Results 1 to 20 of 31

Thread: Tajland, provincija

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Tajland: provincija

    Danas je u Thai Songkran, njihova Nova godina.

    Do 1940. je i zvanicno bila Nova godina. Thai imaju svoje godine, tako je tamo sada ne 2012. nego 2555.
    Pada u vreme najvece vrucine, vec nedeljama je 35-40C i tu je prekretnica: od sada polako pocinje kisna sezona koja kulminira u septembru i oktobru da bi zavrsila za Loy Kratong pocetkom novembra.

    Songkran je originalno dan kada se izrazava postovanje starijima. Od pre 10-ak godina je festival/karneval i ludnica sa polivanjem vodom.

    Sta je tu zanimljivo turistima? Pre svega, ko voli mokre majice, ima do mile volje. Disko muzika pred radnjama i kucama, opste napijanje i veselje najvece u godini. Nema nasilja.
    Ovo sam slikao na Koh Samui. Ovako pickup kamioneti sa buradima vode i "posadom" koja odozgo poliva one dole krstare 10km na sat po ceo dan. I sam sam vozac jednog takvog a pozadi u prikolici su mi burad i 10 ludacki raspolozenih polivaca. Kao na ovom kamionetu ispred mene.











    Ovoga na motoru su dobro zalili:





    Ovako izgleda u bekpekerskom getu, Khao Sarn Road. To je najgore sto moze da bude, divljaci sa Zapada, fudbalski huligani:





    Thai, koliko god da se zezaju, ipak znaju koga da ne diraju i ne polivaju. Ovde na slici su svi mokri osim motocikliste u zutoj vesti (motosai taxi) i putnice na njemu. Tu se zna da idu poslom i njih niko ne dira niti poliva:





    U dzungli, uz granicu Kambodze, moja cerka se pokloni starima i oni joj daju blagoslov i stave joj talk na obraz i nos:





    Onda na ulicu i na celodnevno igranje i polivanje:





    Taj beli puder kojim su svi namazani, to je talk sa primesom mentola. Masovno se koristi cele godine jer je prvo kao bebi puder a mentol rashladjuje telo.

    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  2. #2
    "Moja" ulica u Wang Nam Yen, uz granicu Kambodze.






    Komsijska kuca:



    Kuca familije:



    Glavna ulica je mnogo ruzna, odmah se zna da je mesto prekriveno cebetom dosade:



    Prvi kiosk "brze hrane" u istoriji mesta:



    Peceni pilici. Cena je 99 baht, to je 2.5EUR za celo pile. Za lokalno stanovnistvo, to je mnogo skupo a mnogi i sami imaju pilice.
    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  3. #3
    15 godina idem na ovo mesto bar jednom godisnje, Khlong Tan, granica Kambodze. Idilicni restoran na jezeru, u pozadini brda (jos je Thai)



    Jednom, da odem i tamo. Imaju pecine u brdima, turizam u povoju



    Kroz polja secerne trske



    Malo riff-raff "objekata" sa jednostavnim restoranima



    Onda, kao u filmovima iz Vjetnama, kroz dzunglu



    Kroz pecine (ova nije nista, ima prava, veca od Resavske



    A sa vrha se vidi Poi Pet, Kambodza. Kockarnice



    Antene mobilne telefonije, Thai kompanija AIS i True, da u roamingu oderu Thai kockare



    Oranice, bez sume, to je granica. Tu su oni iz "Polja smrti" presli u Tajland



    Nazad, istim putem



    Kambodza je jad i beda. Ovo je jos dobro, to je Thai. Nisam isao u Kambodzu jer nemam razloga a i rentacar ne moze preko granice.
    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Beograd,Srbija
    Posts
    9
    Definitivno ja volim Tajland a tako ga malo znam. Dolazim ja opet sledeće godine na duže upoznaću ga bolje, sigurna sam. Bila sam na Koh Samui koji je na meneostavio posebno dobar utisak. 2011. sam bila na Puketu i nemam i nemam ni približno lepe uspomene Tu sam bila u vreme Nove godine. Ja kao avanturista morala sam sve to videti i doživeti ali u pravu ste...voda ko voda.

  5. #5

    Tajland, provincija

    Thai provincija, Sa Kaew. Tasbina. Savet staraca za docek



    Ova devojcica je donela cvet, dok jampee, ko zna kako se zove na engleskom, to je vrsta magnolije, "michelia".







    "Moja" ulica, zenina kuca







    Budisti, fundamentalni, imaju i ovu "spirit house" ispred kuce



    Ceo komsiluk dolazi da se pozdravi.
    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  6. #6
    Cim vidis ovakav kamion, znas da si medju farmerima secerne trske.



    Tezina je daleko ispod kapaciteta kamiona pa su izdigli strane



    Ovaj ode, pun

    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  7. #7
    Aranya Pratet, pogranicno mesto sa Kambodzom, kao Gradina kod Dimitrovgrada.
    Ovde verovatno niko ko ovo cita nece otici, nema ni razloga. Svercersko mesto, raj za bofl.

    Ima jedini aquapark u Isaan oblasti (cini je vise provincija), navalile komsije (zenine) da idemo tamo, oni su "land locked", nikada nece otici ako ne danas sa nama. Odosmo, 60km.

    Tamo otvorili aquapark, ako je bilo 50 posetilaca, to je u vrh glave. Cene su 35EUR za porodicu od 4 clana, to je svezajedno kao ulaznica za jednog odraslog u CN Pattaya. Velicine su uporedive.
    Klopa je bila jeftinija nego po Bangkoku gde "office people" jedu i nije bila losa.
    Jos se pitam ko je i zasto tamo otvorio to mesto. Jeste svetske klase samo za 4 meseca (otvoreno 9. aprila 2016. pred najvreliju sezonu u Thai) i dan danas nema posetilaca a bila je nedelja. Sutra ce biti, moguce, ponedeljak, samo osoblje i niko drugi.

    Zove se "Dreamer".







    Ima talas bazen, ozbiljni talasi



    Bar da se sedi u vodi, nije skup, cola je 25 THB (nesto vise od pola EUR)









    Na rucku, kao da smo bili jedini gosti. Ovo je bilo 2 EUR



    Ovo 3 EUR



    Na rucku kao da smo bili jedini gosti



    Bitno je bilo da cerka ima drustvo, nisu stali, posle su spavale u kolima kao bebe.
    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  8. #8
    Lep aqvapark i pristojne cene.
    Kroz Aranya Prathet prolaze svi koji idu u Kambodzu.

    Prosao sam i ja pre nekoliko godina.
    Put pema Kambodzi vodi kroz samo mesto i mislio sam da je to manje mesto.
    Sećam se bilo je živosti.
    E sad švrljati kroz samo mesto verovatno neće niko.
    Samo koji kilometar dalje je granica i povratak u proslost:volovi oru,automobili retki,na motorima se okači po 5-6 ljudi...
    Jeste katastrofalno, sto smo ja i kolega Yoyogi , realno opisali na jednom drugom forumu.Za razliku od drugih koji se ubiše hvaleći Kambodzu.
    Ali druga stvar je na samo koji sat vožnje od granice:Angkor Wat.
    To je ceo kompleks.Dva dana treba za obilazak.
    Na mene je ostavio veći utisak od piramida u Gizi.
    Doneo sam kući i ovu lepu knjigu.

    Name:  20160801_003546.jpg
Views: 372
Size:  39.6 KB

    Da sam u cipelama kolege Yoyogija ne bih se libio.
    Začepio bih nos .Ostavio renta kar u Aranya Prathet ako već sa njima ne moze u Kambodzu.Možda i sa ovim divnim ljudima komsijama/rodacima.Neka se dan dva kupaju u tom aqvaparku i budu uz kola.
    I pravac Angkor Wat.Taksi iz Poipeta.Vizu sam i ja vadio u BKK.Tamo negde iza Ramkhakaeng.Za dete je bilo besplatno.
    Od granice do Siam Repa je nov asfaltni put.Retki automobili.Siam Rep je više turisticki.Drugaciji od ostatka Kambodže.Može se tamo prenoćiti.Izaći uveče u restoran probati malo njihove hrane.Voziti se rikšom koju vozi motocikl.Nije strašno.Zanimljivo.
    Veruj da vredi.
    Uostalom i zena i dete ti imaju gene te zemlje.Kažeš i priča se u tazbini kmerski.
    Dvostruki razlog da se to čudo vidi.
    Jači nego moj.
    Mislim da za mesec dana bolju ekskurziju ne bi imao.

  9. #9
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    "Svi koji idu u Kambodzu" bi se moglo nazvati "tehnickim" putovanjem, da se predje granicna crta, ne i dalje kroz zemlju. Jedan u 100,000 prelazaka nastavi dalje.

    Do tamo se ide da se "udari" viza i povratak u istom danu, sa zadrzavanjem u toj zemlji izmedju 10 i 40 minuta, koliko je potrebno da se dobije pecat u pasos. Ni u WC se tamo ne ide, povratak je smesta. Ko ide kolima, ostavi ih sa jedne strane, predje peske, obavi formalnosti i vrati se nazad do kola sa Thai strane, kao da je isao u zgradu neke opstinske uprave.

    Istina, dalje idu idu jos neki: kockari, u 2km udaljena kasina. Velikim dvospratnim turtistickim autobusima.

    To ako budem isao, uzecu paket aranzman sa Bangkok Airways, 3 dana. Bez voznje kroz sirotinju, samo Angkor Wat i nista drugo.

    Bangkok Airways je zacepio nos i leti do aerodroma u gradu Siam Riep, cije ime znaci "Tajland porazen".
    Zamisli da se Pristina preimenuje u "Srbija porazena", da to udje u sve dokumente, atlase, udzbenike, medjunarodne ugovore. Da li bi Air Serbia letela do tamo? Tako ni Thai Airways ne ide do Siam Riep, gateway za Angkor Wat.
    Azija, moja dežela.

  10. #10
    Thai mesto, Thai cene. Stranim turistima van puteva.


    Lake Heaven Resort, Kanchanaburi, nekih 120km severoistocno od Bangkoka.



    Nisam licno bio, bila zena sa njenim drustvom



    Kuce na vodi, cene se razlikuju. Njeno drustvo je bilo 20 ljudi, 4 kuce (bilo je 4 dece) i za jednu noc 20,000THB za sve. Ko hoce, moze da doplati 600THB (15 EUR) za dorucak i veceru.



    Sobe su bazicne, ocigledno da se ne misli da se u njima sedi, radi i stvara





    Pa i prijatno izgleda okolina, mada je bilo po oblacnom danu u kisnoj sezoni



    Tu Tajci dolaze da se izopijaju, neko i skoci u vodu u ponoc, zato ovi pojasevi



    Verande nisu lose - osim ako neko tamo jos uvek peva od prosle noci cirkanja



    Pontonski prolaz do kuca



    Iz kuce, pravo u vodu



    Ima i kao aquapark









    Ugovor je, kod rentiranja soba, svako mora da pliva sa prslukom



    Da li bih preporucio? Mozda, ako se ima Thai osoba sa kojom se ide.
    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  11. #11
    Nekih 60km odatle je most na reci Kwai, iz cuvenog istomenog filma.

    To propagandno smece je snimljeno onako kako pobednici to rade. Sniman na Cejlonu, danasnja Sri Lanka, nije se vodilo racuna da ce jednog dana ljudi moci da vide kakav je taj most bio.

    Pitanje je da li su i sami autori filma ikada videli taj most. Napravili su ga da izgleda impozantno, struktura vredna muke pa i zivota.



    A, u stvari, to je bila bedna i neugledna cuprijica, jedva iznad glave

    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  12. #12
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Provincija Sa Kaew, tasbina. 18 meseci dete izaslo na ulicu, majka ide za njim i hrani je malo po malo, kako je stigne.



    Ne plase se kola (koja naidju, nije pusta ulica mada nije ni prometna)

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  13. #13
    Plenarna sednica u kuci u provinciji. Deli se plen, dva kofera omalele decje odece i obuce (od moje cerke) donete iz Japana.

    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •