Results 1 to 20 of 219

Thread: Foto za danas (2017)

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,544
    Zasto su ovi Indusi dosli na skijaliste, ne znam. Prave selfies sa skijaskih terena, mozda da na FB pokazu kako su svetski ljudi pa i na snegu, koji je Indiji, zemlji kao kontinent, mnogima nepoznat. Oni bi, po FB, trebalo i to da znaju, mislice primaoci pruka i njihovi lajkeri.



    Niko se nije obazirao na to da su u neprimerenim jaknama i obuci, njihov FaceBook, njihova stvar, nikome nisu smetali.



    Proveli tu 5 minuta, posrcuci jedva dosli po snegu do mesta za selfie, jedva otisli.
    Azija, moja dežela.

  2. #2
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,544
    Hirugano Kogen, škola skijanja. Ima to otvoreno za publiku, vikendima, ovo je radni dan, dolaze školska deca da nauce da skijaju, preko škole.



    Bilo ih je bar 200.



    Disciplinovano, slušaju instruktore



    Tako ti je to u Japanu: sva deca moraju da znaju da plivaju, da klizaju i da skijaju.



    Posle 2 sata, išli su na ski-lift, onaj do pola staze i vežbali.
    Azija, moja dežela.

  3. #3
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,544
    Zimsko cvece, pravo rastinje, kamelije.

    Lepe su ali ne mirisu - a i sto bi, po hladnoci nema pcela.



    Gaje ih ornamentalno, u velikim nasadima ili po drvoredima.



    Ima ih belih, pink i crvenih



    Nije dzabe silne slike od umetnika na temu "dama sa kamelijama"



    Imam ih u basti, ponekad odrezem neku za vaznu u kuci.
    Azija, moja dežela.

  4. #4
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,544
    Slika cvetnih polja na skijalistu. Tako je od 15. maja do 15. juna, "shiba sakura", poljska sakura, plox subulata.
    Ta polja su levo, pod snegom, samo se naziru.



    U daljini, masivi Sredisnjih Alpa.

    Azija, moja dežela.

  5. #5
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,544
    Subota, oko 17h. Deca se vracaju sa bejzbol utakmice.



    Bejzbol je u Japanu popularan kao fudbal u Srbiji. Kada su se 1886. otvorili za svet, to je bio prvi sport za koji su se uhvatili.

    Sta je ovde vazno: deca imaju skolske aktivnosti, kao i ova sa bejzbolom, uvek, nema vremena za gluvarenje i dosadjivanje iz kojeg svasta moze da proizadje.
    Azija, moja dežela.

  6. #6
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,544

    Efikasnost novih aviona

    Ovo je masina kojom sam se vratio iz Thai 17. avgusta 2016. Boeing 787, "Dreamliner". Fantasticno tiha, veliki prozori bez zavesica (staklo se samo zatamnjuje kada ga obasja sunce). Perfektan aparat. Moja slika, po dolasku u Nagoju.



    Koliko manje goriva potrosi nego nekadasnje ikone avio putovanja, one od pre 40+ godina, Boeing 747-100 i DC-10 (nekadasnji ponos JAT-a.)

    Ovaj graf je iz The Economist:



    Prvo, dolet je skoro dupliran. Potrosnja goriva 25% manja.

    Ako izgleda neverovatno da novi avion potrosi 3 litra goriva na 100 putnika po kilometru, to je potrosnja za nesto manje od 3 sekunde. Nose oni po 100 tona goriva.
    Azija, moja dežela.

  7. #7
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,544
    Godinama sam gledao iz Shinkaksena ovo jezero, Hamanako, u brisucoj brzini 250kmh



    Jednom odem kolima, to mi je bilo 60km, ima zabavni park Kanzanji i onsen, sa malim detetom moze da se provede dan.



    Jezero je poznato kao japanska prestonica uzgajanja jegulja. ovo je jedan od najpoznatijih restorana



    Nije mi uspela slika, ovako izgleda trpeza a cene su danas duplo vise (nema dovoljno jegulja).



    Sada je to po porciji nekih 4,000 dinara. Negde 2010. je bilo 8,000 dinara pa je restoran udario katanac na vrata, bilo je toliko skupo da niko nije dolazio. Sada je opet otvoren.
    Azija, moja dežela.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •