Page 12 of 13 FirstFirst ... 210111213 LastLast
Results 221 to 240 of 242

Thread: Foto za danas (2018)

  1. #221
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,524
    Kamelije, zimske ruže, cvetaju od početka decembra do polovine aprila.

    Ova kuća preko puta mene, napuštena, za 7 godina nisam video svetlo niti da neko ulazi ili izlazi.





    Dalje niz ulicu, ova kuća ima i crvene i bele



    Iza moje kuće, i ja imam jedno stablo



    Kamelije moje, budite mi lepe i cvetne, samo ja bih radije +30 nego +5C. Sutra ujutro će biti vedar dan za let do Thai, biće -1C u Nagoji. Vidimo se za 3 nedelje.
    Azija, moja dežela.

  2. #222
    U Nagoji kamelije bez snega.
    A ovde u Srbiji...veje li veje..
    Zabeleli krovovi.

    Name:  2018-12-14 13.07.08.jpg
Views: 135
Size:  41.0 KB

    Eee....i ja bih rado na tih +30 C.

    Sretan vam put pa da gledamo i čitamo dobre postove iz Thai.

  3. #223
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,524
    Kako izgleda, bice Thai 2.5 meseca leti, 3 nedelje zimi. Prema skolskim raspustima. Nije sneg toliko problem nego opsta hladnoca i rezim zivota u njoj. Bice opet skijanja kada se vratimo ali smo bar ovih 21 dana bili na toplom.
    Kada bi se raspusti promenili da zimi bude 2.5 meseca, to bih najvise voleo.

    Ne idemo ovaj put u Hua Hin, tamo je ludnica, guzve, i saobracajne i svakakve. Ici cemo u avgustu 2019.
    Azija, moja dežela.

  4. #224
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,524
    Slike su, u stvari, od juce, decembar 15. 2018. Thai Airways let TG645 "postavljen na peron".



    Posada (odseda u "Marriott" hotelu u Nagoji) ide sat i po vremena pre putnika



    Bilo je stjuardesa u 40-im. One su za business class, gde putnici imaju svakakve prohteve, sa time mlade zene ne bi lako izasle na kraj.



    To su nasi najbolji drugovi sledecih 5 sati leta.

    Azija, moja dežela.

  5. #225
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,524
    Khao Yai, nacionalni park. Na obodu, najveca farma suncokreta u Thai.



    Ima jos 10 puta toliko kao sa slike.
    Azija, moja dežela.

  6. #226
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,524
    Thailand, Khorat (Nakhon Ratchasima), Piman istorijski park. Iz 12 veka.



    Kazu da je on bio model za Angkor Wat u Kambodzi.

    Danas je bilo 32C, cisto nebo, bez oblacka. Sada smo u Udon Thani, mislim da je 26C u 19:30, potpuni mrak vec sat i po.
    Azija, moja dežela.

  7. #227
    Ovo je Angkor Wat u Kambodži.
    Uporedimo sa tvojom slikom gore.

    Name:  20181218_213354-1.jpg
Views: 133
Size:  39.5 KB

    Zaista,neverovatna sličnost.

    Da sam bilo gde video tvoju sliku Phimai hrama iz Isana sigurno bih mislio da je Angkor.
    Kmerski stil gradnje.Tornjevi u obliku lotosovog cveta.
    Ne znam da li je velik kao Angkor ali liče kao jaje jajetu.
    Samo što je Angkor opasan kanalom i rekom, u blizini, a ovde ne vidim vodu a čuli smo tamo u Kambodži da je za izgradnju tih kmerskih hramova voda i hidronavigacija kanala bila od odlučujećeg značaja za izbor lokacije gradnje.
    Celo to područje istočnog Thai je istorijski pripadalo kmerskom carstvu i svi trgovinski putevi su vodili u glavni grad Angkor.Kao ovde Rim.

    Videti suncokret na tom platou Korata je egzotika kao ovde videti plantažu banana.Nikad ga nisam video u Thai.Uglavnom je palmino ulje.

    Interesantno je na tom području Isana (trećina Tajlanda),agrarnom području, videti ono što oči turista ne vide u Thai.

    Negde sam čitao da je tamo imati volove (water bufalo),statusni simbol mada pretpostavljam da se uz put više mogu videti " kubote" (mali kultivatori-traktori sa dugim volanom) za obradu zemlje.
    U Kamboži obrnuto, više sam viđao volove a retko kubote.

    Pratim sa interesovanjem ovu kružnu, istočno-srednje/severnu, turu po unutrašnjosti da vidimo ono što nema u "A" turističkom Thai.

  8. #228
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,524
    Angkor Wat je 100 puta veci, zato i rekoh da je Piman posluzio kao model. Na kupolama nije lotosov cvet nego, kako su mi rekli, "naga", nadvijena kraljevska kobra sa 7 glava, da donese glas sa nebesa na zemlju do Bude. Pisacu jos, ovo samo dajem znake zivota sa po jednom slikom uvece iz hotela. Napravicu reportazu sa 200 slika kad se vratim u Bangkok.

    Sada krecem iz Udon Thani u Phitsanulok.
    Azija, moja dežela.

  9. #229
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,524
    Crveno more lotusa, Udon Thani.



    U 6:00 je temperatura bila 19C, posle je otisla na 32C. Bez oblaka i vlage.
    Azija, moja dežela.

  10. #230
    Ovaj svakodnevni metereološki izveštaj na kraju postova je prava stvar.
    Oprečna su mišljenja o vremenu ( i kupanju) u tom periodu visoke sezone a ja nikad nisam bio u Thai u to vreme.

    Jel to neko jezero sa lotusima?

  11. #231
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,524
    Google "Red Lotus Sea in Udon Thani, Thailand". Ovde je moj kratak klip (ima ton, zvuk vanbrodskog motora)




    Tesko je do tamo doci bez ture ili svojih kola. Mi smo na obodu jezera i prenocili.

    Ja sam 4 godine, 2004-2008 naisao na hladne udare sa mrtvima od hladnoce u Chiang Mai i Chiang Rai, drhtanjem na pesackim prelazima u Bangkoku. Od tada sam prestao da idem oko Nove godine. Svake od tih godina voda u bazenima je bila hladna ili hladnjikava. To se tesko predvidja.

    Ovaj put, ako se i ne desi, necu videti guzve po glavnim mestima jer tamo jednostavno necu ni ici.

    Danas je Phitsanulok (rodno mesto kralja Naresuan, licnosti koju Thai neizmerno postuju, Rama I, od njega je to pocelo). Pomeranje u Sukothai popodne.

    U 8 ujutro je prijatnih 23C, ici ce do 33C. Cisto nebo.
    Azija, moja dežela.

  12. #232
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,524
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Na kupolama nije lotosov cvet nego, kako su mi rekli, "naga", nadvijena kraljevska kobra sa 7 glava, da donese glas sa nebesa na zemlju do Bude.
    U pravu si, sam "chedi" jeste u obliku pupoljka lotosovog cveta. Sto sam mislio a nespretno sam se izrazio, detalji, kada se zagleda (i ako je ocuvano) pokazuju statuu Bude natkrivenu sa "naga", kraljevskom kobrom.







    Azija, moja dežela.

  13. #233
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,524
    Sukhotai, Wat Sa Si.



    Sukhotai su ruine mada bolje ocuvane nego Ayutthaya. I prostor je manji, biciklom moze da se obidje sa stajanjem, dolaskom u hramove gde moze da se pridje i slikanjem, 90 minuta.

    Sutra, 430km voznje do Kanchanaburi (Erawan vodopadi). Zaustavljanje na usputnim atrakcijama. Tamo dva dana.
    Resio sam da diplomiram te vodopade.

    Sedim veceras napolju u Sukhotai, prijatno je, kao lepo letnje vreme.

    Honda Jazz ispade fin auto. Zadnja klupa moze da se obori 1/3 sedista u kao stocic za noge, cerka voli, moze da se izvali dijagonalno i da cita svoje knjige.
    Azija, moja dežela.

  14. #234
    Thai,odmor, ekskurzija koju će ćerka pamtiti a ovaj forum zabeležiti, prijatno letnje veče, porodica na okupu...Idila koju malo ko ume da ceni (često i zbog nekih nebitnih sitnica) sve do momenta kada izgubi i deo toga.

    A ovde jutros - 8 C .Nije problem hladnoća i sneg već poledica koja nastane posle kratkog dnevnog otapanja.

    I moji poslednji postovi behu idilični, ali kaže naš narod - "đavo nikad ne spava".

    I eto ćerki, posle pada , naprsla kost desne šake.Gips mesec dana.Nema pisanja na vežbama,kucanja tastature laptopa ...a sada kolokvijumi,tu je već i ispitni rok....Treba pomoć i pri osnovnim funkcijama- oblačenju,pranju..

    I eto, otkazasmo i rezervaciju za NY praznike u Beču i zamenismo je strategijom upravljanja krizom.

  15. #235
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,524
    Bas mi je zao. Mesec dana gipsa, bas se nasao da uvede u Novu godinu.
    To mora da je unutar sake (ja sam imao u zglobu sake, nadam se da nije to) cim ne moze da pise i kuca. Sta cete, nadjite joj se. Nadam se da nije u bolovima.

    Ako se spremala za kolokvijume, verovatno mogu da je usmeno ispitaju, za takav slucaj.
    Azija, moja dežela.

  16. #236
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,524
    Pre premestanja u Kanchanaburi (River Kwai), sporedno mesto u Sukhotai, 60km udaljeno,



    Temperatura je bila 36C.



    Ne idu kola 220kmh, to je verovatno zajednicki brzinomer za sve Honde.
    Azija, moja dežela.

  17. #237
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,524
    River Kwai "Jungle Raft Hotel". Ima ih na desetine.



    Vratio sam se sa puta u Bangkok, bice vise sutra.

    Temperatura je i dalje 33-34C.
    Azija, moja dežela.

  18. #238
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,524
    Neko je, u ovom hramu, Khorat, Thailand, hteo nesto da kaze, cak i izricito, stavio na tablu



    Verovatno je neko propustio Thai nacin da se kaze "ne". Thai, jedna od retkih nacija na planeti, ako ne i jedina, koja nema rec za "ne" (kazu "mai chai" = "nije da") propustio vekovne eufemizme kroz Google translator i dobio ovu smesnu besmislicu pa je jos i postavio na nekoliko mesta po parku oko hrama.
    Azija, moja dežela.

  19. #239
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Pattaya, Terminal 21, mega shopping mall, kao ideja aerodroma.

    Ova devojka ima uniformu starinske stjuardese, kao sa "titovkom" samo plavom.



    Mislim da je Ruskinja

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  20. #240
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    U Pattaya, Ramayana aquapark, prvi put sam probao filipinsko pivo San Miguel.

    Bilo je odlicno.



    Mozda zato sto je sveze, toceno

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •