Nagano Prefecture, južni deo je nedaleko od Nagoje, možda 120km. Bio sam možda 50 puta na raznim mestima, nekima po više puta.



Tu je Tsumago selo i još mesta gde smo bili više puta. Poslednja poseta, prethodni vikend, sve ovo može da se obiđe za jedan dan, da se krene od kuće u Nagoji u 10:00, jagode, reka, breskve, onsen.

1. Iida (jagode),

2. Hirugami onsen

3. Sonohara breskve u cvatu

4. Tenryu reka



1. Iida, jagode



Suveniri (jestivi) od jagoda, za poneti





Ima 15 farmi, karte se prodaju centralno i ravnomerno se raspoređuju posetioci. Nije jeftino, 2,000 dinara po osobi za 30 minuta all you can eat. Nema nošenja i pakovanja.




Sa mapama se farme lako nađu, nisu ni 1km od centrale







Domaćica svima da kondenzovano mleko i tacnu




I - grlom u jagode.



One vise, ne dodiruju tlo, ne treba da se peru





Imaju svoju košnicu za pčele



Pola sata, kilo jagoda.

4. Tenryu reka

Ture idu na sat, ima raspored. Bar 4 puta dnevno ide cele godine, u sezoni na sat.



Ima vodič, ko razume japanski, fino mu. Ja nisam sve razumeo



Sveža voda iz pritoke reke ima lepu boju





Tehnika krmnanoša



Kratak video sa brzaka (ima ton)



Komentar vodiča kaže šta su stene



Dva puta jedan od krmanoša zabaci mrežu da uhvati neku ribu, nije bilo sreće



Da šank radi, naplaćuju se napitci (sokovi i bezalkoholno pivo) po ceni iz 7-11



Uzeo sam ovaj jabukov sok, ponos mesta Iida, odličan, prirodni, 200 dinara, cena kao na mašini za napitke. Posle u suvenirnici, kupio 3 boce po 1L, nestale (popijene) sledećeg dana, toliko je ukusan taj sok.





na kraju, posle 40 minuta, vraćamo se vozom iz nedođije, do polaznog mesta. 10 minuta




Stanica klinički čista



A voz došao u sekundu tačno



Putnici sami otvaraju vrata, i sa spolja i iz iznutra, kada se upali svetlo



Tu smo, na početku



Ima ovaj foot spa, za noge, sa vodom kojoj je dodat sok jabuke, 100 dinara





To je skoro ništa, ima još 20 onsena u okolini pa i ceo gradić sa njima.


3. Sonohara, cvetanje breskvi

Da stavim i ovde, na "Foto za danas" će da potone.
Isti dan, i 5,600 stabala breskve u cvatu, Sonohara, Hirugami onsen












2. Hirugami, onsen gradić



I on je pun rascvetalih breskvi









Ima preko 20 hotela



Interesantno, kada sam pitao kolegu, reče da nikada u životu nije čuo za to mesto. Nije famozno a lepo je.
U samom gradiću ima i "noćni život", video sam karaoke barove. Znači, tu se dolazi na prespavanje i večernji provod



Pola hotela, njihovi onseni su za goste. Ovaj, najveći onsen, je za bilo koga. Masivan je unutra, nijedan hotel, možda svi zajedno, ne bi imali toliki onsen, da se saberu na gomilu



Cena jeftina, 600 dinara. Ne sme unutra da se slika.


Eto, to je bila tura od jednog dana. Čak, da se od kuće krene u 9:00, prvo jagode pa vožnja rekom, Sonohara breskve pa Hirugami onsen za kraj, taman.

Ima tu još, ići ćemo ponovo, na druge atrakcije i obavezno taj Hirugami onsen za kraj. Pogotovo nedeljom. Cela familija nešto videla, slikala, uživala na svežem vazduhu, onsen, svi okupani i navečerani, spavaju u kolima dok ih vratim kući, manje od sat i po. Sve autoput.