Nara, stara prestonica Japana, 710-794 godine (pre premestanja u Kyoto pa onda u Tokyo). Ima 8 hramova koji su na UNESCO "World Heritage" listi.



Tura 2 dana, svezajedno nekih 500km.



Jezero u velikom parku, ovo su lokalci, turisti nemaju vremena da stanu i veslaju sat vremena





Bio sam 2010. ali se dete ničega ne seća, zato smo došli opet. Sam grad je 1.5 miliona stanovnika a ovaj park je najvrednije u njemu. Tri zaokružena mesta su najvažnija, dobro je za pola dana.



Prvo što se primeti je da veliki broj jelena slobodno šeta parkom. Oni se smatraju aggentima koji božanske poruke primaju i prenose sveštenicima.



Upozorenje, koliko god da su slatki i izgledaju pitomi, ipak su divlji



Prvi krug sa mape parka, pagoda 5 nivoa iz 730. godone







Konfuku-ji, reception hall, rekonstruisana 2010. za proslavu 1300-te godišnjice Nare kao prestonice.



Te 2010. je bila napravljena van grada 10km. Očekivala se (i ostvarila) ogromna poseta i park Nara ne bi mogao to da izdrži, sam grad bi bio zagušen. Tada je smelo da se slika unutra, sada ne sme. Posle su građevinu rastavili i preneli je ovde u park.



Ovo je najveća atrakcija (gornji krug na mapi): najveća drvena građevina na svetu, Todai-ji iz 710. godine.





Najveća statua Bude na svetu (u zatvorenom prostoru), 15m, bronza



Položaj desne ruke znači "nemaj straha".



Jedan od unutrašnjih stubova ima prorez koji je kao veličina Budine nosnice na statui. Kroz njega se provlači za dobru sreću.



Provuče se i ova (pokrupna) turistkinja



Poslednja velika atrakcija (najdesniji krug na mapi) je Kasuga shrine.





Poznata po stotinama lanterni



I peščanoj zen-bašti



Spavanje, sutra nastavak.