Results 1 to 6 of 6

Thread: Narita City

  1. #1
    Junior Member Milan's Avatar
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Italija
    Posts
    4

    Narita City

    Pozdrav svima, zovem se Milan i rodom sam iz Srbije tacnije iz Smedereva. Dugo godina radim i zivim u Italiji sa familijom. Takodjer dugo se bavim i raznim borilackim vestinama a izmedju ostalog vestinom koja se zove Kenjutsu, koji sam regularno upisan u skolu Tenshin Shōden Katori Shintō-ryū, Shinbukan Dōjō in Narita. Pod upisom mislim zato sto sam dao Keppan, kada je dolazio Shihan u Italiji. (Mislim da sam jedini Srbin koji je dao Keppan u toj skoli)

    Mala biografija na pocetku da nemisle clanovi da sam spammer.


    Vestinu treniram ovde sa uciteljom koji redovno dolazi u Narita, tako da nas pozvao malu grupicu italijana a izmedju ostalog i mene gde sad dolazi moje pitanje.
    Nazalost dolazimo sredinom Juna i to 10 dana, kada je period u Japanu veoma los, ali cilj je jedini da treniramo sto vise puta dnevno jer su lekcije privatne samo za nas. Posto je vremena veoma malo nemoze se sve videti, a imajuci u vidu da imamo malo slobodnog vremena i to popodne posle treninga, hteo bi vas pitati vezano za Narita City i bliza okolina sta se moze lepo obici i videti i neki savet za nocne izlaske. Pretpostavljam da je neko od clanova vec bio tamo i sigurno dobro poznaje, ili mozda zivi u blizoj okolini pa ako ima vremena i volje mozemo se i licno videti bar na neku veceru pa licno da isprica.

    Obostrano ako neko zeli mozda informacije ili zeli posetiti Italiju mozete me slobotno pitati.
    Hvala
    "The quieter you become, the more you are able to hear"

  2. #2
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ovde smo Raamen i ja sto zivimo u Japanu, ostalo su posetioci ili ljudi jednostavno zainteresovani za Japan i sajt bez reklama koji se ne uvlaci pod kozu kao FaceBook.

    U Nariti sam bio jedan dan i prespavao da ujutro odem na let. Aerodrom nema letove posle 23 ni pre 6 ujutro. Poslednji autobus iz grada ide u 18:30, isto i Narita express voz. Ujutro su prvi odlazeci letovi u 10, nema nacina da putnici i posade stignu pre toga i da prodju kontrole.

    Obicna japanska saburbija kao i svugde.

    Istina, ima barova i restorana za ovakve kao ja sto treba da budu blizu aerodroma. U istom (jeftinom) hotelu je odsela cela posada Qantas. Oni negde izadju da jedu, znaci nesto sigurno ima.
    Da nije aerodroma (omrznutog zbog udaljenosti od grada 75km) ne verujem da bi iko zivi cuo za to mesto, osim zitelja.
    Taxi do grada je 400$.

    Sta da se obidje, reci ce ti na treningu. Oni znaju sta je izvodljivo i vredno. Bio je pre dve godine ovde jedan sa treningom borilackih vestina u nekom drugom provincijskom gradu, cini mi se slicno udaljenom od Tokija kao Narita.

    Pogledaj ovde, Japan prvi put.
    Azija, moja dežela.

  3. #3
    Junior Member Milan's Avatar
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Italija
    Posts
    4
    Ok hvala na savetima vec sam procitao taj post, ako mi zatreba neki savet a sigurno ce trebati dok nepodjem na put postavicu ovde.
    "The quieter you become, the more you are able to hear"

  4. #4
    Dobar dan svima

    U Nariti je lepo videti:
    - Stari grad
    - Narita San Hram, posebno GOMA TAKi u 6 ujutru, kada "iguman" vodi ritual
    - Katori Jingu + Grobnica Iizasa Chōisai Iena + stari dojo (od Soke-a) + Hram Futsunoshi no Kami-a koji je posebno vezan sa skolom
    - Kashima Jingu
    - Stari deo sela SAWARA

    Sawara

    HITACHI PARK (3 sata autom)

    Hitachi Seaside Flower Park


    Za nocni zivot, nije preporuceno zbog Keppan-a

    Inace godinama idemo u ovaj IZAKAYA

    Narita Station Izakaya


    Najbolja kombinacija, AIRBNB van Narite (cak i prema Shimofukode) + rentacar + hrana, nas cetvoro, izaslo za 35 evra/dan/osobi

    Srdan (Pariz/Sopot), Katorika od 1993 godine, pozdravi Luisu

  5. #5
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Srki, dobrodošao na forum.

    Baš da te pitam, šta te je dovelo u Naritu? To je mesto gde ljudi žive, kao Surčin (gde je aerodrom), samo nije mesto koje turisti imaju u planu da posete.

    Uzeo sam malu slobodu da prepravim tvoje linkove, vodili su na hiljade slika.

    Najbolje, ako imaš slike lično snimljene, da njih postaviš.
    Azija, moja dežela.

  6. #6
    Cao, dugo nisam bio ovde
    treniram Ken jutsu i iai Do, ,skola je pored Narite,pa svaki put kada dodemo, nademo neko novo zanimljivo mesto oko Narite

    http://katori-shinto-ryu.org/en/main/

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •