Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 61 to 75 of 75

Thread: Singapore 2017, 2019

  1. #61
    Little India je generalno niži nivo (smrad hrane,manje higijene..) u odnosu na Singapur,generalno.

    Mi nismo tu išli ali jesmo u ranijim posetama, pre svega zbog niže cene hrane, ali sada smo ukapirali da se jeftino može jesti i u tržnim centrima gde je klimatizovano a viši nivo higijene.

    Sada vidim da je vama to bilo u sklopu City Tour.

  2. #62
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ma da, City Tour. Cerka se ne seca nicega od prethodnog puta, zato smo isli na tu turu koja nas je i tu odvela.
    Azija, moja dežela.

  3. #63
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Sentosa Island. Idemo sa Fiber Mountain (mada ne treba, može sa pola puta žičare).



    Nove zgrade za bogataše, ova najveća, još ne završena, zove se "Reflection". U pozadini se vide zgrade HDB (housing development board), stanovi u kojima živi 80% Singapura.



    Ovi hoteli pre nisu bili, bila je samo "Rasa Sentosa" 5* gde su bile konferencije i kongresi. Ovo je Hard Rock, impozantan resort






    Lepo jeste, iskreno rečeno, ko bi potegao 12 sati leta avionom da ovde letuje po svetskim cenama (nije Thai)?

    Azija, moja dežela.

  4. #64
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Universal studios, Singapore.



    Manje nego Osaka a opet očekivano isto



    To je bila i jedna od tačaka poseti Singapuru





    Vožnje i atrakcije su skoro iste



    San Francisco Pier 7 je bio prazan (meni je to bitno za ručak, nije bilo irskog paba)



    Čak i zatvoren, vreme ručka



    Što ima je skupo za jelo



    Instalacije iste kao u Osaka





    Ukratko, ne preporučujem Universal studios Singapore.
    Azija, moja dežela.

  5. #65
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Singapore atrakcija, Singapore Night Safari, 55 SGD ulaz.

    Jako je teško doći do tamo, to je verovatno najudaljenija tačka te mini države od njenog centra grada. Najbolje uzeti turu (svi hoteli je imaju). Oni sakupljaju od hotela do hotela minibusevima do koncetracione tačke pa onda velikim autobusom 45 minuta. Treba imati organizatora i vodiča, oni imaju svoje polaske električnog voza kroz park, redovi su inače po sat vremena.

    To je postala još veća atrakcija i biznis nego pre 10 godina kada sam prvi put bio. Danas ta city-state ima 19 miliona turista godišnje a sama ima 5.5 miliona stanovnika.





    Veliko je, osim vozom, može posle da se ide i peške, ko hoće.



    Stigne se sa turom oko 19:45, ima pola sata za večeru. Ko ide sa decom, to je bitno. Restorani su pristupačnih cena





    Fish & Chips, brzo, ukusno, nije skupo



    Sad slike. Moja kamerica je "adventure", za pod vodu, za sneg i hladnoću, loša je po slabom svetlu ili noći. iPhone nisam mogao da koristim jer ima jak "škljoc" koji ne može da se ukine a to bi uznemiravalo životinje. Japanski zakon za sve telefone sa kamerom za japansko tržište.

    Slike su loše i čak i ovo što je ostalo je međju stotinama neuspešnih.



    Azijski lavovi. Nisam znao da postoje a vodič reče da ih ima još oko 200 u divljini.







    Tapir



    Ovaj čuveni slon, zaboravio sam mu ime, Park ga usvojio



    Ćerka reče da je nešto naučila, od cele posete Singapuru 3 dana ovo joj je ostalo u sećanju.

    Preporučujem.
    Azija, moja dežela.

  6. #66
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Sentosa island, Singapore. Maskota grada/države, lav. "Singha". Otuda i ime grada. U prethodnom postu smo videli da je bilo azijskih lavova i da ih u divljini ima još oko 200.



    Osetno se unapredilo ostrvo, to bi Thai trebalo da urade od svog u centru Bangkoka.





    To je najjužnija tačka kontinentalne Azije, 120km od Ekvatora. Zato je svaki dan u godini isti, razlika između najkraćeg i najdužeg dana u godini je 10 minuta.





    Ima i plaže, naizgled lepe







    Šteta za pogled. Iako nema nafte, Singapur je jedna od najvećih rafinerija na svetu, stalno tankeri na vidiku



    Ima ostrvo i Kidzaniju, super mesto za manju decu, ceo dan da se provede



    Primetim ove Segway ture



    Nije baš ni jeftino



    Po hotelima sada postojećim, ima turista koji dođu na odmor. Mislim, Kinezi iz Kine.
    Azija, moja dežela.

  7. #67
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Singapore Boat Quay dođe kao njihova Skadarlija.



    Mirno je, bezbedno



    Za razliku od Skadarlije gde i Beograđani rado idu, ovde su uglavnom stranci, turisti a od lokalaca ako firma izvodi na večeru.



    Ako nema 200 restorana nema ni jedan





    Mahom Indusi stoje uz panele jelovnika (od kojih mnogi nemaju cene) i navlače goste





    Evo, ko bi ovde seo, zna se da nije jeftino ali bez iakve orijentacije jedino ako firma plaća



    Neki i imaju cene, pa i goste



    Nije ni nešto skupo



    Da se dođe do tamo, to je ova šetnja. Ko je u Singapuru kratko, na njoj (uključujući i Singapore Flyer, gore desno) videće bar 50% spektakla.



    Toplo, mirno, puno sveta







    Marina Sands preko reke



    Ovde svi zastanu da slikaju. To je mali Merlion u luci





    Ma milina, baš smo uživali.
    Azija, moja dežela.

  8. #68
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    U Singapuru u julu 2019. primetim da ljudi piju nešto iz kartonskih pakovanja, kao mleko, samo manje.

    Ćerka mi reče: to je voda. Ne iz plastičnih bočica. Pametan potez pametne države.



    Pa mi dade da pročitam šta piše



    I skrenu mi pažnju da je i mastilo kojim je sve napisano prirodno i biodegradable kao i celo pakovanje.



    Singapur (5.5 miliona stanovnika) dobije 20 miliona turista godišnje. Da svako ostane samo jedan dan i popije 2L vode dnevno, to je 80 miliona plastičnih bočica. A daleko je više, možda 10 puta više sa lokalcima i turistima na više od jednog dana boravka.

    Donela je pakovanje sa sobom i pokazala ga u školi.
    Azija, moja dežela.

  9. #69
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    U Singapuru u julu 2019. primetim da ljudi piju nešto iz kartonskih pakovanja, kao mleko, samo manje.

    Ćerka mi reče: to je voda. Ne iz plastičnih bočica. Pametan potez
    U Singapuru se pije voda iz česme.
    I na Changi su postavljene česme sa gradskom vodom.
    Singapur je u samom vrhu u svetu po kvalitetu gradske vode.Ispred njih su samo nekoliko zemalja koje za to mogu zahvaliti geografiji kao Finska,Island,Grenland,Danska..

    To mi je ostalo u sećanju još od prve posete toj zemlji 1998 kada nam je vodič rekao da možemo da je pijemo.

    Ta voda se višestruko filtrira pre puštanja u mrežu.

    Mi smo je pili u apartmanu i spremali jelo sa njom.
    Odličan kvalitet.

    Ovo sa kupovnom vodom u kartonu je dobra ideja i sigurno zdravije od plastike.

    Kod nas sam u kartonu viđao pakovano vino ali ne i vodu.

  10. #70
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Singapur nema nikakve resurse, ni vodu. Stiže im iz Malezije pa je oni obrađuju. Kada sa njima radiš, ne treba dugo da kažu da Malezija može da im sa vodom uradi ono što Putin radi Ukrajini sa gasom. Samo zavrne.
    Azija, moja dežela.

  11. #71
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Singapur nema nikakve resurse, ni vodu. Stiže im iz Malezije pa je oni obrađuju. Kada sa njima radiš, ne treba dugo da kažu da Malezija može da im sa vodom uradi ono što Putin radi Ukrajini sa gasom. Samo zavrne.
    Tako je bilo nekad.
    Sada je to samo pola istine a u budućnosti će biti još manje.
    Negde sam na TV gledao emisiju o velikom postrojenju za desalinizaciju vode iz mora.

    Šta kaže google o tome?
    (Iako ne volim da tu tražim informacije)

    Name:  20191014_104502.jpg
Views: 285
Size:  26.6 KB

    Name:  20191014_104556.jpg
Views: 300
Size:  34.7 KB

    Možda je ovo bolje staviti na tred o Singapuru.Kada neko putuje tamo da zna da može piti vodu iz česme .

  12. #72
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Tako je bilo nekad.
    Sada je to samo pola istine a u budućnosti će biti još manje.
    Negde sam na TV gledao emisiju o velikom postrojenju za desalinizaciju vode iz mora.
    ...
    Možda je ovo bolje staviti na tred o Singapuru.Kada neko putuje tamo da zna da može piti vodu iz česme .
    Pa, očekivano. I te 2000-te kada sam čuo da potpuno zavisi od Malezije za vodu bilo mi je čudno kako oni nisu nešto smislili.
    Još, negde 2003. neki malezijski zvaničnik izjavi "Mi nismo rekli da nikada nećemo ponovo prisajediniti Singapur Maleziji". Možda da ih je to još više štrecnulo pa je počelo "nation building", stalni naleti avijacije kao da su u ratu, godišnje parade maltene kao na Crvenom trgu.
    Azija, moja dežela.

  13. #73
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    ...
    Ovde svi zastanu da slikaju. To je mali Merlion u luci





    Ma milina, baš smo uživali.
    Sada sam tek video ove slike.Naknadno su dodate.
    I ja sam ih dosta stavio sa tog mesta.

    Drago mi je da ste i vi uživali .

    Na tom mestu,kod malog Merliona,nekako je posebna atmosfera.Mesto sa koga se prave najlepše slike fiturističke ljudske kreacije u toploj morskoj noći.
    Sad se setih,baš na tom mestu,jedan momak se ponudi da nas slika porodično a zauzvrat da ga slikamo sa našom ćerkom, njegovim telefonom.

    I da ne zaboravimo da stavimo i sliku tog malog Merliona.

    Name:  20191014_184421.jpg
Views: 246
Size:  24.7 KB

    Generalno,odlično kompletiran tred.Tačno ono što nisam stavio 2017 i još bolje dopunjeno.

    Night Safari, jedna od najvažnijih atrakcija Singapura,sada sam tek video šta ima.

    Odlične slike sa visine,sa žičare,kod posete Sentozi,..one zgrade i hotel Hard Rock,kao na dlanu.

    Za Univerzal Studio...vi ste bili u Osaki pa možete da poredite i birate.
    Većina koja poseti Singapur,uključujući i nas, neće biti u prilici da bira jer to (mislim) ima samo na 4 mesta u svetu.
    Još ako su sa decom..Eh,da je to bilo u našim ranijim posetama Singapuru,kada je ćerka bila mala,teško da bi videli druge atrakcije.Treba ga posetiti.
    Iskreno,da nisam čitao u tvojim postovima nebih ni znao za te Univerzal Studie u svetu.

    Za onu plažu na Sentozi, dobro si napisao - NAIZGLED lepe.Ovo treba boldovati.
    Kad neko vidi slike...mogao bi se prevariti ,kao mi, ljubitelji morskog kupanja,u jednoj ranijoj poseti.Bio nam je to plan ali na licu mesta-odustali smo.

    Bravo za onu mapu pešačenja od Flyer do Boat Quau.
    I mi smo išli tom trasom.

    Kad se setim da u ranijim posetama nisam ni dolazio do Marine,smešten tamo negde u Orchardu.Zato mi je 2017 izgledalo kao da sam dośao u neki drugi grad,a opet ,zahvaljujući nekim tvojim ranijim postovima i slikama Marine iz Pan Pacifika

    Još jednom sam pročitao ceo tred.

    Sjajno izgleda,da se ne hvalimo,ali teško da ima nešto bolje na ovom jeziku i još sa toliko informacija , ilustrovano sa lica mesta i sveže.

  14. #74
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Universal Studio je u stvari bio razočarenje. Pre dolaska u Thai ćerka je imala 2 nedelje slobodno i nije htela da ide u Osaku, eto biće ga uskoro opet. Bila je 8 puta, poslednja 3 puta sama. Zbog njega smo i išli žičarom na Sentosu.
    U Studiju, koji je osetno manji od Osake, uobičajeni redovi. Kako je došla na red za neku vožnju, kažu joj da stavi mali rančić koji je imala u loker. OK, gde je loker? "Na ulazu u park". U Osaki svaka vožnja ima svoj loker i niko ne gubi mesto u redu.

    Nalevo krug. Onda, za ručkom (koji je bio loš i skup) ona samo reče: idemo odavde smesta, odmah, sada. I odosmo. Bilo je svezajedno 50 minuta. Džaba po 80 dolara karte. Tu smo prošetali Sentosom (koju znam napamet) i u hotel na bazen 3 sata.
    Azija, moja dežela.

  15. #75
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Na mapi opšte degeneracije čovečanstva društvenim mrežama , visoko mesto bi zauzeo bazen na hotelu Marina Bay Sands.
    Hteo sam da tu odsednem ali je bilo uvredljivo skupo, duplo skuplje nego Pan Pacific. Ono što je kamili slomilo kičmu je bilo da na tu cenu (1,400 dolara za 2 noći) treba da se doplati još 80 dolara po osobi za doručak (320 dolara za 2 dana!). Za samo cenu doručka može da se odsedne u dobrom turističkom hotelu (kao Holiday Inn) i da se dobije doručak. Tu mi je pukao film i zatvorio sam njihov sajt.

    Pan Pacific,



    Conrad



    Marina Mandarin



    su više nego duplo jeftiniji, uključen gala doručak i sva tri hotela su 5*. Mislim da sam bio 50 noći u njih tri. Još su odmah uz Marina Sqare shopping mall & restaurants. PanPacific ima direktan ulaz u mall.

    Soba je 40kvm, koliki je razmak u hodniku



    Dubina sobe



    Unutra kako se i očekuje od 5* sve perfektno



    Pogled danju



    Pogled noću



    Večera u Marina Square i bez izlaženja na ulicu nazad u sobu



    U bazenu, pod vodom, svira CD.quality muzika



    Foaje





    Da mi je Singapur daleko i da ću opet doći ko zna kad a možda nikad, možda bih i pristao na onu bezobraznu i neopravdano visoku cenu. Ovako, ja sam 70 dana godišnje u Bangkoku, mogu da dođem kada god hoću.
    Azija, moja dežela.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •