Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 41 to 60 of 92

Thread: Thailand 2017

  1. #41
    Isti dan smo i mi stigli u Bangkok (Suvarnabumi).
    Možda i u slično vreme - oko 13 h.
    Suprotno dogovoru,niko nas nije čekao tamo.A trebao je -vozač vlasnika apartmana.
    Izgubili smo tu čitav sat,da bi posle konfuzije,SMS, i izvinjenja vlasnika ,stigla limuzina po nas.
    Posle dosade i lenčarenja na Ko Samuiu(kako kaže ženski deo ekipe, koji me smenjuje sa mesta organizatora puta)lepo im je u Bangkoku.
    Kažu,trebalo je smanjiti Samui(imamo to i u Krašićima) a povećati BKK.

    Name:  20170626_143846-1.jpg
Views: 329
Size:  21.4 KB

    A pogotovo kad smo stigli u moderan,nov,hi-teh, kondo u Lower Sukumvitu.
    Self-in na touch pad bravi dobijenim passwordom,bez kartice,ključa, bez da ikog vidim.

    Name:  20170626_152737-1.jpg
Views: 316
Size:  25.6 KB

    Name:  2017-06-27 01.49.21.jpg
Views: 317
Size:  25.6 KB

    Za 55 € , u srcu grada,(žena ga je izabrala ),puno je više porodičnog komfora i jeftinije je od bilo kog hotela,tog nivoa,u okolini.

    A kad imaš devojku ,zna se ,pravac šoping.
    Gužva u Paragonu, pogotovo food holu,posle škole,posla..

    Name:  2017-06-27 01.49.51.jpg
Views: 318
Size:  41.1 KB

    Name:  2017-06-27 01.51.05.jpg
Views: 318
Size:  44.6 KB

    A gužva je bila i u Zari jer je bio velik popust.Ćerka je tu kupila lepe a opet cenovno pristupačne, firmirane (tako se nosi u Srbiji) garderobe.Čita joj se zadovoljstvo na licu.
    Hajde,da se i malo nagradi za dobar uspeh u školi i bitno popravljanje u drugom polugodištu.

    Name:  2017-06-27 01.51.26.jpg
Views: 317
Size:  43.2 KB

    A u kondu,..radila je i veš mašina,napunjen velik frižider...kao da smo kući....i ovde su nam vremenske prilike nebitne...
    Bitno se popravilo raspoloženje u odnosu na zadnje dosadne kišne dane na Samuiu.

    Iako imamo lepu sređenu kuću, ovo je za nas neobičan i lep utisak,kao da živimo u luksuznom stanu , a u velikom gradu sa šoping molovima i oblakoderima.

    Tako je - bar na kratko.

    Razumljivo, jer ipak živimo u malom gradu i relativno siromašnoj zemlji.

  2. #42
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Iako imamo lepu sređenu kuću, ovo je za nas neobičan i lep utisak,kao da živimo u luksuznom stanu , a u velikom gradu sa šoping molovima i oblakoderima.

    Tako je - bar na kratko.

    Razumljivo, jer ipak živimo u malom gradu i relativno siromašnoj zemlji.
    Nema to kod nas. Japan je zemlja sa najboljom prođom markirane i luksuzne robe a opet je UNIQLO uzeo Đokovića da reklamira njihovu robu, koja je "narodna".

    U Thai nosimo omalelu dečju ili nama nepotrebnu odeću da mama stavi na ko hoće da uzme na verandi kada seoski komšiluk dođe da nas vidi.

    Iz Thai ne donosimo ništa, osim što žena uzme neke začine i kerefeke za njeno kuvanje. Dešavalo se da u veliki, prazan kofer, stavimo manji isto prazan, kada se vraćamo u Japan.

    Ima moj post ovde o tome.
    Azija, moja dežela.

  3. #43
    Šta primećujem novo od zadnje posete Bangkoku?
    Na mapi sam zaokružio.

    Name:  2017-06-28 22.59.24.jpg
Views: 306
Size:  31.6 KB

    Na Sukhumvitu,na lokaciji Phloenchit/Wireless Road otvoren je novi luksuzan mol Central Embassy sa hotelom Hyat Park.

    Ulaz u Embassy mol,smešten u biznis zoni i blizini ambasada (US,Holandije,Italije...).Čak je i plac kupljen od Britanske ambasade koja je iza.

    Name:  2017-06-28 23.23.54.jpg
Views: 323
Size:  38.5 KB

    Hyatt Park (strelica), luksuzan,ulaz sa šestog sprata mola,sa sobama od 300 $, ide uz rame sa St.Regis hotelom.

    Name:  2017-06-28 23.33.45.jpg
Views: 314
Size:  24.5 KB

    Embassy Mall jeste luksuzno sređen...

    Name:  2017-06-28 23.20.27.jpg
Views: 317
Size:  34.7 KB

    ...sa firmiranim imenima,restoranima...bio bi mol kao i mnogi drugi...da nema ovog neobičnog dela na petom spratu

    Name:  2017-06-29 00.48.30.jpg
Views: 312
Size:  42.7 KB

    Biblioteka i vinski bar sa strateškim pogledom

    Name:  2017-06-29 00.28.24.jpg
Views: 322
Size:  50.2 KB

    Name:  2017-06-29 00.29.00.jpg
Views: 322
Size:  45.6 KB

    Zgrada(slika dole), iznad ove dve što sede,sa ovom neobičnom,valjkastom,ispupčenom terasom je hotel Okura Prestige.

    Name:  2017-06-29 00.29.27.jpg
Views: 310
Size:  41.5 KB

    Ta terasa je infiniti bazen.

    Name:  2017-06-29 00.29.54.jpg
Views: 306
Size:  41.4 KB

    Spoljni deo mola,na petom spratu,je ova bašta,uveče sa muzikom,džezom i odličnim pogledom(iako nije neki visok sprat)

    Name:  2017-06-29 00.39.34.jpg
Views: 314
Size:  52.7 KB

    Kada sam fotografisao bio je dan i nije radila.

  4. #44
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    "Okura" hotel je japanski odgovor na Sheraton, Hyatt, Marriott, Intercontinental.



    Pola zgrade su poslovne firme, i moja je tu, tu ću biti u ofisu od 17-31. jula.



    The Embassy sam video, nisam bio. U Okura kompleksu ima restorana i radnji. Da sam bio u šetnji ili obilasku, verovatno bih otišao tamo pre nego u Okura shopping & restaurant area, gde sam se već zatekao.

    Azija, moja dežela.

  5. #45
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Odoh i ja 15. jul -13. avgust. Imam avio karte, rentacar sve vreme još da vidim koji hotel u Hua Hin nedelju dana.
    Azija, moja dežela.

  6. #46
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Odoh i ja 15. jul -13. avgust. Imam avio karte, rentacar sve vreme još da vidim koji hotel u Hua Hin nedelju dana.
    Lepo.

    Da se nastavi ovaj thread koji sam ja sa BKK malo traljavo završio.

    Poslednji dan u BKK smo planirali ići u Muang Boran ali celu noć je padala kiša pa je taj dan bio sparan.

    Onda mislim,nismo poneli vozačku da uzmemo ono golf vozilo a na biciklu,po otvorenom ,možda bi nekom pozlilo.

    Ćerki se to jednom ranije desilo ,baš po takvom vlažnom i sparnom danu, u bašti Tompson House u BKK.
    Nenaviknuti smo mi na toliku vlagu.

    Druge atrakcije tamo,manje - više smo ranijih godina obišli.
    To je ono- posle xy posete Thaiu vidiš sve jasnije one ružne stvari okolo.

    Dan smo proveli na krovu na bazenu kondoa gledajući lokalne građevince dok su i oni ,sa visine,gledali nas.

    Od celog kondoa, (9 spratova) sa možda 8-10 jedinica, bili smo sami na bazenu.

    Name:  2017-07-01 17.18.54.jpg
Views: 313
Size:  49.1 KB

    Name:  2017-07-01 17.19.29.jpg
Views: 303
Size:  46.0 KB

    Za tvoj hotel.....zar se nisi već odlučio za Sheraton Lagunu?

    Hajde...."odeši kesu" ....vidiš mene juče gde sam bio....onako kako priliči šefu menadžera sa stolom uz prozor u Tokiju....sitno nam se i onako broji...

  7. #47
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Jedna meni neobična stvar kod Thai avio karata je - povratna karta za iste datume je 278,000 dinara za jednu osobu.

    To praktično znači: 3 x povratna karta za 3 osobe, za svo troje od nas bilo bi 834,000 dinara.

    Da se sve te karte kupe kao jedan smer (pa nazad) koštalo je 330,000 dinara. Tako smo i kupili, žena već bila na tom letu.

    Razlika: preko 500,000 dinara. Drastična.

    Nisu avio karte na popustu, direktno Thai Airways, možeš da biraš sedište i obrok (opet sam uzeo seafood meal). I znaš gde ti je mesto u avionu, ne treba da ideš ranije da uhvatiš prozor ili šta već hoćeš.

    Moguće da računaju na to da javnost misli (a poslovnim putnicima to firme automatski plaćaju) da se mora imati povratna karta. Pa ako i mora, dve karte u jednom pravcu (jedna Japan - Thai, jedna Thai - Japan) imaju tu istu ulogu ako Immigration baš insistira.

    Tri direktna leta dnevno Nagoya - Bangkok. Dva su Thai jedan je Japan Airlines.
    Azija, moja dežela.

  8. #48
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Za tvoj hotel.....zar se nisi već odlučio za Sheraton Lagunu?

    Hajde...."odeši kesu" ....vidiš mene juče gde sam bio....onako kako priliči šefu menadžera sa stolom uz prozor u Tokiju....sitno nam se i onako broji...
    Nisam se još odlučio. Mislim se između Sheraton Blue Lagoon i Sheraton Resort (gde smo bili 2013).

    Za ovaj prvi, Blue Lagoon, apartmani jesu pod upravom Sheratona (menjanje pregorelih sijalica, održavanje zelenila i zajedničkog prostora, bazena, recepcija) ali su u vlasništvu pojedinaca. Neki tvrde, da su im posle 2 nedelje privatni vlasnici ispostavili račun za struju (to nije bilo rečeno na ulasku) 5,000THB. Imena vlasnika apartmana kao "Nat and John", voluntarizam pojedinaca vlasnika i nejednaka očekivanja šta će biti kada se boravak završi.

    Sada se mislim: Sheraton kao hotel, sa 3 doručka je 5,400THB dnevno (sama soba je 3,400THB). Blue Lagoon je 7,000THB dnevno, moguće da se za nedelju dana boravka spusti na 6,000THB (minimum je 3 dana kada je cene maksimalna, 7,000THB).

    Baš ću da idem na letovanje da kuvam pasulj ili kupus u veš loncu, mislim, bolje pravi Sheraton. Uđeš i izađeš kao kroz ona okretna vrata, nema popisa sudova, escajga, peškira.

    Verovatno još neki misle kao ja pa za kratak boravak izbegavaju Blue Lagoon. To daje individualnim vlasnicima apartmana u Blue Lagoon da smisle kako da što više da oderu odmoraše. Pitanje je i koliko ih uopšte imaju godišnje. Sheraton hotel, kao i svi 5* su na pozitivnoj nuli sa 30% prodatih kapaciteta. Ovaj Sheraton ima možda i 60%-80% godišnje.
    Šta imaju privatni vlasnici apartmana u Blue Lagoon je pitanje na koje nema odgovora, ne zanima me ali ga nagađam.

    Uzmeš marku kojoj svet veruje pa šta košta da košta. U Sheratonima sam proveo možda 15-16 meseci kao poslovni putnik.
    Azija, moja dežela.

  9. #49
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Jedna meni neobična stvar kod Thai avio karata je - povratna karta za iste datume je 278,000 dinara za jednu osobu.

    To praktično znači: 3 x povratna karta za 3 osobe, za svo troje od nas bilo bi 834,000 dinara.

    Da se sve te karte kupe kao jedan smer (pa nazad) koštalo je 330,000 dinara. Tako smo i kupili, žena već bila na tom letu.

    Razlika: preko 500,000 dinara. Drastična.
    Ako sam te dobro razumeo povratna karta za jednu osobu je 278.000 din ili 2.200 € (!!?) što je meni suluda cena ako se radi o economic karti , čak i ako se radi o skupljem Thai Airwaysu,i platežno bogatim japancima(a šta ćemo sa thai ?),pogotovo što je to samo 5 sati leta i još 3 leta dnevno.!!

    Ova druga cena,ako se umesto povratne kupe dve u jednom pravcu, od 110.000 din (55.000+55.000) po osobi ili 900 € , je već normalnija cena ,primerena nivou cena, a i viših standarda, Thai Airwaysa.

    Ova prva cena je, mislim, APP (ako prođe-prođe, i ono da se po navici kupuje povratna, pa koliko upecaju)

    Bilo kako,dobro si i prošao,jer si ih kupovao sad a ne unapred na akciji(ako Thai Ar. to tamo uopšte i ima) i imaćeš siguran let i dobar komfor.
    Dobro si ti to i proverio jer ja više i ne proveravam te cene u jednom smeru.Podrazumeva se nekako da one moraju biti skuplje ili eventualno iste.

    Ali nešto mislim, mi iz Srbije/Evrope onda super jeftino plaćamo karte od 500-600 € ( i to plus sa presedanjem i aerodromskom taksom ) za 11-14 sati leta, a bilo je karata i za 350 € (low cost Fly Dubai i sl.)

    Ja nikad nisam platio 3 povratne karte za Thai ,sve ukupno, više od 200.000 din.

  10. #50
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Nisam se još odlučio. Mislim se između Sheraton Blue Lagoon i Sheraton Resort (gde smo bili 2013).

    Za ovaj prvi, Blue Lagoon, apartmani jesu pod upravom Sheratona (menjanje pregorelih sijalica, održavanje zelenila i zajedničkog prostora, bazena, recepcija) ali su u vlasništvu pojedinaca. Neki tvrde, da su im posle 2 nedelje privatni vlasnici ispostavili račun za struju (to nije bilo rečeno na ulasku) 5,000THB. Imena vlasnika apartmana kao "Nat and John", voluntarizam pojedinaca vlasnika i nejednaka očekivanja šta će biti kada se boravak završi.

    Sada se mislim: Sheraton kao hotel, sa 3 doručka je 5,400THB dnevno (sama soba je 3,400THB). Blue Lagoon je 7,000THB dnevno, moguće da se za nedelju dana boravka spusti na 6,000THB (minimum je 3 dana kada je cene maksimalna, 7,000THB).
    Vidim da si se ti već odlučio !

    Sve što si napisao stoji...ali..

    Da ja idem tamo , ne bih imao dilemu - odlučio bih se za apartman Sheraton Lagoon.

    Evo danas sam ušao u jedan hotelski apartman i -prezadovoljan sam (u treadu o Singapuru ću o tome, kada stignem).

    Iz mog ugla bi to izgledalo ovako:

    Posle iskustva sa apartmanima u Dubaiu,Barseloni,sada Bangkoku i Singapuru teško se vraćam na skučenost hotelske sobe pa makar ona bila u Hiltonu Hua Hin ili Marini Bay Sands od juče.
    Jeste malo skuplje,nekad tu nema ni doručka pa je onda i veća razlika ali ...šta i koliko ja to mogu pojesti za doručak u Hiltonu,Šeratonu...još pod uslovom da nemam nekih zdravstvenih ograničenja u jelu ?Neka ima i ptičijeg mleka poješće se omlet,slaninica...sve to ,i bolje i ono što baš hoću mogu uzeti u obližnjem marketu,i jesti kad ja hoću.
    I neće koštati tih 700 THB.

    I onda..ta razlika od 10-15% cene ...daje mi više komfora i osećaj kao da sam kod kuće...još ako neko noću hrče..nezgodni zvukovi iz jednog WC na malom prostoru...a i ćerka je već devojka a ne dete...

    Na odmor od mesec dana idem sa ograničenom garderobom a ako hoću da nosim čisto..treba mi i ta veš mašina,pegla..
    Da, ima laundry servis na svakom ćošku ali su nam već par puta upropastili veš,isfarbali..ko zna šta sve zajedno peru.

    Evo i sutuacije od danas.Ćerka(a i žena) su već 3 obroka ovde imala nejestiva.Izgleda lepo ali kad probaš..neki odvratni začini,supa ko pominje...nije to thai hrana koju redukovano jedemo..a i ja uzmem neku ribu , oko 8 SGD,šoping centar,ali da se najedem treba mi duplo.

    I evo..treba mi i šporet.
    Ujutru ću da kupim svinjske šnicle,krompir,povrće , hleb...suncokretovo ulje sam već uzeo i morsku so.
    Biće meso sa krompirom, salata od paradajza i krastavaca pa da se jede ko čovek.

    Sad bi neko rekao:vidi budalu,došao na odmor a gubi vreme na pranje,kuvanje..

    Treba li da idem prljav,izgužvan , polugladan sa strahom šta ću pojesti...Da li je to onda odmor,uživanje?

    To što je hotel u odnosu na apartman propulzivan može da se posmatra i drugačije.
    Možda je i pohabaniji a ja preferiram novo.Sobe jedna uz drugu može da znači i više buke ili da je,ne daj bože,komšija u strasti sa nekom thai lady a ti crveniš pred ćerkom.Možda prodire i dim iz susedne sobe.

    To što Sheraton održava i taj objekat uključujući i taj ogroman bazen za mene bi bio plus.

    To za dodatnu naplatu struje-to nikad nisam čuo niti sam imao problema sa tim.

    Popis escajga,peškira...isto kao u hotelu...u BKK niko nije ništa pregledao samo poslao poruku...sve je OK ,nema inspekcije,samo ugasite klimu,svetlo...Naravno ako se čovek ponaša odgovorno,kao u svojoj kući.

    Naravno,zavisno u kojoj zemlji uzimam apartman,,uvek uzmem u obzir i ono o legalnosti npr. AirBnb što si stavio na forum od Stickmana.Tako u Singapuru idem samo u hotelske a npr. u Thai idem i u privatne.


    Naravno,mi smo u razlićitim situacijama na odmoru,pa proizilaze i razlićiti zaključci.

    Ali zar nisi pisao da ide još jedna porodica pa je bolje više komfora da niko nikome ne smeta ili se varam?

  11. #51
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    ...
    Ali nešto mislim, mi iz Srbije/Evrope onda super jeftino plaćamo karte od 500-600 € ( i to plus sa presedanjem i aerodromskom taksom ) za 11-14 sati leta, a bilo je karata i za 350 € (low cost Fly Dubai i sl.)

    Ja nikad nisam platio 3 povratne karte za Thai ,sve ukupno, više od 200.000 din.
    Ima to i ovde, 35,000-45,000 dinara povratna. Pogotovo iz Tokija. To na letovima najgorih firmi koje čovečanstvo ima - United, Delta, American Airlines, u 40 godina starim krščinama.

    Iz Nagoje ima isto, discounters. To je zadnjih 5 redova sedišta u avionu (na istom letu samnom će biti i oni koju su platili skoro 3 puta skuplje i sede napred i duplo jeftinije koji sede pozadi), skoro garantovano neudoban let. Kupuje se kao grupna karta, ima poseban grupni check-in pa sa njega na normalan checkin. Nema izbora ničega.
    Sramota me da se tako zezam, da sam student pa ajde.

    Low cost kompanije - u životu ne sedam u to. Tamo kapetan ima 34 godine, kopilot (kao onaj samoubica German Wings) 26 godina.
    Ako do negde nema full-service firma, tamo jednostavno ne idem.
    Azija, moja dežela.

  12. #52
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    ...

    Naravno, mi smo u razlićitim situacijama na odmoru,pa proizilaze i razlićiti zaključci.

    Ali zar nisi pisao da ide još jedna porodica pa je bolje više komfora da niko nikome ne smeta ili se varam?
    Jeste različita situacija, ja u Thai imam svoj dom i sve što mi tamo treba. Zamisli da ja odem u neki hotel na Fruškoj gori i tamo ostanem mesec dana.
    Što meni tamo treba bi bilo baš kao i tebi za mesec dana na putu.

    Za japansku porodicu, oni hoće da obiđu znamenitosti Bangkoka, ne letovanje. Možda i ja osvežim sećanja na turistička mesta 16-17 jul. posle moram da radim 2 nedelje pa odmor 2 nedelje.
    Azija, moja dežela.

  13. #53
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Rešeno je. Opet Sheraton Hua Hin. Ništa apartmani koji su u sklopu kompleksa.

    Hotel jeste skuplji ali neću da imam kontakt ni sa kojim privatnim izdavačem apartmana. Na sajtu Sheraton Blue Lagoon, nema rezervacija online nego pitaj, pošalji email, pa oni pitaju privatne vlasnike, pa kad dobiješ termin ne znaš šta taj vlasnik ima u svojim pravilima.

    Izgleda mi, da privatni vlasnici Blue Lagoon apartmana rade kao AirBnB (samo ne jeftino), pod kišobranom Sheraton hotelskog lanca i licencom da je to hotel. Oni svoje apartmane izdaju nezavisno, baš kao AirBnB, na svojim i drugim sajtovima. Zato i nema centralne rezervacije kao za hotel.

    Šta god da ti ne valja ili šta god da se desi - nije Sheraton odgovoran nego ti privatni vlasnici, pojedinci.

    Neću da se zezam, što mi treba da mislim na letovanju kako će neko da me zaskoči sa svojim pravilima. Plati pa klati.
    Azija, moja dežela.

  14. #54
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Nula-nula-noć!
    Ujutro se ide u Thai. Sledeći post iz Bangkoka.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  15. #55
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Na duzim putovanjima, treba uzeti Rolls Royce.



    ETOPS (Extended-range Twin-engine Operational Performance Standards) je ono sto je unistilo B-747 i Airbus 340: ne mora vise 4 motora za preko Atlantika, moze i sa dva.

    Ovaj motor u slici, sa nosacem, istog je obima kao ceo trup B-737 ili Airbus 320.

    Rolls Royce je prva firma gde sam zaradio pare kao programer, bio sam mali shraf od shrafa. To je tada bila velika novost, da motor zove kuci (Rolls Royce Airscraft Division) i komunicira sta treba da se u njemu promeni. Te pozive (motora) gledaju PSEs (RR Product Support Engineers) pa ni kapetan vazduhoplova ne zna. Otuda ono "kako je avion dosao od negde a sada ima tehnicki problem?" Pa ima, Rolls Royce zna, kapetan ne zna, cuo je od RR, to je i naredba da se vazduhoplov ne vraca u proizvodnju dok se taj deo ne zameni.

    Kada smo stigli, dole, na parketu, bilo je mnogo skromnije. Nista Rolls Royce. Nissan (nikada cuo za ovaj model, u Thai se zove Almera)



    16,000 THB (400 EUR) za mesec dana.

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  16. #56
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Kako smo stigli, prva stvar je videti nas kondo



    Sav je na mestu



    Kostao je 80 hiljada dolara 2008. To nije nista za cene koje idu po Internetu



    Moj radni sto



    Pa pravac na bazen, da se osvezimo



    Bas da se osvezimo



    Infinity pool line, mame sa decom, iz kompleksa



    Ovde su imale neciji rodjendan, donele malu tortu i svecice da se duvaju. Imali su malu zabavu a nista po kucama.



    Pljusak je poceo 7pm, sve se razislo.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  17. #57
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Devet godina kasnije. Slike od pre tacno 9 godina pa onda od danas.

    2008: Mocvara i rif-raf barake:



    2017: Bolnica je dogradila jos jedno krilo za boravak pacijenata i zaklonila fabricko postrojenje. Dok nije izgradjena, video se kontrolni toranj Souvarnabhumi aerodroma, U nivou sa visokim zgradama u daljini su Mega Bang Na i IKEA, nisu postojale 2008.



    2008: Direktan pogled preko vodoplavne urasle livade.



    2017: luksuzno naselje sa ogradom i uniformisanim sluzbenicima. Ovaj ostatak zemlje, verovatno ce i tu nesto da naprave. Citam da su firme usporile gradnju, prezasicenost trzista, kazu 2 godine da se izgradjeno svari



    2008: Sa balkona. Trava, WC-i za radnike gradilista



    2017 (vec od 2010 je ovako, zavrsavalo se u etapama, prvi put ove godine se nista ne radi)

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  18. #58
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Na letu Nagoya - Bangkok, pun avion, od 300 putnika bilo je mozda 100 Thai, sa plavim pasosima.

    Jedna grupa stavila pasose na salter,



    Check-in sluzbenica ide kroz jedan po jedan,



    Pa tako znaci to radi...drzavni sluzbenici (cak i ucitelji) koji idu "sluzbeno" su uvek imali te pasose. Niko ih nije ponizavao sa vizama kao sirotinju raju koja je morala da dokazuje pare u banci, zaposlenje, povratnu kartu, garantna pisma, imovinu kao razlog da se vrati, uzas. Ako i nema privilegija kao putovanje bez vize onda bar vizu dobiju bez problema na licu mesta i bez ikakvih dokazivanja.
    Moja zena nikada nije ni cula za taj pasos, kamoli videla. Pa to je pasos za "odlikase".

    Ja sam se i cudio kako elita moze da podnosi tretman koji Thai pasos ima...kad ono, boli njih racika, oni su uvek imali plavi.
    Kakve su to stotine zvanicnika rasporedjenih u Nagoju, tamo nema ni konzulat ni ambasada? I njihova deca su sa takvim pasosima. Sluzbenici firmi i paraziti poslati u Japan, njima nikada nije trebala viza (od pre 3 godine obicnom Thai pasosu ne treba viza za boravak do dve nedelje).
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  19. #59
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Mi se danas "oturistli". Cerka, kojoj je Bangkok rodni grad, nikada nije bila na ovim mestima a koja su svetska atrakcija.

    Wat Pho

    A tamo guzva, kada sam poslednji put bio Thai su imali 5 miliona turista godisnje, sada 30 miliona.

    Odmah sa pristanista





    Kompleks nije mali, treba mozda 3-4 sata da se obidje



    Tu sam bio zadnji put 2000-te, bas ovaj reclining Buda





    Da budem iskren, necu da googlam i donosim cinjenice koje niko ne moze da upamti niti meni nesto znace.

    Jednostavno, lepo je





    Ovo kao nesto sa krova ide vijugavo u vis, to su demoni koji treba da odu od nas

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  20. #60
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Arun Wat, mozda najpoznatiji od svih u Thai, tacno preko reke od Wat Pho (prelaz brodom 2 minuta kosta 3.5 THB)



    Centralna kula (prang) je u renoviranju.



    Khmer (Kambodza) stil kule oblozene su keramckim plocicama i u zoru se presijavaju, dajuci hramu sjaj koji opravdava ime "Hram zore".





    Ode on na lajkovanje x 4







    Plocice






    U jednoj hali ordinira svestenik koji svetom vodicom poprska vernika i veze mu pantljiku oko rucnog zgloba



    Ko je video da Thai nose konac oko zgloba, to je znak da su bili u hramu (ne samo ovom, svi to imaju), da im je monah vezao i da su dobri vernici.

    Ovde u kadru imamo strance, one koji za dan usisaju kulturu, promene i veru ako treba, da sami sebi a mozda i drugima dokazu koji su oni putnici i avanturisti.



    Za razliku od njih, ja sam morao da pitam zenu kako se bese zvao ovaj hram koji smo juce posetili



    A oni me nadyebashe sa pantljikama oko ruke. Samo kad bi se oni isto secali kako se hram zvao. Njima jos gore, mozda su posetili 10 hramova za jedan dan, dobro da se secaju da se grad uopste zvao Bangkok.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •