Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 81 to 85 of 85

Thread: Thailand 2018

  1. #81
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Ovo moze samo u Isanu da se vidi. "itak", pokretna skalamerija pravljena samo za Isan. Ime "itak" je deformacija od "Isan tack-tack" po zvuku motora tog sirotinjskog poljoprivrednog vozila.



    Danas ih vise ne prave ali ih ima jos po ruralnim putevima



    Neko je pravio ove kao kamioncice samo za Isan trziste. Ova slika, kao iz nekadasnjeg narodnjaka "'Oce zena da uziva da je vozi Fica..."





    Nemaju ni registraciju, sto znaci ni tehnicki pregled. Verovatno se tretiraju kao motokultivatori ili kao radne masine. Zena mi tvrdi da su bili 400 dolara po primerku. Kod nje u Wang Nam Yen to nije bilo, samo za Isan, veli ona.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  2. #82
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Od prvog dana ovog odmora u Thai vidim da je ulicni bar za Thai Tea napunjen kutijama. Mislio sam da ga mozda renoviraju. Dve nedelje kasnije - isto.

    Sta se verovatno desilo. 7-11 ima (cerka sada primetila) Thai Tea, samoposluga, 24THB najveca doza. Nas 7-11, ima jos jedan niz ulicu, 50m od tog bara. To ih je verovatno unistilo. Njihov caj, isti, iz tog bara, je bio 35THB





    Sipas led i onda dugme za Thai tea







    Ono sto si rekao da nije za decu, izgleda da je tacno. Kofein ili tein. Cerka je uzivala prvih nekoliko srkova pa ga onda isporucila u sink.

    OK u voznji samo mi je omeo podnevnu dremku.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  3. #83
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Hotel u Pataji, Jomtien, evo koliko je dorucak bio daleko od mora



    Opet, otisli smo u Ramayana aquapark, cista (slatka) voda, nema prodavaca, nema pasa



    Ulaz je bio 1,190THB (skoro 30EUR) za mene a za moje 1,000THB.



    N svakih 15 minuta u "lazy river" puste talase na 5 minuta (38 sekundi klip, ima ne dobar ton)

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  4. #84
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    U ovo doba godine, vetrovi u Thai su normalni. Uz put se prodaju zmajevi, bas za pustanje u vetar, to nema tokom cele godine.



    Pustati zmaja, kaze se "chuck wau". Identicna rec kao za onanisanje.



    Ovde prodaju pecene poljske miseve. Uhvate ih u pirincanim polljima, skinu kozu u izvade iznutrice, pa na rostilj. Ne pada mi na pamet da probam, mada su to poljski misevi koji nisu jeli otpatke.

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  5. #85
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •