Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 21 to 31 of 31

Thread: Tajland, provincija

  1. #21
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Isto Chachoengsao, nekih 20km od grada je ovaj hram (linkovi su .com, ne stavljam ih), Saman Rattana Ram. Hindu hram



    Pre svega to je Budizam, pa otuda i ove latice lotus cveta





    Ovo su glavne stvari da se vide, tri različita božanstva







    Mesto je dobro za pola dana, može i ceo dan. Oko njega ima stalni vašar i pijaca, puno restorana.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  2. #22
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Evo tog vašara uz Saman Rattana Ram hram. Ogromno je. Ovo je ulaz u krug, ne bi se reklo šta sledi pre samog hrama



    Prvo, "ćetke, metle". U kraju raste trava od koje se prave kvalitetne metle, to ruralni Thai obavezno kupuju. Kada vidiš prodavce metli po BKK, one su odavde



    Thai dolaze na ceo dan, autobusima



    Ispod svoda je jeftina odeća, nije buvljak





    Tu sam kupio ovu korpu za branje voća, ne znam šta mi je trebalo, još je u BKK



    Kineske patke



    Pečene ševe



    Lignje teriyaki



    I na žaru



    Zucchini, podvrsta zvana "luffa"



    Ove i ne znam kako se zovu



    Lotusov cvet, kada precveta



    Jezerska riba, voda u jezeru mešana sa morskom





    Ova ima žuto punjenje, to je ikra



    U samom hramu, na reci, ima restorana, nekoliko na splavovima na reci Bang Kapong



    Zatekoše se i dva lady-boys



    Imam još dosta slika, ovo je valjda dovoljno da se stekne utisak.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  3. #23
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Ploveća pijaca/restoran na Bang Kapong reci



    Ima ture malim brodom, po pola sata. Prođe se pored 4 hrama, bez stajanja. 50THB za odrasle, 30THB za decu.



    Ovakav brod, ima i manjih kada nema puno gostiju



    Jedan od hramova, ovaj zlatni, je Wat Pak Nam Jolo. Znajući da ćemo do njega otići kolima, nismo išli čamcem.
    Thaksin (kralj) ga je obnovio, Burmanci su ga bili srušili. Građevina je da čuva relikvije iz prethodnog hrama.



    Predivno je.







    I iznutra je lepo



    Ova sala je bila puna, ne znam koliko, desetin monaha izvode obred

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  4. #24
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Još jedan hram na istom potezu, Phra Pikanet, ganesha Hindu hram (hteo sam da stavim neki link ali nema nekomercijalnih, samo .com, ne navodim ih).

    U sred ničega, bez kola ne može da se dođe.





    Ganesha, najvažnije Hindu Božanstvo, uzor kako se otklanjaju prepreke u životu



    Slon, kao simbol snage, može da sruši svaku prepreku a opet, surlom može da podigne iglu sa zemlje (opasan i za detalje).



    Tu idu i molitve (vidi Ganeshu ko mu sedi uz noge, pacovi)



    Šta drži u 4 ruke.



    Chachoengsao je voćarski kraj, tu se mole za plodnost godine. Leve dve ruke drži mango i šećernu trsku



    U desne dve, bananu i jack-fruit



    Jedna kljova mu je uvek slomljena (na svim, ne samo ovde). To simbolizije (leva - svoje lično "ja") i desna, slomljena, sopstveni ego i taštinu čiju slomljenost simbolizuje pola kljove.



    Pored nogu su mu pacovi, kao body guard. To mi je bilo čudno. Objašnjenje je - pacov je radoznala životinja, koja stalno istražuje, stalno gricka šta god nađe. A i mora: zubi mu stalno rastu, ako ih ne troši grickanjem, neće moći usta da zatvori od njih.
    Oni su simbol saznanja i osetljivosti.

    Uveličani, ovaj je sa bananom



    Ovaj sa mangom (kraj je poznat po mango)



    Ovaj sa jack fruit



    Ovaj sa šećernom trskom



    Tu dolaze i studenti (i njihovi roditelji) da se mole za uspešnost na ispitu. Ganeša otklanja prepreke u životu, veruju.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  5. #25
    Lepo...poučno...interesantno.
    Svaka čast za slike,tekst...

  6. #26
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Thailand, provincija. Kuća tasbine



    Kada dođemo, dođe i komšiluk na piće. Piju ili Lao Khao (ono piće iz pakla pa dodaju Red bull ili surogat)



    Ili pivo Chang (drugo ih ne zanima),



    sa ledom





    Ćerka se sita izigrala sa prinovom u familiji (ćerkica njene sestre)

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  7. #27
    Quote Originally Posted by Mekong View Post
    Thailand, provincija. Kuća tasbine



    Kada dođemo, dođe i komšiluk na piće. Piju ili Lao Khao (ono piće iz pakla pa dodaju Red bull ili surogat)



    Ili pivo Chang (drugo ih ne zanima),



    sa ledom


    Eto, da se negde i komšije slažu !
    A pivo...
    ...sa komšijom holanđaninom,zar ne ?...
    Živ li je taj ?

  8. #28
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Eto, da se negde i komšije slažu !
    A pivo...
    ...sa komšijom holanđaninom,zar ne ?...
    Živ li je taj ?
    To je pitanje više za "Tajland viza".

    Kada je potrošio pare koje je imao u banci (800,000 THB) neophodne da dobije vizu na godinu dana a nema prihode 1,000EUR mesečno da dobije vizu na osnovu braka, on je morao da ode.
    Po celu noć je gledao evropsku TV, po ceo dan spavao. Miran je i tih, ne pije, nema tetovaže ali mislim da je neki neradnik.

    Onda, muškarac koji je zdrav, ženina familija nije htela (verovatno i nema) da mu uplati 800,000 THB na račun da dobije vizu, ostane i i dalje spava po ceo dan.
    Našao je neki posao tamo u Holandiji, mislim u državnoj službi da da radi sa izbeglicama. Sada dolazi u novembru kao turista na 2 meseca.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  9. #29
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Khlong Hat, granica Thai i Kambodže. Tu nema graničnog prelaza, mada je Kambodža blizu, onaj švercerski raj i mesto gde su okoreli Thaisti (belci) išli po vize kombijima i autobusima (visa run iz BKK) je 60km na sever, Poi Pet. Na znaku kaže "Aranya Phratet", to je državna granica.



    Jezero, mada "khlong" znači kanal



    Restoran, tu dođu na ceo dan, piju, puše, donesu muziku, raskalašno



    Neko bi pomislio da je jeftino ali nije (menjali se vlasnici)



    Skuplje je, 30% nego oko moje zgrade u Bangkoku. Tu se ne dolazi na pauzu za ručak, nije turističko mesto, svima je kuća na max 15 minuta odavde i jeftina ulična hrana.



    To je restoran i prodavnica, stolovi i stolice su iznad vode. Bile su i sojenice pa su istrulile i srušili su ih kada je postalo opasno biti na njima.



    Sada samo noga na zemlji. Video sam, nešto kao pokušavaju da rekonstruišu, bila je gradnja.



    Sve na stolu + 1.5L boca kokakole je bilo 550THB. Za takvo mesto, to je skupo, skuplje nego u BKK.



    Ima još nešto. Bungalovi.



    Mislim da tu niko ne bi smeo da zanoći. Nema čuvara, pijani klinci na mopedima, noćne pijanke.



    To im je pogled



    Kada sam pitao pošto je bungalov rekoše baš ovako "400 THB (10 EUR) za dan...600THB za noć".

    Ta pauza između "za dan...600THB za noć" otkriva o čemu se radi: to nije za turizam, tu se dolazi sa švalerkama ili ko nema gde, sa devojkama.
    Ili, ko je već tu, društvo, učipe se po 50THB, iznajme jednu pa tu koriste WC, tuš, ko se otravi može i da dremne a može i kome nadođe (za sex) brzo u bungalov, dok ih želja drži.

    Ovoga ne uznemiravaj. Došao je mečkom u short-time hotel.

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  10. #30
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Dolazeći u Thai sa druge strane (iz Japana) po prvi put primetim ovu branu na reci.
    Mislio sam, oblaci, nisam video ranije. Ne. ona je završena ove godine (2017) u aprilu.



    To je nekih 10km od moje tazbine.

    Potpuno ne impresivno.



    Bivoli pasu



    Momci skaču sa brane (imam video, ništa posebno, ruralni momci koji prvi put vide toliku vodu, ništa kao Mostar i skokovi sa mosta)



    Brana se zove Pa Sa Thung, rekoše mi kasnije, kada smo tamo otišli. Ovo mesto jeste bezvredno, nikada više neću tamo otići.
    Ima nešto značajnije, odmah tu, sledeći post.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  11. #31
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Na nekih 2km od brane je budistički hram, Phra Sa Thong. Tu se Budizam uči, monasi izučavaju, to su Thai koji su hteli da izbegnu regrutaciju u vojsku (ko ode u monahe 6 meseci, oslobođen je vojnog roka. Regrutacdija je lutrija, ko izvuče ide, ko je otišao da uči Budizam nije u tom bubnju), možda ima i stranaca



    Monasi (ili kandidati za monahe) imaju svoje bungalove. Svako je sam.



    Na slici se ne vidi, ovaj jedan monah je sedeo u svojoj keliji ispred ventilatora. Šta god da je mislio nije shvatio da ventilator ne razume suštinu vrućine: kako stane da se okreće, vrućina se vrati.



    Ovo su im nastanbe, smeštaj.



    Čisto je



    Sami peru svoje šafranske toge



    Jeste, kaluđersko naselje



    Možda tu ima i činova, ko dobije koji smeštaj, ne znam



    Ovo su im tuševi, dva puta dnevno tuširanje

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •