Mislim da nema nista od pancenja tog gadnog mesta, scene teske patnje. Medijska histerija je prosla, bas da vidim ko bi u to nesto investirao. Nije to nesreca vredna pomena, vec na prvi pogled to je glupost njihovog trenera (25 godina star) da ih u to uvuce. Nikakva atrakcija, mislim.

Lokalno, 3 od tih decaka su "stateless", deca nedokumentovanih izbeglica iz Burme, da nije bilo medija, ne bi ih ni primili u bolnicu nakon izvlacenja. Kazu Thai , dace im drzavljanstvo za godinu dana a ne da cekaju 15 - 20 godina (ako su i oni i roditelji uopste znali kako da podnesu zahtev).

Deca su bila opijena (medication sedated) da ne bi pala u paniku u onim kapsulama - nosilima kojima su izvucena, sa bocama za vazduh da disu u njima.

Bila je i karikatura u BKK Post, govoreci Elonu Masku u sta moze da gurne (u doope) svoju mini podmornicu (neupotrebljivu) a taj tip je bas hteo da se istakne.

Oni ronioci, jeste herojski podvig. Radi se o pobedi vojne hunte koja je jasuci na medijskoj panici izvela stvar do kraja. Sada uzivaju na priznanju svoje kompetentnosti, ko ce posle ovoga da ih sili da vrate demokratiju. Pa to treba, kompetentnost a ne EU Brisel stil beskonacnih dogovora i administriranja.

Godinu dana nakon sletanja na Mesec, retko ko se secao imena Nil Armstrong. Danas znaju, skola. Sledece godine, mislim niko se nece secati (bez podsecanja) sta je ovde bilo. Ovo se nece uciti u skolama.