Najpoznatija, čak se okrenula u veliku turisticku atrakciju je Damnoen Saduak.
Prvi put sam danas otišao, za svih 17 godina što idem u Thai. To je nekih 125km od Bangkoka, ima 5 ovakvih pijaca u blizini, ova je najpoznatija.



Vidim po sajtovima, neinformisani pričaju gluposti kao "možes da dodjes na 1.5 km do nje prevozom, onda moraš da se pogađaš sa brodarima da te odvezu". Netačno, kolima dođeš na 30m od pijace.



A tamo, ludnica, po vrućini izgleda još mahnitije



Čuvene vožnje čamcem kroz to, 500 THB za motorni, 800THB za ručno veslanje, to samo turisti padaju



Potpuno nepotrebno, spektakularan pogled je sa strane, ne sa vode



Ovo nije bilo kada je pijaca nastala, sada ima za turiste, hrana da se prodaje



Eto, neko hoće da se seća da je bas tu jeo. Moja žena kaze da je ukusno





Ima jos ponešto preostalo od originala, roba na veliko



Odmah uz kanal su hale za dranje turista





Ovo nigde u Thai nisam video: jelovnike bez cena



Suveniri





Ova, kao "insight" vožnja čamcem, da te kao uvede u prave stvari, isto je bofl



Eto, to je to. Dobro za max 30 minuta. Sam market je kao video spot, kao reklama, da te uvuče u trgovinu



To je u stvari počelo pre 100 godina, dok je Bangkok bio samo kanali, sa malo ulica. Ta srž i daje funkcioniše: prodavci na veliko dođu i prodaju isto čamcina na kojima su kupci, vlasnici restorana ili čekaju na keju.
To tako ide od 6-8 ujutro, do 10 još za maloprodajne lokalce koji dođu, posle 10 idu kanalima i viču u megafon, sa obale im mahne kome šta treba, stanu, prodaju i tako ide dalje.
Sad, sa turistima, slađe je valjati suvenire, vozati jet-lagged turiste koje je tu neko uvalio za dobre pare. Posmatrajući turiste koji kuvaju na suncu, neki već crveni od iznenadnog jakog sunca, činilo mi se da misle "Ko me osedla ovom vožnjom kroz ovu bezvrednu ludnicu?".

Možda ću opet da odem, ako budem imao goste u Bangkoku ali i te obližnje markete, ne samo ovaj.