Wikpedia Universal Studios Japan je jedan od 4 u svetu (Hollywood Los Angeles, Orlando Florida, Singapore, Osaka Japan).

Čitam da Barcelonu poseti 9 miliona turista godišnje, arhitektura, umetnost, istorija, hrana...ovaj zabavni park je posetilo 15 miliona u 2015.

Osim popularnih filmskih atrakcija i vožnji, mislim da je više od pola poseta bilo inicirano željom da se oseti dah Amerike, drugačije arhitekture, drugačijeg ugođaja. Ja nisam bio u "belom svetu" 17 godina i meni je baš bilo podsećanje sta mi je bilo u vidnom polju svaki da. Otprilike, kao kada Zapadnjaci odu u japansku baštu ili imitaciju japanskog sela.

Universal Globe:



Mesto je veliko, od parkinga je bilo mislim 2km peške da se dođe do ovog globusa gore. Autobusa na stotine, to je masovno posećena tura iz celog Japana. Samo Osaka basen ima 35 miliona ljudi. Iz Nagoye ima nekoliko autobusa svako jutro u 6h.



Još na prilazu se vidi da neće biti jeftino. Mašine za napitke nigde ne prelaze 150 Yena, ovde je 250Y.



Evo ulaznica. Dvoje odraslih i 2 deteta, 42,800Yena (otprilike toliko i dinara). Mašala!



Ima i 2 dana pass. Značajan deo turista, pogotovo iz Kine, Koreje, dođe na 2 dana. I mi smo išli u Hong Kong Diznilend 2 dana, sa hotelom.

Ko ide na vožnje i vratolomoje, sa redovima čekanja, dva dana nije puno. Visoke zgrade u pozadini su hoteli čiji su gosti skoro isklučivo posetioci Universal




Evo ga koliko je



Kako se uđe, pokrivena ulica, kao New York.





Walk of Fame, tu su poznati karakteri za slikanje







Ovi se tipovi maskirali došli da ovako provedu dan



Skoro pola radnji su prodavnice suvenira



Jedna od vožnji, red čekanja je bio 140 (stočetrdeset) minuta!




Ove je 2 sata pre zatvaranja (zatvara se u 20:00) i još pokazuje koliko ce čeka na koju vožnju. Ja nisam išao ni na jednu jedinu, samo sam šetao.



A kad padne noć...Ulica oživi jer njome svi napuštaju park




New York baš tako nekako i izgleda





Nastaviće se...