Page 11 of 13 FirstFirst ... 910111213 LastLast
Results 201 to 220 of 242

Thread: Foto za danas (2018)

  1. #201
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Branje jabuka, Iida, jabučarski i voćarski kraj, Nagano prefecture, 90 minuta od nas.



    Veliki turistički biznis, autobusi sa turistima



    Japanci ljušte koru sa jabuka, noževi na izvolte



    Među jabukama, Thai national, njoj je to strano kao Srbima kako se banane uzgajaju



    Plaća se 600 dinara za pola sata, šta god možeš da pojedeš. Skupo je to, 6 istih tih jabuka je 680 dinara u radnji. Ja sam pojeo dve.
    Plaća se uživanje da ih lično bereš (ima korpa da je napuniš i kupiš (platiš) i odneseš kući), pogled na Alpe je važan.

    Azija, moja dežela.

  2. #202
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Gifu Prefecture, Mino, Monet Pond. jezerce ne veće od teniskog igrališta.



    Privlači na hiljade turista (dobro je za 15 minuta)



    Neverovatna prozirnost vode, kao da je sve pod staklom a da vode i nema



    Napraviću post sa više slika u "Gifu".
    Azija, moja dežela.

  3. #203
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Juče "Monet Pond", danas Obara, Toyota City.

    "Šiki sakura", cveta u martu i novembru. Ovde je spektakularna mada nije lepa kao prava sakura početkom aprila.





    U dva dana, dva različita mesta, oba na sat vremena vožnje samo na različite strane.
    Napraviću detaljnije na "Japan - jesen".
    Azija, moja dežela.

  4. #204
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Opet ovo doba godine, mesto Korankei klisura, Toyota City.

    Ovo je 12-ti put da idemo tamo u jesen.



    Uvek lepo, nema šta novo da se priča





    Uživanje u jesenjim bojama

    Azija, moja dežela.

  5. #205
    Nema šta da se priča ali ima šta da se vidi.
    Kao i uvek.

    Jesen iz bajke.

    Volim da vidim te slike.
    I to hodanje po kamenu uz reku.
    Ne znam samo da li je ovog puta bilo pečenog brazilskog pileta jer vidim da je bilo gužve tamo.

  6. #206
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Loy Kratong, danas je (23. novembar 2018) u Thai njihov veliki praznik, kraj kišne sezone.

    Moji Thai, u rasejanju, napravili kratong



    To je, da se dekorisan kratong pusti niz vodu kao da nam dobra sreća teče.

    Porodični događaj, nema reke ovde, u kupatilu, simbolika

    Azija, moja dežela.

  7. #207
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Jesenja idila u mom Moricoro parku, Nagoya.



    Tottoro house



    Azija, moja dežela.

  8. #208
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Neko reče da čaša iz koje se pije ne utiče na ukus. Neka pića (kao konjak) se piju iz namenskih čaša, drži se između prstiju da se utopli i oslobodi aromu. Ne ide iz papirnih ili plastičnih čaša, taman posla iz coffee mugs.

    Za pivo, potpuno isto pivo (Kirin) u irskom pabu, klasičan "schooner"



    U Kirin baru, lanac pabova u vlasništvu same Kirin pivare, služi se u ovakvim čašama.



    Kirin je naš veliki korisnik i naprave feštu petkom jednom godišnje, u julu, najvrelijem mesecu u sali moje firme.

    Tu sam čuo, od njih, da kada se pivo služi u ovakvim čašama, ljudi jednostavno brzo ispijaju, naručuju još, tvrde 30% više nego da je iz krigli, boca ili schoonera. Ima čaša uticaja i na pivo. Ovde je valjda logika da od tankog stakla, oznojena, daj da je "glu-glu-glu" ili "tap-tap-tap" pa da naručimo novu, istu ovakvu.
    Azija, moja dežela.

  9. #209
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Na daljini za šetnju, shopping mall AEON (firma u Asia retail velika kao Walmart u Americi).

    Imaju belgijske čokolade, kažu, najbolje na svetu. Marka: Godiva.

    Azija, moja dežela.

  10. #210
    Ako je tamna,sa velikim procentom (preko 50 %kakaoa) to je zdrava čokolada.

    Da idem na vožnju,pa da mi je to usput, rado bih je kupio.
    Osladim se i pokrenem centar zadovoljstva u mozgu, a i dobar motiv za vožnju ubuduće.

  11. #211
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    To je meni više da potrošim kalorije, ta vožnja bicikom, 12km u vreme ručka, kada niko nikoga u firmi ne pita da nešto uradi.

    Mada u kući ne postoji kultura jedenja slatkiša, ćerka ima u svom lunch box jedan kit-kat svaki dan. Godiva bi bila previše, to je kao za partije (gde bih ih, ako me niko ne vidi, smazao).
    Azija, moja dežela.

  12. #212
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Mino, Gifu Prefecture, Nagara river. Ista ona na kojoj se u donjem toku lovi riba noću.

    Kristalno čista, čak i pitka voda.

    Od prošle nedelje, jesen. Stene su tu, iste



    Avgust 2010:



    Tada, 2010, tada 5 godina stara ćerka skače sa stene. Prilično hrabro za dete tih godina. I ja sam morao da skočim, ona me gledala, mada sam se useravao.

    Azija, moja dežela.

  13. #213
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Uz voćnjak otvoren za publiku u Iida gradu gde se beru jabuke (600 dinara da jedeš koliko hoćeš ali nema iznošenja) je ovaj. Ne znam kako ovo radi.



    Ima ove pokrivene leje, po tome se verovatno ne gazi. Ili ih sklone pa onda oberu ili ima neka mašina. Ili imaju ugovor sa supermarketima kada da ih oberu i pošalju u prodaju.



    A grad Iida, Nagano Prefecture (100 hiljada stanovnika, simbol grada je jabuka), u jesenjoj idili

    Azija, moja dežela.

  14. #214
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ovo mora da je bilo i pre, Washington Hotel Shinjuku. Za poslovne putnike, da prenoće.



    Pola lampe, druga polovina je u ogledalu



    Po novim pravilima, tamo više ne odsedam, ima firma ugovor sa boljim hotelima koji imaju veće sobe.
    Azija, moja dežela.

  15. #215
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japanci i Thai imaju problema da izgovore glas za slovo "R". Thai reč za stranca, "farang" izgovaraju "falang".

    Japanci isto mešaju, za Coca Cola (Cola) kažu "kora". Mešaju, pa i napismeno.

    Moricoro park, Nagoya, službeni ulaz u jednu od zgrada

    Azija, moja dežela.

  16. #216
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Na današnji dan, 8. decembar 1941. Amerika je objavila rat Japanu. Posle iznenandnog napada na Pearl Harbour.
    Objavio ga je tadašnji predsednik SAD, Franklin D. Roosevelt.

    Specijalno za taj trenutak, u Kongres je došao ovim kolima. Packard. Možda nije baš ovaj primerak, izložen u Toyota Automobile Museum, Nagakute, Nagoya.



    Skoro 3.5 tona teška, blindirana kola, bila su jedina takva u Americi tih dana.



    Dok sam još bio pretplaćen na "The Economist", tamo sam pročitao da su ta (originalni model sa celom kabinom) kola bila konfiskovana od Al Kaponea. On ih je bio naručio da se naprave za njega.
    Azija, moja dežela.

  17. #217
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Nagoya, CentrAir Airport, Boeing izložbeni prostor, otvoreno oktobra 2018, Flight of dreams. Naravno, zvezda je Boeing 787 "Dreamliner", kojim smo se vozili nekoliko puta.



    Može da se uđe, pola sata čekanja

    Azija, moja dežela.

  18. #218
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Sa istog mesta, Air Asia Airbus A-330. To je sa njima sada 4 direktna leta dnevno Nagoya - Bangkok. Thai Airways dva leta, Japan Airlines jedan let + Air Asia. Svi letovi su sa širokotrupnim avionima, možda 1,200 putnika dnevno.

    Azija, moja dežela.

  19. #219
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Patike koje sam u Thai kupio 2010. Ostavio ih tamo netaknute 8 godina. Letos, nazujem ih da odem na trčanje, pretrčim 50m i oba đona otpadnu, istovremeno.



    Pa da, nerazgibavane, šta god da ih je držalo zajedno ne bi tako otpalo da sam ih koristio.
    Azija, moja dežela.

  20. #220
    Posećujući Thai,godinama, uvek smo kupovali nešto garderobe.

    Koliko god da su majice, šorcevi,dečija garderoba...solidnog kvaliteta , za obuću a pre svega cipele važi pravilo - NE KUPUJ .

    Ne znam zašto je tako , ali naša iskustva sa par kupovina obuće, (u prvim posetama) su bila kao i tvoja sa patikama.
    Otpadne peta, izgule se na blaži udar...

    Ono što od garderobe kupujem u Thai , i bolje je ( i jeftinije) nego u Srbiji, je - pamučni muški donji veš Pierre Cardin.Tu ga negde verovatno proizvode.Godinama, dobar kvalitet pamuka.Za 100-150 THB po komadu punog kvaliteta.

    Takođe su kvalitetne i svilene košulje BOWLING (Thai proizvodnja) ali im cena nije niska 900-1000 THB ( oko 25 € ).Leti ih nosim - i sada su kao "ispod čekića".

    Vidim - spremanje je počelo.
    Sitno se broji .
    A ovde - smrzavanje.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •