Page 5 of 13 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 81 to 100 of 242

Thread: Foto za danas (2018)

  1. #81
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Prolećna dekoracija u foajeu moje firme u Tokiju. Uvek slikam te sezonske aranžmane, za sva godišnja doba.

    Ovde se potrefila pripravnica, počela rad 2. aprila (1. april je početak finansijske godine u Japanu a 2. april je bio ponedeljak), jedna od 900 hiljada početnika. Proleće, početak svega.



    Neka joj je sa srećom ulazak u korporativni život.
    Azija, moja dežela.

  2. #82
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Mt Fuji iz Shinkansena danas.



    Kratak video, iz voza



    Putovao sam tom linijom bar 200 puta, ovako video planinu možda 5-6 puta, stalno u oblacima. Statistika kaže, ovako se može videti samo 40 dana godišnje. Sreća ovaj put.
    Azija, moja dežela.

  3. #83
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Doručak u hotelu, 25. sprat.



    Zgrade sa leva su "Tocho", kratki naziv za Tokyo Metropolitan Government. Odatle se upravlja gradom sa 35 miliona stanovnika, više nego cela Kanada.



    Imaju olimpijske banere dole



    Ovo hoću da kažem: ako svaki stanovnik grada (i Beograda) dnevno napravi 2kg smeća, to je ovde 70 miliona kilograma.

    Podelimo to na tone i kamione za odvoz (2 tone a svaki po 6 metara) i dobijemo kolonu od 210km da idu branik uz branik jedan za drugim.
    210km, od Beograda do Aleksinca je 200km. Tako oni, svaki dan u godini, decenijama a grad klinički čist.
    Azija, moja dežela.

  4. #84
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Dani lala, Nabana no sato, Nagoya.



    Neverovatno koliko je bilo Thai. Ove nedelje je bio Songkran (Thai Nova godina) pa su se mnogi dali na put u Japan (ne treba im viza za do 2 nedelje boravka).







    Noćni pogled



    Biće više sutra, ovo za danas.
    Azija, moja dežela.

  5. #85
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Mt Fuji iz Shinkansena danas.


    Nikad bolju sliku Mt.Fuji nisam video !

    I ovi dimnjaci ( fabrike ili toplane ) kao neka nostalgija za nekadašnjom industrijom Srbije.

    I video - isto tako.
    Da nema ovog foruma ne bi se nikad "provozao" šinkasenom.

    Vrh zarubljene kupe planine u snegu.

    Sad se tek jasno vidi da je to ustvari grotlo vulkana.
    Čak sam tražio i potvrdu za to u wikipediji.
    3776 metara - moja Fruška Gora (sa 500 m ) je mikimaus za ovo.

  6. #86
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Tu su u podnožju fabrike, narod nerado tu živi, trusno je. Na padinama nikoga nema, to je jeziv kamen, prepržena vulkanska lava, crna. Od tog kamena je pravljen bivši hotel Imperial koji je bio jedina zgrada koja nije izgorela u požaru posle zemljotresa 1932 - jer je kamen od kojeg je bila napravljena bila lava koja je već jednom pregorela.
    Ima ovde moj post o tome.

    Mislim čak da je to državno zemljište na kojem je zabranjena gradnja. Toliko je pusto da su tu vojni poligoni za gađanje bojevim raketama i granatama.

    Može da se ode kolima do 2,320m, bio sam jednom, ima ovde.
    Azija, moja dežela.

  7. #87
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Morodo Pass, najveći sneg na svetu. Kada sam ja bio, bilo je 14m.



    Juče je otvoren (otvara se u ovo doba godine) nakon što je probijen put. Sada je 17m snežni zid.
    U novembru zatvore i niko ne prilazi. Vozilima je ionako zabranjeno (osim autobusi samog parka) u krugu od 30km.
    (slika iz novina)



    Ima ovde kompletan napis sa mog puta.
    Azija, moja dežela.

  8. #88
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ogromna prodavnica baštenskog cveća uz Nabana no sato.



    Kupili smo jedni saksiju ajisai (hortenzija) da krasi sobu. Traju po 3 meseca.

    Azija, moja dežela.

  9. #89
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Kada se prođu svi pojasevi karatea i dođe se do pred crni, poseban trening.

    Dojo (čita se "dođo") je škola gde Grand Master (crni pojas 9. dan) trenira kandidate za crni pojas. Samo mesto ne izgleda impresivno, unutra je trening hala sa oprugama ispod poda, pa pojačava svaki skok.



    Ne sme unutra da se slika



    Tu se sparinguje bez zaštite (bez šlemova, rukavica, sunđera na grudima kao pojas za spasavanje), roka se kao po filmovima.

    Pojasevi u karateu nisu postojali do kraja 1950-ih. Ili si majstor (crni pojas) ili nisi. Da popularišu sport, škole su izmislile pojaseve sa bojama da ublaže osećanje da nešto treniraš 5 godina i nikad ne znaš gde si.

    A prava stvar je ostala ista: ili si majstor ili nisi.

    Polaganje za crni pojas je pred nezavisnim telom i sudijama (Japan Karate Federation) koje je baš briga iz koje si karate škole došao. I tu smo: ili si majstor ili nisi, isto kao vekovima pre.

    Kada taj Grand Master oceni da je kandidat spreman za polaganje za majstora, onda ide na taj ispit, van te škole.

    Moja ćerka je bila prvi put prošli ponedeljak, zadobila malo modrica, kaže neke i zadala drugima. Trening ide 2 sata ponedeljkom, 2 sata utorkom i 1 sat sredom. Veliki komitment za 14 godina devojčicu.

    Šta vidimo od karatea?
    Svi koji imaju decu razumeće šta znači "nered kao u tinejdžerskoj sobi". Ništa od toga. Njena soba je, iako potpuno opremljena, čista i uredna kao kaluđerska "kelija".

    Da li je vozim na treninge i vraćam kući?
    Ne, trenira za crni pojas i sad ja treba da se brinem o njenoj bezbednosti u ionako bezbednoj zemlji, Japanu. Ide sama, metroom.
    Azija, moja dežela.

  10. #90
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Pitaju me sa drugog Foruma, o platama u Japanu.

    Minimalna plata, zakonom propisana, je kao ova po restoranima. Koriste reč nemačkog porekla, "arbait". Nekih 1,000 dinara na sat.



    Na to ide + prevoz, gradskim saobraćajem.



    Na gornjoj slici i kažu koje godine i koja plata, čak su i uključili i 60+.
    Kaže, neko stariji od 20 godina može da zaradi 150 hiljada dinara mesečno, smene, ne danonoćno kao salarymen.
    Azija, moja dežela.

  11. #91
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post

    Šta vidimo od karatea?
    Svi koji imaju decu razumeće šta znači "nered kao u tinejdžerskoj sobi". Ništa od toga. Njena soba je, iako potpuno opremljena, čista i uredna kao kaluđerska "kelija".

    Da li je vozim na treninge i vraćam kući?
    Ne, trenira za crni pojas i sad ja treba da se brinem o njenoj bezbednosti u ionako bezbednoj zemlji, Japanu. Ide sama, metroom.
    To je baš pohvalno.
    Da li su to navike iz škole ili naučeno u kući...ali svakako je dobro.

    Naša je starija, to nemamo u školi ,trudimo se u kući (uglavnom žena) a da li smo zadovoljni ?...pa ne baš ili tačnije.. možda 70%.

  12. #92
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Ogromna prodavnica baštenskog cveća uz Nabana no sato.



    Kupili smo jedni saksiju ajisai (hortenzija) da krasi sobu. Traju po 3 meseca.

    Lepo...
    kao i prošle godine.

    Nego...nikako da dokučim one satove...Thai,Japan,Srbija,Australija,Teksas...šta li je ono na pola sata?

  13. #93
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Nego...nikako da dokučim one satove...Thai,Japan,Srbija,Australija,Teksas...šta li je ono na pola sata?
    Seattle, Boston, Cork (Ireland), Bangalore, Tokyo
    Azija, moja dežela.

  14. #94
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Subota, lep dan za izlet. Tenryu reka, Iida, Nagano Prefecture



    Svi sa prslucima. Po brzacima koriste motor. Mlado planinsko zelenilo i vedar dan



    Ovde se od pritoke boja vode meša



    Posle 45 minuta, krajnja stanica. Tu je i voz da nas vrati na početak.





    Kako smo se mi vratili, vratio se i naš čamac. Prazan, na motor.



    Kratak video sa brzaka (ima ton)

    Azija, moja dežela.

  15. #95
    Pa ovo kao na Tari.
    Po mom ukusu.

    Baš lepe prirode ima u Japanu.

  16. #96
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Bilo je tu još atrakcija, napisaću sutra.
    Prospekt za ovo sam slučajno pokupio na branju jagoda prošle nedelje, to je tu. Kao od Beograda do Velike Plane, sve autoput, sat i nešto. Onaj Magome je isto tu, toliko puta sam bio, bar 100 puta, a za ovo nisam znao.

    Ima još mesta oko toga, otićiću opet posle "Golden Week" 30. april - 5. maj kada su velike gužve, da to preskočim.
    Azija, moja dežela.

  17. #97
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Bili smo u istom danu da vidimo i 5,600 stabala breskve u cvatu, Sonohara, Hirugami onsen









    Azija, moja dežela.

  18. #98
    Prelepo ovako u proleće.
    Još su tu ,blizu,vidim, i ona planinska sela Magome i ...

  19. #99
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Jeste to, toliko sam puta tu bio a nisam znao za obližnje atrakcije.
    Azija, moja dežela.

  20. #100
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Reka Tenryu, kormoran



    Raspištoljio se na svojoj tački za vidik. Uhvatiće neku ribu, ne bi bio tu da nema



    Na samoj reci nema komercijalnog plovnog saobraćaja, osim turističkih čamaca koji idu nekoliko puta dnevno. Grade most pa su stavili mrežu ispod



    Jedno je da nešto ne padne na čamac ispod a drugo je da njima ne ispadne neki deo pa da moraju da ga vade iz reke sa roniocima



    Azija, moja dežela.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •