Benitora, kineski restoran, čitav lanac, obično su na top mestima i u elitnim robnim kućama.

Dok nisam došao u Japan, iz Australije (u Srbiji je tada bio samo "Peking" i jedan u Novom sadu), mislio sam da je kineska klopa smeće, samo za jeftini take-away u plastičnom kontejneru.

Kako je to bilo pogrešno. Benitora su odlični restorani i nisu jeftini. Ima i mnogo boljih i skupljih u Kini, Singapuru, Hong Kongu.

Bio sam za 11 godina bar 30 puta. Kanim se da napišem ovo bar od 2011. Evo ga, sada.

Benitora u Toyota City, je u elitnoj robnoj kući "Matsuzakaya".



I to na vrhu, u "letećem tanjiru"



Pogled je širok, istina, sam grad nije neka lepota



Lučna građevina u vidiku je Toyota Stadium, matični za Piksijev klub "Nagoya Gurampasu"



To je sam centar grada od 700 hiljada stanovnika, stotine restorana, ova zgrada gledana iz Benitora su restorani, svi spratovi



Po čistom danu se vidi i Mt Ontake (ona koja je eruptirala 27. septembra 2014) i Središnji Alpi



U foajeu restorana, Tian An Men skver iz Pekinga, sa sve portretom Mao Tse Tunga



I izloženi modeli jela koja se služe (nekada se čeka i po sat vremena da se dobije sto, to je da čekaoci unapred odaberu šta hoće pa da naručivanje za stolom ide brže)



Kako ovde stoji, tako dođe i na sto, nema devijacija



Jelovnici i cenovnici (kao u dinarima). Ove varijante dim-sim su im specijalnost, nema boljih od njih





Glavna jela



Sada klopa dolazi na sto. Piroške levo su sa mlevenim mesom i povrćem, desno sa krabinim mesom



Shorompo, pufnice sa mlevenim mesom i supom unutra. Treba kao da je poljubiš, odgrizeš parčence, pa ti supa uđe u usta



Jumbo gyoza, povrće i mleveno meso







U soya sos se doda malo ovog sirćeta



Skoro sve se u to umače





Osim štapića od krabe, oni dođu sa malo senfa na tanjiru





Iz svih tih poseta, šta je bilo na stolu



Ova su jela bila dobro ljuta











Ova piletina je bila baš taman, ne ljuta



Ovde su feferoni mogli da se sklone u stranu sa prženog pirinča



Još nekoliko prizora











Ima i dečji set, to je bilo davno, 2008. kada smo to naručivali za ćerku





Preporučujem restoran, ima ih u svim gradovima Japana. Za troje, bude 4500-5500 dinara, zavisi koliko nam oči zinu i koliko na kraju tražimo da nam spakuju da ponesemo kući.