Tura od 4 dana, sa 3 noćenja. Ovo je zona



Detalnije, brojevi u kružićima su redni broj dana iz kojeg su mesta i slike. Svezajedno 1,020km.



Dan 1:

Trebalo je samo da se stigne u Osaku pre 10 uveče. Bila je nedelja, napustili kuću u 10 ujutro i polako. Glavni cilj toga dana je bio hram Taga Taisha u mestu Taga, na nekih 80km od nas.

Sam gradić u kome je je slatko i čisto mesto, mora da je uveče još lepše kada se upale ovi lampioni.



Mapa hrama



Papirići sa napisanim lepim željama, njih sveštenici ujutro "opoje"



Varjače za pirinač (za serviranje), isto sa željama. Legenda je da su tadašnjem Emperoru dali pirinač sa takve drvene varjače i da je ozdravio od bolesti.
Kupio sam jednu kao suvenir.



Hramska kuhinja za pirinač za specijalne obrede



Most koji je Toyotomi Hideyoshi (1537–1598) poklonio kao želju za dugovečnost svoje majke. Penjanje i prelaz su dozvoljeni, čak i poželjni.
Hram važi za mesto gde (1.7 miliona vernika godišnje) se dolazi da se pomoli za zdravlje, dug život i blagostanje.



Evo i samog hrama, osnovanog 660. godine ove ere. Dovoljno je star da se pominje u "Kojiki", zbirci mitova i legendi iz 712. godine.





Popravke su vršene malo po malo tako da je izgled identičan kao na početku



Sa leva se vidi skup ljudi i sveštenik



Onda sam čuo bebu kako plače. To je bio Shinto ekvivalent krštenju, da beba dugo živi



Oblutci sa porukama za dugovečnost. Legenda kaže da je sveštenik zadužen za rekonstrukciju Todai-ji u Nari, tada star 61. godinu, seo na ovaj veliki kamen da se moli da mu se život produži dok ne završi posao. To mu je uslišeno i posle 20 godina se vratio, seo na taj kamen, zaspao i u snu umro.
Ovi oblutci su za 20 godina produžetka života.



Negde sam pročitao, da kao relikt pokušaja da se ujedine Budizam i Shinto vekovima unazad, u hramu nalazi i zvono. Nisam ga video a niko ga nije ni pozvonio pa da čujem i vidim odakle dolazi.

Poseta hramu i mestu potraja sat vremena. na 45 minuta odatle je Otsu (ima on sbvoj post,ovde), ručak na servisnoj stanici sa vidikovcem.



Jezersko "krstarenje" od sat vremena brodom Michigan



Pošto smo bili već 5-6 puta u Otsu, odemo u cirkus 2 sata, baš se zgodno zatekao.



Počeo je već da pada mrak, nastavak za Osaku. Check-in u hotelu (visoka zgrada u kadru) odmah uz Universal Studios, šetnja pešačkom zonom sa stotinama restorana



Očigledno, hotel nije za boravak, ne verujem da je istog gosta video dva dana.



U nastavku; Universal Studios, kratko, ima on svoj topik.