Results 1 to 9 of 9

Thread: Tura : Taga Taisha - Otsu - Universal Studios Osaka - Naruto whirpools - Wakayama Kumano

  1. #1
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527

    Tura : Taga Taisha - Otsu - Universal Studios Osaka - Naruto whirpools - Wakayama Kumano

    Tura od 4 dana, sa 3 noćenja. Ovo je zona



    Detalnije, brojevi u kružićima su redni broj dana iz kojeg su mesta i slike. Svezajedno 1,020km.



    Dan 1:

    Trebalo je samo da se stigne u Osaku pre 10 uveče. Bila je nedelja, napustili kuću u 10 ujutro i polako. Glavni cilj toga dana je bio hram Taga Taisha u mestu Taga, na nekih 80km od nas.

    Sam gradić u kome je je slatko i čisto mesto, mora da je uveče još lepše kada se upale ovi lampioni.



    Mapa hrama



    Papirići sa napisanim lepim željama, njih sveštenici ujutro "opoje"



    Varjače za pirinač (za serviranje), isto sa željama. Legenda je da su tadašnjem Emperoru dali pirinač sa takve drvene varjače i da je ozdravio od bolesti.
    Kupio sam jednu kao suvenir.



    Hramska kuhinja za pirinač za specijalne obrede



    Most koji je Toyotomi Hideyoshi (1537–1598) poklonio kao želju za dugovečnost svoje majke. Penjanje i prelaz su dozvoljeni, čak i poželjni.
    Hram važi za mesto gde (1.7 miliona vernika godišnje) se dolazi da se pomoli za zdravlje, dug život i blagostanje.



    Evo i samog hrama, osnovanog 660. godine ove ere. Dovoljno je star da se pominje u "Kojiki", zbirci mitova i legendi iz 712. godine.





    Popravke su vršene malo po malo tako da je izgled identičan kao na početku



    Sa leva se vidi skup ljudi i sveštenik



    Onda sam čuo bebu kako plače. To je bio Shinto ekvivalent krštenju, da beba dugo živi



    Oblutci sa porukama za dugovečnost. Legenda kaže da je sveštenik zadužen za rekonstrukciju Todai-ji u Nari, tada star 61. godinu, seo na ovaj veliki kamen da se moli da mu se život produži dok ne završi posao. To mu je uslišeno i posle 20 godina se vratio, seo na taj kamen, zaspao i u snu umro.
    Ovi oblutci su za 20 godina produžetka života.



    Negde sam pročitao, da kao relikt pokušaja da se ujedine Budizam i Shinto vekovima unazad, u hramu nalazi i zvono. Nisam ga video a niko ga nije ni pozvonio pa da čujem i vidim odakle dolazi.

    Poseta hramu i mestu potraja sat vremena. na 45 minuta odatle je Otsu (ima on sbvoj post,ovde), ručak na servisnoj stanici sa vidikovcem.



    Jezersko "krstarenje" od sat vremena brodom Michigan



    Pošto smo bili već 5-6 puta u Otsu, odemo u cirkus 2 sata, baš se zgodno zatekao.



    Počeo je već da pada mrak, nastavak za Osaku. Check-in u hotelu (visoka zgrada u kadru) odmah uz Universal Studios, šetnja pešačkom zonom sa stotinama restorana



    Očigledno, hotel nije za boravak, ne verujem da je istog gosta video dva dana.



    U nastavku; Universal Studios, kratko, ima on svoj topik.
    Azija, moja dežela.

  2. #2
    Savršen opis.
    Hronološki , geografski....može da se prati kao da sam tamo.

    Lepa ekskurzija.

    Vidim bilo je i trajekta.

    Pratimo dalje.

  3. #3
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Dan 2

    Universal Studios, Osaka, ima poseban tred ovde.

    Na 54 hektara, imaju 20 miliona posetilaca godišnje (možda i više, dok se statistika ne upari). Ako svako potroši na ulaznicu, hranu, piće, suvenire, još ako je bio u hotelu (bar 10,000 soba odmah uz park) ispada to 40 milijardi dolara godišnje, ne daleko od celog nacionalnog dohotka Srbije.

    Koliko god da sam mislio da ovaj prilog skratim, opet, 21 slika.



    Minioni



    Loodnica tamo, toliko posetilaca



    "Jaws"



    Tek kod Harry Pottera je gužva, čekanje po 3.5 sata



    Ovo su Thai turisti, primetni su, bilo ih je ove godine bar milion. Moja ćerka, luda za Harry Potter, u mantilu, dobila je ovu "magic wand" na poklon



    Brooklin



    Ova kola su bila tu u prve 4 posete, u 5. nisu, Chevrolet DeSoto, od njega je Toyota kopirala karoseriju 1936. za svoj prvi model Toyota AA.





    Kada su se vratila u postavku, došla su sa natpisom da su muzejski primerak i da se na njih ne penju



    Tako i jeste, kada je rečeno, slikaju se uz njih a ne penju se kao pre, disciplinovan narod



    Onda krenemo dalje, Akashi most preko mora do Shikoku ostrva (jednog od 4 koje čine Japan)





    Onda naš mali hotel (kupljeno preko Expedia), odličan i nije skup. Expedia ima moju računarsku opremu, uvek prvo idem da njima dam moj biznis.



    Onsen na poslednjem spratu, ima i otvoreni napolju



    Restoran hotela, dobar i nije skup



    Tu smo probali lokalni sake, sa lokalno (snabdevaju Japan) voćkom srodmom limunu, Sudachi.. Jačine je kao vino a ukusno.



    Tri čašice (500 dinara svezajedno) su sudachi, planinska breskva i yuzo, lokalna narandža

    Večera je bila riba. Izgleda kao glave ali ima bar 200g mesa, nema kostiju, kuvana u soja sosu



    Ova, lokalna riba (slika iz hotelskog lifta)



    Tempura je isto bila tu



    Soba, komforna, ništa kao Universal Studios hoteli. Istina, spavalo se na futonima, to osoblje namesti pre nego što dođemo



    Ujutro, pogledam iz sobe, Naruto whirpools se vide

    Azija, moja dežela.

  4. #4
    Da nisam na ovom forumu ,ranije, čitao o tom Universal Studiu ne bih ga ni posetio u Singapuru.
    Ne bih čak ni znao ništa o tome.

    Onaj u Singapuru je na 20 ha( ovaj u Osaki ima 54 ha )
    i poseti ga oko 15 miliona .

    Evo par slika iz Singapurskog ,radi poređenja (da ne zagađujemo puno thread).

    Name:  20170704_134426.jpg
Views: 191
Size:  58.4 KB

    Japanski je nešto posećeniji (20 miliona) ali po slikama koje si postavio čini se da je mnogo veća gužva i to još na skoro tri puta većem prostoru (!!).

    Bilo je i u Singapuru gužve ali ovo je kod tebe baš ludnica.

    Neke stvari su slične u oba

    Minioni i u Singapuru

    Name:  20170704_131720.jpg
Views: 216
Size:  50.7 KB

    Bilo je i oldtajmera

    Name:  20170704_132002.jpg
Views: 224
Size:  49.4 KB

    A opet nije oko tih mesta bilo tolike gužve za slikanje .

    Ovaj hotel u Shikoku (Naruto) ti je bio na strateškom položaju.

    Samo kakva je to atrakcija i kakvi su to vrtlozi u moru ?

    Ova autohtona pića iz cašica dođe kao neki likeri.
    Sudachi nešto kao lima a yuzo kao pomelo.

    Tako ja to zamišljam.

    Večeras vidim čak u mom malom lokalnom marketu ima i lime,pomela, japanske jabuke, ananasa...
    To je nekad bilo nezamislivo.

  5. #5
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Onaj u Singapuru je na 20 ha( ovaj u Osaki ima 54 ha )
    i poseti ga oko 15 miliona .
    Najveći i originalni, Orlando Florida, je iz dva dela (Studios i Island of Adventures) zajedno nekih 85 hektara. Poseti ga 10 miliona ljudi godišnje. Po toj poseti parkovima daleko manjim od Orlanda se vidi da Singapuru i Osaki gravitira polovina čovečanstva.

    Recept je isti, samo zavisi šta gde nema, zavisno od veličine. Ono što ima je isto.
    Azija, moja dežela.

  6. #6
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Dan 3:

    Eno ga, vidi se sa hotelskog prozora, tu idemo, pod most



    Prvo fruštuk...



    Naruto vrtlozi. Na ovom linku imaju slike sa mosta koji ima vidikovac sa staklenim podom, baš iznad vrtloga.



    Evo u čemu je stvar: okeanska voda istovremeno i ilazi i izlazi kroz tesnac i to stvara vrtloge.



    Kada se dobro pogodi, budu ovakvi



    Na moj dan, vremena plime i oseke su bila 7:50 i 13:50. Ima stalno, od kada je sveta i veka samo noću to niko ne obilazi.



    Dva tipa broda: veliki (to ti treba) i manji, brži, sa staklenim dnom (to ti ne treba).



    Bio sam na oba. Stakleno dno. Ovo sa strane su u stvari sedišta. Pošto je brz kao gliser, na palubu sme da se izađe tek kada stane kod vrtloga inače bi te voda sprala:





    Evo, to je to, sa velikog broda:





    30 sekundi video sa broda:



    Samo mesto nema puno atrakcija, "Otsuka" muzej reprodukcija slika (Mona Liza...) je bio zatvoren taj dan.
    Lokalni proizvodi, vina/likeri od sudachi i yuzu, kolačići, dresing za salatu





    I moj trajekt za Wakayamu. Samo se pojaviš, kao na drive-thru MacDonalds. Suprotno budalaštinama sa neta, ne treba nikakva rezervacija a kamoli fotokopije pasoša kao što oni navode.



    Što avioni nisu ovako komforni



    Radni stolovi sa priključcima za struju, besplatan WiFi



    Pola broda su tatami, ovako možeš da se izvališ



    Restorančić i novinarnica, ima besplatna biblioteka



    Prva klasa, doplata 500 dinara. Ne znam kome to treba za 2 sata vožnje ali bilo ih je nekoliko unutra.



    Za vozače kamiona, da odremaju



    I stigosmo u hotel za tu noć, Daiwa Royal Resort (Expedia, 15,000 dinara za troje sa doručkom).



    Azija, moja dežela.

  7. #7
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527

    Kumano

    Dan 4

    Sat i po vožnje kroz klisure



    Do Kumano, zona šinto hramova od 794. godine, površine kao otprilike pola Vojvodine ali sve planine i zaraslo u teške borove šume (sebe i zovu "Zemlja drveća").



    Poznato je po hodočašćima od hrama do hrama



    Jedan od najvažnijih i glavno sedipšte struje Šinto koja ima u Japanu 3,000 hramova je
    Hongu Taisha.





    Instrukcije kako se moli



    Hram je 8 vekova, do 1889. bio na ovoj bankini na ušću reke Otanashi u Kumano reku i tada ga je nezapamćena poplava skoro zbrisala sa lica zemlje.




    Model kako je izgledao



    Imaju negde i danas postojeći ostatci, po jakoj kiši nisam mogao da tražim



    Da se to ne bi ponovilo i da hram ostane za buduće generacije, izdigli su ga na obližnje brdo



    Tronoge vrane, logo hrama i simbol znanja puta (pravca), kao suveniri





    Vožnja do sledećeg hrama, klancem reke Kumano, nekih 45km. Onaj vodopad je možda samo tog dana, bujica od jake kiše



    Ta reka postane ozbiljna, ima i krstarenja





    Evo su parkirani gliseri



    Stigosmo. Kumano Nachi Taisha.



    I tu ima da se ide uzbrdo







    Glavna šinto zgrada ( ceo hram je sinkretizacija Budizma i Šinto) je bila u skelama, ima ovaj budistički deo



    Malo zađeš unutra i otvori se lepota, Seiganto-ji i Nachi vodopad (133m).







    Može da se siđe do podnožja vodopada, može da se ode baš tamo kolima pa da se popne gore do hrama samo je bila jaka kiša.

    Tu može ladno da se provede 3 dana, ima na desetine onsena i desetine hramova. Drugi put, možda krajem oktobra.

    Ruralni krajevi na povratku



    Dok ne izbismo na okean pa uz njega 60km. Plaža od crnog, vulkanskog, peska.
    Vetar je maltene zanosio kola. Bila je divlja voda, video 1 minuta (ima ton, hučanje talasa)

    Azija, moja dežela.

  8. #8
    Lepa ekskurzija i još lepša priča.
    Završi se hukom talasa Tihog Okeana.

    Šteta što je kiša smetala.

    Bogata i raznovrsna je priroda u Japanu.
    Nisam očekivao ovakve klisure i šume na jugu Kumanoa.

    Do sada ,prateći ovaj forum,lista mesta na kojima bih voleo biti, bila je:

    1.klisura Kournakei uz onu planinsku reku
    2.planinska sela Magome i Tsumago
    3.peščane dine Totori,više zbog neobičnosti tu

    Ali od sada ova klisura sa hramovima i ovim Naichi vodopadom bi mi bila No. 1.
    Stene,huk vodopada i verovatno dole lepa rečica ...idealno mesto za piknik i uživanje u roštilju ili onoj njihovoj pastrmci.Naravno u proleće ili leto ..samo da vodopad tada ne presuši.

    Ne znam koliko je potrošio goriva tvoj hibridni auto na tih nešto preko 1000 km. ali kako si krenuo ,stići ćeš ti dole i do Okinave...a forum se lepo puni materijalom.

  9. #9
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Ne znam koliko je potrošio goriva tvoj hibridni auto na tih nešto preko 1000 km. ali kako si krenuo ,stići ćeš ti dole i do Okinave...a forum se lepo puni materijalom.
    Potrošio je, auto od 1,800 kubika, hybrid, mislim 50 litara benzina za svih 1,020km. Na autoputu troši nekih 5-6L, kada ide samo na benzin. Struja se uključuje u gradskoj vožnji.

    Imao sam ture i ranije, postovao sam sa njih, sada ću da ih saberem i postavim kao ovu, odjednom.
    Azija, moja dežela.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •