Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 61 to 80 of 85

Thread: Thailand 2018

  1. #61
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,524
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Bravo druže.

    Da vidimo kako je u Thai oko Božića i Nove Godine , takozvanoj top sezoni.Nikad nisam bio tamo, u tom periodu.

    Za low-cost si u pravu.
    Pisao sam i ja o mom low-cost putešestviju u Pariz.
    Samo meni je bila alternativa Air Serbia praktično isto low-cost plus naduvane cene ili redovne linije preko nekih evropskih gradova, pa okolo 6-8 sati da gubim, pa tako i u povratku, praktično bih izgubio jedan dan.
    Tvoj let je bio kratak, to nije ništa, što reče, mogao si i da stojiš dva sata, samo da se prevezeš do glavnih stvari (muzeja i atrakcija).

    Ovo je odlazak u drugi dom, nema nekih velikih ciljeva osim da se izbegne deo zime i da se još nešto vidi. Oni vodopadi, na primer. Možda opet Hua Hin i tamanjenje ribe za ručak i večeru.
    Azija, moja dežela.

  2. #62
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,524
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Da vidimo kako je u Thai oko Božića i Nove Godine , takozvanoj top sezoni.Nikad nisam bio tamo, u tom periodu.
    Ja sam, od 2002. do 2008. bio po mesec dana oko Nove godine, 6 puta. Tada je bilo 10 miliona turista godišnje, sada ima 35 miliona. Mislim da u "niskoj sezoni" sada (jul, avgust, septembar) ima više turista nego što je tada bilo za celu godinu.

    Onaj drugar što živi u Hua Hin kaže da preko zime dođe 40,000 Skandinavaca, 30,000 Rusa, zaguše mesto i postane pakao. On ima kola ali je zbog toga morao da kupi moped.

    Onaj Blue Lagoon uz Sheraton se napuni k'o oko, sve Ruske porodice.

    Rentacar, sve jeftine firme su rasprodate. A i cene su bile 26,000 THB za 21 dan. Honda Jazz (Fit).
    Na Thai sajtovima tako skupo, na istom sajtu ako dobiješ kvotu u britanskim funtama, 14,000THB. To sam uzeo.

    Sećam se da su detetu 2005, 2006, 2007, usne plavele posle pola sata u vodi. U "niskoj sezoni" je bila po 5-6 sati neprekidno. I ja mislim da je nepotrebno ići u to doba i plaćati više. Ja imam stan a svake godine sam govorio kada dođe zima da smo trebalo da odemo u Thai. Ovde se sve zatvori zadnjih i prvih pet dana godine, ako nema dovoljno snega, nemaš nigde da odeš. Tri puta sam išao na skijanje oko Nove godine, veštački sneg 50m široka staza, okolo sasušena trava, samo zato što nisam imao gde drugde da odem.
    Azija, moja dežela.

  3. #63
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,524
    Novi Thai ministar za Immigration, uveo je mere od 1. septembra 2018: turisti koji ulaze u Thai, ako nemaju vizu (kao što ja nemam za boravak do 30 dana) moraju da pokažu 10,000THB.
    Oni koji imaju vizu (srpski pasoši ili turisti na 3-6 meseci vize) moraju da pokažu 20,000THB (500EUR) po osobi.

    Keš. Ne priznaju se kreditne kartice i ATM kartice. Stvarno, da te pita, ti nemaš, odoh da podignem da pokažem, samo gde? Na licu mesta nema ATM.

    Pojava bekpekera prosjaka po SE Asia, belaca, široko propagirana na društvenim mrežama je verovatno uticala na to. Zovu ih "begpackers".
    Azija, moja dežela.

  4. #64
    Interesantna informacija !

    Samo treba pojašnjenje.

    Da li se moraju pokazati isključivo THB ili može protivvrednost u drugoj valuti npr. eurima.

    Ako je ovo prvo tj. da traže u domaćoj valuti ( THB ), u šta ne mogu verovati,- eto problema.
    Tamo na Imigration (npr. na Suvarnabhumi aerodromu) kurs je depresiran i do 5% u odnosu na grad.

    U mom slučaju bi to bilo menjanje 1500 € ( 3 x 500 € ) i gubitak od 70-80 € na kursnoj razlici, već u startu.
    I, ono najvažnije,ako se ne varam, prve menjačnice su na Suvarnabhumi IZA Imigration pulta tj. kod traka za prtljag pa bi to bila i nemoguća misija.

    Verovatnije,ako je bitna samo protivvrednost u drugoj valuti, nije ni to bez problema.Ne nose svi dolare,eure,yene,funte..Lista konvertibilnih valuta je podugačka.Da li će pasoški službenik na Imigration znati da prepozna ispravne/falš neke egzotičnije novčanice tipa: mađarske forinte,poljskog zlota,hrvatske kune..

    Ili, možda to neće biti striktna mera tj. primenjivaće se selektivno tj."odokativno" od strane Imigration službenika.

  5. #65
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,524
    Ne verujem da će biti striktna, još im to treba da na vreme kroz immigraciju dodaju prevrtanje džepova i brojanje novčanica. Ja obično ne nosim keš ali sada ću morati, 300$ (30,000Y). Obično sam imao samo 10,000Y za autobus od aerodroma do kuće u Japanu na povratku. U BKK sam podizao THB sa ATM kartice.

    Još reče, nema veze da li imaš svoj stan.

    Prvi put ovog leta sam čuo , još u avionu, najavu da se formulari za ulazak pažljivo popune, ko ne stavi adresu na kojoj će biti može mu biti zabranjen ulaz. Eto, ja nisam znao adresu svog sopstvenog stana, službenik me pita za ime zgrade. To sam znao i upisao. Pre mesec dana vidim napis da jedan koji ima svoj stan u Pataji, isto nije znao adresu, stavio nešto kao "Bangkok Hilton". Ne znam kako je došao pod lupu, uglavnom bio je kažnjen 1,600THB (40 EUR) jer je bio neprijavljen u svom sopstvenom stanu. Da je upisao na ulasku u Thai, to se smatra prijavljivanjem i nema problema. Odsedanje u zvaničnim hotelima je OK, oni te prijave čak i kada ih menjaš svaki dan, to je njihova obaveza. AirBnB je OK ako je jedna adresa i ona se prijavi na ulasku u zemlju. Ako se menja smeštaj preko AiRBnB, svaki sledeći mora da se prijavi u Immigration. Taj zakon je oduvek postojao, odjednom su počeli da ga primenjuju, na imigraciji striktno.

    U septembru je bila kampanja hapšenja i deportovanja stranaca koji su prekoračili vizu. Dovoljno je da neko u selu prijavi da tamo negde sedi stranac (makar iz zavisti, anonimno) i Immigration dođe na motoru da proveri podatke. Jednoga su prijavili jer je pijan pravio buku u zgradi, ispalo je da mu je viza istekla pre 3 godine. Ovo je od 2018. Imaju ko je ušao u zemlju, na koliko, pogledaju da li je izašao i nađu ga. To je gadna stvar, dosta tih ima porodice, imovinu. Banuju ga na 5 godina i gotov je. Ma i samo godinu dana, neki i nemaju gde da se vrate, morali bi da kampuju u Kambodži.

    Vidi razliku ako se sam prijaviš (ili na izlasku iz Thai se ispostavi) i ako te oni nađu (bilo po prijavi ili nešto uradiš pa se sretneš sa policijom).



    Kao da to nije dovoljno, aviokompanije ne primaju deportovane putnike (koji već imaju povratnu kartu, OK samo to je skoro niko). Jedino Thai Airways mora, kao firma države koja ih deportuje. Tu nema traženja najniže cene.


    Na Koh Thao, uhapsili su 12 bekpekera jer su preko FaceBook "šerovali" (nisu oni izmislili, već je postojala, izvor je van domašaja Thai vlasti, u Americi) netačnu vest o silovanju. Kada sam čitao, bili su treći dan u zatvoru čekajući deportaciju. Tu se krug zatvara. Kako su oni znali ko je i gde i odakle šerovao? Puno ime na formularu za ulazak, prijava smeštaja (smeštaj ih prijavi), puno ime na FaceBook i eto ti. Oni koji nadgledaju, sa FaceBook uzmu ime, da li je taj ušao u zemlju, gde je prijavljen i eto policije na vratima bungalova.
    Azija, moja dežela.

  6. #66
    Dakle, general Prayut Chan-o-cha trenira strogoću.

    A još nije raspisao obećane izbore.

    Šta da se radi kada ideš u Thai mesec dana pa promeniš npr. 4 destinacije ?
    Da za svaku adresu popunjavaš poseban Imigration Form karton ?
    Na kartonu nema mesta da se stave sve adrese.

    Name:  2018-11-29 00.09.10.jpg
Views: 154
Size:  39.7 KB

    Ima tu i sa druge strane kartona da se popunjava x koliko hoćeš.

    Te kartone nam u avionu daju pred sletanje.
    Obično ih ja popunim za nas troje.
    Uvek sam pisao samo jednu adresu - prvu destinaciju.
    Poslednji put sam upisao samo adresu hotela na Ko Samuiu.Ne i adresu stana u Bangkoku preko AirBnB.
    Nije bilo problema - do sada.
    Zamisli da sam išao npr. na 4 destinacije ,dakle trebao bi popuniti 4 kartona za nas troje ,dakle 12 kartona.
    Ne bih ni stigao do sletanja.

    Dakle,ako je to ubuduće striktno zahtevano,za svaku adresu posebno, bolje je "skinuti" taj Imigration Form pre leta i na miru popuniti.

    Nešto razmišljam, eto kako mogu ubuduće lako zaskočiti izdavaoce stanova preko AirBnB i precizno ih oporezovati.

    To što pišeš za avio kompanije i deportovanje, imali smo i mi jedan manji "ekces" sa low-cost Air Asiom pre desetak godina.
    Leteli smo,mislim, iz Denpasara (Bali) za Singapur.To je bilo vreme kada je naša država često menjala naziv i pasoše.Mislim da je bilo Srbija i Crna Gora.
    Mislim da Air Asia nije imala u sistemu ažurirane podatke o novoj državi ili viznom režimu sa Singapurom.
    Odbili su da nas prime na let jer nismo imali vize Singapura u pasošu.
    Viza za Singapur nam nije trebala ni tada kao ni sad.
    Onda službenica , na naše insistiranje da nam viza nije potrebna, zove šefa koji nas ubeđuje da za sve građane bivših Sovjetskih republika treba viza (!!).
    Došao je i šef šefa da bi nam, posle razjašnjenja da nismo bivša Sovjetska Republika, priznao da za našu zemlju Air Asia nema podatke u sistemu.

    U opštoj konfuziji,još sa manjim detetom, imao sam sreću da sam poneo pasoš "prethodne naše zemlje" gde sam imao pečate Singapura sa prethodnih poseta.

  7. #67
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,524
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Dakle, general Prayut Chan-o-cha trenira strogoću.

    A još nije raspisao obećane izbore.

    Šta da se radi kada ideš u Thai mesec dana pa promeniš npr. 4 destinacije ?
    Da za svaku adresu popunjavaš poseban Imigration Form karton ?
    Na kartonu nema mesta da se stave sve adrese.
    To je Deputy Prime Minister Prawit Wongsuwan, on je poveo hajku.

    Ne popunjava se kartica za svaku adresu, samo za prvu. Posle toga, ako je smeštaj registrovan, popunjavaju oni. Ako odem u posetu tazbini i prespavam jednu noć, oni moraju da me prijave. Pa tako je bilo i u SFRJ ako imaš stranca u kući. Ako neko baš hoće, može da prijavi da je neprijavljen stranac na smeštaju.

    Gde je ovo bitno: ne znam kako AirBNB radi, ako se papir sa rezervacijom smatra dokumentom a podaci sa imenom, pasošem gosta pošalju gde ih i hoteli šalju, onda je to kao prijava boravka. Ako je smeštaj na AirBnB ili nekom "couch surfing" sajtu a izdavač nema dozvolu, to onda može da bude problem. U mojoj zgradi ima tabla da će bilo koji short-term gost biti odmah prijavljen policiji. Niko u zgradi ne može da dobije dozvolu za AirBnB. Čak i tamo gde nije izričito zabranjeno, dođe 10 bekpekera da se napija u stanu koji je inicijalno za dvoje, policija i gotovo.

    Za izbore - narod bi najradije da se nikada više ne održe. Oni koji traže izbore pa dobiju odjek u stranoj štampi je kao šačica aktivista okupljena oko Peščanika i LDP. Da, još i oni koji bi bili ili se nadaju da bi bili poslanici i ministri pa da se na funkciji obogate, od 65 miliona ljudi u Thai mislim da ih nema više od desetak hiljada.
    Azija, moja dežela.

  8. #68
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,524
    Umesto da idemo po turističkim gužvama (Hua Hin) i shopping malls kada su gužve najveće, ovaj put ćemo verovatno uraditi nešto radikalno : Isaan, sve gore do blizu Vientiana (Laos) samo bez prelaženja granice. Rentacar ne može da izađe iz Thai države.

    Tura bi počela od Erawan vodopada (koje nismo pošteno videli) pa onda 7 dana po provinciji.

    Imamo Honda Jazz auto, od dolaska do odlaska. I naš stari GPS.
    Azija, moja dežela.

  9. #69
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,524
    Ode prethodnica, Air Asia u jednom smeru, povratak sa Thai Airways.




    Aparat je nov Airbus A-330. Moralo je da se doplati 600 dinara za obrok (samo voda za piće, ostalo na prodaju). Dok ovo pišem, let prelazi Tajvan.

    Etihad u slici je kako se preko njih dolazi u Nagoju. Imaju "tehničko" sletanje u Pekingu.
    Azija, moja dežela.

  10. #70
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,524
    Stiglo se, sve je bilo u redu. Ćerka i ja idemo 15.12.2018. sa Thai Airways.
    Azija, moja dežela.

  11. #71
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Novi Thai ministar za Immigration, uveo je mere od 1. septembra 2018: turisti koji ulaze u Thai, ako nemaju vizu (kao što ja nemam za boravak do 30 dana) moraju da pokažu 10,000THB.
    Oni koji imaju vizu (srpski pasoši ili turisti na 3-6 meseci vize) moraju da pokažu 20,000THB (500EUR) po osobi.

    Keš. Ne priznaju se kreditne kartice i ATM kartice. Stvarno, da te pita, ti nemaš, odoh da podignem da pokažem, samo gde? Na licu mesta nema ATM.

    Pojava bekpekera prosjaka po SE Asia, belaca, široko propagirana na društvenim mrežama je verovatno uticala na to. Zovu ih "begpackers".
    ja uso u Oktobru bez vize, niko nije trazio pare da vidi.

  12. #72
    Kada se u Thai ide u ovom periodu, onda je obično fokus na Phuketu,Krabiju i uopšte jugu Thai , jer se tamo očekuje lepo toplo vreme i kupanje.

    Ali gledam prognozu za narednih 10 dana i gledaj inverzije.

    U Bangkoku se očekuje 26/35 C, bez kiše . Dakle, sigurno kupanje.Ništa od grejanja klimom,popodnevnog navijanja sata po kiši...
    A na Phuketu - lošije vreme- i kiša i niže dnevne temperature !

    Name:  Screenshot_2018-12-14-00-22-40-1.jpg
Views: 129
Size:  21.1 KB

    Name:  Screenshot_2018-12-14-00-23-36-1.jpg
Views: 137
Size:  21.8 KB

    To treba iskoristiti.Ko zna kako će biti u drugom delu odmora.Ja bih Isaan nedelju ostavio za drugi deo odmora.A sada kupanje,seafood (ima toga i u BKK),ananas...

    Al' ću iz ove zimulje da zavidim Yojogiju.

    Žena i ja,verovatno idemo u Beč za NY praznike ali to ne menja stvar- i tamo je zima , i veća nego u Srbiji.

  13. #73
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,524
    Udon juče bilo 15C.
    Azija, moja dežela.

  14. #74
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Lepo se danas stiglo u Thai. Avion je bio Airbus 350, star svega 8 meseci.



    Rolls Royce Trent XWB, razlicit od Boeing 787. Isto tiha masina.



    Hrana je bila ista kao godinama (seafood, prvi dobijem) ali neukusna do zla boga. Kao da je sve bezukusni tofu. Nikada mi se to pre nije desilo, mozda je problem u kompresiji kabine ovog aparata.



    Aparat ima klasicne prozore, da svi navuku zavesice.



    Ima ovo, slika sa repa, mao korisna

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  15. #75
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Temperatura je bila 32C, sada je manje, oblacno je, 28C. Mrak je potpun u 18:15, leti je u 19:15. Sat vremena razlike izmedju najduzeg i najkraceg dana. Opet, nista kao Nagoya gde je ta razlika 3 sata pa je sada mrak i pre 17h.

    U dolasku, Khorat aerodrom ispod










    Ovo mi se nikada pre nije desilo. Da se slece sa druge strane. Prelet preko Souvarnabhumi.



    Ima dve paralelne piste, sudeci po Google maps (koje se ne azuriraju svaki dan), uvek je i imao. Jedna je bila kraca (3,700m) od glavne (4,000m).



    Let je napravio prelet do mora,



    ostro se okrenuo



    i nazad, da sleti na tu drugu pistu. Da li su i nju produzili ili jednostavno poceli vise da koriste, ne znam. Sa prozora vidim avione svaka 2 minuta slecu sa te strane. Pre su sva sletanja, bez obzira odakle se dolazi, bila sa strane koja je u pravcu grada.


    Trecu pistu tek treba da naprave.



    Ovo sto prave je novi putnicki terminal za BKK Airways i Thai Smile. Bice povezan podzemnom robotizovanom zeleznicom (vise kao pokretna traka sa vagonima kao oni aerodmski autobusi za pistu).



    Vidik mi se jos nije promenio



    Ono gde su letos zatrpavali bare, sada prave kao ulicu i infrastrukturu




    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  16. #76
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Auto za ovih 21 dan: Honda Jazz. Ispalo je 12,000THB. Interesantno, kada su cene bile u THB, bilo je 24,000-26,000THB. Kada su cene u britanskim funtama, 320GBP. Preracunam, nisam mogao da verujem da je duplo jeftinije. Jos je Hertz, nije neka low cost lokalna Thai agencija.



    Mislio sam da bude nesto malo vece od Nissan March od letos. Mozda je i malo veca ali je motor isto 1,200cc, dusa joj u nosu. Bice verovatno malo udobnija i tisa unutra, isao sam to Bangna Central. Imao sam je pre 10 godina na rentacar i tada mi se svidela.



    Jos, dosta ljudi se ili uselilo u svoje stanove ili iznajmljuje. Ovakav parking (bez rucne) je obavezan. Pod krov parking nisam ni pokusao da udjem, tamo je sve puno.

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  17. #77
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Quote Originally Posted by Deks View Post
    ja uso u Oktobru bez vize, niko nije trazio pare da vidi.
    Ni meni, juce. Niti sam video da su nekome trazili. To je verovatno da se zna da mogu da traze.
    Za adresu su striktni. Video sam da jedna zena, sa muzem i decom, pokazuje ekran iPhone sluzbeniku gde ce da odsedne i on joj kaze da upise u formular.

    Cerka ima Thai pasos, sa njom idem na Thai passport, trajalo je 5 minuta i jos 8 minuta da stignu torbe. Nisam ocekivao, nisam ovako efikasno video odavno, mozda i nikada.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  18. #78
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Inspekcija bazena u zgradi. Prvo, temperatura vazduha jeste 32C. To je manje nego 35-36C u avgustu ali je nebo suncano pa je i temperatura vode ista.


    Odlicno izgleda.



    Promenili su lezaljke i suncobrane









    Vidim oko 5 popodne, ima ljudi. Sedi sluzbenica koja od svakog trazi broj stana, upise vreme dolaska i odlaska.



    Promenili su (unapredili) security system, vidim u zgradi ima primetan broj stranaca u ranim 30-im godinama, lepo izgledaju, isto kao i Thai srednja klasa koja tu stanuje.

    Sutra idem na turu Khorat - Udon Thani - Pitsanulok - Sukothai - Kanchanaburi (vodopadi x 2), 6 dana 5 noci. Ako me nema, to je onda zbog gustog rasporeda, napisacu kasnije celu turu.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  19. #79
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Khorat, Nakhon Ratchasima, vozeci za Udon Thani, primetim ovu neobicnu pojavu



    Sta ce ovaj avion ovde? Airbus A-330. Vidi se da su smerovi puta razdvojeni, nije mi bilo zao da idem 3km i da uradim U-turn da vidim sta je to.

    Pripremaju "avio park", u ruralnom kraju, ovaj bilbord ce to reci kada bude gotovo



    Jeste, prava avioncina, ista kao onaj koji Air Serbia koristi za letove u Ameriku



    Primetimo livreju Thai Airways ali nema logo, nigde



    Ni na repu (delovi krila su jos na zemlji, da se usrafe)





    Sta se desilo: taj aparat, HS-TEF je skrenuo sa piste u Bangkoku 8. decembra 2013 (na povratku iz Guangzhou, Kina) i bio ostecen do nepopravljivosti (niko nije bio ni povredjen). Analiza je pokazala da je nosac noge imao naprslinu i nije se pravilno istegao.

    (slike sa neta)

    Primetimo da su logo firme na repu i ime firme na trupu zacrnjeni. To da ne bi manipulatori to koristili. Posle evakuacije putnika i posade, to je prva stvar koju avio firme urade u slucaju nesrece, kad mogu, ovde su mogli.



    Ovako su nekako transportovali trup (19 godina starog i otpisanog aviona) do kupca koji je platio mozda 1 dolar da ga dobije samo se oni (Thai Airways) rese te gvozdjurije.



    Digli su ga na noge, sta ce posle, oni valjda znaju (moja slika sa lica mesta)

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  20. #80
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Danas je Bozic. MEGA Bang Na, ima jelku



    Ova radnja je cak i stavila deda mrazove kapice na kaktuse



    U mojoj zgradi u Bangkoku, mame se skupile i napravile malu feshtu



    Osecaj zajednistva, na Thai nacin

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •