Page 10 of 10 FirstFirst ... 8910
Results 181 to 182 of 182

Thread: Foto za danas (2018)

Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Ovaj 24. septembar 2018. je praznik u Japanu. Iskoristio sam ga da se razvezem biciklom 50km.

Usput, na brani male reke (koja će se otvoriti za slobodan protok vode 30. septembra), vidim ždrala.

Dok sam ga slikao, osećao se primetno nekomforno.

Kao da je mislio da ga nišanim. Ubrzo je odleteo, ja otišao, možda se i vratio.
    Azija, moja dezela.

Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Ovo sam postovao i ranije, oglas McDonaldsa za radnike (skoro svi restorani imaju slične). Kako Japan klizi da padne sa demografske litice, jednostavno, nema ljudi da rade.
    Pogotovo ne za ove pare. Cifre su kao u dinarima.

Satnica je od 900 (dnevni rad) do 1,125 dinara na sat (noćni rad). Može i na nekoliko sati dnevno, kao od 12:00-14:30, vreme ručka.

Tu je plata (za te mlade) 162,000 dinara. To je i minimalna plata za full-time posao. Od toga može da živi ili neki asketa ili neko ko nije otišao na faks a ostao sa roditeljima. Ili retki "večiti student".

Novo je, poslednji red, mogu i oni od preko 60 godina. I penzioneri sa malim penzijama da imaju neku aktivnost i dopune prihode, koliko može od ovih para. Plata je manja ali rade srazmerno manje sati nego ovi mladi u trećem redu koji su 20+ godina stari.

Koliko god da su ove nadnice male, niko ne radi isto vreme za manje pare.
    Azija, moja dezela.