Results 1 to 20 of 63

Thread: Thailand 2019

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Thailand, Khon Kaen (izgovara se Kon-Ken), srce Isaana. Slabo se sta vidi od (nekadasnjeg) siromastva u Isaan (25 miliona stanovnika).

    Central Plaza. Pano s leva, malo se vidi, fura reklame za BMW T3, slikao sam iz voznje, nisam dobro uhvatio



    Kako udjes u Central Plaza, prva radnja je Rolex



    U supermarketu u kompleksu, piva za koja nisam cuo,



    neka imaju IPA oznaku



    Ova su obicna, to kupujem



    Ujutro, pred hotelom (20EUR za noc sa doruckom) sve nova kola, pa neka i prestizna



    Samo mesto je cisto i utegnuto, univerzitetski centar

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  2. #2
    Nije Isaan što je nekad bio.
    Ma kakva "vukojebina"!

    Pazi samo izbor piva u samoposluzi.
    Čak i ono belgijsko Leffe , koje mi se dopada i koje preporučih iz posta #230 "u lokalu".

    Name:  20190708_193308.jpg
Views: 237
Size:  104.5 KB

    Malo je mutna slika, ali prepoznah ga po onom stilski pisanim velikim latiničnim " L "

    Name:  images (2).jpeg
Views: 229
Size:  4.1 KB

    Name:  images (3).jpeg
Views: 221
Size:  6.1 KB

    Mutno je pa mu ne vidim cenu (u Srbiji je 150 din za staklenku 0.33 l).
    Istina ta uvozna su , u Thai,koliko se sećam,bar 3 puta skuplja od domaćih singa ili chang piva, kojima je cena u "7 Eleven" oko 45-50 THB (oko 170 din) za 0.33 l.
    Tu je, vidim , i niža cena, flaša od 0.33l chang 32 tj. singa 37 THB.

    Ali ono što je bitno - da tu,u provinciji Thai, ima takva ponuda uvoznih pa čak i kraft piva a očigledno i korisnika.

    Hotel sa noćenjem i doručkom od 20 EUR ?!!
    To je džaba.

  3. #3
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Nasao sam sliku, jeste, to je Leffe. A cena...470 dinara!


    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  4. #4
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Kupio sam kolegi i prijatelju Yamazaki. Da ga ne drzi za ukras i da ne zna sta je u boci, kupio sam mu i jednu malu (200cc) da proba.





    On se naravno odusevio. Taj viski kosta u Japanu 6,500 dinara. (Ballantines, White Horse..su 1,000 dinara).
    Danas vidim u supermarketu u Bangkoku, drze ga u staklenom ormaru, pod kljucem, cena je ludacka, 26,000 dinara ili 224 EUR. Nisam mogao ocima da verujem.




    Pazi tek ovaj levo Hibiki, 17 godina: to je 858EUR, 1,000US$, nekih 100,700 dinara. Mislim da sam ga vidjao u Japanu, 12,000 dinara.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  5. #5
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Parking u mojoj zgradi u Bangkoku.

    Sve dobra kola, mislim da sam video bar 20 BMW i Mercedes.






    Sta ja vozim? Bezlicna kola za koja nikada nisam cuo (Nissan Almera). Rentacar.



    Evo kako Thai to mogu. Ovaj Chevrolet (pravi se u Thai, Rayong) placas 200 EUR mesecno 7 godina.

    Cena je 700,000THB, 2.384.000 dinara, 22,100 US$, 20,300 EUR.

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  6. #6
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Nekih 50km od Korata (Nakhon Ratchasima) prema Khon Kaen, 2018. godine u decembru vidjen rashodovani avion A330 HS-TEF. To je od Bangkoka udaljeno kao Vranje od Surcina.



    Za proteklih 6-7 meseci i on se malo progospodio. Dobio je kafic na sprat i stepenice. Konstantna cirkulacija kola i ljudi sa decom koji dolaze da ga vide.



    Do kafica sada ima i restoran (sve su modifikovani teretni kontejneri)



    Pitao sam osoblje, kazu da ce otvoriti unutrasnjost aviona za javnost krajem 2019. Verovatno ce se naplacivati ulaz.



    To ce biti atrakcija, 99.99% publike u Isaan nije nikada bilo u avionu, ko i jeste ne u sirokotrupnom.

    Ne znam kada ce me put navesti tamo opet. Ako bude, bas cu slatko tu da stanem za rucak.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  7. #7
    Quote Originally Posted by Mekong View Post

    Evo kako Thai to mogu. Ovaj Chevrolet (pravi se u Thai, Rayong) placas 200 EUR mesecno 7 godina.

    Cena je 700,000THB, 2.384.000 dinara, 22,100 US$, 20,300 EUR.

    Računica mi nije jasna.
    Rata od 200€ × 7god. × 12 meseci je 16.800 € a cena kola je 20.300 € (!?)
    Tu nedostaje još 3.500 € , pa još mora biti i nešto kamate na toliko dug rok.
    Verovatno je to uz učeśće od oko 5.000 € , na početku, samo što treba imati taj novac.
    Istina u Bangkoku je prosečna plata oko 700 € u poređenju sa Beogradom gde je oko 400€.

    Inače tih Chevroleta, pozadi sa tim prostorom za teret, masovno sam viđao u Thai.

    Vidim da su se obilazile skoro iste rute po Thai kao u ranijoj poseti , uz odmor na Koh Chang,ali pretpostavljam da su nove atrakcije .
    Pratim , i čekam Singapur.

  8. #8
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Računica mi nije jasna.
    Rata od 200€ × 7god. × 12 meseci je 16.800 € a cena kola je 20.300 € (!?)
    Tu nedostaje još 3.500 € , pa još mora biti i nešto kamate na toliko dug rok.
    Nema ti premca kada dodje do racuna. Moja greska. Prva uplata je 15%, onda 1. do 12. mesec tih 200EUR, pa od 13. do 72. meseca rata skoci skoro duplo. Kamata je u tome 3.45%. Moj na slici je bio 700,000THB a nasao sam za slican, dovoljno tacno mada pocetna cena za model koji sam nasao je bila 799,000THB. Zena onog Holandjanina, koga sam sreo, dosao na mesec dana, kupila Honda CRV i rekla mu da on ima da placa 10,000THB na 7 godina a on ne zna detalje a mozda je za Hondu nesto drugacije.

    Terms & Conditions

    1) Special offer at 799,000 THB from original retail price 822,000 THB, calculated from Colorado C-Cab 4x2 M/T LT Z71 model year 19. Included free with black front and rear bowtie, fender flares for 4 wheels, black decal on side molding, 3D hood lettering and tail lamp protector, valued at 13,550 THB.
    2) Monthly payment starting at 6,999 THB with a down payment of 15% and monthly installments for 72 months. 3.45% interest rate. Monthly payments starting at 6,999 THB for the 1st – 12th months and 11,386 THB for the 13th – 72th months.


    • The offers are limited to customers approved by Thanachart Bank Public Company Limited.
    • Fleet or any other special discount will not be entitled to this promotion.
    • Only customers who purchase participating models and has the vehicle delivered from 1 July 2019 – 31 August 2019 are eligible for this promotion.

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •