke kupone na kasi, nikada nisam znao šta se sa njima radi. Danas vidim ove šatore i red



    Tu domaćice donesu kupone sakupljene preko godine i dobiju neki poklon

    Azija, moja dežela.

  6. #206
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Pratim sneg u Shirakawa-go preko live webcam.

    Jutros:



    17:00, ima ga još više



    21:00 pada



    To znači, moram da promenim točkove u zimske i idem u nedelju.
    Azija, moja dežela.

  7. #207
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527

    Vending Machines prilagođene za invalide

    Danas u supermarketu prvi put primetim da su ih promenili. Sada imaju i ove niske dugmiće



    To nije za decu. Tako mala deca ne bi ni znala za te napitke niti bi ih pila, pogotovo ne sama, bez roditelja



    Samo jedna od priprema za Tokyo 2020 Olympics.
    Azija, moja dežela.

  8. #208
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Od danas, Shirakawa-go, istorijsko selo na listi UNESCO.
    Pratim njihov live web cam, danas je bio dan kada ima dovoljno snega da se poseti.



    Čak smo se u sumrak vratili da opet uživamo i slikamo



    Malo cupkali po mrazu dok još mraka ne padne, čudi me da je ova slika prihvatljivo uspela



    Lepo proveden dan na snegu i čistom vazduhu u tom lepom mestu.
    Azija, moja dežela.

  9. #209
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Od juče i danas, Washigatake

    Lepo skijanje, nov sneg, 160cm.



    Išlo se na viskoko, samo taj lift radi običnim danima



    Da se sinko spustimo u ponor na skijama. Na slici se ne vidi koliko je strmo a jeste, glavna je strmina do onih drva dole.

    Azija, moja dežela.

  10. #210
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527

    Elan, Slovenia, snow boards

    Naša bivša braća, napravili su dobar posao u Japanu. Njihova oprema je cenjena. Elan (nekada iz Begunja, Slovenija)



    Ne znam koliko % tržišta imaju ali su tu. Na ovom snimku ih ima bar 3

    Azija, moja dežela.

  11. #211
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ove slike su iz novina, Tokyo. Policajac spazio auto(Lamborghini Huracan) da je skrenuo na zabranjenom mestu i dao se u poteru.
    Biciklom, ništa kao iz američkih filmova. Na "mama bike", nikakav Betmobil



    I uhvatio ga, rekao mu šta je skrivio



    I sledi pisanje kazne. Policajac klekne, dok ga kažnjava, on ispunjava svoju dužnost prema platiši poreza koji policiju plaća.



    Znam šta mu je rekao na kraju (to su meni govorili kad su me hvatali zbog prekoračenja brzine): "Otsukaresamadesu" (hvala vam na strpljenju dok vas uslužujemo) i poklonio mu se.

    Za vreme dok policajac izgleda nadmoćan, on u stvari nije. Onaj koji se kažnjava posmatra i ocenjuje njegovu profesionalnost, ljubaznost i ekspeditivnost. Može da ga prijavi. Zna, tako prolaze drugi koji naprave saobraćajni prekršaj, pa zato i plaćamo našu policiju. Jeste, danas ja nayebah ali ako on to svaki dan radi sa prekršiteljima propisa koje uhvati, tako treba.
    Azija, moja dežela.

  12. #212
    Ovo sa policajcem i Lamborđinijem iz novina,-strašan ti je tekst i još dobro ispraćene slike.

    Sad ću da zovem onog mog starijeg (80+) prijatelja što me stalno pita o Japanu i ovo mu pročitam(nema on net).

    Zadnji put mi kaže -"pitaj prijatelja u Japanu kakva je tamo završnica starih ljudi.
    Koliko je humana s obzirom da se puno radi, ko o njima brine,kakvi su im domovi za stare i sl ?

    Šta će,u toj je fazi, pa o tome razmišlja i upoređuje sa Japanom.

  13. #213
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Ovo sa policajcem i Lamborđinijem iz novina,-strašan ti je tekst i još dobro ispraćene slike.

    Sad ću da zovem onog mog starijeg (80+) prijatelja što me stalno pita o Japanu i ovo mu pročitam(nema on net).

    Zadnji put mi kaže -"pitaj prijatelja u Japanu kakva je tamo završnica.Koliko je humana s obzirom da se puno radi, ko o njima brine,kakvi su im domovi za stare i sl.
    Postoji, tako se zvanično i zove, "End of life support". Mnogi starci hoće da ostanu u svojoj kući, ne da idu u starački dom. Dođe kombi u 8:00, odveze ih u "dnevnu brigu", tu ih paze, daju im lekove koje je im je bolnica prepisala, imaju i neke aktivnosti. Moja ćerka je sa školom išla u jedan takav Day Care za starce, da im čita na engleskom.

    u 16:00 ih kombi vrati kući istuširane, nahranjene i spremne za spavanje.

    Za lamborghini, tekst je pisao stranac novinar koji ne razume baš šta se dešavalo. U mom postu ja sam rekao šta je u stvari bilo i kako se kažnjeni može da oseća.

    Japan Today
    Azija, moja dežela.

  14. #214
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Moj shopping mall AEON, najveći u Aziji, kao WalMart.

    Na ulazu ima ova radnja, Pet Plus



    Tu se prodaju kučići i mačići , štenad, a jako su slatki



    Čak i ja, koji ne bi hteo da ima nikakvu takvu kreaturu u kući, , ne mogu da se ne osmehnem na slatkost tih bića



    Cene su 300-400 EUR. Potpuna istorija i odakle taj ljubimac dolazi.
    Azija, moja dežela.

  15. #215
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Božićni poklon. Traženo je 10 knjiga, amazon ih je isporučio dan pre.



    Sada je ćerka na čitanju

    Azija, moja dežela.

  16. #216
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Bio sam u Tokiju poslovno, za vreme pauze za ručak prošetao do mog bivšeg stana uz Yoyogi park.



    Bio je 1LDK (spavaća soba, kuhinja i dnevna soba. Cena, u Shinjuku, 2,000EUR mesečno. Sam sam plaćao, ne firma.

    Moja ulica uska, preživela je tepih bombardovanje 1945. Na 200m od njega, kao Terazije u Beogradu.



    Kako je izgledao unutra :

    Moj bivši stan u Tokiju
    Azija, moja dežela.

  17. #217
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Skijanje, Chausuyama Kogen, sneg je bio veštački

    Ove skijaške sezone imaju i ove karaktere koji kao odslikavaju resort



    To što je sneg veštački (pravi je, samo dolazi od mašine ne od padavina) je problem. Lako se zaleđuje, na skijama po ledu samo "khhhhhr-khhhr", nije uživanje.



    U daljini, Središnji Alpi, tamo ima snega ali ne i skijanja. Neprohodni su.

    Azija, moja dežela.

  18. #218
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Duž autoputeva, kamelije, "zimske ruže", procvetaju krajem decembra is ostaju do početka maja.


    Azija, moja dežela.

  19. #219
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Da ispratimo 2017. Podvodno.



    Voda je mineralna, kisela, samo 38C topla.



    A pod vodom, svira CD quality muzika.

    Srećna vam svima Nova 2018. godina.
    Azija, moja dežela.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •