Page 1 of 11 123 ... LastLast
Results 1 to 20 of 219

Thread: Foto za danas (2017)

  1. #1
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527

    Foto za danas (2017)

    2017. godina petla.



    Moja banja cele godine ima statuu aktuelnu za godinu. Za neupucene, godine po kineskom kalendaru su



    Srecna svima Nova godina.
    Azija, moja dežela.

  2. #2
    Da krenemo u 2017 sa slikom ovog azijskog tropskog raja.

    Maldivi.

    Name:  Point Blur_Jan022017_182253.jpg
Views: 595
Size:  28.5 KB

    Nije sa neta.
    Nije ni fotomontaža.
    Ali nisam ni ja na njoj .

    Poslao mi kolega.
    Menadžer jedne veće firme .
    Kaže, lepo je "pripremio sezonu" ( više splet berzanskih i kursnih faktora) , pa se i on odvažio,da vidi, zašto ja godinama idem u Aziju.

    Spojio dva Božića.

    Eto, radimo isti posao,sarađujemo, ali ja kao privatnik ne mogu sebi , sada, na kraju jedne i početku druge finansijske godine, dozvoliti toliki odmor.

    Šta ću, ..napisao sam mu da se čuva cunamija, tamo nema brda, a i palme , iza,.. izgledaju mi niske.

  3. #3
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Maldivi se uzimaju za skolski primer sta se desava kada narod nema poverenja u drzavu i njene banke. Svi su drzali pare u slamaricama i kada je naisao tsunami 26. decembra 2004, prema procenama zbrisano, je 60-70% svog novca kojim je stanovnistvo raspolagalo. Nakon toga se mesto pretvorilo u zverinjak, Mad Max 2, otimacinu i ko je jaci. Masa se uplasila (opravdano) da nikada nista nece dobiti nazad. To se normalizovalo za godinu-dve, ne secam se sta su uradili, dali svakome neku pomoc na racun u banci.

    Ovo je scena 1. januar ne secam se koje godine, mozda jos 2005, Pattaya. Prvi put kada sam prosao, ekipa se slikala u vodi a u pesku je pisalo nesto na ruskom, ˝Novoe god, Novosibirsk˝.




    Kada sam se vraćao posle 2 sata , voda je nadosla i sprala natpis ali jelka je ostala



    jos najmanje 7 dana.



    (opaa, ova tastatura ima naša slova, žena prosula sok u trecu po redu Eng/Thai pa je ova jedina preostala, imam serbian language pack ali je dosta drugačiji rapored, za 25 godina sam se dobro odvikao)
    Azija, moja dežela.

  4. #4
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Danas je tacno 2 godine od mog pada na klizalistu kada se neki grmlaj skrsio pa i mene povukao. Bas gde ovde ovaj klizac dole kliza



    A bio sam dobar klizac, ucio cerku da kliza unazad na jednoj nozi. Tu je moje klizanje prestalo. Zavrsio sam sa slomljenim koscicama nadlanice, u ovoj bolnici, Aichi Medical University. Vidi se iz Moricoro parka



    Onda operacija, 4 dana bolnice i titanujumska ugradnja da to drzi zajedno



    Da sam mladji, to bi mi izvadili (u novoj operaciji) ali meni nije bitno, ne rastem pa da mi smeta i nema sta da usporava rast ruke. Sa tim udesajem cu i da umrem, ostaje u meni i posle mene.

    Azija, moja dežela.

  5. #5
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Danas je tacno 2 godine od mog pada na klizalistu kada se neki grmlaj skrsio pa i mene povukao.
    Kakav grmalj u Japanu ?
    Nije valjda sumo rvač !

    I ja sam završio moju karijeru sa klizanjem pre 5-6 god.
    I to baš kad sam naučio .

    Na SPENSU u NS.
    Izvrnem zglob noge.I to na kraju kad sam naučio i kad smo počeli da špartamo po terenu onako porodično.
    Iznajmio sam klizaljke i baš vodio računa da ih dobro stegnem ali...kao da mi anatomski noga nije odgovarala klizaljki a činilo mi se da je dobar broj.
    Neiskustvo...šta li...
    Tek , buknula noga , nisam mogao ni voziti kola .Žena me dovezla.Jedva sam se izuo kući.
    Nisam išao kod lekara.Trebalo je dana da prođe ..srećom...bez posledica.
    A baš mi se dopalo a pogotovo ćerci...

  6. #6
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Moj potok. Biciklom prolazim bar jednom dnevno, ovde je bilo i ujutro i uvece.



    Isto mesto, po noci. Vidi se malo i Mesec, Severnjaca a povrsina vode presijava kao da je od ispod osvetljena.



    Gledano ka uzvodno, zimi



    I leti, kada spuste branu



    Brana u zimskom periodu



    U letnjem je, kada je spuste, preko 2m vode

    Azija, moja dežela.

  7. #7
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Na danasnji dan pre 25 godina sam dosao u Australiju. Iz zime slicne kao danas u Beogradu (-12C) u 32C leto.



    A cerka je danas napusta, vraca se u Japan. Istina, na 8-12C.



    Srecan Bozic svima koji slave.
    Azija, moja dežela.

  8. #8
    Vesti kažu da su kiše i teške poplave u Thai pogotovo dole u Ko Samuiu.
    Ove slike kruže netom

    Name:  2017-01-05 Plai Laem.jpg
Views: 600
Size:  18.3 KB

    Ovi bekpekeri prave predstavu od toga

    Name:  images.jpg
Views: 550
Size:  6.6 KB

    Kažu da su juče bili otkazani svi letovi Bangkok Airwaysa između BKK i Ko Samuia.
    Nervoza na aerodromu u Ko Samuiu zbog konekta na Suvarnabumiju za povratak kući.

    A trebao bi da bude pik sezone.

  9. #9
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ma jok, taj pik sezone je za Bangkok, Pataju, Hua Hin.

    Godinu 2003. sam bio u Chumponu, najkisovitije mesto u Thai. Od njega pa na dole su ove kise i poplave.

    Svake godine su u ovo doba teske kise, svake druge ovakve poplave.

    Trenutci bez kise, Cabana Beach, Chumpon, 1-4. Januar 2003. Domacin gde smo odseli mi rece da jedne noci plaze nije bilo, sve talasi do pred vrata.





    Nikada vise nisam otisao ispod Hua Hin u ovo doba godine. Cak sam od 2007/2008 "visoke sezone" prestao uopste i da idem oko Nove godine.
    Azija, moja dežela.

  10. #10
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Ma jok, taj pik sezone je za Bangkok, Pataju, Hua Hin.
    Pik sezone....mislio sam na kupanje i cene hotela tamo.

    U ova tri mesta u ovo vreme oko NY nema kupanja.
    Tamo na jugu (Puket) sa 28 C već ima tj. trebalo bi da bude.

    Cene hotela u ovom piku sezone su najviše.

    Gledao sam sada oko Nove Godine hotele na Samuiu i Puketu i otprilike su duplo skuplji nego u junu kada ja idem.
    Pad cena počinje od aprila.

    Ja nikad nisam bio u Thai u ovo doba godine.

  11. #11
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ja sam bio 6 puta po mesec dana. Bazeni bez grejanja vode, plave usne za 15 minuta. Ja sam isao da budem sa familijom pa me nije mnogo pogadjalo. Rusima, Svedjanima, Severna Evropa, njima super na 24C umesto na minus 24C. Tu voda dodje 20-21C. Jednom je u Pataji bilo 17C posle 3 dana jakog hladnog vetra, to je kao Oslo Bay u Norveskoj leti.

    Pattaya Park. Sve dupke puno - osim bazena u lenje reke u parku.



    Rayong Resort Hotel



    Zive duse, hladno, osim tamo u decjem bazenu koji je plitak i malo topliji i tu su te modre usne posle 15 minuta



    Hotelska plaza u punoj sezoni. Jos je to bilo nedelju dana posle tsunamija 2004. pa je svaki krevet u nezahvacenim podrucjima bio popunjen sa preusmerenim turistima

    Azija, moja dežela.

  12. #12
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Seijin no hi, uvek drugi ponedeljak u januaru. Svi koji pune 21 godinu pre 31. marta (ili su napunili od proslog 31. marta) ga slave kao dan punoletstva i drzavni je praznik.

    Masovne pojave kimona



    Sada, kada su punoletne, ove dve devojke su otisle u Pachinko kockarnicu.



    Pravo glasa se stice sa 20 godina, ne sa 18. To hoce da promene, da snize na 18.
    Azija, moja dežela.

  13. #13
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Vratila se ćerka iz Australije, super se provela i posetila, izmedju ostalih mesta, farmu gde se uzgaja čaj, Nerada Farm.

    Donela je i poklon, Earl Grey čaj



    Brošura je sa njihovog sajta, ima interesantno kako se uopste pravi čaj (sa 1-minutnim videima, po fazama)



    Pijem ga svaki dan, tako mali a lep suvenir sa puta.
    Azija, moja dežela.

  14. #14
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Aquapark. Unutra uvek isto, ne znaš koje je godisnje doba, jedino da li je napolju sunce u 6 uveče ili nije.



    Voda je uvek 32C, vazduh uvek 31C. Na svakih 10 minuta pre punog sata, svi napolje iz vode, spasioci promene pozicije (da ne oguglaju ceo dan na jednom mestu) i 3 minuta za gimnastiku.



    Ima 10 vezbi, klavirska pratnja daje takt. To se nauci u 3. godini zivota, isto je u celoj zemlji i to rade djaci po skolama svaki dan, radnici po mnogim fabrikama, svi znaju napamet, cela nacija.
    Vidjao sam jos u Srbiji na TV kao se cude - radnici rade vezbe ili penzioneri, kao da ih neko na silu uci. Ne, oni to rade od kada znaju za sebe, isto.
    Azija, moja dežela.

  15. #15
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Planina Sanage, niski oblaci



    Visoka je 611m, to je 100m visa od Avale. Sad se vidi kako su snezni oblaci nisko iznad nasih glava

    Azija, moja dežela.

  16. #16
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ovo je vec respektabilan sneg. Tek je poceo, pre 3 dana. Shirakawa-go, Gifu Prefecture.



    Znajuci sta dolazi, lokalci su stavili ove pritke uz put, za 2 dana to ce biti jedini orijentir gde je put uopste



    A mesto, Shirakawa, uvek lepo i idilicno, cak mi je nicna slika na procelju sajta. Bio sam tamo bar 25 puta, ako ne i vise.

    Azija, moja dežela.

  17. #17
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527

    Prenociti u Shirakawa-go

    Dolaze ljudi na prenociste u Shirakawa-go.



    Dobro, ako je nekome bas stalo da kaze da je prespavao u takvoj kuci, ima ih nekoliko koje nude smestaj.

    Tu je vecera u 18:30 a celo mesto je zamrlo u 17:00, bez ijedne otvorene radnje, bez ijednog restorana, bez ulicne rasvete.
    Nema izlaska napolje, ni zive duse. Ima ovde vise o tome.
    Azija, moja dežela.

  18. #18
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Zgrada u mojoj ulici. Iseljena, prazna. Nije ni nesto stara, mozda 30 godina.



    Na prometnoj je raskrsnici i kako je promet rastao, tako je manje i manje ljudi htelo tu da stanuje (izdavanje, nisu vlasnici)



    Desice joj se kao i ovoj, 100m niz ulicu. Jutros:





    Pred kraj radnog vremena, isti dan:



    Zemlja mora da se vrati vlasniku cista kao posluzavnik, bez icega na njoj niti pod njom (kablovi, vodovodne i kanalizacione istalacije, sve mora da se izvadi).
    Azija, moja dežela.

  19. #19
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Dosta je bilo stapova za skijanje. Od sada moze i bez njih



    Ko rano nauci da skija (sa 6 godina) uhvati ravnotezu i stapovi mu vise ne trebaju



    I odee...

    Azija, moja dežela.

  20. #20
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Zasto su ovi Indusi dosli na skijaliste, ne znam. Prave selfies sa skijaskih terena, mozda da na FB pokazu kako su svetski ljudi pa i na snegu, koji je Indiji, zemlji kao kontinent, mnogima nepoznat. Oni bi, po FB, trebalo i to da znaju, mislice primaoci pruka i njihovi lajkeri.



    Niko se nije obazirao na to da su u neprimerenim jaknama i obuci, njihov FaceBook, njihova stvar, nikome nisu smetali.



    Proveli tu 5 minuta, posrcuci jedva dosli po snegu do mesta za selfie, jedva otisli.
    Azija, moja dežela.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •