Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 61 to 80 of 92

Thread: Thailand 2017

  1. #61
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Dok sam ime Arun Wat zaboravio za jedan dan, ludnice i guzve po brodovima ima da se secam ceo zivot. Do tih hramova prakticno nema nacina da se dodje kolima osim ako neko hoce da se provuce bez saobracajnih guzvi u 3 ujutro.

    Promet na reci je vrlo ziv, brodovi staju, ostaju 1 minut, odlaze, odmah drugi dolazi.



    Ovde, stoje gore nego u tramvaju



    Skoro sve turisti. Thai su ljuti da im je ta navala zagorcala zivot i da je putovanje na posao postalo nocna mora



    Na ovom klipu se vidi koliki je to promet



    Cekanje na ukrcavanje u brod (koji je gradski prevoz)



    Klip sa uguravanjem u brod i verovatan razlog da tamo nikada vise necu da odem niti da nekome preporucim.
    Jos je ovo "niska sezona" i bio je ponedeljak, radni dan.

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  2. #62
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Chao Praya reka, uvek mutna kao oranje. Stalno nosi pramenove jake trave



    Ta se trava nekad nakupi, zagusi i smeta manjim brodovima i camcima. Otuda ovi brodovi za njeno sakupljanje



    Ovaj ima gomilu trave u koritu

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  3. #63
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Bez balona!

    Na stanicama BTS (skytrain) u Bangkoku



    Ima ovaj znak koji nisam pre primetio: zabranjeno unosenje balona na stanicu.



    U Hong Kongu i Singapuru je to odavno (20 godina) zakon, u oba grada se desilo da neko pusti aluminijumski oblozene balone (Miki i Mini Mouse) u vis, oni se upetljaju u instalacije i , posto je aluminijum provodnik, iskoci osigurac i stane gradski prevoz.

    U Thai je razlog drugi: naduvani gasom, zapaljivi su. A neko moze da se vraca sa partija pa da nosi 20-30 njih u zavezljaju. Samo ti taj gas treba ako negde izbije vatra.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  4. #64
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Ulazak u hramove trazi odecu koja ne izrazava nepostovanje prema svetosti mesta.





    Iz Wat Pho i Wat Arun, oni su najposeceniji i tamo se bas insistira








    Lepe i mlade devojke ali u minicima "necete proci"





    Wat Arun, iznajme se ogrtaci, 20THB i depozit 100THB





    Wat Pho, ovi zeleni ogrtaci, kao tunike





    Odeca u kojoj su dosle nije bila dovoljno skromna





    Ova srednja devojka je pokusavala da se provuce pokrivajuci ramena, sada vidimo da haljina nije tako zamisljena





    Da prebrojimo lajkove i posaljemo novi materijal, necemo da kazemo za neprikladnu odecu


    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  5. #65
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Prodaja alkohola u svim radnjama i restoranima



    Je dozvoljena od 11-14h i od 17-24h.



    To je uvedeno koliko se secam 2003. ili 2004. da bi sprecilo prodaju skolskoj deci koja se u to dnevno vreme (14-17h) raspustaju iz skole i u grupama gluvare. Da ne bi neko kupovao za njih, nikome nema prodaje.

    Moze da se kupi samo na veliko, 10L pa navise.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  6. #66
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Odemo danas u Mega Bang Na da porodicno odgledamo film "Variant".

    Kupimo karte, na ulazu pitaju koliko je stara cerka, 13. "Ne moze, 15+". Vratili karte.

    Sta je bitno? Po blogosferi kruze price da u Thai sve moze, cak i na ulici da se kupe XXX CD videos, cak i oni cije posedovanje te izbacuje sa posla, salje u zatvor i unisti ti zivot.

    Eto, zvanicna mesta, postuje se rejting filmova, kao i u Japanu, nema gledanja kroz prste. Ispali smo, kao roditelji, glupi da to prvo nismo pogledali.

    Zavrsilo je sa kupovinom jedne majice u "Marvel"shop.

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  7. #67
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Jos za premijera Taksina (svrgnut vojnim pucem 19. septembra 2006.) uvedene su obavezne stravicne fotografije bolesti koje pusenje navodno izaziva, obe strane paklica cigareta su pod njima.

    Kao sto je i namera, to je gadno gledati pogotovo ako su sve marke jedna do druge, kao iza kase u 7-11. Zato su ih "zafiocili" da ne izazivaju uzasavanje onih koji nikada nisu zapalili.

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  8. #68
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Ovo je vec golim okom vidljivo: Thai nije vise siromasna zemlja. Niti jeftina.

    Ovo vozilo, Toyota Vigo, pravi se u Thai i masovno je na ulicama.



    Ovo je provincija, ekvivalent Zitoradje ili Babusnice, ne voze ih pojedini kriminalci nego seljaci, masovno

    Nova kola, laki krediti



    Vidi koliko ih ima, slucajna slika sa puta u Thai provinciji



    Ovde mi je izgledalo kao da ih fabricki vozaci voze na isporuku, i iz mog smera i iz suprotnog



    Ako je nezaposlenost u Thai bliska nuli, jos farmeri ta kola kupuju kao radne masine (mali porez) to moze da pomogne da objasni pojavu.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  9. #69
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Na ulazu u ovaj kompleks kuca koji vidim sa balkona, stoji pano koji kaze 1 milion THB (25,000 EUR) popust za neprodate kuce. Sto je sitnica ako su kuce 18 miliona THB (te, preostale).



    Evo ih i koje su, poslednje u nizu, levo:



    One su uz cementaru (melje se sljunak 24x7)



    To postrojenje cujem sa daljine kada izadjem na balkon. Ne znam kako je, sigurno je bucnije kada si uz njega



    Ja to ne cujem, sa zatvorenim prozorima (uvek je aircon) a jos je novoizgradjena zgrada bolnice zaklonila deo buke. Te kuce nemaju ni daljinu ni zgradu kao zaklon.

    Pa ko ce to da kupi? Ne znam ko bi to uzeo i na rentu kada je uz to postrojenje. Nagadjam, to ce da ostane firmi koja je napravila pa moze da se pojavi kao "luxury houses for rent" na Internetu.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  10. #70
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Sunrise Tacos, lanac meksickih restorana, poznajem vlasnika (isti vlasnik kao SunBelt Asia). Od kada su otvoreni nameravao sam da probam, volim meksicku kuhinju jos od mog zivota u Americi (Texas, Arizona).



    Retki posetioci, vidi se i zasto:





    Meksicka hrana je bila pojam fastfood pre MacDonaldsa. Ovde kosta skupo



    Ova dva jela





    I jedna voda i kola su bili 682THB (~15 EUR). Okus nije bio nista posebno, ovo mi je verovatno prvi i poslednji put da sam tamo usao.
    Zao mi je sto sam zamenio restoran, trebalo je da se ide u italijanski, ima od prosle godine, tamo je svetska klasa hrana bila osetno bolja i ne bas upola ali znacajno jeftinija.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  11. #71
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    "Cudno drvo imam, najlepse u vrtu" je bila pesma iz 1970-ih.

    Hua Hin Blue Lagoon ga ima (ima ga jos, nije retkost po negovanim bastama)



    To je "traveller palm", sa Madakaskara, palma koja, kada raste divlje, stoji porebarke izmedju severa i juga a strane joj pokazuju istok i zapad. Kao prirodni kompas.



    Nikakvo cudo da je u grbu drzave Madagaskar i na repu njihovih aviona.

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  12. #72
    Quote Originally Posted by Mekong View Post
    "Cudno drvo imam, najlepse u vrtu" je bila pesma iz 1970-ih.

    Hua Hin Blue Lagoon ga ima (ima ga jos, nije retkost po negovanim bastama)



    To je "traveller palm", sa Madakaskara, palma koja, kada raste divlje, stoji porebarke izmedju severa i juga a strane joj pokazuju istok i zapad. Kao prirodni kompas.


    Da nešto i naučimo iz botanike.

    Da sam ja obilazio lagunu verovatno bih gledao objekte,smeštaj....palma bi mi možda promakla.

    Sad sam pregledao sve slike iz onog konzervatorijuma u Singapuru "Flower Dome" , da nađem tu palmu.
    Mislio sam da tu "nema šta nema".A imam sa tog mesta par stotina slika.

    Pod "Madagaskar Palm" ide ovo, ali mi ne liči na tu vrstu palme

    Name:  2017-08-08 00.37.56.jpg
Views: 285
Size:  72.1 KB

  13. #73
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Danas nam je poslednji dan u Thai za 2017. Mesec dana brzo prodje.
    Ono sto ce mi najvise nedostajati je bazen u zgradi i samo liftom do njega. Bas smo bili 3 sata u vodi.



    Pa, s obzirom da sam dve nedelje radio iz stana u Bangkoku, nismo lose ni prosli. Bilo je 500 fotografija (od 25 hiljada snimljenih), uradili smo

    - Turisticku turu po hramovima na Chao Phraya reci
    - Ayutthaya 2 dana
    - Provincija, tasbina, 2 dana, hramovi u Choechangsao, prave plovece pijace
    - Damnoen Saduak ploveca pijaca, velika atrakcija gde pre nismo bili
    - Hua Hin Sheraton 5 dana, famozni La Mer riblji restoran
    - Pethchaburi hram i pecine
    - Koh Samet, 2 dana
    - Pattaya, 1 dan
    - Bangna water park

    Jos i odgledali film "Cars 3" danas.

    Imam jos nekih 100 slika da dodam, to cu iz Japana
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  14. #74
    Da,to je to - odmor prođe "dok dlanom o dlan".
    Uživao sam prateći ove reportaže iako se nisam puno uključivao.
    Spisak zaista nije mali.

    Meni, iz ove perspektive,odmor kao da je bio daleka prošlost.
    Kada sve prođe - ostanu baš ove reportaže koje ponovo iščitam i vratim taj osećaj .

    Ti si bio daleko aktivniji (i još radio),svaka čast,dok sam ja u prvom delu "lenčario" ali sam se posle vadio sa Singapurom.

    Kao što kažeš ,ostalo je nešto slika i da se tokom godine stavi-da ne zamre aktivnost na forumu.Isto i kod mene.

    Dobro je ovo sve bilo, pa da poželimo i udoban let nazad.A kad se čovek vrati,resetovan, ima i tu lepih aktivnosti,koje su,kada uporediš, čak i bolje od odmora-izletišta,onsen,jezera...

  15. #75
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Vratili se.



    Mašina je bila identična kao prošle godine, čak i ista sedišta smo imali. Vazduhoplov je HS-TQA, zvan "Ongharak".
    U bukvalnom prevodu, body guard. U Thai značenju, "Kraljev gardista".



    Kada te vozi Rolls Royce, samo uzivanje moze da dodje



    Ovo je bilo prvo posluženje, krekeri i šta hoćeš da piješ. Ovaj kao daljinac ima i tastaturu, ne znam zašto, možda neki budući naplativi udešaj.



    Glavno jelo je bilo super. Obrok od morske hrane. Za mesec dana u Thai, osim 4-5 restorana za morske plodove, ovo je bilo daleko bolje od svega sto sam na zemlji imao.

    Ako i muvatori kao SkyTrack rade nešto loše, nije baš niotkuda da je Thai po njima najbolja ekonomska klasa.



    Sama mašina, prozori su 30% veći, nema zavesica



    Sami se zatamne kako sunce dolazi(mozes dugmetom sa svog sedišta da se vratis na pravo stanje)



    Eto, dođoh i ja kući, kao i ta Boeing 787 mašina. I ona je u Nagoji kod kuće, tu se pravi 55% njenog trupa (+ krila) i elektronike.

    Ako je ovo vama novo, isto novo bi bilo i kapetanima te letelice.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  16. #76
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Foto od 12. jula 2003. godine. Ova zgrada, bivši hotel "Siam"



    je bila napuštena i u stanju raspadanja. Desetine kvadratnih metara otpalog maltera, razbijeni prozori, ptice ulaze i izlaze kako hoće



    A 17. jula 2017. je kao nova: Millenium Hilton Hotel.

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  17. #77
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    2002:

    Quote Originally Posted by Mekong View Post


    Ta Chang je pristaniste, jedna od stanica brodova, tu se ide za Royal Palace, turisticku meku:





    Restoran koji se vidi, svi ga vide, samo nema nacina da se u njega udje ovako, direktno. Treba da se ide 200m, da se udje u krug zgrada koje imaju vojnu strazu...tu svi odustanu, misle nesto specijalno, samo za vojsku. Nije, taj restoran je javni (vidimo studentkinju u uniformi u basti) , nesto je kao nekada "Dom JNA". Onda se kroz hodnike dodje nazad do obale reke i restoran koji se vidi na gornjoj slici. Odlican je, vrhunski, to je ono gde za normalne pare (Thai standard) dobijes klopu bolju nego u najskupljima u gradu.


    Sea food:


    2017: Ovaj sam restoran godinama preporučivao. Ne više. Sve je ponovo izgradjeno i sama vojna zgrada, restoran je druga uprava



    Isto treba da mu se zađe iza leđa



    Ovoga nije bilo 2002. Bilo je, možda 5%: neprekidni promet brodova, dizel, buka, neprekidno duvanje u pištaljke onih sto privlače brodove na vez, vrlo neprijatno. Zažalio sam što sam došao



    Ovo je jedina slika jelovnika koja mi je uspela. Nije skupo, s obzirom na lokaciju



    Sve ovo je bilo 1,200THB (30 EUR). Ukus nije bio nešto što se razlikuje, omlet od krabe je imao malo hrskavica.

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  18. #78
    Quote Originally Posted by Mekong View Post
    Foto od 12. jula 2003. godine. Ova zgrada, bivši hotel "Siam"



    je bila napuštena i u stanju raspadanja. Desetine kvadratnih metara otpalog maltera, razbijeni prozori, ptice ulaze i izlaze kako hoće



    A 17. jula 2017. je kao nova: Millenium Hilton Hotel.

    Ovo su mi slike tog objekta iz 2012 .

    Već je bio Millennium Hilton Bangkok.

    Name:  shasha 349.jpg
Views: 318
Size:  27.4 KB

    Mislim da je renovirano 2006.

    Name:  shasha 346.jpg
Views: 268
Size:  25.6 KB

    Ono okruglo na krovu je rooftop bar " 360 ".

  19. #79
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Jul 2017, primetan je veliki broj žena u crnom oko kraljevske palate u Bangkoku. Tamo se čuva telo pokojnog kralja, kremacija je u oktobru 2017.



    Odeća mora da bude dobra, ne samo da je crna. Uglavnom se iznajmi za dan



    Vojni restoran, organizovan ručak posle obreda, sa slikanjem



    Studenti, isto

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  20. #80
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Mega Bang Na, Cineplex. U Thai, bioskopi su uvek bili ovakvi, bar zadnjih 20 godina koliko idem tamo.
    Nema bioskopa kao "Partizan" nekada kod železničke stanice u Beogradu. Prošavši jednom pored tog zdanja, Cigančić je prodavao semenke i vikao " Seksi semenke iz Dansku!"

    Sve klimatizovano i izgleda svetski, što i jeste. Bioskopi u Japanu si isto ovakvi, ne znaš da si u Thai (možda i primetiš, da je prostor veći)



    Ima 20 sala i 10 filmova koji idu po ceo dan





    Kokice i cola na posluzavniku koji klikne u sedište



    Ovo je bio film. Posle Cars, Cars 2 došao je i (verovatno poslednji) "Cars 3". Bio je 12. avgust 2017.



    Pošto je film namenjen mlađoj publici i deci, može da se uzme dodatak na sedište, da dete sedi na malo većoj visini



    A ono, da neko snimi film kamerom, nareže VCD i sutradan na ulicama prodaje (VCD gde nema pojačavanja tona niti ikakvih opcija)

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •