Page 3 of 11 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 41 to 60 of 219

Thread: Foto za danas (2017)

  1. #41
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    "Veliki Petak" čak i ima prizvuk Zapada, uvodi državna uprava u Japanu, predvodjena samim Predsednikom vlade.

    Namera je da svaki poslednji petak u mesecu bude lak, da svi izadju sa posla u 3pm. Nije to lako uvesti u zemlji radoholičara. Ovaj put i sam PM je perjanica toga. Mora da bude "svi završavaju posao u 3pm poslednjim petkom u mesecu" ili ništa.

    To je tražilo da se sva infrastruktura spremi za to. Kao moj obližnji shopping mall sa 60 restorana i 400 radnji.



    Rekalme već stoje, popusti (to je verovatno PM uputstvo da animiraju ljude) da se troši i provodi



    Da naskoče, maloprodaja šalje poruke da će biti 10% popusta ako imaju njihove kartice



    Ništa u Japanu ne prolazi ako nije opšte i da svi svi to rade.

    Neko bi se pitao - što ne svaki petak?
    Azija, moja dežela.

  2. #42
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ovde je bio voćnjak na uglu do novembra 2016.



    Sada je škola, pripremna, počela sa radom 20. februara 2017.



    Već je puna djaka, njiho vreme je od 16-22h i vikendima. Ovo je bila subota 25. februar. Vide se deca u učionici sa otvorenim vratima.



    Nije mala, možda 10 učionica a ovo je jedna od 3 koje sam video sveže izgradjenih u zadnjih mesec dana.

    Kičma im je dodatna nastava a kolega čija (kao i svačija) deca idu u takvu školu (i on je išao) kaže: ako je državna škola na strani 30 nekog udžbenika, ova pripremna škola je na strani 35. Nastavnici u državnoj školi se i ne čude što im je nastava tako uspešna: to što oni predaju, deca već znaju.

    Imaju posebnu ulogu pred testiranja za 9. i 12. razred, to je posebna nastava.
    Azija, moja dežela.

  3. #43
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    "Veliki Petak" čak i ima prizvuk Zapada, uvodi državna uprava u Japanu, predvodjena samim Predsednikom vlade.

    Namera je da svaki poslednji petak u mesecu bude lak, da svi izadju sa posla u 3pm. Nije to lako uvesti u zemlji radoholičara. Ovaj put i sam PM je perjanica toga. Mora da bude "svi završavaju posao u 3pm poslednjim petkom u mesecu" ili ništa.
    Prošao je prvi "Veliki petak".

    "Ovo je mogao da smisli samo neko iz državne službe ili neko ko ne radi" je generalni utisak.
    "Kraj meseca je kada su svi zauzeti, kome je ovo palo na pamet?".
    Azija, moja dežela.

  4. #44
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Takeshima Island, Gamagori, nekih 40km od mene



    Gledano sa planine Sangane



    Grad, Gamagori, luka kao Rijeka. Plantaže pod krovovima su pomorandže, Gamagori je japanska prestonica za njih




    Samo ostrvo izgleda kao čičak, samo drveće



    a, u stvari, puno je hramova kao šipak





    Borova šuma, kao nekada razglednice "Pozdrav sa Jadrana"



    Most, gledan sa ostrva i torii. Sa leva je hotel koji ima onsen banju



    Sada je jasno odakle sam gledao zalazak sunca sa prve slike. Iz tople, vulkanski zagrejane, mineralne vode

    Azija, moja dežela.

  5. #45
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Fiat 500 može da se vidi u Japanu svaki dan, po nekoliko puta. Nije onaj 500L koji se pravi u Srbiji.



    Mnogo mi je lep. Kada se penzionišem, možda baš njega da kupim. Da mi bude poslednji auto, kao što mi je bio i prvi koji sam ugledao u životu.

    Azija, moja dežela.

  6. #46
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Hina Matsuri 3. mart svake godine. Google za Japan ima ovaj banner danas ceo dan



    Slika iz Asuke, oni posebno obeležavaju taj festival srećnog odrastanja devojčica



    Slika iz novina (Japan Today), Tokyo Keyo Plaza:



    I njihov komentar, bolje nego što bih ja mogao da napišem:

    Thousands of dolls are on display in the lobby of the Keio Plaza Hotel in Tokyo to celebrate Hina Matsuri (Doll Festival). Each year on March 3, Hina Matsuri (雛祭り) is celebrated to pray for young girls’ growth and happiness. It is also called “Momo no Sekku” (Peach Festival), not only because it is the season when peach flowers blossom but also because it is believed to be a sacred tree that drives away evil spirits. Families with daughters usually arrange “hina-ningyo” dolls in traditional Heian court attire on a five or seven-tiered platform covered with a red carpet (“Hina dan” 雛壇). The emperor and empress are arranged at the top followed by three court ladies on the next tier. The third tier contains five male musicians followed by two ministers and then at the bottom are three servants. Ornamental decorations include sushi, sake and peach blossoms.
    Azija, moja dežela.

  7. #47
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Prodjem juče kroz Asuke,



    oni su poznati po proslavljanju dana devojčica,



    ulična radionica



    Prave kuglice od pirinčane melase



    Ovako izgledaju, da imitiraju breskvin i bilo koji pupoljak kada je sve bez zelenila i kraj zime

    Azija, moja dežela.

  8. #48
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    "Pasiću moj", je li tako Ivica Vidović tepao svom ljubimcu u "Naše malo misto"? Ili "Velo misto"?



    Lepo ih odevaju za zimu, ne znam kako im Japanci tepaju



    Lokacija - Japan, Aichi, Asuke i Korankei klisura.



    Pasa lutalica nema, nema jednog jedinog u celoj državi. Štenci se prodaju po akreditovanim radnjama, 40,000 dinara.
    Azija, moja dežela.

  9. #49
    Ovo vozilo ne verujem da je iko video u živo. Vršnjak je VW Bube i Toyota AA, pred Drugi svetski rat. Toyota Automobile Museum, blizu mene.

    Peugeot 402 iz 1938.



    Ima migavce, što Toyota AA nije imala zbog retkosti vozila u Japanu (a isto nema ogledala). Za današnje uslove, nije neki lepotan





    Šta je bitno: da je to prvi evropski auto sa "streamline body". To znači, da nije imao kao pragove sa strane nego zaokruženu karoseriju, za veći prostor unutra. Sa desna vidimo VW "Bubu" koja je imala pragove, sa njima je i otišla u istoriju 2003 (proizvodjena od 1938 do 2003. poslednje fabrike su bile u Brazilu ili Meksiku, ne sećam se).



    Evo šta kaže panel kod eksponata:

    Bushi ! ...hahahaha...Bushi !...hahahaha...

    (clone of yoyogi)

  10. #50
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Pre 6. godina, na današnji dan. Slika iz novina. Yahoo Japan je nacrtao na zidu svoje zgrade dokle je bila voda tsunamija 11. marta 2011.
    Tačno da je prozirna plava voda mora, sa ribama pa je impozantno. A tek pulpa od smeća, dasaka, granja...

    Azija, moja dežela.

  11. #51
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Cvet breskve....



    Toliko je lep, tačno da ga uslikaš

    Azija, moja dežela.

  12. #52
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Porodica se slika u tunelu svetla, Nabana no sato, Nagoya.
    Mama u kimonu je podesila aparat i brzo pretrčala da bude u fotki.



    Imali su verovatno neku porodičnu svečanost i došli ovde da je obeleže.
    Azija, moja dežela.

  13. #53
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Noćni pogled iz moje banje na rascvetalu breskvu u dvorištu.



    Čekao sam pola sata da se sklone ljudi koji su uživali u pogledu da ovo slikam.
    Azija, moja dežela.

  14. #54
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Pre će biti "Video za danas". Nagde na 1 minut su Plitvička jezera, vodopadi



    Evo još jedan video, mislim da sve traje 4 minuta, ceo program, ide non-stop od 18-21:30.



    7 miliona ljudi poseti iluminacije od 1. novembra do kraja aprila.
    Otvoreno je cele godine, sezonski masivni cvetni aranžmani.

    Ima sa više slika ovde.
    Azija, moja dežela.

  15. #55
    Svaka čast na ovom postavljenom videu.
    Oduševilo me.
    Kako je tek to tamo uživo?

    Na Plitvičkim jezerima sam bio davno- kao školska ekskurzija u SFRJ.
    Mogao si se izgubiti tamo.
    Čini mi se da bih tek sad uživao u takvoj prirodi.

    Ali gde to nađoše japanci?
    Ne bih verovao.

    Gledao sam jednom svetlosnu iluminaciju na Sentozi u Singapuru ali to je bilo na mlazu fontane.

  16. #56
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Lepote Hrvatske nisu nepoznate u Japanu. Jadran (Japance ne zanima more i kupanje) više stari gradovi, Dubrovnik, Split, Pula.

    Japan je nosiocima hrvatskih pasoša ukinuo vize 15 godina pre nego što su to uradili za Srbiju (Boris Tdić je to isposlovao tokom svoje posete koja je završila dan pre onog katastrofalnog zemljotresa i tsunamija 11. marta 2011-te).

    Ponekad se i na službenim mestima na šalterima vide kalendari sa Dubrovnikom, Plitvicama, Bledom, Pulom, Kotorom. Bio je negde i post sa time.

    Jednom mi je čistačica u ofisu (to su profesionalne firme za čišćenje, retko koja firma ima svoje osoblje za taj posao), kada je videla sliku dubrovačkog Straduna na mom zidu, u pola glasa rekla (na perfektnom engleskom): "I have been there. What a lovely place.".
    Njima je zabranjeno da započnu bilo kakav razgovor sa službenicima u ofisu koji čiste, jedino smeju da odgovore ako ih se nešto pita. Ova nije mogla da se uzdrži, samo je tako tiho rekla da niko osim mene nije mogao da čuje.
    To su žene koje su završile srednju školu (statistička je greska broj onih koji je ne završe srednju skolu u Japanu), udala se, izrodila decu, deca porasla pa ima part-time job da dopuni porodični budžet sa 1,200 EUR mesečno.
    Azija, moja dežela.

  17. #57
    20. mart 2017. Temperatura 18C.

    Fontana za decu da trče kroz mlazove



    Opšta scena,

    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  18. #58
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Jedan od poslednjih Politikinih "Zabavnika" koji sam (a uz koji sam odrastao) pročitao negde 1991. je imao naučno-fantastičnu priču o tome kako će svetom vladati serveri (kompjuteri).
    To su bili dani Intel 286. PC je koštao 3,000 dolara. Pentium procesor i opšta raspoloživost su došli 3 godine posle toga.

    Priča je govorila kako ljudi neće imati stanove ili kuće, serveri će davati virtuelne zidove, sobe i nameštaj pa će u tome da stanuju i žive.

    Kada sam video ovaj ad-hoc zabavni park pre neki dan (Japan, Nagoya, Moricoro Park), setih se te gluposti.



    Naduvane (može se zamisliti kao kuće) sa generatorima vazduha koji ih pumpaju (kao ti svemogući serveri, iza) u koje stvarno može da se udje, sa malo mašte, čak i stanuje u njima.

    Lepo i šareno



    Tada, ta naučno-fantastična priča mislim da reče, ako ne platiš kiriju ili kredit, server te isključi i ostaješ bez stana ili kuće. Virtuelno, samo se sve oko tebe skloni i nestane.
    Malo lakše zamislivo, nešto kao ovo, mada bi autor te tadašnje priče, ako je živ, mogao da vidi šta je njegova fantazija bila:



    Apple, kada tuži svoje konurente (npr. Samsung), ne ide na nebeske i virtuelne sudove nego ljudi, njihovi advokati idu u zgrade od cigle i cementa da traže svoju funtu mesa.
    Azija, moja dežela.

  19. #59
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ovuda prolazim 10+ godina, nikako nisam mogao da upamtim koja je to planina.

    To je Mt Ibuki. Tu Osakai Kyoto i nizija iz Mie prefektura idu na idu na skijanje.

    Danas ima 190cm snega, kaže njihov sajt.



    Nisam nikada bio, imamo mi bliža skijališta.

    Samo, uvek mi je bila impozantna u prolazima.



    Kada voziš, nema mnogo uživanja u pogledu

    Azija, moja dežela.

  20. #60
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Kineski turisti u Magome.

    Interesantno, 80% njih je u 30-im godinama. Auto firma, "Audi", kaze da ima problema sa prodajom u Kini jer tamo prosečan vlasnik ima 34 godine dok u Nemačkoj ima 52. Pa moraju da ugradjuju USB, konekcije za iPhone, YouTube u GPS ekran, sve što mladji rade kao od šale.



    Nisu ni loše odeveni, ništa kao nekada poljski turisti u SFRJ koji su pucketali i varničili u sintetičkim rolkama.



    Kako oni odu, mesto Magome se još tvrdoglavije zavali u letargiju i pospanost.



    Stotine turistickih autobusa koje ih donose po ceo dan, pokupe poslednje u 16h (kada mi dolazimo da prošetamo selom) i onda mesto utone u mir.
    Azija, moja dežela.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •