Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 81 to 92 of 92

Thread: Thailand 2017

  1. #81
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Sledi 14 slika posle ove, ova je najvažnija.
    Bang Na Mega se širi, otvara još radnji i 1,200 parkinga. Mora da je prema kvadraturi radnji, ispada 30 pakinga po svakoj. To je važno dimenzioniranje, ako se ljudi iznerviraju tražeći parking, prestanu da odlaze tamo.



    Uz desetine restorana u samom shopping mall + food court sa 50 štandova, ima i ovaj "Food Walk".



    Restorani su svetske klase, opet ne i svetskih cena, ipak je to shopping mall, primereno takvom mestu.



    Za mnoge Thai su skupi.



    Ovo je bilo vreme ručka, tu treba doći i uparkirati se, nema ofis službenika, oni idu na ručak u blizini svojih ofisa a ako idu kolima, gde je parking lak.



    Pre nego što neko pomisli da idem po Bangkoku i biografišem shopping malls, bio sam dva puta (drugi put za bioskop) za mesec dana. I meni treba za kuću shopping u supermarketu.



    Super su, lepo i čisto izgledaju





    U mnoge od njih neko iz Srbije ne bi ni probao da sedne





    U ovaj, isti kao prošle godine, opet smo došli. Čak smo ga i tražili



    Jelo je bilo identično kao pre 12 meseci. Carbonara



    I pileći filet na žaru.



    Sa sosom i svežim biberom, na grančici



    Sve zajedno, sa soft drinks, je bilo 16EUR. Možda za Thai koji idu tamo uveče nije skupo, za naše posete, podne, bili smo jedini gosti



    Ono što bi Japanci mogli da nauče od Thai je natpisi na engleskom. Možda će se to unaprediti u Japanu za Olimpijadu 2020.

    Interesantno, u Thai svako izložen strancima govori neku formu engleskog. Odozdo na više, od uličnih prodavaca do profesionalaca, raste nivo znanja engleskog.

    U Japanu, niko ne može da završi srednju školu (napuštanje srednje škole je na nivou statističke greške) a da nije memorisao 5,000 reči engleskog.

    Razlika je, Japanci se duboko ustručavaju da rade ili govore nešto u čemu nisu dobri. Thai nemaju taj problem. Maltene kao i mi, Srbi.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  2. #82
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Evo ga tačno šta je na repu Thai Airways aviona: dok rak, (latinski : Calotropic) cvet porodične ljubavi, još je i "Crown Flower".



    Imao sam ga u ruci, primetio sam (slikano po jakom suncu) da slike nisu uspele tek uveče



    Googlovao sam da nađem bolju sliku



    To je on, stilizovan na repu aviona daje utisak brzine, stizanja na odredište i ljubaznosti i poštovanja prema kralju Tajlanda



    Nije samo za elitu koja putuje avionom, opštenarodni je, taksisti kače venčiće od njega na unutrašnji retrovizor.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  3. #83
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Na brodu od Koh Samet do Baan Phe (30 minuta) blizu nas je sedelo 4 devojke. Odmah sam znao o čemu se radi, ladyboys, prostitutke, koje se vraćaju sa vikendaškog ordiniranja u "Youth House".

    Njihovo prisustvo je bilo primetno (mada ne nekulturno) pa pitam ćerku, pokazujući joj moj vrat.

    Ja: Šta je ova izbočina na mom vratu?
    Ćerka: Adamova jabučica.
    Ja: Ko to ima?
    Ćerka: Samo muškarci.
    Ja: Kako to da ove dame imaju tu Adamovu jabučicu?
    Ćerka: samo klimnu glavom i shvati o čemu je reč.

    Evo ih ovde, sve četiri "ribe" nakon iskrcavanja:

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  4. #84
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Ove autobuse ranijih godina nisam viđao ili bar nisam primetio. Sada su svugde. Sunlong.




    Kineske proizvodnje



    Ako je pola od 25 miliona turista koji posete Tajland godišnje iz Kine, što da ne, neka se osećaju kao kod kuće.

    Ionako su svi vladari Tajlanda poreklom Kinezi (otuda bela koža): generali, CEO svih velikih firmi, banaka, sam pokojni Kralj, Taksin i njegova sestra (oboje svrgnuti PM), svi su poreklom Kinezi.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  5. #85
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Quote Originally Posted by Mekong View Post
    Arun Wat, mozda najpoznatiji od svih u Thai,



    Centralna kula (prang) je u renoviranju.
    Renoviranje je završeno 17. avgusta 2017. Trajalo je 3 godine. Sada više nema skela a ni mene tamo da ga slikam.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  6. #86
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Danas, 26. oktobar 2017. je kremacija pokojnog Thai kralja. U crnini, žena gleda direktan prenos preko Interneta. Ne uznemiravaj je. I ruke je sklopila u molitvu



    Nije se mogao skupiti veći broj budističkih sveštenika, sa visokih pozicija nego danas i ovde. Kao da naš Patrijarh vodi liturgiju zajedno sa najvišim crkvenim velikodostojnicima

    .

    Iz života, koliko god da su se 3 generacije Thai (koje nisu znale za drugog vladara) plašile da se zemlja ne uruši posle njegovog odlaska, toliko su se posle 4-5 dana uspravili kada su videli da će život i dalje lepo teći.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  7. #87
    Sta kremacija znaci za turiste, danas barovi ne rade, kao ni bioskopi, vecina trznih centara i restorana.

  8. #88
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Verovatno nisu ni mislili na turiste. Ako ih ove godine bude 25 miliona, Thai ih smatraju kao insekte koji donose pare.

    Otuda su ponižavajući zahtevi za vize, ne pada mi na pamet da se tamo selim.
    Azija, moja dežela.

  9. #89
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ako si danas u Thai, trebao si da primetiš i žene i muškarce u crnom.

    Ovo danas je kao kada je bila sahrana Tita, nebrojeno puta veće i od Thai naroda iskrenije.

    Da je neko tada pitao, da je bilo Interneta, zašto barovi u (tadašnjoj Jugoslaviji) ne rade dok se Tito sahranjuje, šta bi mislio?

    To je Thai, njihovo, ostaviš ih na miru u njihovoj ljubavi prema preminulom kralju.

    Ja ti pokažem sliku iz kuće a ti...mogao si bolje ako si tamo.
    Azija, moja dežela.

  10. #90
    Thai je generalno sigurna zemlja za turiste.

    Svako ko je seo u taksi prvo što uoči je slika taksiste sa imenom i ovaj lako pamtljiv broj turističke policije

    Name:  20170612_141957-1.jpg
Views: 192
Size:  28.6 KB

    Poziv je besplatan sa bilo kog telefona.

    Evo ga i na kolima turističke policije

    Name:  20170612_141957.jpg
Views: 199
Size:  34.4 KB

    Za dve nedelje bili su bar 3 puta u resortu.
    Ovako ga uparkiraju pa u šetnju

    Name:  20170612_142033.jpg
Views: 187
Size:  42.7 KB

    Kao revolveraši kroz odmaralište a neki su bogami i dobro podgojeni

    Name:  20170612_142042.jpg
Views: 188
Size:  39.0 KB

    Kako to kad su im plate male, oko 6000 THB (150 € ) ?

    Uvek natempiraju oko 10 am kada se završava odličan bufet doručak pa da se "ogrebu".

    Ovako sednu , jedu a osoblje hotela se rastrči oko njih.

    Name:  20170617_095953-1.jpg
Views: 192
Size:  36.0 KB

    A ja mislio u resortu se gradi jedan paviljon i nov bazen pa da vide smeta li to komforu turista.

  11. #91
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ja ne znam šta oni stvarno rade. Možda kontrolišu da neko ne toči alkohol kada je zabranjeno, nesporazume kada neko iznajmi moped, vrati ga pa mu iznenada nađu neko oštećenje, jure prostitutke iz Nigerije i bivšeg SSSR. Ko prijavi stranca da radi nešto nelegalno ili nema vizu.

    Znam da imaju ofis na Jomtien Beach u Pataji. Nisu prava policija.
    Azija, moja dežela.

  12. #92
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Blizu mog stana, Bangna Central Plaza, shopping mall 12 spratova + aqua park na krovu. Nema šta nema u kompleksu, bar 50 restorana, supermarket, robna kuća, ITCity za kompjutere i elektroniku, svi mobilni provajderi, nameštaj, 10 banaka, bioskop sa 10 sala. Čak i Rolex ima radnju za luksuzne satove.



    Aquapark nije ni mali



    Renovirali su ga 2 godine, 2014. je ponovo otvoren ali mi nismo išli u Thai tih godina





    Eno i moje zgrade u vidnom polju



    Voda kristalno čista, topla



    Ulaz je za decu 120THB, za odrasle 250THB (to nije ništa prema 1,200THB u velikim parkovima)



    Tobogani, ozbiljni





    Odozgo,



    Vidi se i grad Bangkok



    Eno i Souvarnabhumi aerodroma, avion u poletanju



    Ima lepog nameštaja da se legne (ne naplaćuje se)





    Ili sedne







    Neki to uzmu kao da su na letovanju





    Još jedan razlog da se zamislim što uopšte, kad imam bazen u zgradi i ovaj aquapark na 10 minuta vožnje, uopšte idem u Hua Hin i trošim pare za ovo isto, što mi je pred nosom.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •