Page 7 of 13 FirstFirst ... 56789 ... LastLast
Results 121 to 140 of 242

Thread: Foto za danas (2018)

  1. #121
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Na nekom Forumu, diskusija o kremama za sunčanje.

    Niko ne reče da "50SPF" na tubi znači, ako bi izgoreo za jedan minut, sa ovime nećeš za 50 minuta.

    Kako se prodaju kupaći kostimi u Japanu, verovatno i po celoj Aziji (znam za Thai), hipermarket blizu moje kuće







    Mi se u ta odela za plažu i sunce oblačimo od najranijeg detinjstva



    I danas, i uvek. Australijska navika, niko ne razume sunce bolje nego oni.



    Muškarci se ne trzaju puno oko toga, žene da. Ima ih u slici sa zaštitom, ne trebe im krema osim za lice





    Dosta ih im a u slici sa kao kompletnom odećom za vodu i sunce



    Neka mi neko kaže da je video nekoga iz Azije (Thai, Japan, svi ostali) da se sunča, odmah bih mu rekao da laže.
    Azija, moja dežela.

  2. #122
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Neko je pitao na tom Forumu "da li su Japanci čuli za kremu za sunčanje".
    Za kremu jesu ali za sunčanje nisu. To ne postoji kao aktivnost. Cela Azija, 60% čovečanstva, nikada se aktivno ne sunča (sunbathing). Čak šta više, opaljenost suncem je znak niskog društvenog statusa, "red neck".
    Od svih kozmetičkih proizvoda, kreme za beljenje kože su možda 50% tržišta u Aziji.

    Ali su ne čuli, nego samo to i uzimaju: zaštitu od sunca. Dakle, zaštita od sunca, ne za aktivno izlaganje njemu. Obična farmacija, u hipermarketu



    Na reklamama za "sun protection" su modeli u dnevnoj odeći. Ova prska lice sprejom





    Ko vidi cene, iste su kao u dinarima



    Ovde imamo za plažu. Model je beo, ne pocrneo





    Mladi koji idu u aquaparks da udaraju čežnju, da pokažu telo, imaju normalne kostime (kada se poudaju, kupe ona odela za sunce)



    Niko nije pocrneo, to su sprejevi kojima se naprskaju da se crnjenje spreči

    Azija, moja dežela.

  3. #123
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Toyota City, sedište najvećeg proizvođača automobila na svetu a u školu (dok im roditelji rade verovatno u Tojoti) se ide peške.



    Na začelju je najstariji. Kako sam išao, viđao sam kolone koje idu u suprotnom pravcu. Rekao bih da sa svake strane idu bar po 2 km.

    Azija, moja dežela.

  4. #124
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Kišna sezona u Japanu, njeno cveće, hortenzije (ajisai). Hortenzije, Katahara Onsen, Gamagori.

    Latinski , cveće se zove Hydrangea

    Svake godine idemo.







    Uhvatili smo pauzu između dve kiše, u pozadini je Pacifik





    Prolaz koroz hortenzije





    Kažu, ima ih 38 vrsta, sve izložene



    Na povratku, oko 17h, vidimo kolonu u suprotnom smeru, dugačku 9km, svi idu da ih vide po danu pa onda po noćnom osvetljenju. To je 2 sata da se dođe do mesta koje smo mi napuštali. Bili smo jednom i po danu i po noći, ima negde na mom sajtu "Japan proleće".
    Azija, moja dežela.

  5. #125
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    "Clear Cola", kokakola samo čista kao voda. Nula kalorija. Ne znam da li je samo za japansko tržište.



    Da ti neko ne kaže, mislio bih d apijem 7Up ili Sprite (koji je isto Coca Cola firma).
    Azija, moja dežela.

  6. #126
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Yey! Evo jednoga moga, na terasi napisao naslov ovog sajta.

    Foto je pozajmljen sa sajta "Peščanik", autor fotografije je Đorđe Karan.



    Sam članak nije neko lako zabavno štivo, čisto da ga navedem kada sam već pozajmio sliku od njih (nisam ih pitao, samo kao net-kulturu da navedem odakle je, jer foto nije moj).
    Azija, moja dežela.

  7. #127
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Philipine Airlines firma koja je gledala sa ivice stene u ambis bankrota 2007, oporavila se.

    Ovo im je sada posada, odevena po pravilima



    Pre su bili u kaki uniformama, da nije filipinske lepote ženskih na kojima bilo koja odeća izgleda lepo, neko bi ih pokudio.



    Samo da mi nekada padne na pamet da odem na Filipine.
    Azija, moja dežela.

  8. #128
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Nagoya Train Station, po površini najveća na planeti.

    Školska deca putuju grupno. U klinički čistoj i klimatizovanoj stanici, sva moraju da sednu na pod.



    Posle, u shinkansenu, nema veze, ionako sede.

    Azija, moja dežela.

  9. #129
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Tokyo, Takeshita Street, 100 puta sam bio i uvek me fascinira omladina i alternativci i radnje u njoj.







    Ćerka, idemo u Tokyo nedelju 2-6 juli, hoće da sama tamo ode i razgleda.
    Azija, moja dežela.

  10. #130
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Shimoguri, spektakularan pogled na selo i vijugav put.



    Azija, moja dežela.

  11. #131
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Breskve, čiji smo cvat (5,000 stabala) posmatrali i uživali 29. aprila 2018



    Sada su, 26. jun donele plodove



    Nije jeftino ali smo ih kupili, da nastavimo pun krug. Hirugami onsen village, Nagano Prefecture.



    Slatke su kao med.
    Azija, moja dežela.

  12. #132
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Universal Studios Osaka, danas. Ćerka otišla sama, 6 vozova da promeni, uključujući i shinkansen. Vrlo samostalno, za dete od 14 godina.

    Njena slika, ovo je najposećenije mesto, Harry Potter, ljudi u slici su 1% normalne posete bilo kojim danom.



    Ne samo to, da se uopšte uđe u krug Harry Potter, u martu je trebala posebna karta, sa automata, ukucaš vreme a on ti ili izda (besplatnu) kartu ili kaže da je puno i da odabereš drugo vreme. Osoblje na ulazu traži te karte, sa njom imaš sat vremena da razgledaš. Treba, ako ne ideš na vožnje i ne kupuješ njihove suvenire, najviše 15 minuta.

    Danas je ćerka imala 26 "rides", više nego za svih prethodnih 6 puta. Za "Jaws", brodićem, gde mehanička ajkula iz filma iskače pa na kraju ugrize električni kabl, bilo je čekanje po dva sata. Danas, uđi kao u tramvaj, nema redova.

    Šta se desilo. Bio je veliki zemljotres u Osaki 18. juna 2018, na TV su kružile slike da je čak i USJ pretrpeo oštećenja. Mnogi su odložili posetu. Ko će da ide na roller-kostere posle toga.
    Azija, moja dežela.

  13. #133
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Shimogori selo, Nagano Prefecture.

    Shvatio sam kako se tu neko uopšte naselio.

    Kada gradovi nisu bili bitni niti njihova blizina, ova pozicija ima sunce ceo dan, nema ujutro i uveče, ceo dan.



    To je seljacima vekovima unazad bilo lepo da imaju za ono što uzgajaju.

    Azija, moja dežela.

  14. #134
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Moj tokijski ofis. Ovo je pogled iz WC-a.



    Nekada sam imao kao 1.80cm visoke particije oko mog prostora, još uvek imam u Nagoya i Toyota office.

    To je promenjeno u Tokiju i Osaki, niko nema particije, čak ni direktor. I on seda gde nađe mesto.



    Na kraju dana, svako svoje stvari u loker, svi stolovi čisti za naredni dan. Istina, firma je poslala svakog da radi 2 dana nedeljno od kuće.
    Za Japan, malo je gore nego drugde po svetu. Kako neko da radi a da ne ide na posao, šta on to radi od kuće. Mora da je nešto zglajznuo, da ne daje sve od sebe. Dosta njih nikada ne radi od kuće iako mogu, odobreno čak i zahtevano sa vrha.

    Za napitke, ovi označeno crvenim su besplatni na mašini.

    Azija, moja dežela.

  15. #135
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Novo "pivo", bezalkoholno, bez kalorija. To je bilo i pre, novo je da je "čisto" kao voda, bez klasične boje piva.

    Azija, moja dežela.

  16. #136
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    7. juli je u Japanu Tanabata festival. Dvoje zaljubljenih, kažnjeni, mogu da se vide samo tog dana.

    Na drvcima (kao ovo u foajeu moje firme u Tokiju, stavljeno baš za to) se kače papiri sa ispisanim ljubavnim porukama i lepim željama.

    Azija, moja dežela.

  17. #137
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Yoyogi park, u srcu grada od 35 miliona stanovnika.



    Kada smo već svako na svom iPhone, da se bar dodirnemo nožnim prstima

    Azija, moja dežela.

  18. #138
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Tokyo, Takeshita Street, 200m od Yoyogi parka.



    Ne znam šta je u toj brazilskoj naciji sa narcizmom. I muškarci i ženske. Odmah znaš ko su. Napadno pokazivanje tela

    Azija, moja dežela.

  19. #139
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Nekih 100km od Nahe, Okinawa, prema Kini. Ovo vece ostrvo je jos i nastanjeno, ne znam kako zivot tamo moze da izgleda.



    Ovo manje, kao iz snova o pustim ostrvima, ako na njemu ima vode, mnogi bi tamo rado proveli vreme, jos da povedu koga hoce

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  20. #140
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Rucak na betonu. Ovako oni to vole, jedu po dva sata.



    To su zaposlene u Thai massage radnji, preko puta bolnice. Nisam ranije primetio.

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •