Results 1 to 20 of 75

Thread: Singapore 2017, 2019

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,542
    Singapur nema nikakve resurse, ni vodu. Stiže im iz Malezije pa je oni obrađuju. Kada sa njima radiš, ne treba dugo da kažu da Malezija može da im sa vodom uradi ono što Putin radi Ukrajini sa gasom. Samo zavrne.
    Azija, moja dežela.

  2. #2
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Singapur nema nikakve resurse, ni vodu. Stiže im iz Malezije pa je oni obrađuju. Kada sa njima radiš, ne treba dugo da kažu da Malezija može da im sa vodom uradi ono što Putin radi Ukrajini sa gasom. Samo zavrne.
    Tako je bilo nekad.
    Sada je to samo pola istine a u budućnosti će biti još manje.
    Negde sam na TV gledao emisiju o velikom postrojenju za desalinizaciju vode iz mora.

    Šta kaže google o tome?
    (Iako ne volim da tu tražim informacije)

    Name:  20191014_104502.jpg
Views: 455
Size:  26.6 KB

    Name:  20191014_104556.jpg
Views: 473
Size:  34.7 KB

    Možda je ovo bolje staviti na tred o Singapuru.Kada neko putuje tamo da zna da može piti vodu iz česme .

  3. #3
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,542
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Tako je bilo nekad.
    Sada je to samo pola istine a u budućnosti će biti još manje.
    Negde sam na TV gledao emisiju o velikom postrojenju za desalinizaciju vode iz mora.
    ...
    Možda je ovo bolje staviti na tred o Singapuru.Kada neko putuje tamo da zna da može piti vodu iz česme .
    Pa, očekivano. I te 2000-te kada sam čuo da potpuno zavisi od Malezije za vodu bilo mi je čudno kako oni nisu nešto smislili.
    Još, negde 2003. neki malezijski zvaničnik izjavi "Mi nismo rekli da nikada nećemo ponovo prisajediniti Singapur Maleziji". Možda da ih je to još više štrecnulo pa je počelo "nation building", stalni naleti avijacije kao da su u ratu, godišnje parade maltene kao na Crvenom trgu.
    Azija, moja dežela.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •