Results 1 to 13 of 13

Thread: Dah Amerike: Osaka Universal Studios

  1. #1
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527

    Dah Amerike: Osaka Universal Studios

    Wikpedia Universal Studios Japan je jedan od 4 u svetu (Hollywood Los Angeles, Orlando Florida, Singapore, Osaka Japan).

    Čitam da Barcelonu poseti 9 miliona turista godišnje, arhitektura, umetnost, istorija, hrana...ovaj zabavni park je posetilo 15 miliona u 2015.

    Osim popularnih filmskih atrakcija i vožnji, mislim da je više od pola poseta bilo inicirano željom da se oseti dah Amerike, drugačije arhitekture, drugačijeg ugođaja. Ja nisam bio u "belom svetu" 17 godina i meni je baš bilo podsećanje sta mi je bilo u vidnom polju svaki da. Otprilike, kao kada Zapadnjaci odu u japansku baštu ili imitaciju japanskog sela.

    Universal Globe:



    Mesto je veliko, od parkinga je bilo mislim 2km peške da se dođe do ovog globusa gore. Autobusa na stotine, to je masovno posećena tura iz celog Japana. Samo Osaka basen ima 35 miliona ljudi. Iz Nagoye ima nekoliko autobusa svako jutro u 6h.



    Još na prilazu se vidi da neće biti jeftino. Mašine za napitke nigde ne prelaze 150 Yena, ovde je 250Y.



    Evo ulaznica. Dvoje odraslih i 2 deteta, 42,800Yena (otprilike toliko i dinara). Mašala!



    Ima i 2 dana pass. Značajan deo turista, pogotovo iz Kine, Koreje, dođe na 2 dana. I mi smo išli u Hong Kong Diznilend 2 dana, sa hotelom.

    Ko ide na vožnje i vratolomoje, sa redovima čekanja, dva dana nije puno. Visoke zgrade u pozadini su hoteli čiji su gosti skoro isklučivo posetioci Universal




    Evo ga koliko je



    Kako se uđe, pokrivena ulica, kao New York.





    Walk of Fame, tu su poznati karakteri za slikanje







    Ovi se tipovi maskirali došli da ovako provedu dan



    Skoro pola radnji su prodavnice suvenira



    Jedna od vožnji, red čekanja je bio 140 (stočetrdeset) minuta!




    Ove je 2 sata pre zatvaranja (zatvara se u 20:00) i još pokazuje koliko ce čeka na koju vožnju. Ja nisam išao ni na jednu jedinu, samo sam šetao.



    A kad padne noć...Ulica oživi jer njome svi napuštaju park




    New York baš tako nekako i izgleda





    Nastaviće se...
    Azija, moja dežela.

  2. #2
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ovo bi trebalo da bude u 5 nastavaka, evo sada drugog.

    Same ulice i dekoracija idu kao New York, Los Angeles, San Francisco i Boston. Naravno, nema saobraćaja.



    Dan je bio oblačan i kišan, kao i moja prva poseta 2010-te. Ćerka je bila 5 puta posle toga, i kada je vedro.



    Jeste, utisak drugačije arhitekture, Amerike



    Neko bi pomislio da se po Americi ovako slobodno šeta ulicama



    New York. Zastave imaju žicu koja ih drži razvijorenim.





    I noću, kao iz filmova





    Onda, California, Los Angeles, Sunset Boulevard





    Ova izložena kola su "no-name", samo da izgledaju kao iz tog doba. Nisu ni jedan poseban model, možda su i drvene makete.



    Kako se dođe do vode, ambijent se menja



    Ide kao San Francisco, Pier 41



    Ide i kao Boston , "Gradić Pejton"



    Nastaviće se...
    Azija, moja dežela.

  3. #3
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Restorani, u 29 slika.
    Skoro sva aktivnost po ulicama su ili restorani ili suveniri.




    Veliki je to logistički poduhvat nahraniti u 3 sata (11:30-14:30) navalu kao da celo Valjevo hoće odjednom da jede a da to nije zdela supe i "sledeći".




    To je to, 40-45 hiljada posetilaca dnevno.



    Ne samo da nije tip menze nego su čak i lepi, hrana retko viđena u gradu ili tako servirana da ostaje u pamćenju. Nema japanske hrane. Ovi napolju jedu ćureće batake sa kioska.



    Ovaj je, na primer, elitni.



    U 11:45 se već čeka na sto



    Unutra puno



    Irski restoran (tu smo i ručali i večerali)



    Unutra je prostrano i razmaknuti stolovi



    Na svakih 10 minuta, konobari zazvone ručnim zvonom i najave da nekome rođendan. Kratka pesmica i ceo restoran aplauz. Kako to da se desi da ih toliko ima rođendan? Pa sigurno, na to skupo mesto se dolazi za specijalnu priliku, ne da se izađe u šetnju.

    Moj omiljeni irski jelovnik



    Irska pastirska pita i irski gulaš. Sve na stolu, sa pivom, je bilo 4,500 dinara. U gradu, irski pub, sve bi bilo 2,500 dinara. I porcije su 80% redovne veličine.

    Zbog ovoga sam kod kuće napravio tu pastirku pitu sledećeg dana.



    Kineski restoran



    Kaže pristupačna cena...jeste, to može svako da plati ali lokalci znaju da je to u gradu upola ove cene



    Mora da ih rasturaju sa kirijama za prostorije. Opet, i sa višom cenom a u domenu onoga što racionalna osoba koje je već došla da potroši pare spremna da plati a bez izbora (supermarketa i svoje kuće da spremi), ne ostane gladna, "economy of scale" is sigurno održava iznad vode, možda im je čak i dobro.

    Jela su uglavnom jednostavna (za brži protok gostiju koji ionako jedva čekaju da se vrate na atrakcije)



    Sve duplo skuplje nego u gradu





    Još nekoliko sa sit-in.

    Treba imati apetit i jesti ispod ovog odvratnog skeleta



    Vozilo na šinama sa kamerom



    Neki restorani imaju bašte, da povećaju kapacitet



    Sa plinskim grejalicama, može i zimi





    A nekada, ne vredi, kada je kiša



    Školarke ispred talijanskog restorana





    Ovi kiosci sa "s`nogu" nisu jeftiniji ali su spas za hranjenje bar četvrtine posetilaca. Japanci i Azijati uopšte, ni ne znaju da je ćurka za jelo a ako si i videli na filmu, nikada nisu probali. Ćureći bataci, 950 din (normalno je 500 din)



    Majka i ćerka ih jedu, dobar je to komad mesa



    Hot dog i slično. Interesantno, nema MacDonaldsa i tih lanaca. Izgleda ne bi mogli da prežive a njihove cene su svima poznate i ne bi mogli lako da prođu sa dupliranim. Jedino da druge poslovnice izdržavaju gubitašku u ovom parku.



    Uz kej može da se sedne i odmori pojede nešto sa kioska



    Osim ovog keja, praktično da nema mesta gde može da se zastane i sedne. Uvek si nekom na putu, maksimalno iskorišćen prostor.

    Azija, moja dežela.

  4. #4
    Milina ovo čitati i gledati.

    Na slikama kulise grada deluju lepo i realno.
    Baš sam hteo pitati koliko je tu interesantno odraslima ( dece više nemamo a faza Harry Pottera i sl.je prošla) a u ovom izvanrednom opisu , otprilike dobijamo odgovor.

    Pitanje ima praktičan razlog.
    Kod sledeće posete Thai planiramo otići i u Singapur ( ćerka je bila mala kada smo bili tamo) a čitam da je jedan Universal Globe i tamo, mislim da je smešten na Sentozi.

    Danas, koincidencija, izašao nedeljni dodatak u Politici, o Diznilendu kod Tokija.
    Nisam ni znao da to ima tamo.Za Pariski naravno -znamo.

    Name:  2017-04-23 12.03.14.jpg
Views: 260
Size:  47.4 KB

    Kad je već napolju, danas, hladan, tmuran i kišovit dan a mi umorni od španskog tempa-da se zavali i čita.

    Name:  2017-04-23 12.25.04.jpg
Views: 232
Size:  28.0 KB
    Name:  2017-04-23 12.25.28.jpg
Views: 237
Size:  52.4 KB

  5. #5
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Milina ovo čitati i gledati.

    Na slikama kulise grada deluju lepo i realno.
    Baš sam hteo pitati koliko je tu interesantno odraslima ( dece više nemamo a faza Harry Pottera i sl.je prošla) a u ovom izvanrednom opisu , otprilike dobijamo odgovor.

    Pitanje ima praktičan razlog.
    Kod sledeće posete Thai planiramo otići i u Singapur ( ćerka je bila mala kada smo bili tamo) a čitam da je jedan Universal Globe i tamo, mislim da je smešten na Sentozi.

    Danas, koincidencija, izašao nedeljni dodatak u Politici, o Diznilendu kod Tokija.
    Nisam ni znao da to ima tamo.Za Pariski naravno -znamo.
    Universal Studios Singapore je na Sentosa Island, gradio se 2008. kada smo zadnji put bili u SG.
    Mislim da je ovaj u Osaki veliki kao pola cele Sentose, taj tamo mora da je osetno manji. I ja mislim da idem u Singapur pa dok sam u ofisu da žena i ćerka odu tamo.
    Ako ideš, uzmi paket aranžman iz Bangkoka, sa hotelom uz sam Universal. Tako smo mi radili za Hong Kong Disneyland.

    Za tokijski Diznilend imaš ovde moj post odatle. Bio sam 3-4 oktobar 2011. Žena i ćerka su bile još 3-4 puta.
    Azija, moja dežela.

  6. #6
    Jeste, čitam da je taj u SG na Sentozi dosta manji.
    Ali nije mi primarni cilj posete SG taj Studios da bih uzimao smeštaj uz njega.
    Ima još i to da se promenio vizni režim za Thai pa je za nas iz Srbije sada komplikovano i skupo uzimati vizu sa 2 ulaza ( konzulat u ZG), a što bi zahtevao paket aranžman.

    Biće to varijanta jednog ulaza u Thai a završetak odmora i povratak iz SG.

    Ovo za Disnilend ne znam kako mi je promaklo ali ne sećem se da sam video na forumu ranije.
    Po datumu objave (februar) verovatno sam bio u punoj poslovnoj sezoni pa nisam redovno otvarao.

    Ono u dodatku Politike ispada kao amatersko piskaranje u odnosu na tvoje detaljne opise.

  7. #7
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ti si na Forum došao 2 godine posle tog napisa o Diznilendu Tokio. Cak mislim da ga nisam ni završio, imam još na hiljade slika.
    Azija, moja dežela.

  8. #8
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527

    Ulične atrakcije

    Violinski performans ispred Flannigan`s irskog restorana.



    Snimio sam kratak klip (ima ton), violine nemaju telo, samo konture



    Ovaj trg je nešto vezano za film "ET"



    Dolaze školarci, trupe amatera u kostimima da tu izvode i sami sebe slikaju



    Za mnoge atrakcije i vožnje ulaz se plaća. Ovo su kiosci da sam kupiš kartu.



    Vožnja brodićem kroz zaliv gde je 12m velika mehanička ajkula. Tu ne sme da se slika ali mora da je neko prokrijumčario kamericu do sada.
    Ide ona muzika iz filma, ajkula se pojavljuje samo peraje, talasa, na karaju iskoči i zagrize kabl pa varnice, vatra, para, prštanje...



    Evo je ovde za slikanje (oni slikaju, za pare i dobiješ sliku (red pola sata).



    Od 5 popodne je slobodno za sve.



    Ovo je rap-band, na trgu



    Merlinka (dok sam se ja slikao sa njom, razmenismo nekoliko reči, Ruskinja je, saznah kroz njen veštački osmeh)



    Ne sreće se Pera Detlić na ulici svaki dan



    Ovo je u stvari ograda, pravio se novi prostor, mi 8. aprila nismo znali šta će biti. Minioni, školarke poziraju sa crtežom na zidu



    U četvrtak, 20. aprila, ta ograda je sklonjena i otvoren je najveći minion park na svetu (slika iz novina):



    Ovo ne znam ni šta je, ćerka mi kaže "Attack on Titans", kuća strave



    Jurrasic Park Splash Ride, 90 minuta čekanja



    Sjuri se kao metak



    I kad misliš da je gotovo,



    zarije se nosom u vodu



    I to nije jedan čamac, to je na industrijskoj skali, ima ih možda 10 u opticaju u svakom trenutku



    Šuškavci Universal Snoopy se prodaju na licu mesta



    Ovaj show, isto...vidim masa ide ka negde, krenem za njima, "Water World", mora da zato nose šuškavce



    To kao stadion za košarku



    Ovi dole uz vodu, skoro svi ogrnuti



    Posle sam video i zašto. Urnebesan show sa jet-ski, pucanjem, salvama topova, masovno ih isprska



    Na kraju, avion, kao da je pao sa neba, sruši se pred publiku



    Dok sam se okrenuo, avion odnekle izlete i zari se u vodu, nisam video odakle su ga izvukli.
    Azija, moja dežela.

  9. #9
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ovo je baš oko vode. Nekih 20% restorana i atrakcija je oko ove, kao veštačke luke.
    Lokacije je praktično kloaka, tu su bile močvare, Universal ih je preudesio. Voda je morska (Osaka, pacifička strana Japana) a dubina je možda 1.2 - 1.5m.



    Po lepom danu površina je plava kao more, nije bilo tako za moje dve posete



    U sumrak, nije ni važno



    Daje utisak primorskog grada u Americi



    Kako su samo stavili šiljke da galebovi ne zasednu i ne zaseru merne instrumente



    Ja sam suvozemno dete iz Srbije, život oko vode makar bio i iluzoran, uvek me je impresioniraoo



    Šteta što dan ne beše lepši









    Red za slikanje uz ajkulu is "Jaws", to je njihova produkcija



    Ovaj nasukani čamac je dekoracija, bio je tamo i pre 6 godina



    Po lepom danu, ovaj sto za ručak je premija



    Možda i za večeru (poslednja narudžba 19:00)



    U pozadini hoteli otvoreni baš za smeštaj onih koji dođu na dva dana



    Ovo je kao Malta





    ...nastaviće se
    Azija, moja dežela.

  10. #10
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Da završim ovaj serijal, Harry Potter gradić i zamak. To Universal Studios Singapore nema jer je naprosto mnogo manji.

    Ford Anglia 105E kojim su se Harry Potter i njegov ortak skršili



    I to da napravimo koreografiju



    Niti sam čitao knjige niti gledao ijedan film, čak sam ih i aktivno izbegavao (na letovima gde ih ima da se gledaju besplatno).

    Selo (ne znam kako se zove) je sa veštačkim snegom na krovovima



    Bila je kiša, kao i prvi put u martu 2010.







    Ovde možda kaže šta je šta



    Zamak, kroz njega ide vožnja






    na koju se čeka na red, evo, 100 minuta







    Suveniri, desetine radnji












    Čarobni štapići, ogrtači (sa unutrašnjim džepom za štapić), dranje sa cenama



    Ovde imamo izloženu sovu





    Izlože je pola sata pa je odnesu



    Kao kraljicu, odnese je svita, kišobran da ne pokisne



    Pogledam iznad sebe, krov pun modela sova



    Nadam se da sledeći put neće biti kiše



    Mada, to bi bio 16. jun 2017. taman u sred zvanične kišne sezone

    Azija, moja dežela.

  11. #11
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Uporedne slike. Oktobar je izgleda mesec najveće posete. Kiša koja je lila nikoga nije sprečila.
    Mislim da je bilo bar duplo od onoga u junu.

    16. jun 2017:



    16. oktobar 2017:



    16. jun 2017:



    16. oktobar 2017:



    16. jun 2017:



    16. oktobar 2017:



    16. jun 2017:



    16. oktobar 2017:

    Azija, moja dežela.

  12. #12
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Kišni ponedeljak i ludnica od gužve. Dođu u gradskom odelu i presvuku se i našminkaju u "locker room".



    Nekih 1% posetilaca je kostimirano









    Policajke su bile istaknute, bilo ih je dosta, ne znam zašto, možda neki film koji nisam gledao













    Ili ovo, policajka i zatvorenici



    Smrt šeta ulicom







    Ova se lepo udala



    Posetioci bez kostima tražili da ih slikam sa ove 3 kostimirane ženske



    Učenice uz ovog maskiranog



    Venčanice



    I pidžame



    Kada sam bio vojnik, tek došao, starija vojska pita novu na zaduživanju uniforme i opreme "Jesi li zadužio kišobran?"
    Vojnik i kišobran, to nikako ne ide. Ne znaju to ovi, u Japanu se ne služi vojska



    Bilo ih je i manje ili više izazovnih











    I tako, mi slo otišli u 20h, nije bilo znakova da se razilaze. Možda do 21h

    Azija, moja dežela.

  13. #13
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Posle 6 meseci, ponovna poseta. Uvek je bila kisa, 5 od 6 puta.
    Ako je neko mislio da ce ponedeljak, radni dan, nema skolskog raspusta biti manja guzva - nije bilo tako. Bila je veca nego ikad.

    Ovaj tip stoji sa tablom gde je kraj reda i gde se pridruzuje. A to je na samom ulazu u Hogsworth grad.

    Name:  2018universalqueue01.jpg
Views: 210
Size:  50.2 KB

    Nema veze kisa, ovoliko nikada nisam video

    Name:  2018universalqueue2.jpg
Views: 186
Size:  50.3 KB

    Vreme cekanja: 210 minuta. Ne znam sta ih to tamo ceka pa da tako upropaste dan. Ili im je 10-put, sve su voznje videli pa da spucaju dan na ovu. To je tura kroz zamak.

    Name:  2018universalqueue03.jpg
Views: 187
Size:  39.2 KB
    Azija, moja dežela.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •