Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 21 to 40 of 85

Thread: Thailand 2018

  1. #21
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Mislim da nema nista od pancenja tog gadnog mesta, scene teske patnje. Medijska histerija je prosla, bas da vidim ko bi u to nesto investirao. Nije to nesreca vredna pomena, vec na prvi pogled to je glupost njihovog trenera (25 godina star) da ih u to uvuce. Nikakva atrakcija, mislim.

    Lokalno, 3 od tih decaka su "stateless", deca nedokumentovanih izbeglica iz Burme, da nije bilo medija, ne bi ih ni primili u bolnicu nakon izvlacenja. Kazu Thai , dace im drzavljanstvo za godinu dana a ne da cekaju 15 - 20 godina (ako su i oni i roditelji uopste znali kako da podnesu zahtev).

    Deca su bila opijena (medication sedated) da ne bi pala u paniku u onim kapsulama - nosilima kojima su izvucena, sa bocama za vazduh da disu u njima.

    Bila je i karikatura u BKK Post, govoreci Elonu Masku u sta moze da gurne (u doope) svoju mini podmornicu (neupotrebljivu) a taj tip je bas hteo da se istakne.

    Oni ronioci, jeste herojski podvig. Radi se o pobedi vojne hunte koja je jasuci na medijskoj panici izvela stvar do kraja. Sada uzivaju na priznanju svoje kompetentnosti, ko ce posle ovoga da ih sili da vrate demokratiju. Pa to treba, kompetentnost a ne EU Brisel stil beskonacnih dogovora i administriranja.

    Godinu dana nakon sletanja na Mesec, retko ko se secao imena Nil Armstrong. Danas znaju, skola. Sledece godine, mislim niko se nece secati (bez podsecanja) sta je ovde bilo. Ovo se nece uciti u skolama.
    Azija, moja dežela.

  2. #22
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Deset godina se kanim da odem ovde, danas prvi put.Royal Dragon, najveci restoran na svetu.



    Lepo je planiran, neko bi pomislio da je 5,000 sedecih mesta kao u sajamskoj hali



    Njihova slika, sa zida u restoranskom kompleksu





    Nema laza nema prevare, diploma, zvanicna. 5,000 sedecih mesta i 1,200 osoblja, Mislim da svi restorani od Kalemegdana do Slavije nemaju ni toliko stolica niti osoblja.



    Nacrt iz menija. To je kao 5.5 fudbalskih terena



    Jelovnik ima 30 strana, slucajno izabrane tri







    Ovo nam je bilo. Seabass, pecena patka, pirinac sa rakovima, dve supe i piroske od krabe. Sve je bilo vrlo ukusno, vrhunski, Racun je bio 1,900THB (skoro 50 EUR) ali vredelo je.



    Osoblje na koturaljkama raznosi do konobara koji posle (bez koturaljki) sluze.





    Sa desne strane su restorani, klimatizovani. Mi smo bilu u manjem, za 20 gostiju



    Obilazak kompleksa







    Koliko je to, sigurno da trebaju rolshue



    Ova pagoda, u prizemlju je buffet rucak (moze da se bira, buffet ili po porudzbini, ko izabere buffet, tu ga odvedu)



    A gosti, uglavnom Kinezi, package tour (bar preko dana)



    Izgledaju lepo i sofisticirano





    I, taj restoran je 10 minuta kolima od mene a nekih 25km od Bangkoka. Nikakvo cudo da tu slabo ko od turista ide, osim onih koji ga imaju u paketu. Masovno kongresi i konferencije gde firme placaju. Za Thai da dodju (pa i za mene) to mora da bude neki specijalan povod kada nije zao potrositi pare. Meni je bilo da eto i to vidim i da cerka zna da je tu bila. Posle ovoga, tesko nas je impresionirati velicinom ili kvalitetom nekog restorana.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  3. #23
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Kada se pojavi ova zgrada, Kashikorn Bank, to je znak da se ide u Hua Hin.



    Apartman ovaj put, glanc nov, cini mi se da u njemu niko pre nije bio





    Kvalitet unutra je kao Sheraton ali je to ipak apartman, jednosoban stan, odlicno opremljen











    Bazen (sa slanom vodom) istina mnogo manji nego kod kuce







    Pogled iz soba u prizemlju



    Malo se akrobatisemo





    Pogled iz apartmana



    Isti pogled, samo nocu, ribarske barke



    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  4. #24
    Odličan stan .Nov(to preferiram) a nema ni gužve na bazenu.Meni se dopada i što je slana voda.Zdravije je to bez hlora.

    I dobra lokacija.
    Rekao bih po trećoj slici od kraja da su to desno golf tereni.

    Bili smo u Hua Hinu i znamo da morske plaže nisu nešto ali tu je u pozadini ono ribarsko selo.E...to bi bio vrh za mene.

    Uživajte.
    I postujte da i mi to vidimo (riblji fresh meni).

  5. #25
    Te godine kada smo bili u Hua Hinu jedna od želja nam je bilo da posetimo ovo

    Laem Sala Beach u nacionalnom parku Khao Sam Roi Yot

    Name:  Tam Praya Nakon plaža sa palmama-1.jpg
Views: 181
Size:  171.0 KB

    Name:  laem-sala-beach-1.jpg
Views: 180
Size:  32.6 KB

    Name:  Laem sala beach sa mora.jpg
Views: 180
Size:  42.0 KB

    I ovaj hram u pećini (jedan sličan si ti posetio prošle godine negde na putu BKK-Cha Am )

    Name:  Tam Praya Nakon pećina sa hramom-1.jpg
Views: 183
Size:  164.9 KB

    Alo to je nekih 40 km južnije a mi nismo uzimali renta kar

    Name:  Screenshot_2018-07-30-10-56-15-1.jpg
Views: 178
Size:  21.7 KB

    Samo da nije ono...lepe slike sa neta....a uživo...

  6. #26
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Na Takiab plazi imaj ovaj nasip.



    Kada sam to bio pre 14 godina, nije bilo nista, nijedne zgrade. Dolazili su sa motorima i dzipovima da se izivljavaju na pesku. Sada je to izgradjeno i ne moze da se prepozna.

    Slika iz 2004:



    Sam nasip je u pocetku betoniran a posle go kamen. To je ulaz u kanal ribarskog sela.



    Tu je konacno postavljeno pristaniste za nekoliko puta uvodjenu i ukidanu brodsku liniju Pattaya - Hua Hin





    Traje 2 sata, umesto verovatno 7+ sati kolima. Polazi u 16h stize u Pataju 18h.



    Katamaran, ne prevozi automobile.



    Mozda zato jos nije ukunut - sa automobilima nije islo.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  7. #27
    Pre 3 godine kada sam bio u Hua Hinu dolazio sam baš iz Pataje.

    Da je bilo te brodske linije rado bih išao sa njom ,preko mora/zaliva a ne okolo preko Bangkoka.

    Bilo je najjeftinije neki kombi/bus prevoz pa presedanje u Bangkoku na Victory Monument.

    Mi smo išli taksijem i bilo je skuplje od brodske cene koju navodiš.I izgubismo ceo taj dan.

    Dobra vest je to.

    Verovatno su to morali betonirati i nasuti i zbog te linije.
    Uvek bih pomislio da će taj brod pristajati negde u centru oko Hiltona.

  8. #28
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Ispracaj ferija za Pataju.



    Cekaonica ekonomske klase ima 136 sedista



    Ima u zatamnjenom staklu i aircon, biz class & VIP sa jos mislim 70 sedista



    Ukrcavanje kao za avion



    Izgleda da je feri bio skoro pun sto je za utorak po niskoj sezoni uspeh. Znak da biznis nece propasti zbog nedostatka putnika. Pre 10 godina jepropao jer je (drugaciji) feri imao po 10-15 putnika.



    Imaju i zgodne stjuardese







    U 16:00, u sekundu tacno, ode. prvo je morao da se okrene



    Na video, posada "wai" zemaljskom osoblju



    Ovde pristaje jer je zaliv dovoljno dubok. Kod Hiltona ima jedan pier koji ide 500, u vodu, za vojne manje brodove. Ovde je racunica bila da je bolje ovde i izgleda da to nije stransno. Agencije po gradu imaju stajanje prevoza za svoje putnike.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  9. #29
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Tocenje benzina, Kao Sam Roi Yot nacionalni park.



    Ima i prava benzinska stanica, ova je uz privatnu bakalnicu i sve na rucno (vergla se da se gorivo napuni u stakleni rezervoar). Bili smo niski na benzinu, pa samo da prezivimo





    Toliko idem okolo da nemam vremena da postujem. Kada se vratim iz Thai imacu materijala za 100 postova sa 20 slika svaki.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  10. #30
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Nakhon Nayok, najduza brana na svetu (2,594m), Khun Dan Prakarn Chon Dam



    Vec na prilazu se vidi kolika je



    Majko mila, engineering marvel, pred Tajcima, gradjevinskim inzenjerima, skidam kapu





    Pod liniju, koliko je to dugo



    Uzeli smo buggy (350THB, skoro 10 EUR), previse je dugacko za setnju (a moze i peske, ko hoce)

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  11. #31
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Pattaya danas, sutra Ko Larn, brodom iz Pattaye.

    Pattaya, Kao Che Chan, novo. Laserom ugraviran Buda image



    93 metra



    Uz njega je i ovaj aqua park, Ramayana



    Jeste lepo ali je i skupo, skoro isto kao u Japanu





    Kucice su za dnevno iznajmljivanje (10:00-18:00)





    Imam jos tura ove nedelje, napisacu opsirnije o svakoj.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  12. #32
    Auuu....pa ti se prebacuješ kao u zvezdanim stazama.

    Ne stižem ni iščitati a već si na drugoj obali.

  13. #33
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Koh Larn, od Pataje 50 minuta drzavnim brodom, 30THB po osobi (1 EUR = 40THB).

    Ovo je iskrcavanje, na ukrcavanje smo usli u zadnjoj sekundi.



    Ovaj se brod potopio 2014. bilo je 7 udavljenih ruskih turista. Ne znaju ovi putnici za to, to je naredba, zato svi sede u pojasima.



    Jeste, ostrvo, cista voda i bela pescana plaza



    Riva im nije nesto



    Vrhunac dana, vansezona, ponedeljak



    U 5 popodne, skoro svi se vrate, ostane prazno, Mi smo u ovom prenocistu jedini gosti.





    Napisacu opsirnije za neki dan. Ukratko, ako nije paket tura, nije vredno, ima boljih mesta slicne blizine.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  14. #34
    Bio sam 7-8 puta u Pattayi a na Ko Larn sam otišao samo u prvoj poseti.Bilo je to pod "must do".

    Nije to daleko od Pattaye možda 7 km i vidi se lepo ta udaljenost sa Jomtien plaže gde sam fotografisao.

    Name:  shasha 828-1.jpg
Views: 176
Size:  35.0 KB

    Krajnje desno su obrisi Pattaya Parka.

    Kad za konkurenciju imaš glavnu Patajsku plažu(praktično zagađena voda i neupotrebljivo) i južnije Jomtien plažu (delimično upotrebljivo) jasno je da se onda ide na ta koralna ostrva kao mesto gde bi trebala biti čista voda, pesak i to rajsko more za kupanje

    Name:  shasha 855-1.jpg
Views: 189
Size:  40.6 KB

    Ali kada sam ja bio tamo (pre 15 godina) masovne posete turista su već zagadile i to : masne mrlje od brojnih čamaca,plastična ambalaža...i strašno sam izgoreo tamo.

    Shvatio sam tada...mora se još dalje od Pattaye ako hoću ono čisto kao sa razglednica.

    Česta slika ... grupe turista koji bauljaju kroz prljavu vodu centralno Pattayske plaže,gde su ih ostavili gliseri, noseći hotelske peškire u povratku oko 17:30.

  15. #35
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    I mi smo tamo otisli pod pritiskom Thai zene koja o moru zna kao neka Madjarica.

    Ono sto si rekao za pre 14 godina, sada si duplo vise u pravu.

    Ono sto bih stavio primedbu - more je cisto. Gliseri i jet ski zagadjuju vazduh svojim izduvima i bukom i svojim muvanjem.



    Sigurno, nikome ne bih preporucio da tamo sam ode, ako su u nekom paketu, OK.

    Ma samo da se vratim u Japan, naci cu vremena za detaljnije postove.
    Azija, moja dežela.

  16. #36
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Dok je ovo vruce, da zavrsim Koh Larn, mada je preko reda. Stignem tamo, smestaj je u kruzicu, mislio sam pola sata, To je tako malo, trebalo je 5 minuta.



    Bazicno,



    1,500THB (ubacen treci krevet inace je 1,000THB sa doruckom)





    Kupatilo uobicajeno za negradske ljude, mokar pod



    Izbije se u restoran (koji drzi ove sobe) i koji je na samoj plazi



    Od 8 sati ujutro, plaza puna ljudi. Izgleda da ih od 7 dovoze gliserima iz Pataje, javni brod prvi polazak je u 11am.



    U bastu naseg restorana dodje grupa mladjih Kineza, oko 9:15.



    U 10:15, kao po komandi, pokupise se i odose



    Svi sa braon peskirima



    Onda, u drugi gliser, grupa sa crvenim peskirima



    Ovako to izgleda, zamrznuto u fotografiju.



    Na videu se tek pokaze koji je to haos u uzurbanost. Gliseri su velika industrija



    Isao sam do kraja pontona, 200m



    Na brdima (potpuna posumljenost) se vide hramovi



    I glava Phra Mongkula (on im je bio kao Patrijarh). Posto niko nema svoj prevoz, da se obidje ostrvo lokalci traze 1,500THB po osobi, mopedisti 700THB.



    Od pristanista levo se ide na glavnu plazu (Tawaen) a desno na malu Sanaman

    Ona nema ludilo od glisera i jet ski



    Dva restorana i jedan set suncobrana





    Tu valjda idu oni koji hoce more a ne buku









    Evo ga i vece. 99% turista je otislo oko 17h. Ne znam da li je bilo 50 ljudi da prespava, u nasem "hotelu" smo bili jedini gosti.



    Restoran se zatvara u 19:00, vecera mora da se naruci, oni je spakuju i ostave. Sami jedemo sa morem u pomrcini



    Plaza mrtva



    Na "rivi" ni zive duse



    Ni traga od onoga sto ima Koh Samet, da ne kazemo Koh Samui a ni kao primisao Koh Phangan.
    Kome je Koh Larn u turi, OK. Kome nije, nema sta tamo da trazi, Koh Samet je slican ali 100 puta bolji, moze da se provede nedelju dana tamo. Ovde je nekoliko sati dovoljno.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  17. #37
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Ima 7-11 i ATM. Cene su, ako je jedna ista konzerva piva 500ccl kod mene u 7-11 51THB, na Koh Larn je u istoj radnji 61THB. To je ~20% markup. Tako je verovatno i sve ostalo.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  18. #38
    Gledam ove slike sa Ko Larna.
    Nešto je isto kao kada sam ja bio tamo a nešto je novo ili ga se ne sećam.

    Ti gliseri i gužve turista sa hotelskim peškirima, iz/u njih, mi se najviše urezalo u sećanje.Kasnijih godina sam ih viđao na Patajskoj plaži ujutru ili predveče a da nikad više nisam poželeo da idem tamo.

    Ne sećam se da je tada bilo ikakvog smeštaja za noćenje a pogotovo takvih i sličnih objekata u kojem ste vi bili.

    Bio je neki veliki natkriveni restoran u kome se jedino moglo skloniti od direktnog sunca i gde se moglo jesti.
    Ne znam na kojoj od dve plaže koje opisuješ.

    Takođe se ne sećam ni tih hramova na brdu.
    Bio sam i ja tada u paket aranžmanu ali niko nam nije predlagao tamo.Zato i mislim da je to napravljeno kasnije.
    Makar bi ih video gore.

    7-11 i ATM - ništa od toga nije bilo.

    Iskreno , i da je bila mogućnost prenoćišta nikad mi ne bi pala na pamet ideja za to.

    Jednostavno- nije mi se svidelo.

    Te godine ( ili mislim da je to bilo čak 1994 kada sam prvi put bio u Thai) bila je ,fakultativno, mogućnost posete i Ko Sametu.
    Otišao sam i oduševio se.I posetio ga još 2-3 puta.
    Još je to bio divlji Ko Samet sa nešto drvenih bungalova koje mi pokazaše neke Irkinje iz Dablina koje sam tu upoznao (tada sam još bio momak).

    Možda mi se tu dopalo baš i zato što Ko Larn nije bio to što sam očekivao.

    A Ko Samui, to je neka druga priča,rajske plaže a praktično grad u pozadini, (kasnije sam krenuo tamo), to je nešto što mi očekujemo od mora,i priča koja traje do danas.

    PS/ Lepo opisano( plus video) kao da sam tamo.Stvarno,na videu,more deluje čisto kao ono na Ko Samuiu.

  19. #39
    I ovde (napokon) toplo vreme pa svaki dan na kupanje na jezero, te nisam stigao prokomentarisati i POHVALITI predivne slike iz nacionalnog parka Roi Yot (kad ga već ja nisam posetio) pa onaj vodopad, a tek ona brana...

    To ću kasnija kad bude detaljnije.

    Ritam i ove godine žestok.Stariš li ti generacijo?

    I da ne zaboravim ona poseta Royal Dragon restoranu.

    Čekamo da vidimo i onu ribu iz backdoor u Hua Hinu..
    nadalje, ...ima li posete Isaanu... da vidimo jel preživeo i vratio se onaj holanđanin u Thai zajednici..

    Pratimo dalje...

  20. #40
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Ne sećam se da je tada bilo ikakvog smeštaja za noćenje a pogotovo takvih i sličnih objekata u kojem ste vi bili.

    Bio je neki veliki natkriveni restoran u kome se jedino moglo skloniti od direktnog sunca i gde se moglo jesti.
    Ne znam na kojoj od dve plaže koje opisuješ.
    Ima sada tih velikih restorana bez zidova i na sprat, po 500 stolica, odatle izbijaju ti silni Kinezi, tamo imaju obrok.





    Ta druga plaza je pristupacna tek zadnjih nekoliko godina, vidi se gore da do nje ide drvena staza iznad stena, to je novo. U tvoje vreme nije ni pominjana.

    Od smestaja ima tu i tamo bungalovcic uz restoran, ovaj sa 20 soba gde smo mi bili, ovaj
    Sealey Resort je najveci. Interesantno, kao adresu navodi Chonburi, izgleda da je na Koh Larn zabranjena cvrsta gradnja pa se javno ne deklarisu. A cene, 2,500THB pa kao Sheraton, 5,000THB. Pazi samo kako je fortifikovan, ova slika je najblize sto sam mogao da pridjem. Tek na linku vidim koliko je to.

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •