Results 1 to 20 of 31

Thread: Tajland, provincija

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Khlong Hat, granica Thai i Kambodže. Tu nema graničnog prelaza, mada je Kambodža blizu, onaj švercerski raj i mesto gde su okoreli Thaisti (belci) išli po vize kombijima i autobusima (visa run iz BKK) je 60km na sever, Poi Pet. Na znaku kaže "Aranya Phratet", to je državna granica.



    Jezero, mada "khlong" znači kanal



    Restoran, tu dođu na ceo dan, piju, puše, donesu muziku, raskalašno



    Neko bi pomislio da je jeftino ali nije (menjali se vlasnici)



    Skuplje je, 30% nego oko moje zgrade u Bangkoku. Tu se ne dolazi na pauzu za ručak, nije turističko mesto, svima je kuća na max 15 minuta odavde i jeftina ulična hrana.



    To je restoran i prodavnica, stolovi i stolice su iznad vode. Bile su i sojenice pa su istrulile i srušili su ih kada je postalo opasno biti na njima.



    Sada samo noga na zemlji. Video sam, nešto kao pokušavaju da rekonstruišu, bila je gradnja.



    Sve na stolu + 1.5L boca kokakole je bilo 550THB. Za takvo mesto, to je skupo, skuplje nego u BKK.



    Ima još nešto. Bungalovi.



    Mislim da tu niko ne bi smeo da zanoći. Nema čuvara, pijani klinci na mopedima, noćne pijanke.



    To im je pogled



    Kada sam pitao pošto je bungalov rekoše baš ovako "400 THB (10 EUR) za dan...600THB za noć".

    Ta pauza između "za dan...600THB za noć" otkriva o čemu se radi: to nije za turizam, tu se dolazi sa švalerkama ili ko nema gde, sa devojkama.
    Ili, ko je već tu, društvo, učipe se po 50THB, iznajme jednu pa tu koriste WC, tuš, ko se otravi može i da dremne a može i kome nadođe (za sex) brzo u bungalov, dok ih želja drži.

    Ovoga ne uznemiravaj. Došao je mečkom u short-time hotel.

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  2. #2
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Dolazeći u Thai sa druge strane (iz Japana) po prvi put primetim ovu branu na reci.
    Mislio sam, oblaci, nisam video ranije. Ne. ona je završena ove godine (2017) u aprilu.



    To je nekih 10km od moje tazbine.

    Potpuno ne impresivno.



    Bivoli pasu



    Momci skaču sa brane (imam video, ništa posebno, ruralni momci koji prvi put vide toliku vodu, ništa kao Mostar i skokovi sa mosta)



    Brana se zove Pa Sa Thung, rekoše mi kasnije, kada smo tamo otišli. Ovo mesto jeste bezvredno, nikada više neću tamo otići.
    Ima nešto značajnije, odmah tu, sledeći post.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  3. #3
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Na nekih 2km od brane je budistički hram, Phra Sa Thong. Tu se Budizam uči, monasi izučavaju, to su Thai koji su hteli da izbegnu regrutaciju u vojsku (ko ode u monahe 6 meseci, oslobođen je vojnog roka. Regrutacdija je lutrija, ko izvuče ide, ko je otišao da uči Budizam nije u tom bubnju), možda ima i stranaca



    Monasi (ili kandidati za monahe) imaju svoje bungalove. Svako je sam.



    Na slici se ne vidi, ovaj jedan monah je sedeo u svojoj keliji ispred ventilatora. Šta god da je mislio nije shvatio da ventilator ne razume suštinu vrućine: kako stane da se okreće, vrućina se vrati.



    Ovo su im nastanbe, smeštaj.



    Čisto je



    Sami peru svoje šafranske toge



    Jeste, kaluđersko naselje



    Možda tu ima i činova, ko dobije koji smeštaj, ne znam



    Ovo su im tuševi, dva puta dnevno tuširanje

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •