Results 1 to 20 of 41

Thread: Nagano Prefecture

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527

    Nagano Prefecture

    Nagano Prefecture, južni deo je nedaleko od Nagoje, možda 120km. Bio sam možda 50 puta na raznim mestima, nekima po više puta.



    Tu je Tsumago selo i još mesta gde smo bili više puta. Poslednja poseta, prethodni vikend, sve ovo može da se obiđe za jedan dan, da se krene od kuće u Nagoji u 10:00, jagode, reka, breskve, onsen.

    1. Iida (jagode),

    2. Hirugami onsen

    3. Sonohara breskve u cvatu

    4. Tenryu reka



    1. Iida, jagode



    Suveniri (jestivi) od jagoda, za poneti





    Ima 15 farmi, karte se prodaju centralno i ravnomerno se raspoređuju posetioci. Nije jeftino, 2,000 dinara po osobi za 30 minuta all you can eat. Nema nošenja i pakovanja.




    Sa mapama se farme lako nađu, nisu ni 1km od centrale







    Domaćica svima da kondenzovano mleko i tacnu




    I - grlom u jagode.



    One vise, ne dodiruju tlo, ne treba da se peru





    Imaju svoju košnicu za pčele



    Pola sata, kilo jagoda.

    4. Tenryu reka

    Ture idu na sat, ima raspored. Bar 4 puta dnevno ide cele godine, u sezoni na sat.



    Ima vodič, ko razume japanski, fino mu. Ja nisam sve razumeo



    Sveža voda iz pritoke reke ima lepu boju





    Tehnika krmnanoša



    Kratak video sa brzaka (ima ton)



    Komentar vodiča kaže šta su stene



    Dva puta jedan od krmanoša zabaci mrežu da uhvati neku ribu, nije bilo sreće



    Da šank radi, naplaćuju se napitci (sokovi i bezalkoholno pivo) po ceni iz 7-11



    Uzeo sam ovaj jabukov sok, ponos mesta Iida, odličan, prirodni, 200 dinara, cena kao na mašini za napitke. Posle u suvenirnici, kupio 3 boce po 1L, nestale (popijene) sledećeg dana, toliko je ukusan taj sok.





    na kraju, posle 40 minuta, vraćamo se vozom iz nedođije, do polaznog mesta. 10 minuta




    Stanica klinički čista



    A voz došao u sekundu tačno



    Putnici sami otvaraju vrata, i sa spolja i iz iznutra, kada se upali svetlo



    Tu smo, na početku



    Ima ovaj foot spa, za noge, sa vodom kojoj je dodat sok jabuke, 100 dinara





    To je skoro ništa, ima još 20 onsena u okolini pa i ceo gradić sa njima.


    3. Sonohara, cvetanje breskvi

    Da stavim i ovde, na "Foto za danas" će da potone.
    Isti dan, i 5,600 stabala breskve u cvatu, Sonohara, Hirugami onsen












    2. Hirugami, onsen gradić



    I on je pun rascvetalih breskvi









    Ima preko 20 hotela



    Interesantno, kada sam pitao kolegu, reče da nikada u životu nije čuo za to mesto. Nije famozno a lepo je.
    U samom gradiću ima i "noćni život", video sam karaoke barove. Znači, tu se dolazi na prespavanje i večernji provod



    Pola hotela, njihovi onseni su za goste. Ovaj, najveći onsen, je za bilo koga. Masivan je unutra, nijedan hotel, možda svi zajedno, ne bi imali toliki onsen, da se saberu na gomilu



    Cena jeftina, 600 dinara. Ne sme unutra da se slika.


    Eto, to je bila tura od jednog dana. Čak, da se od kuće krene u 9:00, prvo jagode pa vožnja rekom, Sonohara breskve pa Hirugami onsen za kraj, taman.

    Ima tu još, ići ćemo ponovo, na druge atrakcije i obavezno taj Hirugami onsen za kraj. Pogotovo nedeljom. Cela familija nešto videla, slikala, uživala na svežem vazduhu, onsen, svi okupani i navečerani, spavaju u kolima dok ih vratim kući, manje od sat i po. Sve autoput.
    Azija, moja dežela.

  2. #2
    Baš lepo sistematizovano i opisano, kao i one prethodne ture.

    Još samo da onaj video sa brzaka radi pa da to vidimo i čujemo ali nema ni audio.

  3. #3
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Video ovde radi, evo ga opet. Ima i audio.

    Azija, moja dežela.

  4. #4
    ,,This video is unavailable" .
    Tako stoji.

    Nema ni videa ni zvuka.Tako je kod mene bez obzira da li se otvara preko telefona,IPada ili laptopa.

  5. #5
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Baš lepo sistematizovano i opisano, kao i one prethodne ture.

    Još samo da onaj video sa brzaka radi pa da to vidimo i čujemo ali nema ni audio.
    I bez toga videa slike i reportaže su fenomenalne.

    Sad sam to tek gledao na većem ekranu laptopa ...da ne odvojiš oči od slika reke i onog drveća u cvetu.

  6. #6
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Pogledao sam setting klipa, stavio sam "Public" mada mislim da je tako već i bilo. Probao sam na mom mobilnom, iPhone, nema ništa od Googlovih stvari, radi.

    Ako si na kompu, vidi ovo, ima i video sa iluminacija
    Azija, moja dežela.

  7. #7
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Pogledao sam setting klipa, stavio sam "Public" mada mislim da je tako već i bilo. Probao sam na mom mobilnom, iPhone, nema ništa od Googlovih stvari, radi.

    Ako si na kompu, vidi ovo, ima i video sa iluminacija


    Kako samo japanci znaju napraviti ove iluminacije.Strava je.
    Po položaju rekao bih da je to snimano sa onog ,,letećeg tanjira".

    Proradio je i video sa reke na svim uređajima..Voda i kamen - to je ono što se traži.Sada na snimku se vidi širina i brzina te reke .Nekako mi je na slikama voda izgledala mirnije.



    Sad sam na kompu pažljivo pregledao sve,preneo se tamo...

    Cela ova tura, Nagano, bi bila tačno po mom ukusu.
    Volim voće,brza planinska reka uz kamenu obalu i da ne pričam o onim onsenima.To za onsene sam odavno rekao da je nešto što nemam ovde i ono za čime ti najviše ,,zavidim,, u Japanu.

    Gledam na mapi- ako je Mt. Fuji otprilike na pola puta Nagoya - Tokyo onda je ova tura,gde si bio, otprilike na pola puta Nagoya- Mt.Fuji.Nije to daleko.
    To su obronci Alpa ( ne Mt.Fuji kako sam pomislio u prvi mah) a tu ,na obroncima planine (kao kod mene obronci Fruske Gore) bude najkvalitetnije voće.Vidim..jagode,breskve,jabuke..Vulkanska zemlja puna minerala plus voda koja ide sa planine.

    Vidim da su jagode iz saksija iz plastenika i verujem da ih vredni japanci dobro prihranjuju folijarno.Kalijum bi trebao da im da slast ali vidim da na ulazu daju ono slatko kondenzovano mleko .E sad zašto nisu slatke ? Nedostatak sunca jer su rane ili je takva sorta a čuo sam (od ženine sestre na kruzerima) da je u Japanu voće baš ukusno.

    Kako ograniče vreme na pola sata?
    Imaš pejdžer pa se oglasi.... ili na časnu reč.

    Celu turu si opisao kao da sam tamo sve sa onim dremuckanjem u povratku , posle aktivnosti na čistom vazduhu, i ukusom soka jabuke iz one male konzerve koji , čini mi se, i ja, ovde, mogu da osetim.

    Ja,ovde,bar jednu jabuku dnevno, moram pojesti, čak i sad kada ih već nestaje.Sočna jabuka...to je prva stvar ujutru koju uradim.
    Nekada su ih u arapskom zemljama nosili u mešinama sa vodom za bolesnike - kao lek.Samo tad ih nisu ovoliko prskali.

  8. #8
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Snimano je sa one građevine u daljini, iliminacije su sa druge strane. To je vidikovac. Tanjir je dalje, dok se diže i spušta (po 2.5 minuta) ne sme da se stoji. Kada dostigne visinu, okreće se 5 minuta i to nije dovoljno da se uhvati cela predstava.



    Sa istog mesta, po danu:



    Mt Fuji je 80km od Tokija, postrance, nije baš na putu za Nagoju (koja je 360km). Alpi su kao i u Sloveniji, nisu vulkanske planine kao Mt Fuji.

    Jagode su slatke samo ih mnogi vole još slađe. Sećam se da su ih u Srbiji šećerili za serviranje. Moja žena ponese kesicu sa solju i tucanom ljutom paprikom, tako ih Thai jedu. Pola sata (sad se mislim, možda je i sat) je na reč. To treba imati jaku nameru pa ostati stvarno toliko. 15-20 minuta je dosta. Čak i to sa slikanjem. Šta bi i radio neko duže, zasiti se jagoda i više ne može da jede.
    Azija, moja dežela.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •