Page 4 of 13 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 61 to 80 of 242

Thread: Foto za danas (2018)

  1. #61
    ne znam cemu sad ova prica sa tehnicke strane. Covek nije ni rekao da je strucan da pravi reaktore, ali je citirao izvestaj coveka koji jeste koji je rekao da taj reaktor nije siguran. E taj sto je rekao da nije reaktor siguran, ti sad mozes s njim da udes u tehnicku raspravu ko je u pravu.

  2. #62
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by Deks View Post
    ne znam cemu sad ova prica sa tehnicke strane. Covek nije ni rekao da je strucan da pravi reaktore, ali je citirao izvestaj coveka koji jeste koji je rekao da taj reaktor nije siguran. E taj sto je rekao da nije reaktor siguran, ti sad mozes s njim da udes u tehnicku raspravu ko je u pravu.
    Long before Japan’s Fukushima Daiichi plant contaminated a large swath of the Pacific Ocean with radioactive material in 2011, for example, General Electric marketed the Mark 1 boiling water reactor used in the plant (as well as in sixteen American nuclear plants), a cheaper alternative to competing reactors because it used a smaller and less expensive containment structure. Yet the dangers associated with the Mark 1 reactor were well known.


    Reaktore konstruišu ljudi kao onnut. Ovaj tvoj šarlatan je od nekoga čuo da je reaktor nesiguran (a on ne samo da o tome nema pojma nego čak tvrdi da je i "dobro znano", što nije tačno) i sa FoxNews načuo da je teška radijacija ispuštena po Pacifiku, što je obična glupost.

    A ti ga nama dovedeš na sajt i kažeš da idemo da se ganjamo sa onim od koga je on to čuo a za ispuštenu radijaciju da vatamo za gušu FoxNews ili CNN.

    Pa knjige bazirane na takvim temeljima, o oblasti o kojoj ima predstave kao slučajni prolaznik u supermarketu, mogu da pišu i naši profesori Megatrend "smućkaj pa prospi" predmeta. Istih tih što on predaje i piše bestselere.
    Azija, moja dežela.

  3. #63
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Akashi most, predjem ga danas na putu od Osake to Tsukushime (na Shikoku, najmanjem od 4 japanska ostrva).

    Name:  2018akashi01.jpg
Views: 276
Size:  30.4 KB

    Name:  2018akashi02.jpg
Views: 273
Size:  19.6 KB

    Noseci kablovi (splet zica) su verovatno 2m u preseku.

    Name:  2018akashi03.jpg
Views: 272
Size:  22.0 KB

    Evo ga sa odmorista. Sa 1,991m ima najduzi glavni raspon na svetu.

    Name:  2018akashi04.jpg
Views: 273
Size:  25.8 KB
    Azija, moja dežela.

  4. #64
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Naruto Whirlpools, gledani sa broda (za tu namenu).

    Name:  2018narutowhir01.jpg
Views: 266
Size:  43.0 KB

    Ima i jacih vrtloga, u sred proleca. Naidje ovaj jedrenjak pa mi malo laknulo, nije znaci opasno

    Name:  2018narutowhir02.jpg
Views: 273
Size:  34.6 KB
    Azija, moja dežela.

  5. #65
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Kumano Nachi Taisha, tu smo uvek hteli da odemo. Pa i otišli u ovoj turi. Napraviću post o tome.



    Opet, slika je nekako uspela, kiša tajfunske snage mi polomila kišobran.
    Azija, moja dežela.

  6. #66
    Vodopad iza, iz onih stena, je fascinantan !

    Oduvek sam voleo takva mesta.

    Kada sam prvi put išao na Puket meni je pod " must do" bila poseta u unutrašnjosti vodopadu.
    Ali kada sam došao tamo-razočarenje.Ništa od onoga sa fotografija.
    Presušilo.Jedva da je nešto "piškilo".
    I uopšte,nikad u Thai nisam naleteo na dobar vodopad.

    A ovo kod tebe, jeste da je bio tajfun i možda lošije za slikanje, ali je zato vodopad "nadošao" i visok i još one stene.
    Uđoh na link -kaže 133 m !!

    I još prelep hram sa vidikovcem.
    Izgleda markantno i po lošem vremenu.

    Da vidimo i ostale slike,ako su uspele, pogotovo sa onog vidikovca-terase uz hram.

    I one prethodne slike mostova ( 2 km !! ), vrtloga... baš neobične.

    Izgleda dobra ekskurzija samo da je bilo lepše vreme i manje gužve u Universalu.

  7. #67
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Napraviću poseban topik za celu turu. Imam 1,250 fotografija, moraću da izaberem max 10 po danu.
    Azija, moja dežela.

  8. #68
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527

    Veliki hotel, veliki doručak

    Daiwa Kishu Minabe Resort, ima bar 500 soba.



    Mi smo bili sa morske strane, nisam ga video odatle, ima na linku.

    Vidi mu parking, posebno one autobuse. Kineski paket turisti. Samo tih 8 autobusa je 350 ljudi plus sva ova kola, moguće da je bilo te noći i do 1,000 gostiju.



    Odem u onsen u 6 ujutro, u yukati krenem pravo odatle na doručak, kad ono, red 100m a još nije ni otvoreno (u 7am počinje, do 10am).



    Banket sala. Na ulasku, preda se kupon i dobije tablica "ovo mesto je zauzeto". Niko ne može da zauzme ceo sto a i da ne ostavlja torbu ili nešto da naznači zauzetost dok puni svoje tanjire.



    Pa kad se navalilo, buffet





    Hotel je odličan, zapanjujuće jeftin.

    Ogromna soba (na linku imaju slike soba) za troje, cena je po osobi, sa doručkom koji se posebno plaća, svezajedno 9,700 dinara za sve.
    Azija, moja dežela.

  9. #69
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Tokushima, na Shikoku ostrvu ima festivale. Na brošuri vidim sliku ove lepe Japanke, učesnice



    Na feriju, od Tokushima do Wakayama





    Imaju ih izložene. Nisam razumeo da li mže da se nabaci i slika





    Trebao bih da se udubim, zašto je šešir takav kakav jeste, mora da je vekovima tako iz nekog razloga.
    Azija, moja dežela.

  10. #70
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    IKEA u mom gradu, još me čudi da nije izašla iz mode. Imaju svoje parkinge a još ove udaljene i iznajmljuju od Moricoro Parka.

    Ima bar 1km a ljudi dolaze, kupuju, nose, čak i tu parkiraju





    Ne znam šta Japancima treba a da nisu imali do sada. Mora da su neke IKEA dosetke, sudeći po relativno malim pakovanjima, koje su ih namamile da nešto kupe.

    Azija, moja dežela.

  11. #71
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Pecaroši na jezeru Biwa, duplo većem od Ohridskog



    U stvari, to je kao u centru grada Otsu.



    Prince Hotel lanac ima objekat i ovde



    Novo-staro. U luci (Otsu i znači "velika luka")



    Na svaki sat sprejevi, noću osvetljeni



    Planina iznad je Hiei, puna hramova, na listi UNESCO



    Taj Otsu grad, nije naivan. 340 hiljada stanovnika, sve što treba i ne treba, ima Univerzitet (državni) a vozom samo jedna stanica do Kyoto, 10 minuta kroz tunel ispod te Hiei planine.
    Azija, moja dežela.

  12. #72
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Naša škola, sakura u cvatu



    Naša ulica



    Nadam se da će biti nešto za vikend sakura piknik.
    Azija, moja dežela.

  13. #73
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Predveče, 29. mart. 2018, Toyota Museum, sakure u cvatu.





    Ova plava staza je biciklistička, tu idem skoro svaki dan 12km.

    Azija, moja dežela.

  14. #74
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Sa moje bicikl staze. Kroz polja, i po selima sakura (u pozadini Mt Sanage, 611m)



    Tu je IKEA našla da napravi svoju veliku prodajnu radnju, zarasla u sakuru (stabla su tu bila oduvek, pre IKEA, nije ih ona posadila.



    Azija, moja dežela.

  15. #75
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Isto mesto, ista radnja, 11 godina koliko tamo idem na praznik, Hanami yasumi, piknikovanje i uživanje u sakurinom cvetu, danas isto.



    Skinu se cipele





    Iza njih , ko zna koliko hiljada piknikera, ne ostane i trunka smeća



    Taman posla da je postalo dosadno, uvek je lepo.



    Ima i vašarske atmosfere

    Azija, moja dežela.

  16. #76
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    2. april, prvi radni dan nove finansijske godine u Japanu. Tada počinju mnoge stvari, uključujući i stupanje na prvi posao.
    Nekih 890 hiljada pripravnika, što diplomaca fakulteta što svršenih srednjoškoloca, danas stupa u život. Nema veze šta su završili, skoro svi imaju posao.

    Slika je iz novina, JAL (avion je Boeing 787 Dreamliner, kada se izuzmu motori (33% cene aviona) 55% njega se pravi u Japanu). Velike firme uzimaju po 600, 800, 1000 pripravnika, odjednom, nema (osim po stranim firmama) drugog zapošljavanja tokom godine. Odela u kojima su, su "freshmen", ista po celoj zemlji. Nose ih prvih 6 meseci, dok su na obuci.



    Kažu novine, 91% sa fakultetom i 94% sa srednjom školom je imalo obezbedjen posao 1. februara (pre diplomiranja, to je 15. marta).

    Šta sa onima malobrojnima koji nisu uspeli da se snadju? E, to su oni koje će roditelji da pošalju na godinu dana u Australiju, Kanadu, Novi Zeland, Ameriku i oni čine većinu onih koji u Japanu govore engleski.
    Azija, moja dežela.

  17. #77
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Isto mesto, ista radnja, 11 godina koliko tamo idem na praznik, Hanami yasumi, piknikovanje i uživanje u sakurinom cvetu, danas isto.



    Skinu se cipele





    Iza njih , ko zna koliko hiljada piknikera, ne ostane i trunka smeća



    Taman posla da j epostalo dosadno, uvek je lepo.



    Ima i vašarske atmosfere

    Lepo...kao i uvek.
    Podseća na one naše proslave za 1. Maj u prirodi.

  18. #78
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Na istom prazniku sakure, Vjetnamci. Ima ih bar 50,000 u Japanu, što studenti što zaposleni u japanskim firmama u Vjetnamu. Toyota tamo ima sklapaonicu kola za lokalno tržište.
    Sve su te firme u blizini Okazaki, gde je ovo i snimljeno.

    Malo poznata stvar, vjetnamske žene se smatraju najlepšim u Aziji, i Thai im daju to za pravo.



    Obukle se u nošnju i selfiji pod sakurom





    Ne dolaze tako odevene na mesto. Nego, presvuku se u javnim toaletima. Ako vidiš red 50m ispred ženskih WC-a, skoro sigurno je da se 10 Vjetnamki unutra presvlači.
    Azija, moja dežela.

  19. #79
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    iida, Nagano Prefecture, od nas kao Beograd - Jagodina. Voćarski kraj.

    Subota je dan za porodične aktivnosti koje uključuju putovanje.

    Grlom u jagode. One su vesnici zime, rađaju od početka januara (neki ih dostave i pre, početkom decembra u supermarkete) a "berbe" kao ova su otvorene za javnost od 13. januara do 19. maja. Onda jagode nestaju sa tržnica.

    U Iida, ima 22 farme jagoda. U centralizovanom ofisu (Japan Agriculture Federation) kupiš kartu a oni po "round-robin" pravilu ti kažu u koju da ideš, sve su jedana uz drugu, znaš broj u koju treba da odeš. Na jednom mestu, možda 1km od ofisa.



    Jedna od vlasnica ili zaposlena na ovoj farmi, prima posetioce, natoči im kondenzovano slatko mleko da u njega umaču ubrane jagose. Jedi koliko možeš sat vremena.



    Pored udubljenja za to mleko je i mesto za odlaganje peteljki.



    Na prvi pogled - gde su jagode?



    One su viseće, bez dodira sa zemljom, ne treba da se peru a iznad farme je i svod





    pogled "ispod žita"



    Ventilatori su tu da veliku promenu temperature (planinski kraj, to jagode vole) dovedu u stanje strujanja vazduha, nema smrzavanja



    Važno, da deca vide da jagode ne donosi "Ujka Krava" nego ih pčele oprašuju i tek onda rastu u nešto ne samo jestivo nego i ukusno. Sopstvena košnica, unutar farme



    Na povratku kući, Komaki Aqua park. Plivanje, plutanje u "lazy river", voda 33C, vazduh 32C. Cena, 500 dinara za odrasle, 200 dinara za decu.
    Tih aqua parkova otvorenih cele godine ima 15 u krugu od 30km oko Nagoje. Cene su niske jer su državne službe, energiju za klimatizaciju i grejanje vode dobijaju od susednog postrojenja za spaljivanje smeća. Pa kada sravne energiju potrošenu i energiju datu, javnost može da uživa u plivanju svaki dan, i kada mu vreme nije.

    Azija, moja dežela.

  20. #80
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ovo je bilo na "Japan proleće" nekoliko puta, svake godine je isto. Cvetaju kajsije, Prunus mume, Moricoro Park, Nagoya.









    Jeste lepo samo kratko traje, 3-4 dana.
    Azija, moja dežela.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •